Skocz do zawartości
Gość traintokill

Jaki Posiadacie Sprzęt? - Oczywiście Na Socket 370/1

Rekomendowane odpowiedzi

a ja to co w podpisie i nie zmieniam , chodzi elegancko z nowych gier nawet fifa07 chodzi i moh pacyfik

TEŻ mam tą płyte głowna ale nie moge podkrećić moje celka za wysoko.

Podasz mi jakię rady dotyczące tej płyty ??A i jaki masz zasilacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto parametry mojej maszyny :D :

plyta fujitsu siemens d1184...procesor celeror tualatin 1200mhz.... grafa ati radeon pinnacle 8500 DV.... 256mb ram ... dysk WD 600... karta telewizyjna philips....karta muzyczna sound blaster live.... myszka i klawiatura microsoft :D ...nagrywarka DVD lite-on naped DVD LG.... nagrywarka CD-RW LG 8525B :D .... zasilacz 400 W.....monitor 19'' DELL ... głośniki 5.1 .... i jest super da sie pograc w wiekszosc gier i narazie nie narzekam ale zbieram juz na pentium 3 tualatin 1400mhz z 512kb cache :D .... B-) B-) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

1.

 

Mobo: GA-60XE-1

Proc: Inetl Pentium III 600 Mhz

Karta Graf: GeForce 256 DDr

128 MB Ram

Napęd DVD i nagrywarka CD

Zasilacz 200

 

2. Intel Celeron - MMX 366 Mhz puszczony na 500 Mhz

Mobo: Bliżej nie zyndetyfikowane mATX

Karta graf: S3 (ale nie Virage)/GeForc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit BE6-II

Pentium III 1000@1400 MHz Coppermine

Crucial Micron 2x256 MB PC133 @ 140 CL2

Leadtek Winfast GF 2Ti 32 MB DDR

Voodoo I 4MB

2x Samsung SV1021D 10 GB Raid 0

Combo LG

Delta 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie poskładałem "staruszka" i piszę z niego tego posta :)

 

 

 

plyta - SHUTTLE HOT661 rev2.0 440BX slot1

 

proc - PENTIUM II 333 Deschutes

 

ram - 128 MB SDRAM

 

grafa - NVIDIA RIVA TNT 2 M64 (w niedalekiej przyszłości przewidywany downgrade do Voodoo 2 12MB ;) )

 

hdd - 3,2 GB SEAGATE

 

dźwięk - C-Media CMI8738/C3DX

 

cdrw - TEAC 8-8-32

 

zasilator - no name 235W

 

i to wszystko "śmiga" pod WIN 98SE + SP 2.1b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a miałem napisać, że sprzęt prawie pod Vistę :)

sie smiejesz Qroń ale maszynka jest na prawdę całkiem spoko a WIN 98 więcej do szczęścia nie potrzebuje

a dokładnie na takiej samej płycie zaczynałem swoją zabawę w OC - udało mi się wtedy podkręcić Celeronka 333 na 500MHz i to był - imho - niezły wyczyn :)

jeszcze z 10 lat temu byłby to sprzęt na full wypasie a o 128MB ramu można było sobie tylko pomarzyć - ehh... to były czasy ;)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie smiejesz Quroń

Hehe, stary ja się wcale nie śmieję... właśnie super sprzęcik i strasznie mi się podoba ten zestawik. Ostatnio renowację u kumpla robiłem, kompa wyciągniętego z zaświatów. Używa go teraz na działce.

 

Abit BH6

Celeron Tualatin 1200 na Powerleap

256MB (2x128 Kingston)

Radeon 9500 (ode mnie - po odratowaniu hot air i z dosmarkanym radiatorem od Socket A - cisza :))

Baracuda II 20GB (głośne bydle i już c@#j z ciszy :P)

Modecom ATX-300GT (czy jakoś tak - też ja mu sprezentowałem)

 

To pod kontrolą WIN 2000 :D

 

PS: Chyba muszę nicka zmienić... :P Gdzie wy tam "U" widzicie?? :D

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem składać taki 'retro PC' i z niego piszę.

