Skocz do zawartości
bryce

Świąteczne Di Party.....

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z jarogniewem podjeliśmy decyzje że warto było by się trochę rozerwać i kupić troche DI "just 4 fun" wawka nie daleko więc co zależy ;) . 22ego spotkaliśmy się w wawie zachodniej żeby kupić DI po debatach ile wziąć :D doszliśmy do wniosku że na 24h benchingu 20kg powinno wystarczyć. A więc kupiliśmy troche lodu i jedziemy do mnie do Siedlec na małe oc. Podróż w pociągu nie była męczaca jedynie wejście do pociągu przez jego male drzwi(pośpieszny ;)) sprawiało troche trudności. Jedziemy...... przy okazji sprawdzimy czy naprawde dostaliśmy DI :lol: .

 

Dołączona grafika

 

Przychodzimy domnie kontener leży zgrzewka md, pentak d920, mobo asusa a dokładnie nie modowane p5b, tagan 700w żeby niezabrakło voltów, no i memki dosyć mocne bo Buffalo FireStix FSX800D2C-K2G, izo też przygotowane a więc do roboty.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mineło ok. 10minut po dokładnym dopasowaniu i docięciu izolacj, dobra let's do this shit, zakładamy.... i nagle słychać trach z podstawki. Hmmm WTF ?! ... dobra od nowa zdejmuje wszystko, sprawdzam kondzioły i kontem oka dostrzegłem w rogu przyjemnego LGA kawałek plastiku myśle sobie " k****a super z*****m mobo :/ ", jak sie puźniej okazało nie było to nic ważnego tylko kawałek mocowania. A więc do dzieła! Pierwsze "zwarcie nóżek" i lecimy...... dosypujemy troche lodu żeby zmroźić troche cpu .... na początku troche zabawy z biosem (i windą BSOD-y) który cały czas się wieszał.... no comment ...... .Lecimy spokojnie z miłych 2.8 ghz na 3.2 .... 3.4 ....3.8...... 4.2

 

Dołączona grafika

 

No i tu zaczynają sie problemy (znowu) bios padł.... po flashowaniu wszystko było ok. Kontynujemy zabawe .Doszliśmy do 5.0 ok. godziny 2-3 nad ranem gdy zaczynaliśmy ok. północy przy okazji bawiąc sie lodem i parząc sobie ręce..... .Jaro niewytrzymał napięcia i poszedł..... spać.... :lol: .Sam kręce i padło 5.3 puźniej 5.4ghz i to był max boot pod "okienkami" razem z cpuz, prubóje dalej doszedłem do fsb 400 tj. 5.6 ghz dając maxymalne napięcie na rdzeń 1.7V maxymalne na ram 2.1V i 1.4 dla NB niestety tylko boot do biosu.....

 

Dołączona grafika

 

Mineła godzina 5.00 Właśnie uświadomiłem sobie że fsb nie ma najmniejszego zamiaru mnie uszczęśliwić i iśc dalej niż 400 :/ "dobra biore się na 3dmarka całkiem z nudów i potem ide spać".... włączam windowsa pod 5.4ghz delikatnie kręce moją x1600xt i puszczam 3dmarka 2001 wyszło ~30k myśle sobie "eee kiepsko, puszcze spi 1m i ide spać" i właśnie tak zrobiłem ;) po uprzednim rozłożeniu całego "di-coolera". Wstaje ok. godziny 9.00 jaro jeszcze śpi.... a więc zakładam kontener i sobie jeszcze pokręce !, tylko przedtym zapomniałem wejść do biosu gdyż zająłem sie parującą puszką MD bo potrzebowała natychmiastowej pomocy....

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Uruchomił sie windows z ciekawości wszedłem na hwbota (moze akurat jakieś 3-4miejsce :rolleyes: ) i na ranking cpu, po tym co zobaczyłem, jarogniew bardzo szybko wstał i dziwnym trafem zrobiło się dziwnie cicho....

