Skocz do zawartości
narciarz

Asus P5n32-e Nvidia Nforce 680i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, ale u mnie z kolei na 0602, jakikolwiek Vcore bym nie ustawil to ciagle mam 1,39V :unsure:

 

CPU VTT - od czego to jest pojęcie ktoś ma ? Pozatym w 0302 miałem w monitorze temp. chyba 3 temperaturki albo 4, a w 0602 spostrzegam tylko dwie ;) Chyba że omamy mam jakieś...

 

No i z kontrolerem pamięci jest kłopot. 1000/4-4-4-12@2.3V czyli dla mnie stock, raz postuje a raz zwicha w momencie gdy BIOS wyświetla parametry pamięci :(

Nie martw się ja za to mam bez względu co bym nie ustawił zawsze 1.47V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kasztan (dotyczy 0602, niższych nie sprawdzałem) - odczyt temperatury CPU.

BIOS/PCProbe pokazuje temperatury o 10 stopni wyższe niż CoreTemp.

 

RAM - 1T nie działa absolutnie. Ustawiamy 1T i [gluteus maximus]. Pomaga tylko clrcmos.

 

Sprawa dziwnie skaczącego napięcia 1.2VHT sama się rozwiązała, i w zasadzie jest mało istotna.

http://support.asus.com/faq/faq.aspx?no=D8...SLanguage=en-us

 

Wracając do P5N32-E SLI Plus to w instrukcji od tej płyty nie jest napisane jakoby była na nF680i tylko na, cytuję: NVIDIA nForce dual x16 SLI, cokolwiek by to nie było :unsure:

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa VCore rozwiązana. VCore ustawia się w dziwaczny sposób.

 

QDR < 1200 - działają ustawienia ręczne

QDR > 1200 - 1.40 niezależnie od ustawienia (może być na Auto)

QDR > 1600 - 1.50 niezależnie od ustawienia (może być na Auto)

 

Pomimając powyższą prawidłowość, zawsze działa ustawienie VCore=1.6000V

 

No i powyższe pewniki mają zastosowanie zarówno do P5N32-E SLI jak i do Striker Extreme...

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa VCore rozwiązana. VCore ustawia się w dziwaczny sposób.

 

QDR < 1200 - działają ustawienia ręczne

QDR > 1200 - 1.40 niezależnie od ustawienia (może być na Auto)

QDR > 1600 - 1.50 niezależnie od ustawienia (może być na Auto)

 

Pomimając powyższą prawidłowość, zawsze działa ustawienie VCore=1.6000V

 

No i powyższe pewniki mają zastosowanie zarówno do P5N32-E SLI jak i do Striker Extreme...

 

Czy mam rozumiec że na tej płycie mam podnosic napiecie procka przy kręceniu metodą chybił-trafił albo odrazu 1,60??

Bo um nie jak ustawiłem na vcore na 1,60v to w biosie info o napieciach skoczyło wkońcu i pokazało 1,39 (bios0602)

Wariactwo z tą płytą ... magistrala natomiast pomimo wyzszego napiecia ktorego i tak niejestem pewien dala sie podniesc z 1500 na 1550 ale juz na 1600 zwis podczas stratu :(

Oco w tym chodzi?? jak na tej plycie podkrecic C2d ?? Czy komus sie udalo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem, wydaje mi się, że napisałem jasno.

Inaczej - pomiędzy QDR1200 a QDR1599 możesz wybierać, póki poprawiony BIOS nie wyjdzie pomiędzy 1.5 (Auto) a 1.6000 (ręcznie)

 

Vdrop jest, i 1.60000 wychodzi na 1.56, więc znośnie. (dla 1.5 wychodzi 1.41)

 

Płyta ma potencjał do C2D, gdyby nie temperatury mojego starego (E6600) CPU używałbym 9x423. Poprostu BIOS jest zkiepszczony.

 

Płyta nie ma potencjału (jak każda na nF680i, narazie) do C2Q. Aktualnie nie mogę przebić się z FSB ponad 303, jeżeli wogóle jakikolwiek BIOS to poprawi. Z drugiej strony nie działa regulacja mnożnika w górę :(

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus wydał nowy BIOS:

 

1. Enhance memory compatibility

2. Fixed power Fan can't work after S3.

3. Set DDR2 Termination Max default Votlage to 1.25V (Memory Voltage is 2.5V)

4. Add patch to support Creative X-FI sound Card

5. Speed up S3 resume time.

6. Change CopyRight year from 2006 to 2007.

 

 

ASUS P5N32-E SLI 0702 BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Coś się zmieniło faktycznie, na 1000 udaje się załadować OS ale większe użycie pamięci daje freeza :(

4. Juppi. Przestało prykać w konfiguracji SLI (dotyczyło to tylko G80, G71 działało OK)

 

Regulacja VCore - dokładnie tak jak było, czyli bezużytecznie w zakresie QDR1200-1600, a dla niektórych za dużo przy QDR>1601

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.2V HT Voltage - jak jedziesz fsb w góre to napięcia na tym w góre

 

Witam wszystkich, rzadko bywam na tym forum, ale chetnie podyskutuje o tej bardzo dobrej plycie, ale z wielkimi bledami w biosie.