Specyfikacja techniczna: :-P

 

Pł. główna: Asus P2B rev. 1.04

Procesor: Pentium II 400 MHz (chłodzony potężnym radiatorem ze starego wzmacniacza stereo hehe)

Pamięć: 288 (256 + 32) MB RAM PC 100

Grafika: Matrox Millenium G400 (16 MB SGRAM)

Dźwięk: Creative Sound Blaster AWE 64 Gold

HDD: Fujitsu 3,24 GB

PSU: Delta 175 W

Obudowa: brak (stoi sobie schowany w małej szafeczce przy biurku obok 'głównego' kompa)

CD-ROM: brak :-)

Klawiatura: OEM Fujitsu Siemens SEM-M2A (sprzęt nie do zdarcia, a ten stukot klawiszy... poezja ;-))

Mycha: Razer DeathAdder

OS: Windows 98 SE PL SP 2.1 b

 

Sprzęt śmiga jak rakieta :-) Służy do starych gierek i przeglądania netu, ale poskładałem go głównie z nudów ;-) i sentymentu do minionych lat i minionych konfiguracji. Jest cichutki i energooszczędny.

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w podpisie

 

niedługo nowa MOBO i zasiłka, bo cos zdycha i przez to chwilowo Riva TNT2.

 

po podkręceniu co 1,4 (fsb 117) i podniesieniu sygnału agp spokojnie NFS:U 1280x1024 detale max, obróbka audio, photoshop cs2

 

teraz zmiana mobo, zasiłki, chłodzenia proca i pewnie niedługo zewnętrzny interfejs audio do nagrań

 

komp przeznaczony do netu, nagrań i robienia muzy, obróbki grafiki i czasem pogrania w jakieś starsze tytuły.

 

czeka nowy ram, ale mobo nie moze udźwignąć >4W na jeden slot DIMM :)

 

myslałem o 2procowej Gigaszrota z AGP x4, ale ciężko dostać rev.5 dla Tulipanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki dość mocny zestaw na S370 pełni rolę rozbudowanego odtwarzacza Audio-Video w dużym pokoju i (odpukać) sprzętu na wypadek awarii :).

 

ECS P6IPAT (i815EP)

Pentium 3 1400-S (@FSB 145MHz)

2x256MB na kostkach 7ns (@145MHz CL2)

Sapphire Radeon X700Pro 128MB

Seagate Barracuda 3 40GB

SB Live 5.1 Player (SB220)

 

Do tego napęd DVD x16, obudowa mini-tower nieduża (coby w się w stolik RTV w pionie zmieściła), w roli pilota bezprzewodowa klawiatura i mysz Logitecha a prąd podaje cichutko tania, dobra Delta DPS-350PB-2C z wentylatorem 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

2x256MB na kostkach 7ns (@145MHz CL2)

[...]

prąd podaje cichutko tania, dobra Delta DPS-350PB-2C z wentylatorem 120mm.

7ns na 145? podnosiłeś napięcie? wg specyfikacji 143max, a z obliczeń 142 :P

a delta 350pb do mnie idzie, ale na 80mm.. ale obudowa 'stoi otworem' więc wentylacja nie jest tak ważna

 

dodam, że to mój główny sprzęt i bardzo dobrze się spisuje :)

 

w końcu proc to połowa Core2duo :) bo wreszcie Intel pojął jakim błędem był 'NetBurst' :/ przez cały okres tej architektury królował AMD (a do nich nigdy nie miałem przekonania)

 

najśmieszniejsze, że Celina-S 1,2@1,4 kładzie na głowę Pentaka4 1,7, zobaczymy jak będzie ma 1,6 albo wyżej jak bóg da ,a szatan pozwoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7ns na 145? podnosiłeś napięcie? wg specyfikacji 143max, a z obliczeń 142 :P

Te moduły są dość solidne. Na kostkach Microna, oficjalnie PC143 CL3 / PC133 CL2 (SPD) a nieoficjalnie biegają sobie z domyślnym napięciem 3,3V na 145MHz CL2. Na 150MHz przy 3,3V zdarzała się sporadycznie drobna niestabilność a niestety P6IPAT nie umożliwia podniesiena napięcia VDIMM. Natomiast oba moduły świetnie sobie radziły na Abicie BX-133 z nieco podniesionym VDIMM - 156MHz CL2 przy 3,5V (powyżej robiły się znane i "lubiane" problemy z PCI).