 

Dołączona grafika

 

Co udało sie uzyskać (całkowicie nie zamierzone :oops: ) :

WR cpuz Pentium D 920 - 5457mhz

 

2nd spi 1m Pentium D 920 - 24.62sec @ 5317mhz

 

3nd 3dmark 2001 radeon x1600xt - 29373pkt

 

 

z padającym mobo :lol:

 

Zostało jeszcze ok. 6kg DI a jutro przyjdzie kolej na d915 ;).

 

Dołączona grafika

 

Kilka zdjęć :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Podziękowania dla firmy pc-tuning za dostarczenie zasilacza a także firmie extreme-pc za płytę główną. :rolleyes: :wink:

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy do 5.0 ok. godziny 2-3 nad ranem gdy zaczynaliśmy ok. północy przy okazji bawiąc sie lodem i parząc sobie ręce..... .Jaro niewytrzymał napięcia i poszedł..... spać.... icon_lol.gif .Sam kręce i padło 5.3 puźniej 5.4ghz i to był max boot pod "okienkami" razem z cpuz,

Wcale nie, poszedłem dopiero spać jak zrobiliśmy 5,4ghz, a było po 4 wtedy :wink:

może dodam później jeszcze jakieś foty:D

 

EDIT: OMG, musiałeś być już nie przytomny jak to pisałeś (a ja jak to czytałem pierwszy raz), popraw orty i zredaguj treść, tak żeby była bardziej zrozumiała :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki, ładnie.

 

O widze ze masz ten sam miernik co ja :lol:

 

W specyfikacji pisze to to pokazuje tylko do -40 a jak widac u was troszke wiecej, jak wg ciebie jest z wiarygodnoscia pomiarow tego miernika :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te foty :wink:

 

No fatalnie chłopaki fatalnie, nie postaraliście się tylko sprzęt psujecie :mrgreen:

 

 

edit

 

Skad ty bierzesz tyle tego MD :mrgreen:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik zapewne +\- 10" :lol:

 

Foty przecież są ;), a sprzęt jakoś działa :lol:

 

Edit: Wyniki zapewne byłyby lepsze jakbyśmy mogli modować mobo ;)

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, taki lajtowy świąteczny benching :) Chociaż wyniki w miarę OK :] Trza było zostawić troche DI dla mnie :lol2:

 

Gratki, ładnie.

 

O widze ze masz ten sam miernik co ja :lol:

 

W specyfikacji pisze to to pokazuje tylko do -40 a jak widac u was troszke wiecej, jak wg ciebie jest z wiarygodnoscia pomiarow tego miernika :?:

Mój (yaa Laudman rulez :lol:) na azocie zatrzymywał się przy -140 i ni uja dalej, cholera wie jaka była jego dokładność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hary tempy zależyały od wielu rzeczy :lol: naprzykład od zagięcia sondy :lol:

@janio niemartw sie dla Ciebie też zostanie :mrgreen: ta Laudman rulez :lol: musze powiedzieć że sie ździwiłem jak zobaczyłem na nim -73 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzasz w DI, sprawdzasz ile pokazuje, i już znasz mniejwięcej dokładność (Im bliżej -78,5 tym lepiej) ;)

-76.8 zdaje sie chyba :D

 

Gratki chlopaki za sprawnie przeprowadzona akcje :D, tak trzymac. Ile robia wam te Firestixy tak srednio? no tez nad nimi mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzimy domnie kontener leży zgrzewka md, pentak d920, mobo asusa a dokładnie nie modowane p5b, tagan 700w żeby niezabrakło voltów, no i memki dosyć mocne bo Buffalo FireStix FSX800D2C-K2G, izo też przygotowane a więc do roboty.

MD rulez :lol: ! I kto powiedzial ze bez napojow %towych nie moze byc zabawy ;) ....

 

100% oc fajnie brzmi ;) oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-76.8 zdaje sie chyba :D

 

Gratki chlopaki za sprawnie przeprowadzona akcje :D, tak trzymac. Ile robia wam te Firestixy tak srednio? no tez nad nimi mysle.

