Skocz do zawartości
Gość traintokill

Jaki Posiadacie Sprzęt? - Oczywiście Na Socket 370/1

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam pytanka:

Czy są kości 512MB w jednej kości i czy TUSL2 potrafi je obsłużyć ? Zawsze jedna kość mniej to mniejszy pobór wkońcu ;P

Są takie kości, ale nieszczególnie popularne. Czy TUSL2 obsłuży nie mam pojęcia, ale pobór prądu jest na tyle mały, że jeżeli tylko o to chodzi to możesz olać ;)

PS:Też szukam jakiejś pasywy do tego potwora:)

 

Jak znajdziesz to się pochwal. Jeszcze pasywny zasilacz i marzenia spełnione ;)

Pozdrawiam użytkowników S.370 !

 

Trzeba jakiś elitarny klub założyć. W końcu korzystamy z kompów wolniejszych niż nowe komórki ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zmniejszyć napięcie na procesorze ? Pobawiłbym się w to troche a w biosie można jedynie zwiększyć. Widzę w poście wyżej, że DJH83 wspomina coś o zaizolowaniu styków.Mógłbyś rozwinąć tę myśl?

 

Czytaj to<-klik

 

Tutaj praktyka

 

PIII 733@550 z modem na 1.3V, czyli wg instrukcji zaizolowane piny :AJ37, AL37, AM37 i AL35

Dołączona grafika

 

Niżej już w budzie widać chłodzenie, Co do głośności to zasilacz(Compaq 146SNQ) jest ultra cichy, jak dla mnie to w zasadzie bezgłośny, ledwo się to 80mm kręci, a głównym źródłem hałasu jest HD321KJ.

Dołączona grafika

 

Btw Taki sam zasilacz mam w kompie z PIII-S@1.63/R9600PRO@XT (radka ostatnio dostałem i 10.5k w 3dm2001 pękło :lol:) i tu tak różowo już nie ma, choć nawet w maksymalnym stresie zasiłka jest nieporównywalnie cichsza niż twory ala codi/megabajt bez kombinacji z napięciem wentyla :wink:.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak zamontować to bydle na TUSL2 ? Bo daje rade pasywnie :) Zapinka na socket 370 jest za krótka niestety i tylko z jednej strony jestem w stanie złapać

 

http://imageshack.us/photo/my-images/534/dsc00042xf.jpg

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) planuje mała modernizacje aby zestawik był jeszcze mniej prądożerny i tak się zastanawiałem ostatnio czy jest możliwośc używania procka mobilnego (z laptopa) w płycie stacjonarnej z PC'ta ? to ten sam socket?

 

 

http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/19/28/82/35/1928823516

Znalazłem to cudo na allegro i zastanawiam się co to za wersja bez dźwiękówki i z takim fikuśnym agp ?

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nawet jeśli byłby taki sam socket, co procesory te różni napięcia zasilania.

 

Co do fotki mobo, to faktycznie dziwne te złącze AGP... nie dopatrzyłem się w nim nawet przegrody, a przecież powinna być. Gniazdo jest krótsze, czy mi się tylko wydaje? Co do braku modułu audio, to może to być jakaś ekonomiczna rewizja mobo, którą Asus swego czasu wypuścił, albo ktoś sobie kiedyś wylutował.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się kiedyś zastanawiał nad tym, żeby podłączyć do routera hdd (na routerze jakieś openwrt np), a na kompie ustawić boot z lan i router chowam sobie gdzieś do szafy, a super cichutkiego kompa trzymam na biurku, który sobie pobiera system przez kabel,myślałem pod kątem jakiegoś xbmc. Mobo,cpu,ram,gpu,psu za TV, a XBMC bootuje z hdd podłączonego do routera, do tego wybieram sobie film, który znajduje się na tym samym hdd,co system, oczywiście wideo pobrane przez router z rapida/torrentów. Wystarczyłaby pewnie karta 100mb, ale mam też dostęp do 1gb/s. Da się coś takiego zmajstrować?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam XBMC. Koszmarnie wolno chodzi(aczkolwiek po ostatnich zmianach w tym projekcie[http://xbmc.org/theuni/2011/06/19/working-with-dirty-regions/] może być lepiej).

 

Możesz skorzystać z czegoś o wiele prostszego. System bootowany przez sieć z zamontowanym HDD i domyślnym wyświetlaniem go przez np. Midnight Commandera. Pilotem buszowanie po folderach nie powinno być trudne, a domyślnie można ustawić, żeby Mplayer odtwarzał pliki multimedialne. Ale to tylko pomysł na szybko. Zapewne istnieje jakiś media center na słabsze maszyny(jak znajdziesz to się podziel ;)).

