Skocz do zawartości
grzesiu

Wyciszenie Całego Pc ;)

Rekomendowane odpowiedzi

@Labovsky - Ninja jak najbardziej nadaje sie do takiego systemu. Swoja wiedze opieram na w sumie grubo ponad tysiącu zdjęć róznych wyciszonych na ac configów :wink: Zdecydowanie najczesciej stosowana jest ninja z wentylem na tylenj sciance (rozne mutacje, czasem tylko oparta na PSU). Taka ninja zmiazdzy freezera czy katane - to fakt. Zreszta wystarczy kilka stron General Gallery na spcr przejrzec zeby zobaczyc jak sie buduje takie pol-pasywnege zestawy.

 

A co do tego +3dB. To wynika z jakiegos prawa akustyki (podwojenie energii akustycznej), w kazdym razie jestem tego absolutnie pewien (google), ze gdy mam 2 źródła dźwięku o identycznym natezeniu (np wentylatory 20dB) to puszczone jednoczesnie daja natezenie 23dB.

Oczywiste jest tez to ze w skrajnym wypadku zastosowanie kilku wentylatorow jest bardziej oplacalne od 1 bardzo glosnego.. Ale w wyciszaniu gdy w gre wchodza tylko najcichsze wentylatory to prawo jest kluczem.

 

Oczywiscie jak wspomnialem na koncu mojego posta - zalezy jaki efekt chcemy osiagnac. I zalezy tez co oznacza dla nas pojecie cichy. Dla mnie cichy to taki ktorego normalnie nie slychac, a jest slyszalny dopiero przy tescie z bardzo niewielkiej ogleglosci w idealnych warunkach - wypadkowa tego to cisza. Bezglosny jest wentylator nie podlaczony do napiecia :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Chcesz na grafe dac 70Al+ :?: Albo juz mam dziury w pamieci albo lozyska sa takie same jak w 80Al - sligi. Ciche do 6 mc, potem rzeziiiiii ;]

O_o! Daj pan spokój z Pentagramem :-P Nie, nie chce nic montowac na karte, bo ma CICHY i WYDAJNY cooler ;). Kiedyś miałem 6600GE, zamontowałem własnie Pentka 80AL, po równych 6 miesiącach zaczął tak ładnie rzęzić... na 3 dni przed sprzedażą :lol2:

 

Napisze teraz co chcę kupić (raczej ostateczna wersja):

 

Coolink AX12 38zł (tył obudowy)

 

Coolink AX8 28zł (przód obudowy)

 

Coolink AX9 32zł

 

Arctic Cooling Freezer 64 Pro 69zł (jeżeli będzie głośny, zmienie wentylator na Coolinka)

 

Thermalright HR-05 SLI Chipset Cooler 84zł (mam nadzieje, że nie ukrusze tym chipsetu :lol: )

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RAZEM: 251zł + przesyłka. (jezeli jednak zdecyduje się na Ninje to wyjdzie 307zł bez Coolinka 92mm).

 

Do tego dochodzi koszt nowego zasilacza, czyli minimum 250zł - maximum 320zł.

 

 

 

Oczywiscie jak wspomnialem na koncu mojego posta - zalezy jaki efekt chcemy osiagnac. I zalezy tez co oznacza dla nas pojecie cichy. Dla mnie cichy to taki ktorego normalnie nie slychac, a jest slyszalny dopiero przy tescie z bardzo niewielkiej ogleglosci w idealnych warunkach - wypadkowa tego to cisza. Bezglosny jest wentylator nie podlaczony do napiecia :wink:

Mi nie zalezy na takim stopniu wyciszenia, poniewaz gdy siedze przy komputerze cały czas leci muzyka. Jednak teraz jest tak głośno, że nawet jak słucham muzyki i przystawie ucho do obudowy na okolo 15-20cm to slychac wyraznie hałas (głównie Delty z tyłu) :lol2:

