Skocz do zawartości
guziq

Jaki Dzwięk Jakiego Silnika Robi Na Tobie Najwieksze Wraznie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sadze ze tamat sie przyjmie.

Podajemy linki do filmików/plików audio z dzwiekami silników które zrobiły na nas najwieksze wraznie.

Dla mnie jest to Beemowski silnik V10 montowany w M5 i M6:

http://video.google.pl/videoplay?docid=155...456497&q=m5

no i oczywiscie (równiez beemowski) silnik R6 (najlepiej M30 - B30 i B35) (ale tu nie moge zanlesc filmiku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Porschaki chłodzone powietrzem i nieliczne nowe chłodzone wodą(prócz nowej GT1)

http://www.albertweb.de/Sound-Spiele/Sound.htm

http://video.google.pl/videoplay?docid=877...9&q=porsche

Amerykańskie V8, koniecznie takie klekoczące.

I samochody WRC. Osobiśćie w swoim samochodzie przyszłym będę dązył do uzyskania maxymalnie zbliżonego do WRC(w granicach prawnych i estetycznych ofc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie brzmi ładnie :) Efekt przejścia między biegami mażdzy [;

Dokładnie ; ]

i nie ma takiego kosiarkowego polotu

Fajny jest ten od guziq'a jak i ta porszawka, chociaż.. ; ]

 

WRC mi sie za bardzo nie podobaja :P

jestem inny.. wiem :E

Ale jak dla mnie to warcy, rycy, cescy.. tak po krótce ; ]

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ; ]

i nie ma takiego kosiarkowego polotu

Fajny jest ten od guziq'a jak i ta porszawka, chociaż.. ; ]

 

WRC mi sie za bardzo nie podobaja :P

jestem inny.. wiem :E

Ale jak dla mnie to warcy, rycy, cescy.. tak po krótce ; ]

Ja chce wórca bo to mi najbliżej poza ogólno pojętym dresiarskim buuuuuuuu, buuuuuuu.

A punciak 1.2 w granicach 4-5krpm daje rade[; Wystarczy założyć inny filter i zmienić ten jebitny wydech i mamy już się czym chwalić w zasadzie(że ładnie brzmi, bo 65KM to jednak jescze mało :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce wórca bo to mi najbliżej poza ogólno pojętym dresiarskim buuuuuuuu, buuuuuuu.

A punciak 1.2 w granicach 4-5krpm daje rade[; Wystarczy założyć inny filter i zmienić ten jebitny wydech i mamy już się czym chwalić w zasadzie(że ładnie brzmi, bo 65KM to jednak jescze mało :P )

Idąc Twoim tokiem rozumowania to a4 z silnikiem 1.6 troche pordzewiałym wydechem też ładnie brzmi jak sie depnie w deche i odciencie łapie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sceptycznie podchodze to słuchania silników z filmów na PC. Chodzi mi o to, ze w 70% to jak bedzie to brzmialo zalezy od zestawu głosników. Ktos ma jak sluchac, ktos nie, ktos ma bas mocno w prawo odkrecony... Sami wiecie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hemi 5.7l :) Naprawde wiele razy mialem okazje uslyszec i popatrzec na maszynki z tym silnikiem i tymi tlustymi konmi :D Najlepsza akcja jaka pamietam to jak mnie wyprzedzal policyjny Dodge Charger scigajacy jakiegos rednecka, ryk silnika jaki uslyszalem byl wrecz przerazajacy, heheh chce go jeszcze raz uslyszec!!! :)

 

1

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zweitakt w trabancie - en den deren den den deren den :>

 

Do rzeczy - buczące sportowe spcółki jakoś mnie mało rajcują, z automobilnych dźwięków lubię świst turbosprężarki w TDI i towarzyszące temu wektory, przeciążenia i inne zjawiska fizyczne. I jeszcze niektóre ciągniki siodłowe ładnie hałasują, taki bulgoczący odgłos jakby płetwal błękitny płukał sobie gardzioł.

Ale to już podchodzi pod perwersję :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to wankiel, ale to poprostu strasznie dziwnie wygląda. Samochód wygląda na sportowy, prawie 200km a jak mu się przycisnie tak tylko świst powietrza słychać.

Nie zgodze się. TUTAJ jest wycinek odcinka TopGear gdy testowali RX8. Wyraznie slychać silnik...zreszta, zobacz moj poprzedni post w tym temacie, masz tam 3 filmik z Rx7 ktora tez miala wankla w kazdej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzesiu Miałem okazję przysłuchac się na żywo i naprawdę nie słyszałem wiele. Może dlatego ze koles nie wkręcał silnika do wyżyszch obrotów

Edytowane przez adamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest ze najslodszy dzwiek dobywa sie z klasycznego, wolnossacego V8 a juz sama esencja tego brzmienia sa sportowe wersje tych silnikow uzywane w NASCAR

Poza tym mam sentyment do RB26DETT oraz tego kociaka co mruczy pod maska Astona Martina.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...