Skocz do zawartości
xacti

Stale Ip - Co Daje?

Rekomendowane odpowiedzi

no to dobrze. w takim razie wezme opcje chyba z 1024kb ;) bo nie bede musial doplacac tych 10zl .. a w razie czego moze w miedzy czasie bedzie mozna ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> na miesiac na probe stale ;) za 10 zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pytającego po przeczytaniu postów stwierdzam ze nie warto dopłacać do numeru stałego. Podstawową zaletą takiego łącza jest mozliwość postawienia u siebie serwera www , ftp bez zadnych dodatkowcych "pomocy". Nie trzeba uzywac programów zmieniających ip/dns na własciwy po zmianie dynamicznej IP. Jednak jesli jest to numer publiczny to w Twoim przypadku niczego nie zyskasz/stracisz między stałym a dynamicznym - ktoś wcześniej napisał ważne słowa - jeśli ktos nie jest świadomy róznicy absolutnie nie potrzebuje stałego IP - mówie to oczywiscie powaznie bez cienia cynizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W multimedii mozna tak skonfigurowac router, ze bedziemy miec stale IP nie wykupujac go. ;] Kumpel sobie tak zrobil, ale w szczegoly nie wnikalem. xacti nie zapomnij o wykupieniu opcji, ktora znosi limity w multimedii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie multimedia tez ma zmienne <_< mi sie zawsze wydawalo ze zmienne gorsze :huh: .

Od kiedy multimedia ma zmienne ip ?

Mam multimedie od 4 lat i nigdy nie miala zmiennego ip..

Chyba po to ma opcje zmiany ip za 10 zloty bo ma stale ip..

Czasami zmieniaja to ip.. Mi przez 4 lata 2 razy zmienili ip

Mam teraz 512/256 kb i place 80 zloty ze zniesionym limitem danych

Pzymierzam sie do kupna 1024 ale najpierw musi mi sie umowa zmienic ^^

Z multiemdi zawsze bylem i bede zadowolny gdyz to jest najlepszy dostawca internetu

Od tych 4 lat moze nie mialem internetu z przycz technicznych z ich strony przez hmm 2 godziny ?

Bardzo dobry i bardzo szybki net !

Zdecydowanie polecam

Pingi nie przekraczaja 50 jak oczywiscie sie nie sciaga

Pozdrawiam i jeszcze raz polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak biezeż w multimedi to mozeż zawsze dokicić ustalenie ip:D . bierz najpierw zmienne naucz korzystać sie z rapida . forum z linkami mogę dać ci na gg bo gier nie wolno rozprowadzać po necie i ja z tego tez nie kożystam . głównie umieszczam śmieszne fotki i ściągam programy w trialach i free które na stronach ściągają sie po 4,5kb/s a tu masz 61kb/s ( mam neo 512 więc bez komentarza :razz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Odkopię temat... Mam wewnętrzne i stałe IP, kolega z bloku również, oboje w sumie mamy tego samego neta ( http://www.aster.pl/node/177 ). Jak zrobiliśmy ftp to żaden z nas nie mógł sie połączyć. Żeby zrobić takie ftp to trzeba mieć zewnętrzne ip?? Co daje zewnętrzne ip?? Jakoś nie mogę zrozumieć tego co pisaliście, nie ma to ładu i składu [; Zewnętrzne ip przydaje sie do torrentów itp?? A prywatne do czego??

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat... Mam wewnętrzne i stałe IP, kolega z bloku również, oboje w sumie mamy tego samego neta ( http://www.aster.pl/node/177 ). Jak zrobiliśmy ftp to żaden z nas nie mógł sie połączyć. Żeby zrobić takie ftp to trzeba mieć zewnętrzne ip?? Co daje zewnętrzne ip?? Jakoś nie mogę zrozumieć tego co pisaliście, nie ma to ładu i składu [; Zewnętrzne ip przydaje sie do torrentów itp?? A prywatne do czego??

