Skocz do zawartości
Amarith

Wifi -> Wifi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamontowaną antenę kierunkową pod wifi, sygnał później puszczam po lanie i wszystko ładnie działa, ale jest problem, że chciałbym mieć wifi w domu do a nie skrętki. Nie wiem jak to zrobić, bo Lan->Wifi to popularne rozwiązanie, a jak wifi->wifi? Szukam access pointu/routera, którym bym dostarczał sygnal z anteny(kabel z RPSMA) i później z tego nadawał sygnał na cały dom.

Pozdrawiam

Edytowane przez Amarith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz AP pracującego jako APC (odbiera net) i AP z routerem (który dalej rozsyła sygnał na chatę poprzez wifi). Z góry mówię, że takie rozwiązanie jest optymalne. Nie warto bawić się jednym AP pracującym np. jako bridge WDS (odbiera sygnał radiowo i przekazuje go dalej również radiowo).

 

Polecam:

 

OvisLink WL-5450 (jako AccessPoint Client) + WRT54GL lub MOTOROLA WR850G (jako router i AP na chate).

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już wiem co i jak. Chciałbym sieć zrobić jeszcze w tym tygodniu przed sylwkiem, więc szukam czegoś u siebie na miejscu w Gdyni, bo na pocztę nie ma co liczyć. Motorole znalazłem na allegro: http://www.allegro.pl/item151344289_motoro...0mw_dd_wrt.html

więc jest u mnie w mieście.

Mam jeszcze u siebie jeszcze gral.pl i komputronik, ale tam nie ma tego OvisLink'a. Jakaś propozycja zamiennika, który dostane w podobnej cenie na miejscu?

 

Czy ten jako pierwszy będzie ok? http://www.allegro.pl/item152871968_nowy_l...int_bridge.html

Edytowane przez Amarith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Linksysa odradzam, kumpeł go miał jako APC i były problemy - nie chciał się łączyć z APkami np Planeta. Pozatym on pracuje tylko w 802.11b i nie ma WPA.

 

Zawsze możesz zastosować 2 Motorolki :-P , a tak poważnie to poszukaj na mieście tego Ovislinka co podawałem lub Edimaxa EW-7206APG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czekam na Motorolke i tego Edimaxa. Dzięki PartyBOY za pomoc. Rozumiem, że te AP będe musiał jednak skrętką połączyć? Skoro w Edimaxie gniazdo antenowe będzie zajęte przez antene? Jeśli tak to ma to być zwykła czy scrossowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz. Mam teraz trochę więcej wolnego czasu i próbowałem skonfigurować ap'ki, ale bez powodzenia. Najpierw chciałem podłączyć edimaxa pod antene i kabelkiem do sieciówki. Męczyłem się z tym dzisiaj i nic nie wyszło. Mógłby ktoś poświęcić 5min i łopatologicznie wytłumaczyć co i jak ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc. Logujesz się na urządzenie najlepiej z użyciem kabla lan. Ip startowe znajdziesz w instrukcji. Na komputerze ustawiasz ip z tej samej klasy adresowej. Po zalogowaniu wchodzisz w opcje Basic setting tam ustawiasz w jakim trybie ma pracować twoje urządzenie. Ustawiasz Apc [ Ap client ]. Klikasz Apply dajesz drugi raz Apply wap się zresetuje. Ponowne logowanie tym razem po wejsciu w Basic setting klikasz Site survey czekasz wybierasz stację z którą chcesz sie łączyć i tyle. Oczywiście adres mac musi być wpisany na dany nadajnik tak aby twoj wap mógł się połączyć bez problemu.

 

System Utility - ta zakładka pozwala na konfiguracje adresu ip hasła.

 

Drugiego wapa ustawiasz tak samo to jest ip dajesz inne, natomiast tryb pracy dajesz AP wybierasz kanał na jakim ma nadawać i wpisujesz ssid [ np. internet darka czy cos w tym klimacie ]. Ten wap będzie wysyłał sygnał po mieszkaniu/domu.

 

Oba wapy spinasz kablem prostym.