925mhz 3-3-3-12 je puscilismy do spi 1m

 

na 1150 na cl 4 do spi 1m

 

brałem je od usera bazi ktoś się tą parą już bawił i bazi podesłał mi screeny a na nich wyniki:

 

410mhz 3-3-3-12

450mhz 3-3-3-5

538mhz 4-4-4-12

540mhz 4-4-4-12

 

na wszystkich policzone spi 32m

 

Sam się nimi nie bawiłem, bo mobo padło i jadę teraz na jakimś ECS, a u bryce'a też ich nie wyciskaliśmy ;)

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firestixy w spi puszczone były na 1150 4:4:4:12

 

Edit: haha jaro byłeś szybszy :lol:, różnica między9xx a 11xx w spi 1m byłą dosyć niewielka ;) ok 0.5sec.

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firestixy w spi puszczone były na 1150 4:4:4:12

 

Edit: haha jaro byłeś szybszy :lol:, różnica między9xx a 11xx w spi 1m byłą dosyć niewielka ;) ok 0.5sec.

niewielka :lol: 0.5 sek to strasznie duzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielismy to samo z biosem w p5b dlx jak kręciliśmy na niej mojego celka - też się wykrzaczył :D

 

Bardzo mnie jednak boli, że to tylko 1,7v na procka poszło :(

 

Niemniej jednak - bardzo fajne wyniki :) GRATULACJE!

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyniki to mam wrażenie że albo sprzęt nie domagał albo po prostu proc zwyczajny gniot bo ja moim robie 5,1 na zwykłej, zimnej wodzie bez dodatków czyli w granicach 38C na cpu podasz SPI ;)

 

Widze tam w kącie na jednej focie jakiś miły agregacić, nie lepiej byłoby najpierw sprawdzić możliwości CPU i dopiero wtedy lód marnować ? ... uznajcie to za krytykę a nie atak na siebie :D

 

Pozdrowienia i wesołych świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyniki to mam wrażenie że albo sprzęt nie domagał albo po prostu proc zwyczajny gniot bo ja moim robie 5,1 na zwykłej, zimnej wodzie bez dodatków czyli w granicach 38C na cpu podasz SPI ;)

 

Widze tam w kącie na jednej focie jakiś miły agregacić, nie lepiej byłoby najpierw sprawdzić możliwości CPU i dopiero wtedy lód marnować ? ... uznajcie to za krytykę a nie atak na siebie :D

 

Pozdrowienia i wesołych świat :)

No rozumiem ze krytyka ;) mi sie jednak wydaje ze warto było marnowac di dla 2wrow i zapewne ze 2 jeszcze dojda ;) ale mam pytanie dlaczego porownojesz swoje mobo zapewnie modowane z naszym niemodowanym p5b i dlaczego nierobiles wiecej skoro miałeś 38' na wc ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem :P ale odpowiedź mi na pytania. Jakie było mobo na którym zrobiłeś wynik i czy było modowane (byle szczerze ;) ) i dlaczego nierobiłeś więcej mhz skoro miałeś tylko 38" na procu ? :rolleyes:

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielismy to samo z biosem w p5b dlx jak kręciliśmy na niej mojego celka - też się wykrzaczył :D

 

btw, wytlumaczcie mi co oznacza ze bios sie krzaczy? ze wywala info, ze bios padl i szuka .rom na dyskietce/cdromie w kolko i nie pozwala nic zrobic? przeciez styka switchem go na zasilaczu odpalamy i wszytko smiga na nowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw, wytlumaczcie mi co oznacza ze bios sie krzaczy? ze wywala info, ze bios padl i szuka .rom na dyskietce/cdromie w kolko i nie pozwala nic zrobic? przeciez styka switchem go na zasilaczu odpalamy i wszytko smiga na nowo ;)

Tzn zwiechy :D, "wait" i prawie cały czas falashe :P oto mały przykład dziś rano, pomaga tylko reset i flash biosa :lol: :

 

post-134299-1166996617_thumb.jpg

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw, wytlumaczcie mi co oznacza ze bios sie krzaczy? ze wywala info, ze bios padl i szuka .rom na dyskietce/cdromie w kolko i nie pozwala nic zrobic? przeciez styka switchem go na zasilaczu odpalamy i wszytko smiga na nowo ;)

Nie zawsze, czasem nawet flash z płyty nic nie daje (patrz asus z siga :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...