W sumie to powinniscie sie widziec w sieci lokalnej o ile aster taka oferuje w obrebie bloku/osiedla. Na wewnetznym IP mozesz zrobic FTPa, ktory bedzie widziany z zewnatrz tylko musi byc spelniony jeden warunek --> przekierowane porty, ale na to z pewnoscia nie zgodzi sie Twoj operator.

 

Ogolnie roznica miedzy zewnetrznym, a wewnetrznym IP jest taka, ze w przypadku tego pierwszego Twoj komp widziany jest jako odzielna jednostka z kazdego zakatka na ziemi, a na wewnetrznym Twoj komputer mozna zlokalizowac tylko w obrebie sieci lokalnej (na zewnatrz widziany jest adres serwera na ktorym siec jest postawiona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta. IP jak wiadomo identyfikuje komputer w sieci. Jeśli nie masz zewnętrzego IP to IP pod jakim można znaleźć Ciebie to tak naprawdę IP twojego providera, czyli jakiegoś servera stojacego u człowieka od którego masz internet. Wszyscy ludzei z Twojej sieci mają z punktu widzenia reszty świata to samo IP - które wskazuje na komputer-bramę na swiat.

 

Jeśli masz IP zewnętrzne to wskazuje ono dokładnie na twój komputer... zatem jeśli postawisz jakiś server to będzie go widział cały świat. W pierwszym przypadku będą go widzieć conajwyżej tylko podwładni Twojego providera... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat... Mam wewnętrzne i stałe IP, kolega z bloku również, oboje w sumie mamy tego samego neta ( http://www.aster.pl/node/177 ). Jak zrobiliśmy ftp to żaden z nas nie mógł sie połączyć. Żeby zrobić takie ftp to trzeba mieć zewnętrzne ip?? Co daje zewnętrzne ip?? Jakoś nie mogę zrozumieć tego co pisaliście, nie ma to ładu i składu [; Zewnętrzne ip przydaje sie do torrentów itp?? A prywatne do czego??

 

Korzyści z tego jest sporo. Na początek eMule i High_ID. Wiadomo łączysz się ze wszystkimi. Czyli High_ID=Low_ID i High_ID=High_ID. W przypadku wew IP nie dość że możesz być wykopany z serwerów to jeszcze możesz się łączyć tylko z High_ID. W torrentach sprawa jest podobna. Zew ip to więcej połączonych z tobą peerów/seedów. Ci co mają zew i wew IP. Także korzyści jest sporo. Serwer FTP powinien być widoczny w sieci. Jak chcesz to postaw go teraz i wyślij mi na PM IP (o ile chcesz) To spróbuje wbić na twój serwer FTP. To samo tyczy się serwerów w grach jak BF2 ,AA, czy tam CS:S.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzyści z tego jest sporo. Na początek eMule i High_ID. Wiadomo łączysz się ze wszystkimi. Czyli High_ID=Low_ID i High_ID=High_ID. W przypadku wew IP nie dość że możesz być wykopany z serwerów to jeszcze możesz się łączyć tylko z High_ID. W torrentach sprawa jest podobna. Zew ip to więcej połączonych z tobą peerów/seedów. Ci co mają zew i wew IP. Także korzyści jest sporo. Serwer FTP powinien być widoczny w sieci. Jak chcesz to postaw go teraz i wyślij mi na PM IP (o ile chcesz) To spróbuje wbić na twój serwer FTP. To samo tyczy się serwerów w grach jak BF2 ,AA, czy tam CS:S.

zapomniales dodac ze wszystko to mozesz miec na dynamic ip plus mozliwosc zmiany adresu

w momencie gdy ludzie bombarduja twoj adres zapytaniami z sieci bittorent albo emule

a co czesciej sie zdaza ataki DOS

 

edit

oczywiscie jezeli jestesmy podpieci przez providera w bloku to praktycznie ze wszystkim

jest [gluteus maximus] zbita..

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...