Skocz do zawartości
.:Max:.

Asus Commando Nr.1

Rekomendowane odpowiedzi

Sector19

Jakiego ramcu uzywasz ??

u mnie na 2x2GB...wogle z koscmi 2GB mam spore klopociki

nie umiem wbic wiecej fsb niz 475 :(

jakies pomysly ?

ustaw jak najwyzsze timingi pamieci, podnies napiecie na NB (czesto pomaga), wloz pamieci do bialych slotow, wiecej pomyslow na chwile obecna nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Mam pytanie czy macie problemy z pamieciami na tej plycie?

Konkretnie bios mi pika przy starcie. Jeden dlugi i trzy krotkie. Wedlug BIOS'a to oznacza memory test fail.

Mam Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5 KHX6400D2K2/4G

 

Komp sie ostatecznie odpala,ale to pikanie jest wkurzajace przy kazdym starcie kompa.

Bios mam najnowszy 1901.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Stoję właśnie przed trudnym wyborem :mur: a mianowicie mam procesor E5200 mam 4x1GB Kingston HyperX 1066mhz, grafikę Gainward 9600GT Golden Sample, brakuje mi płyty głównej i tu pojawia się moje pytanie często na allegro widzę używane Asusy Commando w przystępnej cenie w granicach 260-300 zł. Opłaca się wybrać taką płytę? Myślałem nad zakupem Asusa P5Q SE płyta nowa na chipsecie P45 czyli dużo nowszym lecz nie ma się co oszukiwać budżetówka. Więc czy używany Commando będzie lepszy od nowej P5Q SE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Atrus

Orientuje sie ktos jak ustawic recznie pamieci w bios'ie?

Kingstone HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5 KHX6400D2K2/4G ?

Jesli tak to bede wdzieczny za stosowny opis ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos jak ustawic recznie pamieci w bios'ie?

Kingstone HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5 KHX6400D2K2/4G ?

Jesli tak to bede wdzieczny za stosowny opis ;) .

... Wstydu oszczedz ... nikt nie napisze tobie instrukcji jak ustawic twoja pamieci.. bo kazda kreci sie inaczej i jest to indywidualna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Atrus

Mi chodzilo o ogolne ustawienie tej pamiatki,bo ustawiam ja do nominalnych ustawien i jak bys looknal kilka postow wyzej to bys wiedzial co sie dzieje. Na auto to samo,testowalem mem testem pamieci i sa ok. Koncza mi sie pomysly kumasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o ogolne ustawienie tej pamiatki,bo ustawiam ja do nominalnych ustawien i jak bys looknal kilka postow wyzej to bys wiedzial co sie dzieje. Na auto to samo,testowalem mem testem pamieci i sa ok. Koncza mi sie pomysly kumasz?

Daj wyzsze napiecie, przeloz do innych slotow... i na razie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dalo,nadal problem wystepuje. Ba nawet sie nasilil. Jesli zmienie taktowanie pamieci w bios. To komp sie wiesza nawet w bios'ie. Wczoraj wyjalem procka i wlozylem spowrotem. Kompa odpalil sie normalnie ale bios wykryl nowego procka. Ustawiam na deafult wszystko i znow piszczenie oraz doszly zwisy. Jak ustawie pamieci na auto to o dziwo komp dziala dobrze. Podejrzewam procka albo plyte. Wkladalem pamieci z brata kompa i dzieje sie to samo. Podlaczylem jego zasilacz i to samo. Nawet grafe przelozylem i nic to nie dalo.

Edytowane przez Atrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wylączyć cpu fan error przy starcie? Drugi Asus na 775 na którym to widze, wylączyć tego nie wiem jak a cały bios przeszukałem :mur:

W zakladce monitorowania temp i napiec wylacz monitorowanie obrotow cpu.

 

I pewnie swieci Ci sie jeszcze "error hit F1 ... " Jesli tak to w opcjach bootowania daj na disabled "Hit F1 when error ..."

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, działa ;]

 

 

Denerwuje mnie jeszcze ogromny vdrop, ale lutowac na płycie nie mam zamiaru, wiec trzeba z tym żyć.

Nie masz zamiaru lutowac, ale zyc z nim tez nie musisz.

 

Dołączona grafika

 

Lekko pomaluj olowkiem ten rezystorek, ktory na zdjeciu zaznaczony jest dwoma kropkami. Jesli napiecie bedzie dalej spadalo, to popraw troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Asusa Commando, ale nie wiem czy obsłuży on mojego proca i ram (czasem niektóre mobo nie obsługiwały niektórych ram'ów)

Proc to Intel C2D e7400 (i przy okazji jak z kompatybilnością z Quadami?)

a ramy to A-daty 2x2gb 800mHz.

Edytowane przez Borbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Atrus

obsłuży i to bardzo dobrze.

 

Lepiej wziąc ramy 4x1 do Commando.

Dlaczego lepiej 4x1? Jak wlozylem 4x1 giga to winda BS walila ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, sam posiadam takową płytę, a posiadam C2D E8200 więc ryzyka nie ma, kwestia aktualizacji BIOSu i po sprawie, co do pamięci sam latam na 4x1Gb Corsair XMS2 i super działa :) Polecam płytę każdemu mimo, że swoje przeszło 2,5 roczku ma :)

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Atrus

Bo włożyłeś złe pamięci :]

To co polecasz?

Moze Patrioty? PDP Patriot Dual ELK 2x 2GB DDR2 EPP 1066MHz CL5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z goodramami pro na d9, za nic nie chcą działać na częstotliwości >1000mhz, niezaleznie od timingow i napięcia. Podnosiłem vnb, vsb, nawet vtt i nic :blink: Memki są dobre, chodziły 1250mhz cl5 na dfi. Bios 1901. Jesli ktos mial podobny problem to prosze o jakas odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę, dwa tygodnie się bawiłem i już popsułem... ;(

Konkretnie płyta bootuje tylko na ustawieniach failsafe, tzn tylko po brutalnym odłączeniu zasilania. Nawet na domyślnych ustawieniach - wszystko na auto nie wchodzi... Ma ktoś jakieś pomysły?

Flashowałem już bios, odłączałem wszystko, sprawdzałem na różnych ramach, dalej to samo.

 

BTW, znając moje parszywe szczęście i tak by poszła na serwis. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...