 

Co do boot-a przez LAN z routera na OpenWRT to może być problem. Potrzebujesz czegoś co dostarcza DHCP z dodatkowymi informacjami (skąd poprać obraz przez tftp). Jeżeli możesz coś takiego z OpenWRT zrobić to nie powinno być problemu(poszukaj też o PXE - nie każda sieciówka się nadaje, ale to najmniejszy problem ;)).

 

PS. Proponuje stworzyć nowy temat ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu to ja używalem Geexbox i bardzo dobrze się sprawował.Przez sieć przykładowy materiał HD z folderu Windowsa odtwarzał płynnie.Miałem jednak troche kłopotów z lokalizacją innych komputerów w sieci.Generalnie trzeba wtedy mieszać dużo w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu to ja używalem Geexbox i bardzo dobrze się sprawował.Przez sieć przykładowy materiał HD z folderu Windowsa odtwarzał płynnie.Miałem jednak troche kłopotów z lokalizacją innych komputerów w sieci.Generalnie trzeba wtedy mieszać dużo w ustawieniach.

 

Problem w tym, że GeexBox od jakiegoś czasu bazuje na XBMC :/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem TUSLA na ABITA ST6 i doszło fajne soft menu w biosie.I tak o to mój Tualatin 1.4 zjechał z 1.45V na 1.275V i o dziwo jest stabilny.Z nawiewem na 5% w Speedfanie ( Speedfan obsługuje taką płytę toż to szok:)) nie przekracza 43 stopni pod obciążeniem.Spróbuje jeszcze zejśc z woltażem to może pójdzie pasywnie,bo niestety ale do 50 stopni dobija bez nawiewu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój(SL6BY, TB1) też chodzi spokojnie na 1.3V (vidmod)@takty def czyli 1.4GHz. Z pasywem cóż ciężko, no chyba że się zjedzie z taktowaniem na 700 - fsb 66(wtedy daje rady na piramidce titana)... Szkoda że nie da się(nawet modami - przynajmniej nie wiem jak) jeszcze zjechać z napięciem, bo różnica 1.45 vs 1.3V jest zbyt mała żeby wpłynąć na pobór=wydzielanie ciepła tak znacząco jak w przypadku coppermine@550 gdzie jak zszedłem na 1.3V (domyślnie 1.75V) od paru lat mam pasywke na radiatorze 60mm.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na ST6 można undervoltować bez żadnych modów - dobrze wiedzieć(1.2V to minimum czy da się jeszcze mniej ?), jak zdarzy się okazja to sobie taką może skołuje.

 

Btw podobnie wkur... mnie trochę MSI 865PE FIS2R właśnie z powodu braku możliwości zejścia z napięciem poniżej vid, a na S478 ciężej jest dogrzebać do jakiś modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże do 1.1V można było zejść skokami co 0.25V,sprawdzę później i edytuje gdyż teraz potrzebuje włączonego kompa.Płyta jest ogólnie dobra,szkoda że nie ma płyt z blokadami PCI większymi niż 133MHZ bo Tualatinki mają potencjał i byłaby fajna maszynka nawet do giercowania w jakieś starsze tytuły

 

Edit:

Patrzyłem i można zejść maksymalnie do 1.050V także całkiem nisko.Aktualnie na Allegro jest jeden ST6 za bodajże 50zł więc jeśli jesteś zainteresowany to bierz :)

Edytowane przez Serekzolty
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.

potwierdzam,u mnie tez spokojnie napiecie mozna ustawic minimalnie i smiga (ver. RAID)

ot: moge jakiemus zagorzalemu fanowi tych mobo tanio swoj model odstąpic wraz z calym osprzetem ,bo w tej i tak nie wykorzystuje calego potencjalu,a kurzy mi sie jeszcze stary, bo ~13-letni Procomp i ma godnie zastąpic abita

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam małego Siemensa Scenic z PIII 900mhz pod s370 na pokładzie, o dziwo płytka obsłużyła też 512mb SDRów :) . Niestety, slot tylko 2xPCI, siedzi tam jakiś Matrox 16mb. Mam dwie sztuki VooDoo2, zrobiłbym to słynne SLI i odpalił QuakeII w oryginalnym Glide, ale niestety, kablologia od tych voodoo zaginęła i nie mogę ich spiąć. A tak komputerek kurzy się pod łóżkiem i czeka na zastosowanie. Serwera nie potrzebuję, co najwyżej maszynki do p2p, może do tego się nada ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sztuki VooDoo2, zrobiłbym to słynne SLI i odpalił QuakeII w oryginalnym Glide, ale niestety, kablologia od tych voodoo zaginęła i nie mogę ich spiąć.

