Skocz do zawartości
Gość traintokill

Jaki Posiadacie Sprzęt? - Oczywiście Na Socket 370/1

Rekomendowane odpowiedzi

Moja machina, na ktorej caly czas dzialam to:

 

cpu: PIII 500MHz Katmai

mobo: Aopen AX6BC (slot1)

ram: 256MB = 128KINGSTONE, 64INFINEON, 64IBM

vga: RIVA TNT2 32MB

hdd: Seagate 80GB

muza: ESS Solo

dvd: Toshiba

 

kiedys gralem na tym w Wolfa ET i CS'a. Teraz jedynie internet, filmy, muzyka i wiele roznych malych aplikacji... (multi boot dvd). uruchamiam na nim z powodzeniem wirtualne maszyny z windowsem XP i nie tylko.

jako systemu uzywam jak narazie win2000, ale szykuje sie do przesiadki na linuxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przejrzalem tylko z grubsza ;)

 

Moj komp to taki jaki mam w opisie ;) mam jeszcze drugi cele 466 mhz z 128 mb ramu ale to komp od rozdzicow :P

 

Na moim odpalam i pracuje na:

 

Programy: Adobe Photoshop CS 2 (na celku tez go odpalam), AQQ, IE6 i 7, Firefox, Opera, GG,

 

Jako SHELLa mam w tej chwili program astonshell ale wczesniej kozystalem z explorer.exe i mialem wlaczone kompozycje windowsowe ;) aktualnie kompozycje windowsowe mam wylaczone ;)

 

GRY: Emulacja roznej masci konsol takich jak GBA, PS1, SNES, NES i kupe innych konsol ;) i pare normalnych gier czasem nie na ten sprzet (takie ktore wymagaja np procka 1 ghz lub 1,2 ghz ;)

 

Z gier mmorpg to szpilam na nim w Lineage 2, FlyFF(fly for fun), ragnarok online

 

No i to wlasciwie wszystko ;) kompa mam do grania jak i do pracy w photoshopie czy tez do nauki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przejrzalem tylko z grubsza ;)

 

Moj komp to taki jaki mam w opisie ;)

Widać ze z grubsza, bo dopiero co pisałem żeby nie pisać że ma się kompa jak w sigu.

Sigi się zmieniają i się potem syf robi z takich tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie Na CUBX PIII 933 leci sobie spokojnie na 1050 przy FSB 150. tylko mam male problemy z raidem, napisalem watek ale niestety nikt nie wie o co kaman...probowlaem z przerwaniami ale niestety...

a reszta konfigu to

2*256Mb @150Mhz

40 Wd Caviar

TNT 2 32m

i nagrywarka DVD LG ;0

aaaa i zapomnialbym Soundblaster Live 5.1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh poproszono mnie o wpis ;] no to daje

 

zestaw 1:

gigabyte 6oxt-a (i815ep)

celeron 2 tualatin 1000mhz + arctic cooler ( jeden z tych pierwszych jakie wyszly - alu + cooper pod spodem )

2x256mb 133mhz chodza na 100mhz

radek his 9000pro + zalman zm90c ( takie 2 szare alu plyty ;] )

sound blaster live 5.1 + creative inspire 5300 5.1

seagate u6 40gb

zasilka modecom feel 350 (praktycznie bezglosny )

 

ogolnie ten komp jest prawie bezglosmy

procesor niby sie da puscic na szynie 133 ale z braku mozliwosci nawet najdrobniejszego podniesienia napiecia jako podkrecony jest niestabilny :mur:

