Skocz do zawartości
lewy

Były 2ghz, Teraz Jest 500mhz. Mobo Ma Dość ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt jak w podpisie, nie działał tylko wiatrak do chipsetu płyty, ale poza tym wszystko ok. Czasami jeszcze chłodzenie od grafiki charczało. Komp mam od początku 2003, od roku chodzi 24/h.

 

Ze 2 tygodnie temu komp się zawiesił, nie chciał postować, pojawiał się tylko napis "bios checksum error". Przy okazji grafika rzęziła. Wyczyściłem wnętrze z kurzu, zdjąłem nie działający już wiatrak z chipsetu, zdjąłem i włożyłem spowrotem grafike, zmniejszyłem szybkość pc na 1000mhz - i komp działa.

 

Z tydzień, może troche dłużej, wszystko chodziło ładnie, aż...

 

Budzi mnie w nocy chałas chłodzenia grafiki, pc nie postuje, czasami wyświetla napis bios checksum error. Co 4/5 włączenie dawało też 1 długi sygnał. Po ustawieniu szybkości proca na 500 mhz pc działa, ale nie wykrywa dysku. Docisnąłem kabel zasilający do dysku twardego, i teraz pc śmiga na 500mhz.

 

Sprawdziłem obie kości pamięci oddzielnie, komp cały czas działa tylko na 500mhz, od 600 do 700mhz zawiesza się zwykle po ładowaniu systemu.

 

 

Jakieś pomysły co z tym zrobić ? co padło ?

Edytowane przez lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria raczej by nie trzymala ustawien :arrow: Po zmianie w BIOSie do wylaczenia powinna trzymac.

Bardziej przemawia do mnie padajaca mobo :arrow: Zaczalbym od ogledzin zewnetrznych czy wszystko wyglada jak na obrazkach manuala :wink: Pozniej temp chipsetu, ew ponowne smarowanie, odpalenie wszystych bebechow na innym modelu... Ale i tak zapewne wyjdzie ze dzialasz na trupie...

 

Czy tylko mnie sie wydaje ze po :arrow: jest glupio :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chipsecie siedzi sam radiator. To źle ? Wychodziłem z założenia , że jeśli nie będzie zwisów, to nie ma sie czym martwić.

 

...............................................

 

update@

 

pisze se kolejnego posta...

 

"a jak padnie, to może uszkodzić inne części ? w zasadzie to używam go tylko do słucha"...

 

i... :blink:

 

w tym momencie mobo zakończyło swój żywot :wink:

 

komp sie wyłączył, ale cały czas włączało sie / wyłączało napięcie tzn. np. mam diody od wentylów na przednim panelu i sie z 6/8 razy zapalały/gasły na sekunde.

 

tylko czy to w takim razie mobo, czy może zasiłka? sprawdzałem jak trzyma napięcia z 2 godziny temu, bez obciążenia, włączony winamp: +3.3=3.26, +5.00=5.06, +12.00=12.45, -12.00=6.84

Edytowane przez lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...