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o! Daj pan spokój z Pentagramem :-P Nie, nie chce nic montowac na karte, bo ma CICHY i WYDAJNY cooler ;). Kiedyś miałem 6600GE, zamontowałem własnie Pentka 80AL, po równych 6 miesiącach zaczął tak ładnie rzęzić... na 3 dni przed sprzedażą :lol2:

 

Napisze teraz co chcę kupić (raczej ostateczna wersja):

 

Coolink AX12 38zł (tył obudowy)

 

Coolink AX8 28zł (przód obudowy)

 

Coolink AX9 32zł

 

Arctic Cooling Freezer 64 Pro 69zł (jeżeli będzie głośny, zmienie wentylator na Coolinka)

 

Thermalright HR-05 SLI Chipset Cooler 84zł (mam nadzieje, że nie ukrusze tym chipsetu :lol: )

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RAZEM: 251zł + przesyłka. (jezeli jednak zdecyduje się na Ninje to wyjdzie 307zł bez Coolinka 92mm).

 

Do tego dochodzi koszt nowego zasilacza, czyli minimum 250zł - maximum 320zł.

Mi nie zalezy na takim stopniu wyciszenia, poniewaz gdy siedze przy komputerze cały czas leci muzyka. Jednak teraz jest tak głośno, że nawet jak słucham muzyki i przystawie ucho do obudowy na okolo 15-20cm to slychac wyraznie hałas (głównie Delty z tyłu) :lol2:

O! I zamawiaj szybciutko, póki Cię jeszcze Aerial na złą drogę nie sprowadził!!! :lol2: :lol2: :lol2:

 

Pozdrawiam :)

 

P.S. Aerialowi odpowiem jak tylko skończę porządki w domu ;)

 

@Labovsky - Ninja jak najbardziej nadaje sie do takiego systemu. Swoja wiedze opieram na w sumie grubo ponad tysiącu zdjęć róznych wyciszonych na ac configów :wink: Zdecydowanie najczesciej stosowana jest ninja z wentylem na tylenj sciance (rozne mutacje, czasem tylko oparta na PSU). Taka ninja zmiazdzy freezera czy katane - to fakt. Zreszta wystarczy kilka stron General Gallery na spcr przejrzec zeby zobaczyc jak sie buduje takie pol-pasywnege zestawy.

Oj... w to nie wątpię. Ninja jest tak popularna, że aż czasem strach napisać, że istnieją jeszcze inne coolery ;)

Co nie znaczy, że jest jedyna. Do znudzenia będę przypominał, że istnieje jeszcze np. HR-01, który wydajnościowo stoi na tym samym poziomie (ceną trochę wyżej), a jest przy tym lżejszy, mniejszy i jakościowo lepszy.

Szkoda, że kolega Grzesiu nie brał udziału w licytacji sprzed kilku dni, na której sprzedałem to cudeńko za 74zł... ehh.

A co do tego +3dB. To wynika z jakiegos prawa akustyki (podwojenie energii akustycznej), w kazdym razie jestem tego absolutnie pewien (google), ze gdy mam 2 źródła dźwięku o identycznym natezeniu (np wentylatory 20dB) to puszczone jednoczesnie daja natezenie 23dB.

Oczywiste jest tez to ze w skrajnym wypadku zastosowanie kilku wentylatorow jest bardziej oplacalne od 1 bardzo glosnego.. Ale w wyciszaniu gdy w gre wchodza tylko najcichsze wentylatory to prawo jest kluczem.

Halas wiatrakow czy powietrza? Bo to roznica [;

No więc to jest podstawowa sprawa :)

Nie będę dyskutował o kwestiach praw fizycznych, bo już się na tym na PCLabie przejechałem ;)

Zacytuję tylko za Wikipedią:

Głośność - subiektywna miara natężenia dźwięku wyrażana w sonach zależna liniowo od poziomu wrażeń psychoakustycznych towarzyszących słyszeniu dźwięku. O jej wielkości decyduje nie tylko samo natężenie dźwięku, ale też jego częstotliwość czy czas trwania.