 

zestaw 2:

gigabyte bx2000+

p3 866/133 na przejsciowce

128+256mb 133mhz i tak chodza

gef mx 4 440 (pelny , czyli 128bit na pamieciach) dziala na agp 89mhz :twisted: + zalman nb47

sound blaster awe 64

dysk niepamietam jaki 8gb ( w tej chwili to padaka najglosniejsza czesc komputera ) chodzi na udma 66

zasilka wintech 300 albo 350 wat

 

temu do przyjemnej "ciszy" przeszkadza dysk

 

oba zestawy w obudowach modecoma

 

oba zestawy sluza do gg/tlen/skype, www i pokrewne + proste gry no i filmy

daje sie zauwazyc niemoc przy stronkach flash

Edytowane przez m1nister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zostałem poproszony, więc podaję - ale uprzedzam komp nie działa :rolleyes:

- MoBo - ASUS P2B rev. 1.02 :arrow: kaput :wisielec:

- proc - Intel Celeron Coppermine 1000MHz S370 - stepping cD0, seria SL5XT

- przelotka SLOT1/FCPGA - Jamicon A370 :arrow: moded Vcore 1.85V na stałe (z powodu płyty "niby" nie obsługującej koperków)

- cooler - CM (nie pamiętam modelu - ktoś ciekawy niech szuka w moich postach z 2002-2004 roku) z miedzianym radiatorkiem przystosowanym do wentylków 50x50 :arrow: dorobiony stelaż na wentylki 60x60

- RAM - 2x 256MB 133MHz (1. Kingston@Infineon, 2. Infineon@Infineon) :arrow: siedzą sobie teraz w Quiet Maszynie*

- GPU - Riva TNT2 (Diamond Viper 770) B-) :arrow: siedzi sobie teraz w Quiet Maszynie*

- Sound - SB Live Value CT4830 :arrow: siedzi sobie teraz w kompie brata (Epox KRAI + Duron 1800)

- sieciówka - Compex PCI coś tam :razz: leży i czeka na lepsze czasy :lol:

- buda - jakiś czeski EuroCase :arrow: w nim siedzi teraz Quiet Maszyna*

- zasilator - 250W Enlight by Enhance ATX-1125BT (kupiony wieki temu :wink: od pmp) z wentylkiem ADDA AD0812MS-A70GL @ 5.5V na stałe i z wyciętym grilem :arrow: zasila teraz Quiet Maszynę*

 

Jak widać nie opłaca mi się reanimować maszynki - tak więc procek czeka na lepsze czasy :unsure:

 

_____________________________

 

* Quiet Maszyna - ASRock K7VT2 & T-bred 1700+@800MHz (6x133/drut mod) i 1.4V (drut mod) + kilka klamotów wymienionych powyżej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello all ;]

 

Również wpisuję się na prośbę uzytkownika "neho".

 

Mobo: Procomp bvd1m na czipsecie VIA VT82C694X Apollo Pro133A

 

Cpu: Pentuim IIIE 600mhz@672mhz

 

Pamiec: 1 kosc no name 64 MB 100mhz

2 kosc kingston 256 MB 133 mhz

 

Grafika: Riva Nidia TNT2 32 MB model 64/model 64 pro

czestotliwosc taktowania rdzenia 125@148

czestotliwosc taktowania pamieci 125@148

 

zasilacz nie wiem jaki, raczej nic nadzwyczajnego.

 

reszta tez chyba nieistotna.

 

Działam na tym sprzecie od 6(?) lat, po dzis dzien :)

pozdro

Edytowane przez Żuku_FR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.1 :

 

Pentium III (Coppermine) Slot 1 600MHz @ 800MHz

MSI BX Master i440BX

3 x 128MB SDRAM

ATI Rage 128 Pro

HDD WDC 20GB & Seagate 8GB

DVD-ROM Sony 16x

3x Realtek RTL8139 100Mbps

 

No.2 :

 

Pentium III (Coppermine) Slot 1 650MHz @ 866MHz

ABIT BE6 i440BX

256MB & 128MB SDRAM

GeForce 2 MX200

HDD IBM 15GB & Maxtor 30GB

CDRW LG 48x24x48 & LG CD-ROM LG 52x

1x Realtek RTL8139 100Mbps

 

Eh co za bestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh poproszono mnie o wpis ;] no to daje