 

w końcu proc to połowa Core2duo :) bo wreszcie Intel pojął jakim błędem był 'NetBurst' :/ przez cały okres tej architektury królował AMD (a do nich nigdy nie miałem przekonania)

 

najśmieszniejsze, że Celina-S 1,2@1,4 kładzie na głowę Pentaka4 1,7, zobaczymy jak będzie ma 1,6 albo wyżej jak bóg da ,a szatan pozwoli ;)

Ano szczęście dla Intela, że nie porzucił architektury P6 (pradziadem był Pentium Pro), lecz rozwijał ją dalej "na boku" (platformy mobilne) i opamiętał się w końcu z tym lansowaniem nieszczęsnej architektury NetBurst. Przy czym Tualatiny miewały przewagę nawet i ze 20-30% zegar-w-zegar nad Pentium 4 Willamette ale wiele zależało od rodzaju testów. Tam, gdzie mile widziana była duża przepustowość pamięci albo wykorzystywane SSE2, Pentium 4 pokazywało się z lepszej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najśmieszniejsze, że Celina-S 1,2@1,4 kładzie na głowę Pentaka4 1,7, zobaczymy jak będzie ma 1,6 albo wyżej jak bóg da ,a szatan pozwoli ;)

no to życzę Ci takiego:

post-12612-1203712997_thumb.jpg

albo i lepszego wyniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosolini:

A dziękować, dziękować :)

Słyszałem o takich przypadkach Celinek-S 1,3, ale nie dane mi było takiej spotkać :)

 

cała nadzieja w V-modach ;)

Celki 1,5V łatwo zmienić na 1,6V zerując pin Vid1 (o sygnale 1) - najczęściej robimy to przez połączenie go z zerowym Vid2, będącym z brzegu kostki.

 

Ta sama operacja dawała podniesienie napięcia rdzenia do 1,675V w Tulipanach 1,475V

 

Martwi mnie to, że Tulipany o wyższym napięciu 'bazowym' były tak traktowane nie bez powodu - prawdopodobnie napięcie 1,475V sprawiało na nich prace niestabilną - co nie rokuje mojemu egzemplarzowi nadziei na mocne kręcenie :/

 

Maksymalne mozliwe napięcie na Tulipanach 1,5V to jednak 1,65V:

 

Vid43210=====01011 1.5   * Default01010 1.55 01001 1.6   * najczęstszy przypadek V-mod'a00011 1.101000 1.65 * najwyższe dostępne napięcie00010 1.1500001 1.2000000 1.25

Jak widać należy wyzerować również Vid0, ale najlepiej to zrobić do domyślnego zera, jakim jest okoliczny VSS, a nie do któregoś z zerowych pinów - lepiej gdy sygnały nie przechodzą przez kostkę :)

 

Kolejna sprawa to temperatura - ponoć Tulipanki burzą się powyżej 50*C - u mnie jest 51 w idle i 52 w stresie :o

Dziwi zarówno wysoki Idle jak i niewielka różnica od Stresu.

 

Chłodzenie to miedziany (choć dość niski) Titan + upierdliwie wyjący wiatrzaczek 5000RPM 50mm :)

 

PS:

rozkład pinów w pożądanej okolicy:

Dołączona grafika

 

PS2:

korekta pomyłki w zdaniu o łączeniu pinów :)

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to mi nikt nie uwierzy...

Mam 2x Pentium III-S 1400Mhz (fsb 133Mhz, L2 512kB) na płycie Intel SAI2, 1024MB SDRAM ECC 133MHz, hdd: 250GB Hitachi ata133, grafika Matrox G450 32MB DDR PCI (zwykłe nie żaden ekspres). Sprzęt może jeszcze nie pełnoletni ale do podstawówki już by chodził. System zainstalowany na nim to Gentoo Linux, robię na nim całą masę rzeczy, głównie związane z tworzeniem www. Aplikacje zainstalowane:

-KDE3.5

-Apache2, php5, MySQL5, vsftp, svn.

-Quanta plus (już nie używam bo znalazłem lepszy)

-Php Development Tools (to taki Eclipse z dodatkami dla web, też nie używam ale działa płynnie)

-Komodo Edit

-Flash 8, Dreamwaver 8 poprzez Wine (Działa i to nieźle).

-grafika GIPM, Inkscape, Xara Xtreme,

-oczywiście Firefox2, Firefox3 Beta, Opera 9.5 Beta, Konqueror, IE6 @ Wine działa bardzo dobrze, IE7 @ Wine tu jest porażka, praktycznie w ogóle nie działa ;-(

-Windows XP Prof. poprzez VMware Server (Śmiga aż miło) na tej windzie pracuje z Flash CS3, Dreamwaver CS3, CorelDRAW Graphics Suite X3.