 

Wystarczy kabel od stacji dyskietek 3.5" z odpowiednim skretem po srodku. Jesli poszukasz w google zobaczysz ktore kable skrecic. Latwo to ogarnac.

 

Sam mam problem, posiadam:

 

PIII 500

MSI BX Master

2xVoodoo 2 12MB + Riva TnT

256MB RAM - Kupiony

SB AWE 64 GOLD

 

Chce tam wrzucic Intel Pentium III, 1Ghz - SL4BS niestety dziala on na FSB 133 a tyle raczej nie wyciagne (a nawet jesli, prawdopodobnie grafa na agp padnie). Dzis sie przekonam

Edytowane przez Zdebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS CUV4X-D

2x Intel Pentium III Coopermine 866MHz @1GHz

512MB SDRAM 133MHz

Nvidia FX5200 128MB DDR

WD Caviar 80GB

Fortron 145W

 

Taki sprzęcik daje sobie radę nawet z YouTubem w 480p. Starsze gry typu portal, internet. Używam jako zapasowy i muszę powiedzieć że chodzi nieznacznie gorzej od mojego głównego (Intel PCD E2220 + 2.5GB DDR2 + HD4850). Podejrzewam że gdyby było więcej ramu i szybszy dysk byłoby jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam kilka potworów na socket 370:

Potwór nr 1:

-pentium III 933 MHz

-DFI CW35-S (fajna płytka uATX),

-384 MB SDRAM,

-karta graficzna zintegrowana (intel 810).

 

Niestety, ale płytka wspiera FSB tylko do 100 MHz i procesor chodzi na częstotliwości 700 MHz.

 

Potwór nr 2:

-pentium III 933 MHz,

-512 MB SDRAM,

-płyta główna intelowska jakaś (intel 815),

-karta graficzna radeon 7200.

-karta sieciowa WiFi b/g.

Swego czasu służył jako odtwarzacz filmów do telewizora i do innych zadań specjalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dorwałem dość ciekawą mobo na soc370, a mianowicie Shutle AV18. Ciekawą z tego względu że umożliwia ona zbicie vcore min do 1.05V, co w przypadku tualatina umożliwia pasywne chłodzenie w zasadzie byle czym (znane mi mody umożliwiały zejście tylko do 1.3V, a to było za dużo w przypadku tulipana, dla coppermine jak znalazł).

Tym sposobem mam teraz Celka tualatina 1200 puszczonego na 1.125V chłodzonego radiatorem 60mm

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Soc370 zostawiłem już sobie tylko do jako serwerek/ftp/ssacz, przeglądanie stron od jakiegoś czasu jest na tym katorgą... (do tych zadań jako drugi pc będzie e2180/865pe conroe/4TI 4400, 1GB DDR, WD800BB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z allegro, w sumie to nie wiedziałem co kupuje, była wystawiona za 10zł kup teraz z celkiem tualatinem 1.1, coolerem i realtekiem 8139 (gość napisał płyta gł + procesor 1.1, potrzebowałem jakiegoś mobo soc370 popatrzyłem na foto widzę 694T to wiele się nie zastanawiałem).

Mobo fajne : regulacja vcore, tualatin bez zabawy, bez fochów widzi dysk 2TB, 694T - dobra wydajność, a można wrzucić więcej ramu, agp fast write

Btw vcore w dół to raczej rzadkość w sprzęcie z tego okresu jak i trochę nowszym (soc A/478), najczęściej jak już to dało się trochę dołożyć do vid danego proca.

 

Ano działa to stabilnie :), w sumie bardzo łatwo to wychodzi : następny krok w dół czyli 1.1V - zwiechy przy obciążeniu, 1.075 duże problemy ze stabilnościom a czasem i załadowaniem win, 1.05V - postuje raz za czasu.

 

Celek 1.1 który dostałem z mobo mimo niższego taktowania potrzebuje do szczęścia 1.175V, a PIII coppermine 733 da się zbić napięcie z 1.75 do 1.4V

Ciekawe jak skalowałby się w dół PIII-S 1.4(SL6BY). Mój potrafił zrobić 1.6GHz przy 1.4V (gdzie do takiego taktowania ów celeron 1.2 potrzebuje aż 1.6V), może udałoby się puścić go na fsb 100 (1150MHz) przy min napięciu 1.05V. Niestety proc już za bardzo nie trybi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopię stary temat, jak odkopałem stare PII.