Ja też zostałem poproszony, więc podaję - ale uprzedzam komp nie działa :rolleyes:

No to widzę że Neho się postarał. Aż sam się dziwie ze ten temat jakoś funkcjonuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że Neho się postarał. Aż sam się dziwie ze ten temat jakoś funkcjonuje :D

Jak sie chce, to sie potrafi :) Mało juz się zostało zbieraczy złomu, czy też ładniej określając koneserów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie chce, to sie potrafi :) Mało juz się zostało zbieraczy złomu, czy też ładniej określając koneserów :)

A tam od razu złomu u mnie ten sprzęt ciężko pracuje na siebie, jeden komp to serwer co net "rozdaje" i siorbie z neta (oczywiście same legalne i darmowe pozycje) a drugi w większości wypadków robi za sprzęt zapasowy "dojazdowy" podczas wymiany (odpukać) awarii maszyny podstawowej co w moim wypadku zdarza się bardziej niż często. Tak więc przynajmniej jedna z tych dwóch maszyn chodzi 24/7 i co by o nich nie mówić trzeba przyznać że są stabilne jak skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały apgrejt staroci :)

 

Ja tez mam soc370 :D

pentium 3 1000MHz Coppermine

mobo ecs p6 costam

256 MB 133 MHz

gf4 mx440 64MB

dysk samsung 30GB

fortron 235W

 

Uzywany przez siostre do netu, muzyki i filmow, czasem tez gra w simsy :lol:

 

 

Tauleron ;) 1,0 @ 1,33 GHz + bxmod

gf4ti 4200 128MB

 

Windows xp, foobar, firefox, ffdshow, gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie okazyjnie pracuje na:

Abit BE6,

PIII Katmai450@630MHz

RAM 256MB Kingston CL2

GF2MX

...

dziala mniej wiecej tak:

Dołączona grafika

 

jak znajde wiecej czasu to powpisuje wiecej sprzetu ktory lezy w czesciach a da sie go poskladac

niestety padla mi plytka pod tualatina i musze cos z tym fantem zrobic

 

ale jak dzialala to pracowalo sie tak:

Dołączona grafika

 

mialem jeszcze kiedys VIA 800MHz na FSB133

Dołączona grafika

wydajnosc tego cuda..... nie wiem ale smiem twierdzic ze ten oto procek byl wydajnieszy:

Dołączona grafika

 

i jeszcze:

celeron700...

Dołączona grafika

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na S370 mam dwie maszyny:

 

ABIT BX-133 Raid

CELERON Coppermine 850 @ 1200 (1,95V)

2 X 256MB Ram PC-133 (SpecSteck)

HDD IBM 20GB 5400rpm cache 2MB

SoundBlaster Live 1024

Creative GF1 DDR 120/288 @ 140/333

 

 

ASUS Tusl-2

CELERON Tualatin 1200 @ 1600 (1,825V)

2 X 256 MB Ram PC-133 (jakieś no name ale ładnie leca bo wyrabiają mi na 150:-)

HDD WD 160GB 7200rpm cache 8MB

niepamiętam jaka tu jest muza ale kupiona była jakiśrok temu

MSI GF Ti4200 64MB 250/513 @ 310/610

 

Było kiedyś więcej ale chyba szkoda opsywać. Na płycie ABITA bez problemu działają modowane przezemnie TUALATINY. Ale szukam jakiegoś który poleci na FSB 133 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj jedyny komp. Tak pracuje na nim codzinnie i tylko na nim :>

 

Abit bx133 raid fajna plyta ale ma jakis blad projektowy i windowsy rodziny NT robia blue screen

Celeron 700MHz okazyjnie @1050MHz

Riva TNT2 32MB starszne gowno brak sprzetowego T&L dopiero podocowana po 20MHz na rdzen i na pamiec zaczyna jako tako byc wydajna - 1528pkt 3dmark2001 (bez oc 767pkt -_-")

