Skocz do zawartości
fa2m

Precyzja Czy Wygoda?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie chciałbym powiedzieć że nie jestem megagraczem ani grafikiem. Cenie tylko wygode użytkowania. Chciałbym teraz przesiąść sie z A4TECH Navigator Opto 518 SWOP-80 (już sie troche zużyła) na coś innego. Z jednej strony wiem że najlepiej kuipić Razera lub Logitecha ale ceny są dla mnie nieco za duże. Zastanawiałem sie raczej miedzy: A4tech X-750BF (dobry sens i dość wys jakość wykonania) lub TRACER TRM-SRO23 (bezprzewodowa co jest DLA MNIE WIELKIM +, z ładowarką wiec nie bedzie sie raczej wyczerpywała bo bedzie ciągle doładowywana). Wiadomo że A4 bedzie bardziej precyzyjna w grach, ale czy odczuje różnice jeśli nie gram profesjonalnie a raczej dla zabawy? Szczerze to Tracer bardziej mi pasuje z wygladu i lepiej leży w dłoni (jest wieksza od A4). Co sądzicie? A może proponujecie co innego? Wszystkie sugestie rozpatruje. :) Dzieki i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak byś napisał ile możesz wydać max na myszkę :D ułatwiło by to trochę sprawę. tracera nigdy nie uzywałem więc nie mogę nic o nim powiedzieć ;) a co do A4tech X-750BF to zdecydowanie polecił bym A4tech X-718BF (tańsza i lepsza :) ) pomyśl nad bezprzewodowymi myszkami microsofta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracera bym odradzal - zaden ich produkt, z ktorym mialem do czynienia, nie wzbudzal mojego zaufania.

 

X-718BF powinna byc ok, mozesz tez sie zastanowic na MS IE3.0 (choc to tylko 400 dpi, ale ksztalt ma swietny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystko po trochu ale tylko single. FPSy, strategie, RPG, samochodówki i wszystko co z grami związane. Nie ukrywam że FPSy to mój ulubiony gatunek na PC. Może jakieś injne myszy polecacie. Dajcie przykłady do 100zł. Do tego chciałem Trust Keyboard KB-2100E. Co o niej sądzicie? Dzieki, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Razer Boomslang? Półoptyk (nie wiem czy to dobrze czy źle) ale Razer to Razer. Na Allegro chodzi po 79 zł. Cena przyzwoita a i wygląd nie najgorszy. Tyle że powrót do kulek to chyba porażka. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci polecił Logitecha G1 mysz bardzo wygodna w użytkowaniu, bardzo ładna i wykonana bardzo starannie. Osobiście przegrałem na niej długie godziny i zarówno w grach jak i aplikacjach sprawdza się bardzo dobrze. Atutem na pewno jest to, że układa się w ręce od pierwszego dotknięcia i jest to najlżejsza myszka na rynku więc nie męczy dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Razer ma 2100dpi. W gre wchodzi jeszcze jedna mysz Logitech RX1000. Ma ładny kształt niską cene 79zł i 1000dpi wiec nieco lepsza od tradycyjnych 800. Co sądzicie o tej myszce? Osobiście mało o niej słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stawiasz dobre wykonanie ponad ogromnej rozdzielczości (którą niewiadomo czy wykorzystasz), to kup G1. Jak odwrotnie, to X-718.

Jeszcze jest MX310 jakby co, bo G1 jakiś trudno dostępny jest ;/

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Razer Boomslang? Półoptyk (nie wiem czy to dobrze czy źle) ale Razer to Razer. Na Allegro chodzi po 79 zł. Cena przyzwoita a i wygląd nie najgorszy. Tyle że powrót do kulek to chyba porażka. Co sądzicie?

 

ehhh mysz kulkowa z mechanizmem dzialania jak kazda tylko delikatnie zmodyfikowanym...

TUTAJ mozna poczytac cos na jej temat...

 

ma specyficzny ksztalt i ni kazdemu bedzie pasowac - mi nie pasuje niestety...

a kupic mozna od tego samego uzytkownika nawet za 40zl jak sie poczaeka i wystawi jakies w wersji oem - bez pudelka przynajmniej ja za tyle kupilem

 

no i to jest kulka wiec trzeba pod nia podkladke ktora bedzie dobrze wspolpracowala z kulka...

dpi ma mniej wiecej tyle ile podaja ale jest problem z akceleracja wsteczna... dystepuje juz przy nieduzych predkosciach tyle ze nie wiem czy to problem mojego biurka/podkladki, czy styku miedzy kulka a rolka, czy nienadazania fototranzystora...

 

w myszce najwazniejszy jest ksztalt wiec jesli jakakolwiek kupowac to wypadala by pograc nia z 30minut i wszystko bedzie jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci polecił Logitecha G1 mysz bardzo wygodna w użytkowaniu, bardzo ładna i wykonana bardzo starannie. Osobiście przegrałem na niej długie godziny i zarówno w grach jak i aplikacjach sprawdza się bardzo dobrze. Atutem na pewno jest to, że układa się w ręce od pierwszego dotknięcia i jest to najlżejsza myszka na rynku więc nie męczy dłoni.

G1 rządzi, ja nabylem niedawno za 55zl na allegro (3 miesieczna). Jest bardzo zadowolony, super lekka, ksztalt mx300, rewelacyjne slizgacze (jak z g5) rolka spokojnie dziala jako przycisk (lekko wciskana i ciezko sie obraca). Wyglada po czyszczeniu calkiem niezle.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po wam myszy laserowe? :mur:

Kupcie sobie mx310, albo g1.

No chyba, że macie panel lcd 30" i gracie na highsensie, to wtedy x-718...

Z końcówką się nie do końca zgadzam. Z mojej praktyki wynika że przy średniej .... średnio-wyższej czułości, rozdzielczość myszy powinna być tak wysoka jak rozdzielczość monitora ( dłuższej krawędzi ). Więc X-718 warto już kupić do modeli szerokokątnych od. 20" praktycznie. Na 30" i typowym "high sensie" w natywnej rozdzielczości monitora, abyśmy mieli "by piksel" to mysz 2500 realnego dpi będzie mało :wink:

 

Można powiedzieć że do:

 

- prawdziwego "high sens" nadawać się będą myszy laserowe - ruchy będą powolne a potrzebna jest wysoka rozdzielczość ( Logitech G5, Razer Copperhead, A4tech X-750 )

 

-średnio-wyższej, średniej czułości, czy nawet średnio-niższej idealnie się spisze A4tech X-718, Razer DiamondBack, Logitech 518 - trudno je zgubić w testach a co dopiero w praktyce ( w praktyce X-718 jeszcze mi się nie udało nigdy podczas gry ), mają dość wysoką rozdzielczość stąd zakres użyteczności jest taki szeroki

 

- do typowego/czyt. extremalnego/ lo-sens trzeba myszy która wytrzyma ekstremalne prędkości czyli podkręcona do 1000 Hz Logitech 500 będzie idealna

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Przekonałem sie do A4. A4 X750BF bedzie ok? Nie wiem czemu bardziej polecacie X718... X750 jest nowsza i chyba lepsza, przynajmniej jesli chodzi o parametry ... Nie sądzicie że lepiej kupić X750BF? Cena praktycznie ta sama. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...