Skocz do zawartości
Caparzo

Odpadlo Od Plyty Glownej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam plyte asrocka dual-vsta s939, i kable od zasilacz przechodza mi miedzy gniazdem na procka a gniazdami na pamieci i chcac wyjac pamieci musze gdzies te kable przesunac i zawsze zachaczam je z drugiej strony wentylatora od procka, ale tym razem po zamknieciu obudowy(po wlozeniu ramu) zauwazylem ze TAKIE cos lezy na biurku, z tym ze 2.2 uF a nie 220 (chodzi mi o oznaczenie na tym), komp chodzi, gram obciazajac kompa mocno i nic sie nie dzieje, ale chcialbym wiedziec czy warto to dac do przylutowania czy cos takiego, czy skoro dziala to nic nie grzebac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten elektrolit pewnie był w układzie zasilania jakiegoś podzespołu na płycie w roli filtra. Jego brak może powodować zakłócenia zasilania i tym samym niestabilność kompa. Lepiej daj go spowrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli da sie go spowrotem "zamocowac" ?? Jak tak to po swietach zaniose zeby mi gosciu zrobil :)

 

Tak dokladnie to ja nie wiem, zamykajac obudowe to zauwazylem na biurku :)

Ale podejrzewam, ze stad(tak mi sie wydaje ze tu moglo cos byc, takie koleczko :P)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to nie stamtąd bo by druciki zostaly, choć kawałek a napewno nie zostałoby gładko (może zostały tylko z tego ujęcia nie widać)

 

W sumie to pytam się tylko z cieawości, bo tak jak napisał krzyysiu to są kondensatory filtrujące napięcie i skąd by nie odpadły to i tak może to powodować niestabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam to miejsce oznaczone CE78 nad wtyczką wentyla. Przyjrzyj się mu dokładnie i napisz czy widzisz coś podejrzanego. Jak tak to lutuj to na swoje miejsce. Zawsze lepiej mieć jeden kondzioł za dużo niż nie mieć i coś spierniczyć... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

moze to nie odpadło z plyty tylko z czegos innego bo mam taka sama i przed chwila ja ogladalem i najmniejsza wartosc kondensatora jaka na niej znalazlem to jest 100uF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... elektroniki to sie zaczalem uczyc :razz: W tym roku poszedlem na studia na ELKE na PW, ale tam narazie ucze sie calkowac. Sadzilem jednak, ze takie cuda sie nie zdarzaja.

Edytowane przez Kaz!o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że działa to nie dziwne. Być może robił za filtr jakiegoś wiatraka, diody czy coś. Inaczej komp byłby niestabilny, ale raczej w każdym przypadku by działał.

 

Jak chcesz znać się na elektronice to uwierz mi, że sama szkoła nie wystarczy. Ja jestem w 3kl. gim, a robiłem zadania dla uczniów techników. Teraz fizyka to dla mnie banały ;].

Edytowane przez krzyysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

To że działa to nie dziwne. Być może robił za filtr jakiegoś wiatraka, diody czy coś. Inaczej komp byłby niestabilny, ale raczej w każdym przypadku by działał.

 

Jak chcesz znać się na elektronice to uwierz mi, że sama szkoła nie wystarczy. Ja jestem w 3kl. gim, a robiłem zadania dla uczniów techników. Teraz fizyka to dla mnie banały ;].

cała fizyka w gim to banały :lol: :lol: zobaczymy jak będziesz śpiewał w LO ale na rozszerzonej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że działa to nie dziwne. Być może robił za filtr jakiegoś wiatraka, diody czy coś. Inaczej komp byłby niestabilny, ale raczej w każdym przypadku by działał.

 

Jak chcesz znać się na elektronice to uwierz mi, że sama szkoła nie wystarczy. Ja jestem w 3kl. gim, a robiłem zadania dla uczniów techników. Teraz fizyka to dla mnie banały ;].

Ach ci gimnazjaliści :lol: :wink: właśnie zobaczymy jak to będzie w LO bo gimnazjum to olewka i nic więcej...... Co do tematu jak chodzi to po co sie przejmować :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...