192MB ram chodzi na 66 okazyjnie jak celek idzie 1050 to ramy ida na 100

Sound Blaster AWE 64 (Creative Labs) sroga karta xD

80GB Samsung - zakup ze sklepu

Fortron 350W - wiadomo ze 2x za mocny ale innego nie mialem a jest bezglosny :>

 

19 cali HP L1906 - moje malenstwo :> tylko ono pozwala mi zyc przy takiej mocarnej maszynie xD

 

wszystko pomijajac monitor i dysk to sprzet ktory dostalem od kumpla - uklony dla niego - albo w jakis inny bardziej lub mniej sprytny sposob zdobylem ogolnie moj komp to taka mala smieciareczka :D ale juz w te wakacje licze na c2d :>

 

 

Mam takze bajerki z poprzednich upgradeow : jakas plyta na LX, jakas ZIDA BX celeron 300A(srogi sprzecik - pamietna seria sl32a), p2 266@300, p2 350, plyta jakas na s370, celeron 433@522, dysk 4GB, cdrom LG i to wszystko jest sprawne dosc :>

 

jak juz wspominalem to moj jedyny komp jaki mam uzywam go do wszystkiego do czego sie da troche gram (o zgrozo moja grafa smierdzi na potege) aktualnie ze wzgledu na mobo win98(jak zalezy mi na ciszy to na nim siedze), Slackware 11 (jak zalezy mi na wydajnosci to na nim siedze), gra fie w gr yjakies disciples 2 heroes Max Payne 1 & 2 robie na nim praktycznie wszystko co nie wymaga win nt - gry starsze niz NFS UNderground (ze wzgledu na grafe - gubi tekstury sam pan raczy wiedziec czemu :/)

 

pozdro dla oldschoolowcow takich jak ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek: P3 933

Plyta: HP 400VL (Vectra) intel 815

Pamieci: 2x256 133MHz Hynix

Grafa: Viper 770 32MB -> POWER!!!!!!

Dysk: Barracuda 7 40GB

Naped: CD-RW liteon

PSU: Fortron 300W

 

System: Ubuntu 6.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu... :( Chyba moja płyta (ta z sygnaturki) odeszła do Krainy Wiecznych Megaherców... :( Zgasła sobie i nie pali (poza wiatrakami) :(. Ponieważ nie mam w odwodzie innej płytki pod Socket 370 (na razie) zmuszony jestem do jazdy na:

 

Pentium II 263MHz (Deschutes - domyślnie 3.5x100, ale chodzi na 75 bo LX nie obsługuje 100)

MSI 6118

3dfx Velocity 100 8MB (prawie jak Voodoo3)

 

Do tego sprzęt z siga: ramy (mobo widzi połowę - standard), cd-rw, flop, sieć i PSU. Na tym lata Knoppix z Live-CD. Pomijając pracę cd-rw całość jest niemal bezgłośna (brak dysków - wszystkie na NTFS, więc nie było sensu zakładać, reszta chłodzenie passive) i to chyba jedyny, mały zresztą, plusik.

 

PS. Odwołania do sprzętu z siga celowe - rzeczony sprzęt wymieniony jest kilka postów wyżej. Sygnaturka pewnie ulegnie zmianie po zaopatrzeniu się w mobo pod tulipanka.

 

PPS. Jakby ktoś mógł i chciał poratować płytką pod Tualatina z AGP i min. 3xPCI w rozsądnej cenie, to jestem otwarty na propozycje via PM. Do GG z oczywistych względów aktualnie nie mam dostępu.

Edytowane przez shaqal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie coś na rozruszanie.

 

Dołączona grafika

 

Część z was pewnie wie skąd ten screen, ale jakoś wcześniej nie wpadłem na to żeby go tu wrzucić. Już po prima aprilis, ale co tam, macie...

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Qroń=-: Cóż to za dziwo?? Chyba się domyślam, ale ponieważ pewności nie mam, to się nie wypowiadam...

