Skocz do zawartości
arcuf_cofinuf

Padł Procesor Czy Płyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilowo "opiekuję się" komputerem koleżanki. Problem jest następujący: po włączeniu komputera zasilacz rusza, słychać że startuje dysk twardy, wiatrak na grafice i w zasilaczu też się rozkręca - ale nie kręci się ten na procesorze, mój monitor podłączony do testów nie dostaje w ogóle żadnego sygnału. Obojętne do którego złącza na płycie podepnę kabelek od boxowego wiatraczka, i tak nie ruszy.

 

Oto konfig kompa:

- płytka ECS P4IBASD

- Celeron 1.8 (chyba... nie udało mi się czegokolwiek zobaczyć na monitorze, ani systemu, ani nawet biosa, więc taktowanie podaję zgodnie z zeznaniami właścicielki kompa)

- 2x256 MB SDRAM PC133

- Radeon 9550

- 40 GB dysk Samsunga na ATA, no i napęd combo, choć to raczej nieistotne dla tego problemu

- zasilacz "take me" 350W (coś pokroju Codegena chyba, choć napięcia mierzone przyzwoitym miernikiem spokojnie mieszczą się w normie ATX)

 

Czyżby spalił się procesor? Bo wydaje mi się że płyta główna jest w porządku, ale lepiej zapytać o zdanie fachowców z PurePC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Jak napisał YogiCK spalił się wentylator i działa zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Jeżeli chcesz się upewnić i masz możliwość to weź jakiś wentylator i przystaw do radiatora na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jednak wiatrak na procu się kręcił, tylko ja tego nie zauważyłem... :oops: Co za głupek ze mnie...

 

Podmieniłem proca na P4 1.6 - nadal nic na monitorze... Jednak płyta? A może karta graficzna...?

 

 

---

 

EDIT: sprawa (chyba) rozwiązana... wyjąłem tego Radka, przełożyłem do swojego kompa (dobrze że jest AGP na płycie) i po uruchomieniu bios mnie powitał radosnym piszczeniem - 1 długi, 8 krótkich, czyli wg. kodów AMI: "The video adapter is either missing or defective". Czyli grafa - papa...

Edytowane przez arcuf_cofinuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nic na monitorze... Jednak płyta? A może karta graficzna...?

monitor chociaz sie budzi z StandBy , czy caly czas jest w spoczynku?

 

PS. sprawdzales Clear CMOS?

 

PS2.Jakies pikniecia przy wlaczeniu kompa?

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...