Skocz do zawartości
AragornPL

Jaka Najlepsza Grafika Do Bxa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Aktualnie mam GeForce'a 2 Ultra (swoją drogą ciekawa grafa, ale to przy lepszych procesorach) i planuje go wymienić na coś lepszego

Jaka najlepsza grafika wejdzie do BXa?

Radek 9700, 9800?

Mobo to ABIT BE6-II

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj w specyfikacji jeśli moze działać na agp2x (1.0) z napięciami sygnałowymi rzędu 3,3v agp 4x ma napiecia 1,5v a 8x 0,8v wiec jeśli znajdziesz karte agp2x-4x z 3dzielnym agp to bedzie działać a 4x - 8x może nie chcieć

a co do najlepsza karta to nikt ci nie powie bo zawsze waskim gardłem jest cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem na BX Geforce 3 TI , chodzi elegancko ,plyta gigabyte z slot1 , z tego co pamietam to juz radeon 9200 nie chcial mi juz odpalac na tej plycie , widocznie chodzilo o napiecia agp

Edytowane przez wilk100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem na BX Geforce 3 TI , chodzi elegancko ,plyta gigabyte z slot1 , z tego co pamietam to juz radeon 9200 nie chcial mi juz odpalac na tej plycie , widocznie chodzilo o napiecia agp

Miałem GeForce'a 3 Ti, Radka 9200 - działały obie

IMO jeżeli znajdziesz grafę która ma dwa wcięcia to zadziała :)

Coś tam mi znajomy gadał że góra 9700 bo chipset nie wyrobi czy coś

Taki 9700 by mnie urządzał + zakładam na niego Zalmana (został po 6800 :D) i jazda

A tak prywatnie to jeżeli posiadasz jakiegoś wypasionego tego GF2 np ELSA Gladiac Ultra, to ja bym wcale nie wymieniał, bo róznice w wydajności będą jeszcze mniejsze niż na wykresach - słabszy proc (a nawet cała platforma) & optymalizacja najnowszych sterów dla najnowszych kart.

Ten GeForce 2 Ultra to własnie ELSA Gladiac Ultra :) Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak nie bedzie dobrego procka to ci wielkiej różnicy nie zrobi 9200 czy 9700

jak podkręciłem procka z 1100 na 1466

to w 3dmarku z 3960 zrobiło sie 5606

a teszta kompa jest nawet słabsza mniej ramu itp

jedynie karta jest ta sama i proc tylko podkrecony

wiec jeśli masz jakiś powolny procek na tym bxsie to nawet gorsze wyniki beda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora co masz w sigu szkoda kupowac R9700/PRO, chyba ze chcezs miec karte z obsluga PS2.0 ;) oraz grafa bedzie zgodna. Jak dobrze pamietam to wszystkie 9700/PRO maja dwa wciecia czyli teoretycznie zgodne sa ze wszsytkimi standardami ale jak to czesto bywa moze wyskoczyc jakas niekompatybiolnosc.

Najoptymalniejsza grafa bedzie GF3 lub R8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przewertować net pod kątem hasła cpu graphics scaling lub coś w ten deseń.

2 testy starszych kart, które ja znam:

- test 1

- test 2

 

Wiadomo, że te testy nie są obiektywne, ale IMHO na ich podstawie ja bym wyciągnął następujący wniosek - z GF2 ULTRA opłaca się przesiadać (nawet przy słabym procku) na karty minimum o 2 generacje nowsze (u ATI odpowiednikiem GF2 jest Radeon7500), wiec GF4Ti 4200 albo Radeon 9500PRO/9700. Niestety o ile pamiętam to będzie kres rozbudowy na bazie BX (i innych płyt bez obsługi AGP 4x), bo już odnowione rodziny tych kart (GF4 Ti 8x/R9800) miały dodaną obsługe AGP 8X (nomen-omen własnie głównie na tym polegało ich odświeżenie) :blink: :arrow: nie obsługiwały już 3.3V.

 

A tak prywatnie to jeżeli posiadasz jakiegoś wypasionego tego GF2 np ELSA Gladiac Ultra, to ja bym wcale nie wymieniał, bo róznice w wydajności będą jeszcze mniejsze niż na wykresach - słabszy proc (a nawet cała platforma) & optymalizacja najnowszych sterów dla najnowszych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie posprawdzałem i chyba rzeczywiście jednak takie cos ma sens dajmy na to gry wykorzystujace ps i geometrie np flatout na mocno wypasionym gf2 mx (dogoniłem nim standardowo ustawionego gf2 gts) i radka 9200

gf gra nie była grywalna wcale a na radku jest full fps jednostki ps i ilość potoków jednak daje odczuwalny przyrost wydajności specjalnie z mojego celka zrobiłem 733

w grach które nie wykorzystuja zbytnio pixelshadera nie będzie różnicy ale te które go potrzebują bedą duzo płynniej działć a jeśli karta bedzie jakoś bardziej optymalizacyjnie a nie siłowo wydajna to myśle że powinna mocno namieszać :D na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...