Skocz do zawartości
LukeXE

3 Stopniowa Autokaskada Na I Stopniu Kaskady, Kolejny Pomylony Agregat.

Rekomendowane odpowiedzi

Wieje nudą w naszej sekcji, więc pokaże coś nowego ;)

 

Kompresory -- Toshiba 3/4HP for I stage and Sanyo 3/4HP for II stage

Skraplacz -- 1,9kW (brand new).

Evap -- Chilly1 clone with 2,3mm captube (for cPEV).

Zawory rozpręzne:

 

I stage:

 

190cm of 0,8mm captube for R290

225cm of 0,8mm captube for R23 or CO2 or R170, zależy co będe miał pod ręką.

240cm of 0,8mm captube for R1150.

 

II Stage:

 

cPEV dla R14.

 

Stopnie: I stopień autokaskadujący z R290/R23(lub CO2 lub R170)/R1150, II stopień R14 + argon.

Gazy: R290/R23/R1150/R14.

Extrasy: Presostaty :P

 

Wczoraj w nocy skończyłem prawie I stopień, pare fotek niezaizolowanego układu (wszystko bedzie pod izolacją)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Próźnia nie jest za dobra, ale w nocy sąsiedzi chcieli mnie zabic, że pracuje w święta, wiec na szybko zrobilem proznie zeby oleju nie zawilgocić.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

co jest nowego ? Specjalny blok wymienników, połączonych w pewien ciekawy sposób, to powinno sprawić, że będzie śmigać. Używałem osłony CO2 przy każdym

lucie, wymienniku, wiec układ jest super czysty w środku.

 

To wszystko na dziś, potem jeszcze poizoluje conieco, gdyby nie święta to bym dokupił srebra i izolacji i wszystko pospawał, ale nie, wszystko zamknięte..

 

Cheers

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to cię sąsiedzi będą chcieli zabić, jak odpalisz ten cały unit :P Widziałem i słyszałem jak jedna rotarka daje po garach, co dopiero dwie :D

 

Szykuje się zajebiście, zobaczymy co to wyjdzie w praktyce. A i zrób dłuższą ssącą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie takiej blachy jako podstawy to najglupszy pomysl tego agregatu :lol:

Gdyby dać jeszcze ze cztery kółceczka stabilizujące w okolicach środka, wcale nie taki głupi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mellow: Starzy by mnie z domu z takim kowadłem wyrzucili ;]

Chyba se zrobie wycieczke krajoznawczą do Skarżyska [;

Zapraszam ;)

 

co do tych 1,3kW...to nieduzo ! Czajniki elektryczne po 1000W czy wiecej biorą, suszarki mają po 2000W, lol :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam ;)

 

co do tych 1,3kW...to nieduzo ! Czajniki elektryczne po 1000W czy wiecej biorą, suszarki mają po 2000W, lol :D

No tak, ale porownaj czas pracy tych urzadzen do czasu pracy kaskady podczas benchow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam ;)

 

co do tych 1,3kW...to nieduzo ! Czajniki elektryczne po 1000W czy wiecej biorą, suszarki mają po 2000W, lol :D

Dokładnie, dmuchawa która czasami biore do pokoju jak mi zimno to ma napisane na etykiecie 2500W.. a czasami chodzic musi sporo..

 

No tak, ale porownaj czas pracy tych urzadzen do czasu pracy kaskady podczas benchow.

Kaskada-kilkanaście godzin

Grzejnik elektryczny u wujka - całe dnie

Efekty-bezcenne :P

 

Tylko że nie każdy potrafi sobie 'na lewo' skołować prąd :P

Po szczegóły zapraszam do ojca ;))

 

joke; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt nie mówi, że ja tego używam, ja tylko włączam podczas kalibracji i testów, za prąd niech sobie płaci właściciel, ja tu tylko sprzątam ;]

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, czemu ? To ja zacząłem pierwszy robic stopnie autokaskadujace w zwyklej kaskadzie, vide kaskada dla Turka (klik):), która byla robionaa heeeennn dawno. Tylko wtedy byla 2 stopniowa autokaskada, a teraz rev 2.0 ma 3 stopniową autokaskade, zeby R14 dobrze skroplić ;)

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...