 

A do tematu: dzisiaj powróciły radosne czasy panowania w moim kompie Tulipanka. W komisie dostałem Claytona CVAT217 - niby ten sam co poprzednio, a jednak inny (4 kondensatory mniej w sekcji zasilania - dlaczego i po co? nie mam pojęcia). Wraz z płytą dostałem celka 1.3GHz. Zobaczymy, co się uda z tego wycisnąć... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pentium II 400 (4x100) na mobo Compaq 041CH, 128 SDR (2xInfineon 64Mb@100Mhz), WDC800BB, SB 16 (ISA :razz: ), STB Voodoo 3 2000@175/175 ,Teac CDW54E(kumpel dal za niego ok 7 lat temu kolo 1000zl :lol2: ), 15 calowy 12 letni samtron 528UXL (full analog wyciaga 1920x1080 w 60Hz), Realtek 8139, Tuner TV Pixel View BT878P.

 

komp Sluzy mi jako "sciagacz", TV, gdy idzie czasem nocami jak wczesnie wstane to przed uczelnia sobie z rana cos na nim po necie pochodze, czasem jak najdzie mnie na jakas gre na 3Dfx to i do grania :), jak przyjdzie jakis kumpel to mozna pograc w sieci(glownie Doom Legacy@Doom II@map01) czy pochodzic po necie w 2, a jak wymieniam bebechy w moim podstawowym kompie to maszyna zastepcza jak znalazl

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu: PII 504MHz

mobo: Gainward 6IBA (slot1)

ram: 384MB = pieron wie jakie :?

vga: Ge-force 2 MX 64MB

hdd: Samsung 30GB

muza: Crystal semiconductor (cs4236)

cd-rom: LG 16x8x40

OS: kiedyś fedora i win2k teraz sam win2k

 

obecnie mam już coś lepszego ale na tym dziadku wciąż pomykam czasem w Cs'a albo unrealtournament.

Ale wciąż cieszy mnie jak sobie wykombinuje jakąś część np. zasilacz czy lepszy procek i patrze i podziwiam jak to on jest szybszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzien temu pozbyłem się HP Vectra :

1.

Penium 3 800 Mgz

512 MB RAM

Segeate 10GB

Sound Blaster

GEForce 2 MX 64MB

a na strychu leży jeszcze :

2.

Celereon (nie pamiętam jaki ale chyba 533?)

ABIT BX133

2x 128 MB (jeden to noname a drugi crucial)

Geforce 2 MX 64MB

dysk 2GB

zasilacz HuntKey + noname

3.

Abit + Pentium 2 400Mgz

32+64 RAM

 

Wszystkie komputerki wymieniały sie dyskiem twardym 8GB (Seagate), na wszystkich system to Kateos Linux , czasem Netbsd i na jednym przez chwilę Ms Windows Me. Wszystkie służyły głownie do netu i gry w Enemy territory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez dorzuce 3 grosze z powodu PM:

 

P6BAT-A+ rev.2.2 via apollo pro 133 (niestety nie A)

Celeron 600@675 cB0 (niestety)

192 sdram (2-2-2-5)

gf2mx palit

samsung sp0802n (80GB)

cdrw nec 12x

cdrw lg 52x

audio: c-media na sledziu bo interga sie upalila

tuner tv/radio ART

sieciowka realtek

 

komp chodzi prawie nontoper (dzieki temu jeszcze baterii nie wymienialem ;) ), uzywany jest do wszystkiego (wlacznie z podpórką do nóg), xvid/divx chodza ale z rmvb ma klopoty (apollo pro 133 robi swoje), zgrywanie vinyli, skanowanie i rozpoznawanie tekstu, internet itp itd. ogolnie to niedlugo chyba bedzie kaput, chodzi jak suszarka, ale przynajmniej bez stresu mozna go kopnac jak mnie winda wkurzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...