 

Jak uda ci się to zrobić możesz pobawić się jakimś szyfrowaniem. Jeżeli nadajnik z którego korzystasz ma szyfrowanie to będziesz to musiał zrobić od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy AP to to samo co APC. Pytam bo nie ma w Edimaxie opcji APC, ustawiłem jako AP to chyba nie to, bo nie ma Site Survey. Co do motoroli to tam nie ma opcji charakterystycznych dla AP, wygląda ona jak router. Od sprzedawcy dostałem instrukcje jak zmienić firmware na DD-WRT, czyli zmiane w model identyczny z Linksysem WRT54G. Wtedy będe mógł korzystać z niej korzystać jako APC. Źle rozumiem oryginalne oprogramowanie motki czy mam zmienic oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp na bani...

 

 

Ale o co chodzi ?

 

"Czy AP to to samo co APC" chłopie a zagooglować to nie łaska? APC różni się znacząco od AP, APC jest to tryb pracy pozwalającyna na łączenie się z innym AP i np. odbieranie internetu, a AP to tryb w którym rozsyła się sygnał do klientów (kart bezprzewodowych).

 

Jeżeli masz EDIMAX EW-7206APG to na bank ma on tryb APC, możliwe że musisz zaktualizować firmware. Co do motki to zmieniaj oprogramowanie, bo oryginalne to lipa. Po updacie na np. DD-WRT (można też na Tomato) przybędzie Ci dużo opcji do konfiguracji..................

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie. Wzięło się z tego, że jak się teraz okazało apc w edimaxie to universal repeater. Teraz mi szybko poszło edimax i motorola. Połączyłem się desktopem wszystko ładnie. Połączyłem się lapkiem i tutaj zaczęły się problemy, gdyż za chiny nie chce mi się brama internetowa utworzyć. Na stacjonarnym od razu się pojawiła a tutaj nie. Dwie godziny się babrałem ustawieniami na motoroli i laptopie tylko z takim efektem, że teraz na desktopie też brama internetowa zniknęła. Podejrzewam, więc że coś źle ustawione mam w opcjach internetowych na wapie, ale zabrakło mi pomysłów co inaczej ustawić. Jeśli jest to kolejne durne pytanie to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem teraz samego Edimaxa pod komputer i ku mojemu zdziwieniu teraz nie tworzy się brama internetowa. Jest pięć opcji na krzyż i tak nic nie chce zaskoczyć. Jak podłączam kabel bezpośrednio do karty sieciowej to od razu tworzy się brama internetowa. Zmieniałem mac na ten z sieciówki, ale też bez efektów. Zamiesczam screeny z tego jak to wygląda.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re PartyBOY

Jak juz pisałem w Edimaxie tryb acp nazywa się universal repeater. Przeczytałem to na innym forum.

 

re avecezary

Mam do wyboru Station Ad Hoc lub Infrastructure przy obu nie działa.

 

Mam wrażenie, że router przy nadajniku nie dołącza mnie do sieci. U mnie jedynym zabezpieczeniem jest filtracja maców. Czy ten WLAN Mac widoczny na screenach, który ręcznie wpisałem, to ten widoczny przez router? Niby jest klonowanie, więc wpisałem tam maca mojej sieciówki, która jest tam wpisana w tabeli. Jeżeli nie to jak sprawdzić rzeczywistego maca tego edimaxa? Na pudelku ani na routerze go nie ma, wszystkie zakładki tez przejrzałem i jest tylko to co wkleiłem wyżej. Jeśli by się okazało, że nakładanie maców nie działa to po prostu by się dodało jego maca do routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja Ci piszę avecezary

 

W Edimaxach trym APC nazywa się STATION INFRASTRUCTURE ! Jak wpiszesz MAC karty WLAN w miejesce WLAN MAC to adres zostanie sklonowany. btw sprawdzenie MACa: pewnie jest na naklejce, ewentualnie możesz go sprawdzić poprzez spingowanie AP i odczytanie tablicy ARP czyli:

 

ping XXXXXXXXXX

arp -a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...