 

Taka moja drobna uwaga 1.2V HT Voltage - nie ma nic wspolnego z FSB, to jest napiecie na polaczeniu NB i SB (sa polaczene LDT czy jak kto woli HT) ta opcja przydaje sie przy zwiekszaniu podstawy taktowania HT ("opcja w menu System Clocks"), ale to wraz z ustawieniem mnoznika LDT (HT) nie wplywa na wydajnosc (ewentualnie przy trybie SLI)

 

Co ciekawe na tym biosie 0302 musiałem w biosie ustawić 1,5V na procku, żeby na procku było dopiero 1.375V. Masakra.

 

Wielka szkoda ze tylko bios 0302 pozwala na regulacje Vcore powyzej FSB 1200, ale ten bios ma ta wade ze zaklamuje odczyc z czujnika Vcore (zaniza odczyc o ~0,08v), a plyta rzeczywiscie daje o ~0,02v mniej wzgledem ustawionej wartosci w biosie. Nowsze biosy poprawilyodczyt vcore, ale niestety wystepuje problem z ustawianiem, mam nadzieje ze asus kiedys to poprawi.

 

Wracając do P5N32-E SLI Plus to w instrukcji od tej płyty nie jest napisane jakoby była na nF680i tylko na, cytuję: NVIDIA nForce dual x16 SLI, cokolwiek by to nie było :unsure:

 

NB:

Striker i P5N32-E C55XE=680i SPP ; P5N32-E PLUS C55=650i SPP

 

SB:

 

STRIKER i P5N32-E MCP55PXE=590 sli ; P5N32-E PLUS MCP55=chyba 570 sli

 

dla wytlumaczenia dodam ze zestaw 650i to NB C55, SB MCP430, P5N32-E to hybryda.

 

To sklepy internetowe i strony fachowe zaklamaly ta sprawe

 

Asus wziol nb z zestawu 650i i sb mogacyobsluzyc 1 zlacze x16 i x8 i powstala hybryda, ktora jak 680i potrafi stworzyc pelne 2 razy x16 sli (tak jak w 680i nb bierze jedna grafe sb druga i calosc polaczy HT pomiedzy mostkami)

 

Popatrzcie na zagraniczne sklepy wersja plus jest tansza od nie plus wlasnie ze wzgledu na tansze chipsety ale to nie oznacza ze jest gorsza, trzeba poczekac na testy.

 

szybki przyklad

2457777[/snapback]

RAM - 1T nie działa absolutnie. Ustawiamy 1T i [gluteus maximus]. Pomaga tylko clrcmos.

Trzeba trafic lubiace to kostki rzaden producent na dzien dzisiejszy nie daje gwarancji dzialania na 1T.

 

COMMAND RATE 1T u mnie dziala bez problemow na kazdym biosie do okolo 960Mhz przy CL4 na napieciu od 1,8-2v

 

Na codzien mam ustawione po koleji timingi nastepujaca kolejnosc od gory w biosie):

 

4-4-3-8-1T-1-10-4-8--1-1-22-1.00ns taktowanie w zaleznosci od fsb 800-870mhz napiecie 1,85v-1,9v (ustawienie z biosu)

 

Daje to wieksza przepustowosc niz wykrecone pamieci na 1130mhz CL4 2T lub 1240mhz CL5 2T, jedyne dosc porownywalne ustawienei to 1066 przy c4 reszta timingow bardzo agresywna.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę swój post z wątku ogólnego o nF680i, bo tu bardziej pasuje.

 

Różnice pomiędzy płytkami ASUS'a na nF680, oficjalnie.

