Skocz do zawartości
LukeXE

3 Stopniowa Autokaskada Na I Stopniu Kaskady, Kolejny Pomylony Agregat.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, czemu ? To ja zacząłem pierwszy robic stopnie autokaskadujace w zwyklej kaskadzie, vide kaskada dla Turka (klik):), która byla robionaa heeeennn dawno. Tylko wtedy byla 2 stopniowa autokaskada, a teraz rev 2.0 ma 3 stopniową autokaskade, zeby R14 dobrze skroplić ;)

hehe

robić zacząłeś ty :P

ale jak sie kiedyś tam pytałem czy da rade zrobić kaskade z autokaskad to uparcie twierdziłeś ze nie bedzie działać :D

 

zauważylem ze teoria w freon coolingu wogóle sie nie sprawdza :lol:

innym przykładem są kompresory rotacyjne - wszytskie są dostosowane na wysokie cisnenie ssania (HBP) czyli w ukladach niskotemperaturowych nie powinny wogóle trzymać loadu a jednak rzeczywistość jest inna ;)

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu chcę zrobić takie małe co nieco:

mam leciwego Pentium III 450 Mhz, 256 Mb RAM, itd. rozkręconą wieżę (a właściwie to co z niej zostanie) i cały board włoże do zamrażarki, którą w tym tygodniu przeznaczamy na wypad, i podkręcę płytę na maksa. jeśli eksperyment się powiedzie, napiszę...

no i co z tego....... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu chcę zrobić takie małe co nieco:

mam leciwego Pentium III 450 Mhz, 256 Mb RAM, itd. rozkręconą wieżę (a właściwie to co z niej zostanie) i cały board włoże do zamrażarki, którą w tym tygodniu przeznaczamy na wypad, i podkręcę płytę na maksa. jeśli eksperyment się powiedzie, napiszę...

:lol:

zamiast psuć sprzęt to mozesz mi podesłać tą kość 256mb

bo mam 128mb i strasznie mi komputer muli

EOT

 

Luke jakies postępy nad kaskadą??

trzyma prożnie ?

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzialac napewno zadziala vide kaskada turka, tu jest dokladnie to samo, jedyną zmianą będzie "zimniejszy" I stopień, bo wtedy przy 215W z R14 miałem -115*C, ale co z tego, jak na tłoczeniu było 24bary...bo HX wysiadał, za gorąco dla R14, teraz bedzie akurat.

 

Tamta też miala wyłozyc sie przy 200W, jakos dziwnym trafem dzialala i to najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzialac napewno zadziala vide kaskada turka, tu jest dokladnie to samo, jedyną zmianą będzie "zimniejszy" I stopień, bo wtedy przy 215W z R14 miałem -115*C, ale co z tego, jak na tłoczeniu było 24bary...bo HX wysiadał, za gorąco dla R14, teraz bedzie akurat.

 

Tamta też miala wyłozyc sie przy 200W, jakos dziwnym trafem dzialala i to najlepiej ;)

Bede sie cieszyl jak znowu bede w bledzie ;) jak narazie to brakuje mi jeszcze czegos w tej kaskadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to można gdzieś dotknąć/zobaczyć/skorzystać? ; > Może targi we wrocku, jeśli przetrwa do tego czasu :P

do tego czasu kaskada pewnie bedzie u anonimego wlasciciela :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na etylen, R14 już mam (około 650gram), powinno starczyc na 4-5 nabić.

 

Chyba ze jak w sobotę odbiorę Hanię, to na tygodniu odwiedzę Piotresa, on tak lubi jak wpadam do niego po ta dużą butlę z napisem R1150 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

R290/CO2/R1150, autokaskadowanie R1150 to ciężka sprawa, jednak da sie jako tako. Potrzebuje jakiś ciekawych gazów żeby mixy porobić.

 

Temperatura I stopnia bez obciążenia, dziś mam nadzieje parę temperatur poniżej -140*C....

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...