 

Nie przywiązywałbym się zatem łańcuchami do tych decybeli, bo po pierwsze różne są ludzkie uszy, po drugie natężenie dźwięku nie jest wprost proporcjonalne do głośności, po trzecie różne jest natężenie dźwięku tła w różnych miejscach.

 

Faktem zaś jest, że gdybyś wszedł do pokoju, w którym pracowałoby tysiąc wentylatorów wielkości 80mm kręcących się z prędkością 500rpm to byś ich nie usłyszał. Oczywiście o ile byłyby dobrze łożyskowane - czyt. Coolink/Papst ;)

Oczywiscie jak wspomnialem na koncu mojego posta - zalezy jaki efekt chcemy osiagnac. I zalezy tez co oznacza dla nas pojecie cichy. Dla mnie cichy to taki ktorego normalnie nie slychac, a jest slyszalny dopiero przy tescie z bardzo niewielkiej ogleglosci w idealnych warunkach - wypadkowa tego to cisza. Bezglosny jest wentylator nie podlaczony do napiecia :wink:

Ale to z zasady czy z autopsji hihi? :P

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zimowy "sale", bo cena jest obiecująca, a chłodzenie z wyższej półki:

http://sklep.proline.com.pl/shop.php?prodid=TR+XP-120

Przy tej cenie Pentagram i AC mają niezłego konkurenta ;)

Szkoda, że tylko do wyczerpania zapasów - tego coolera już TR nie produkuje.

 

Brać, brać i jeszcze raz brać :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciche 120ki to ten nie ma sobie równych:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27193

 

Ewentualnie może skusisz się na maty wyciszające?. BeQuiet robi specjalne do Twojej obudowy:

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1421

Edytowane przez bzykofm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ale nie chce robic nowego.

co w na to ,by do boxowego radiatora od intela (pentium D) podczepic jakis inny wentyl? kurcze bo ten mi strasznie huczy,mimo ze jest na 1k RPM. myslalem nad fanderem 92mm (120 raczej ma za szeroki 'srodek' i by nie chlodzil jak trzeba).

gdzie moglbym dostac fandera we wrocku blizej centrum niz w zenfiscie?

 

dalo by rade?

na ninje mnie nie stac z gory mowie.w ogole nie pali mi sie wymieniac radiator,tylko wiatrak.

Edytowane przez FuGiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ale nie chce robic nowego.

co w na to ,by do boxowego radiatora od intela (pentium D) podczepic jakis inny wentyl? kurcze bo ten mi strasznie huczy,mimo ze jest na 1k RPM. myslalem nad fanderem 92mm (120 raczej ma za szeroki 'srodek' i by nie chlodzil jak trzeba).

gdzie moglbym dostac fandera we wrocku blizej centrum niz w zenfiscie?

 

dalo by rade?

na ninje mnie nie stac z gory mowie.w ogole nie pali mi sie wymieniac radiator,tylko wiatrak.

Naprawdę warto Ci inwestować w tak dobry wiatrak do tak słabego coolera?

Nie lepiej kupić Ci w tej samej cenie dużo cichszego i wydajniejszego AC Alpine 7?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenie dużo cichszego i wydajniejszego AC Alpine 7?

Jeżeli to aluminiowe coś jest chociaż w części podobne (a z wyglądu jest) do arctic cooling cooper silent to na bank nie będzie wystarczająco dobre żeby schłodzić pentaka i wydajnością nie będzie raczej odbiegać od boxa ( chyba że będzie rażąco słaabsze - też możliwe ) . Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to aluminiowe coś jest chociaż w części podobne (a z wyglądu jest) do arctic cooling cooper silent to na bank nie będzie wystarczająco dobre żeby schłodzić pentaka i wydajnością nie będzie raczej odbiegać od boxa ( chyba że będzie rażąco słaabsze - też możliwe ) .

Jest na tyle podobne, na ile są podobne radiatory tego typu.

Z tym, że ten Alpine ma chyba jedną z większych powierzchni oddawania ciepła spośród tego typu coolerów. Poza tym jest dużo cichszy :)

 

Nie, żebym się upierał, to tylko propozycja :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...