 

P5N32-E SLI Plus 1

P5N32-E SLI Plus 2

P5N32-E SLI Plus 3

 

Normalny (dotychczasowy) NB ma oznaczenie C55-SLIX16N (C55XE). Ten z P5N32-E SLI Plus (C55) ma oznaczie C55-SLIX8N.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby sie zdecie nb z P5N-E, pisalem ze sb to moze 570, ale tu widac ze to rowniez 590, czyli roznica pomiedzy wersji z plus i nie plus to NB. Widzalem screena z CPU-Z wer. 1.38 na wersji plus i NB bylo 650i spp, a sb 570 sli (co do sb cpu-z mogl sie mylic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozdjęciowałem SB/NB z mojej poprzedniej mobo - P5N32-SLI Premium czyli nF590.

 

P5N32-SLI Premium NB

P5N32-SLI Premium SB

 

Dalej nie wiem czym jest C55/MCP55 - bo SB na powyższych fotkach oznaczony jest jako NF570.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem czym jest C55/MCP55 - bo SB na powyższych fotkach oznaczony jest jako NF570.

Tak jak pisalem wyzej

C55XE=680i SPP ; C55=650i SPP; MCP55=590

 

C55 SLIX8N to chyba 650i sli lub ultra, wersja plus ma zmieniony NB na 650i, ale sb chyba zostal ten sam 590(uzywany rowniez w 680i)

 

C55 SLIX16N to 680i, pierwsze plyty na 680i mialy tak oposany spp, pozniejsze juz maja napis 680...

 

Tak jak pislaem wczesniej wersja plus to hybryda 650i lub ultra i sb od 680i obsluguje dzieki temu rowniez sli 2x16,

 

Troszke namieszali i dlatego w instrukcji nie ma mowy 680i takze P5N32-E jest drozsza i lepsza plyta wbrew pogloskom od wersji plus.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli p5n32-e sli plus jest na 650i, ale co najlepsze, ludzie z asusa (przynajmniej z PR) twierdzą, że jest to 680i. Hmm, ciekawe :), sami nie wiedzą co mają :).

 

ja sam jeszcze do końca nie sprawdziłem możliwośći tej mobo, z tego co na razie mam, to e6700 z 2.6 na 3.3ghz przy 1.270v, wyżej jeszcze nie badałem.

 

Gdybym jeszce w pełni opanował powód, czemu nie można zainstalowąć windowsa... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciele i sklepy tak to nazywaja, sam asus przyznal sie w tabeli porownawczej ze nb jest inny, a w instrukcji nei ma slowa o 680i tylko ta nazwa kodowa Nvidia dual x16 sli.

 

Swoja droga sam asus na tym zamieszaniu skorzysta bo wiele osob kupi ta plyta jako 680i, bedzie tansza i z wyglad (polimerowe kondensatory) i nazwy lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby ktoś mógł napisać jaki jest rozstaw otworów na radiator na NB. Bo się zastanawiam nad tą płytą i czy mi wejdzie bloczek z NF4. Jest taki sam rozstaw czy specjalnie go zmienili? A może jakiś nowy sposób mocowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić napięcie procesora?

Jak podniosę fsb to z automatu ładuje mi 1,43v przy 3,2 co bym nie ustawił 1,25 czy 1,3 to i tak ustawia mi 1,43. Jeśli zostawię magistralę na auto to vcore można regulować, na manual płyta ustawia, co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie lubie BIOSu AMI, który mam w Asusie. AWARD zawsze jakoś lepiej wyglądał...

Taka drobna uwaga P5N32-E ma bios AWARD-a, tyle ze przerobiony. Dokladnie to jest przerobiony phoenix.

 

Plyty asusa na chipsecie intela maja bios AMI, oba sa do siebie upodobnione.

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga P5N32-E ma bios AWARD-a, tyle ze przerobiony. Dokladnie to jest przerobiony phoenix.

 

Plyty asusa na chipsecie intela maja bios AMI, oba sa do siebie upodobnione.

 

widzisz nawet nie wiedziałem :D Moim zdaniem ta przeróbka im nie wyszła. Może dlatego tak pisze bo wcześniej miałem DFI LANPARTY Ultra-d, a to już był wzór płyty głównej i biosu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze bardziej kwestia przyzwyczajenia i gustu, ja bardzo lubie te Asus-owe biosy, ale od dawna nie mialem plyty innego producenta :wink:

no a jak Ci się pracuje na tej płycie P5N32-E ? Próbowałeś OC z max fsb ??

Ja dojechałem do 475 i dalej coś nie idzie. Tylko, że próbowałem na BIOSACH starych na tym 0702 nie. Znając życie ten bios nie podniesie możliwości oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie Vmem działa, wydaje mi się, wporządku - przynajmniej w zakresie jaki ja sprawdzałem 1.9 - 2.4.

Ale sama płyta jest strasznie kapryśna, to co na eVGA pięknie chodzi tu ledwo chce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...