Z racji paru dni bezrobocia, usiadlem do zabawy ze starym sprzętem. (pentium II 266, 2x64MB PC 100, AGP S3 Trio 3d/2x, PCpartner Intel ZX, 40gb Seagate Barracuda)
Windows 98 SE zainstalowany wcześniej działał mi na nerwy -  wprawdzie czas uruchamiania godny core i7 i windows 8 na SSD  - czyli kilkanaście sekund, ale jakikolwiek problem z programem zawieszał system koncertowo. Przeglądanie internetu praktycznie niemożliwe -testowałem różne przeglądarki i wieszały się na wielu stronach, większość wyświetlają nieprawidłowo. Wybór padł na windows 2000.
System zdecydowanie stabilniejszy. Przeglądanie internetu praktycznie bezproblemowe na k-meleon 1.6.

Renderowanie stron, oczywiście dla cierpliwych, ale poprawne. Pozostał problem Youtube - dźwięk płynny, ale obraz - klatkowanie. Po raz kolejny usiadłem do problemu oc starego pentaka i miło mnie zaskoczył.
300mhz (4x75mhz) - wiadomo, bezproblemowo,

333mhz (4x83mhz) - mimo wysokiego taktowania PCI (41mhz) stabilnie

Wyżej bios nie pozwalał, - zakleiłem pin B21 - po wielu próbach wstał na 400mhz (4x100), ale nawet windowsa nie ładuje - chyba, że z wyłączonym cache L2 i L1 - wydajność oczywiście gorsza niż 486...
Po WIELU próbach udanego zaklejenia pinów B119, A119, A121 (podnoszenie napięcia do 2,2V)- udało się! - system zbotował, było PRAWIE stabilnie. Dołożyłem jeszcze stary wentyl 8cm żeby dodatkowo dmuchał na proca i wszystko 100% stabilne (30min Stress Prime, wiele filmów na youbube z obciązeniem ~100%)
Różnica względem 266mhz jest nieporównywalna. Działają filmy youtube 144p - płynnie i stabilnie.
Seria proca  - jakby kto pytał - SL2K9.
Chodzi jeszcze ok na 4x103mhz  = 412mhz.
W sumie, poza dyskiem z 2001r to cały sprzęt jest z końca lat '90. I to był wtedy sprzęt budżetowy - tania płyta, tani RAM, bardzo tania grafa.
Możnaby jeszcze spróbować puścić na 133mhz - SETFSB pokazuje dzielnik 133/33 pci - ale ram mam za słaby. Pzetaktowanie AGP raczej nie będzie problemem, bo stabilnie chodziło przy 83mhz.
Zdobędę fajny RAM 2x128mb pc 133 to jeszcze spróbuję - może uda się uzyskać 100% OC - i to na procku o którym wszędzie czytałem, że generalnie słabo się podkręca i jedyne na co mogę liczyć to 300mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moje dotychczasowe nabytki na tej platformie:

1. JTT Adax Alpha

 - Celeron 633 MHz, podkręcony do 950 MHz

 - DFI CW35-S (i810)

 - 384 MB RAM

 - Riva TNT2 32 MB na PCI (ELSA Synergy II)

Obecnie czeka na lepsze czasy w piwnicy.

 

2. Składak #1

 - Wpierw Pentium II 350 MHz, teraz slotket + P!!! Coppermine 1 GHz na FSB133

 - Jamicon 650B-ATX (1 AGP/4 PCI/3 ISA)

 - 512 MB RAM na serwerowych SDRAMach (rozbiórka starego szkolnego serwera)

 - od S3 Trio 4MB, poprzez GeForce'a 2 MX400 i Radeona 9200, kończąc na FX5200 i FX5900 XT.

 - SB Live! 5.1 Digital (Windows) i AWE64 Gold (DOS)

Zestaw dobrze się sprawował, tylko płyta gł. lubiła świrować i czasem "ot tak sobie" zawiesić się na ładowaniu Windowsa 98 i XP. Obecnie zamierzam wsadzić ponownie PII, S3 Trio i dorwać Voodoo 2 :)

 

3. Składak #2

 - Tualeron 1,2 GHz

 - Abit BX133-RAID

 - 512 MB RAM ze składaka #1

 - MSI FX5900 XT 128MB 256 bit

 - Yamaha YMF724-XG PCI i AWE64 Gold (już tłumaczę: Yamaha, bo możliwości tej karty w kwestiach MIDI są znakomite, oprócz tego posiada prawdziwą wersję syntezatora OPL3, a tego mi brakuje w AWE64 i prawidłowo emuluje SB Pro. AWE64, bo zgodny z SB16 i dodatkowo posiada natywny tryb EMU8000 w DOSie).

Póki co czuję się dobrze z tym zestawem, chyba będzie ostatnim jaki skombinowałem na tę platformę. :D

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja pochwale się sprzętem :P

Tualatin 1,14 GHZ

Asus Tusl-2C

512mb ram SDRAM

radek 9600xt

dwa dyski Wd 80gb

OS :jakiś stary debian jeszcze na GNOME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...