 

Oprócz tego komp udostępnia internet dla 4 innych, jest postawiony mlDonkey z którego korzystają te 4 osoby z sieci oraz ja.

 

Komputerek sprawuje się pierwszoklaśnie, nie zawiesza się, nie zamula, jeżeli już występują jakieś opóźnienia to naprawdę przy włączonym całym tym sofcie z listy ale nie jest to jakiś dramat uniemożliwiający pracę na nim.

 

Z czym sobie nie radzi:

-filmy FullHD jest to slideshow 1-2klatki/sek

-gry :-/ że nie chodzi Enemy Territory to zrozumiałe (jak miałem GeForce FX 5200 śmigał pięknie) ale nawet XMoto nie chodzi

-nie ma USB 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym sobie nie radzi:

-filmy FullHD jest to slideshow 1-2klatki/sek

-gry :-/ że nie chodzi Enemy Territory to zrozumiałe (jak miałem GeForce FX 5200 śmigał pięknie) ale nawet XMoto nie chodzi

-nie ma USB 2.0

Full HD to nawet na TV jeszcze dobrze nie chodzi ;)

gierki by śmigały z lepszą grafą (jakieś 6800GT)

USB 2.0 polecam kontroler na PCI - najlepiej NEC'a

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz ja się pochwalę swoimi maszynkami na S370/Slot 1. A więc u mnie w domu stoi i działa:

 

ASUS P2B-B, Pentium II 400 Mhz, 256 SDRAM 100 Mhz, Geforce 2 MX 400 PCI 32 MB RAM, 12 GB HDD, Sound Blaster 128 PCI, CD-ROM LG, Dell 17". Komputer służy mojej matce do netu, programów księgowych, Office, Skype, GG i sprawuje się znakomicie do tych spraw.

 

A siostra na studiach siedzi na czymś takim:

 

ASUS P2B, Celeron 500 Mhz, 256 SDRAM 100 Mhz, ASUS Geforce 4 MX440 64 MB AGP, 10 GB HDD, Yamaha DS-XG, CD-RW Sony, Belinea 15". Komp służy do Office, netu i filmów. Daje radę ze wszystkim. No i to by było na tyle. Poza tym mam jeszcze dwie starsze maszynki w domu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój "nowy" PC do rozdzielania neta i ssania po nocach, znajduje się na strychu ;)

 

CPU: P3 1000MHz (7.5 x 133) s370 @ Slot 1

MoBo: MS BX Master i440BX

Ram: 4x SD PC-133 128MB = 512MB

GFX: ATI Rage 128 Pro

HDD: Quatrum 40GB, Seagate 8 GB

 

Chodzi jak rakieta :P

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do S370.

 

Dorwałem od brata złożonego przeze mnie niegdyś blaszaka na SA6 ze zmodowaną Celiną.

Po wymianie paru części wygląda to tak:

 

Celeron Tualatin 1200

Abit SA6

Radeon 9200SE

Modecom ATX-300GT

Seagate 20GB + Samsung 20GB

128MB Spectek (coś muszę pomyśleć, bo jeszcze gdzieś powinny się walać ze dwie kości po 128MB)

 

Hymh, może bym na tym postawił serwer do CSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie coś takego, po paru zmianach w ciągu kilku lat, nadal działa:

AOpen AX3S

Celeron S370 566@640 MHz

NVIDIA Riva TNT2 32 MB

224 MB SDRAM (64 + 128 + 32 MB)

10 GB Fujitsu + 2,5 GB Maxtor + 40 GB Seagate

Samsung SH-S182M

 

Sam regularnie korzystałem z niego przez ponad 6 lat, a teraz używają go moi rodzice. Dizisiaj sobie pomyslałem, czy by nie zmienić procka co coś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item365136258_pc_chi...eleron_500.html to mój ostatni zakup. Będzie to maszynka która będzie stała u kumpla do LANparty w starsze gierki. Nie chce mi się mojego nosić. A zestaw będzie wyglądał mniej więcej tak:

1. Mobo z linka

2. Celeron 500@566 Mhz już tak zostanie.

3. 256 SDRAM

4. Geforce 2 MX 32 MB RAM

5. 3 GB + 8 GB HDD

6. LAN 10/100 PCI

7. CD-ROM 32x LG

8. Yamaha YMF- 719 ISA

9 Obudowa AT baardzo stara zmodowana.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...