Skocz do zawartości
woj84

Internet Na 2 Kompy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Brat zaczyna pisać magisterkę więc podjęliśmy decyzje o podłączeniu drugiego kompa do neta (sieć osiedlowa). Nie chcę wiercić ścian, dlatego myślę o jakimś bezprzewodowym rozwiązaniu. Pokoje w których będą komputery oddzielone są jedną ścianą, około 10m odległości.

Drugi komputer będzie podłączony kablem, bezpośrednio z routera.

 

Z tego co wiem muszę się zaopatrzyć w router i kartę sieciową, oczywiście zależy mi żeby nie było za drogo :/ do wydania około 200 pln. Myślałem o czymś takim:

 

http://allegro.pl/item150578662_router_d_l...a_rachunek.html

Ale może jest coś tańszego?

 

Co do karty sieciowej to nie orientuję sie za bardzo, powinna być tej samej firmy?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie/uwagi, ponieważ nie jestem specem w tej dziedzinie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sieciówka będzie ok?

http://allegro.pl/item151700486_tp_link_wn...ox_gwar_fv.html

 

Co to znaczy ze ma 1 lana? W takim razie jaki inny router? Może jest coś lepszego w niewiele wyższej cenie.

 

 

Aha i jeszcze jedna sprawa, bo nie wiem jak to będzie z podłączaniem. Obecnie net jest przypisany do karty sieciowej na PCI przy kompie 1 (rysunek na dole). Router będzie przy kompie 2. Karta PCI trafi do komputera 2, a WLAN do komp 1, ale czy to będzie wszystko działać?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ten router chyba ma jednego lana...

że niby co ? :)

 

@wojo84

 

Spoko, tak może być. Co do innego routera to "szarpnij się" na Motorolę http://allegro.pl/item151344289_motorola_w...0mw_dd_wrt.html . Jest lepsza od tego Dlinka praktycznie pod każdym względem. Naprawdę sprzęcik 1 klasa i absolutnie warty każdej złotówki.

 

Pozdro

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam tą motorolę w domu. I teraz pytanie.

Czym właściwie jest to DD-WRT?

W takiej krótkiej 2 stronnicowej instrukcji (napisanej chyba przez sprzedawcę) napisano że po wgraniu DD-WRT nie wolno używać przycisku "reset". Naciśnięcie powoduje stałe uszkodzenie routera. Wtf?

Może na początek nie powinienem tego instalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że jest tylko oryginalny soft. Jeszcze nic nie podłączałem, mam go dopiero 30 min w domu. Czekam aż nabierze temperatury pokojowej. Więc zacząłem od czytania "instrukcji". Dzięki za linka, zaczynam czytać.

 

Aha, na zdjęciu ten router wydawał się jakby większy :) Byłem lekko zaskoczony po otwarciu pudła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, podłączyłem tego routera. Tylko pojawił się mały problem. Na razie używam oprogramowania motoroli, w zmianę firmware pobawię się jak będę miał więcej czasu i wiedzy na ten temat.

 

Problem:

Wpisałem wszystkie adresy, sklonowałem mac w pierwszych 2 zakładkach, restart ---> net nie działał :/

Przejrzałem kolejne i zobaczyłem że adres DHCP się nie zgadza, wpisałem co trzeba i extra. Mogę wejść na PPC :)

No i chciałem zabrać się za dalszą konfigurację, a tu zonk. Wchodzę na http://192.168.10.1/ (ten adres dla motoroli) i nic się nie pojawia. Jak mam się znowu tam zalogować?

 

Edit:

Aha, właśnie zwróciłem uwagę że mryga na czerwono lampka "modem". Nie gaśnie nawet po restarcie. W manualu opisane jest to tak:

 

The WAN connection has lost IP connectivity with its default gateway even though the

Ethernet link is still up. Or the WAN connection repair procedure is still in progress.

 

Co teraz? Coś poważnego nabroiłem?

 

edit2:

W momencie jak napisałem 1 edta, lampa zrobiła się zielona. Dziwne.

Ale nadal nie mogę się zalogować do tego control panela.

 

edit3:

ale paniki narobiłem, jakoś zadziałało po wielu próbach

sorki ;)

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest w oryginalnym sofcie... Po wgraniu DD-WRT można podbijać i zbijać TTL o ile się chce :) Wogóle maszyna pokazuje swoje możliwości dopiero po wgraniu DD-WRT....

no to sprawa przesądzona, też kupię motorolę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co właściwie tracę nie wgrywając DD-WRT? Może są tam tylko opcje których nie będę używał, w końcu narazie będę miał tylko 1 kompa na wifi.

 

 

Aha, trochę się pogubiłem w tym sterowniku TP-Link'a. Chodzi o szyfrowanie. Zaznaczyłem tak jak na screenie (Host based EAP) i działa, ale czy to na pewno jest dobrze? Strasznie skomplikowali tymi skrótami.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety wystąpił kolejny problem :/

 

Zmieniłem soft z 4.0.3 na oryginalny motoroli 6.1.4.

Wszystkie ustawienia przepisałem tak jak były poprzednio, ale niestety tym razem nie mogę połączyć się z netem :/

 

Provider rozpoznaje mnie po MAC i ten jest na 100% dobrze "sklonowany". Wydaje mi się że wszystko skonfigurowałem ok, ale jednak net nie chce zaskoczyć, ani przez wifi, ani też przez lan. Załączam screeny z ustawień, może ktoś coś zobaczy, ewentualnie poproszę o jakieś wskazówki co mogłem przeoczyć.

Zakryłem adresy mac na wszelki wypadek.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Edit:

Wklejam jeszcze screen z ustawień neta sprzed instalacji routera:

Dołączona grafika

Jedyne co się nie zgadza, to adres DHCP. Jednak w motoroli (ustawienia "DHCP Starting IP Address" i "DHCP Ending IP Address") nie mogę go zmienić na taki jak na screenie. Pojawia się komunikat o nieprawidłowo wprowadzonych danych. Co w takiej sytuacji?

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się :) zmieniłem adres motorolki na taki jak z DHCP . teraz loguję się do niej przez 192.168.110.1 :) Ale net działa.

 

Chciałem wgrać dd-wrt, ale zniechęciły mnie komentarze o ich uszkodzeniach spowodowanych złą konfiguracją itp. A po wgraniu dd-wrt nie można używać resetu.

Myślę że dla takich amatorskich zastosowań jak moje oryginalny soft w zupełności wystarczy.

 

Mam nadzieję że to był już mój ostatni problem z tym routerem :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...