Skocz do zawartości
LukeXE

3 Stopniowa Autokaskada Na I Stopniu Kaskady, Kolejny Pomylony Agregat.

Rekomendowane odpowiedzi

Który notabene dostałem, ale w ilości zastraszającej ;P

 

Kuźwa, zawsze coś spieprze ! Nabiłem R14, I stage ładnie działa, załączam II stage i cisza...za hx`em rurki nie są zabardzo zimne...widocznie jak przedluzalem kapę 2,3mm musialem zalać ją, bo gdzieś za cpevem jest zablokowany przepływ...ja [ciach!]le, zeby to byl gaz za 50zł, a nie za prawie 300zł...za 200g....muszę załatwić jutro/pojutrze butle po R134a i przepompować gaz, żadnej na stanie nie mam, shit !!!!

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który notabene dostałem, ale w ilości zastraszającej ;P

 

Kuźwa, zawsze coś spieprze ! Nabiłem R14, I stage ładnie działa, załączam II stage i cisza...za hx`em rurki nie są zabardzo zimne...widocznie jak przedluzalem kapę 2,3mm musialem zalać ją, bo gdzieś za cpevem jest zablokowany przepływ...ja [ciach!]le, zeby to byl gaz za 50zł, a nie za prawie 300zł...za 200g....muszę załatwić jutro/pojutrze butle po R134a i przepompować gaz, żadnej na stanie nie mam, shit !!!!

dobra nie odzywam sie :rolleyes: -> pesymista ze mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja coś się etylenu doczekać nie mogę coś ta poczta nie zachodzi :D Co za ..... wytrzeszcze

<ot>

Już ktoś sie zdenerwował, w rmf-fm było że jacyś kolesie wybrali sie po zwort i wzieli sobie 100k pln .... i dobrze im tak :mrgreen: mam pp na myśli :mrgreen:

<eot>

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wiec R14 odzyskany, II stage naprawiony (zablokowala mi sie kapa zaraz za cpevem, jak pech to pech), opróżniony i naładowany ponownie R14.

 

Znalazlem malutki przeciek na I stopniu na separatorze (taki, ktory przy 15 bar static nie potrafil go zmienic zabardzo w ciagu paru dni, wiec naprawde malutki), wiec robiąc go postanowilem przedluzyc kapilary na kazdym "stopniu".

 

Tak więc, jest teraz tak:

 

230cm dla R290

255cm dla CO2

270cm dla R1150.

 

Teraz nie powinno byc problemów z za niskim ciśnieniem tloczenia, i temperatury wrzenia powinny byc o niebo lepsze :) A nuż uda się dobić do -100*C na I stopniu.

 

Dziś sie wyjaśni, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczta polska ruszy dupe, to bedzie w tym tygodniu z dzialajacym cpevem.

 

Jakby poprzedni cpev dzialal to i by dzialalo to juz dwa tygodnie temu.

Jak to mówią - jak nie urok to sraczka ... a cpev nie można było reklamować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - jak nie urok to sraczka ... a cpev nie można było reklamować ?

jak czegos nie kupujesz w sklepie to ciezko z reklamacja :] pozatym luke pisal ze czeka na drugiego cpeva, bo zostal wymieniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czegos nie kupujesz w sklepie to ciezko z reklamacja :] pozatym luke pisal ze czeka na drugiego cpeva, bo zostal wymieniony

Powiem tak - nie było mowy o stosowaniu jakiś kijowych używek - więc takie tłumaczenie do mnie nie przemawia.

Kaskada nie jest moja - ja jestem współwłaścicielem ... i żałuję że namówiłem kogoś na spółe - bo teraz świece oczkami dlaczego minęła 1/3 roku od zamówienia a agregatu nie widać ... o wzroście kosztów nawet nie chce mi się pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie było mowy o stosowaniu jakiś kijowych używek - więc takie tłumaczenie do mnie nie przemawia.

Kaskada nie jest moja - ja jestem współwłaścicielem ... i żałuję że namówiłem kogoś na spółe - bo teraz świece oczkami dlaczego minęła 1/3 roku od zamówienia a agregatu nie widać ... o wzroście kosztów nawet nie chce mi się pisać

Nie bylo mowy o stosowaniu wszystkiego nowego. Byla okazja wziac cpeva, bo Maniakalny mial odrazu, to wzialem. Proste jak drut. Juz leci nowy, prosto ze sklepu. Dalej "kijowych używek" już nie ma :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cpev :) Tylko brak kielicha z 12`stki, a moja kielicharka byla taka super, ze ja polamalem :lol: Bawilem sie kawalek czasu I stopniem, jutro koncowa jego kalibracja.

no .. czekamy ... czekamy (ciekawi czy zrobi założone -120*C @ 200W)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na XS, że nie mam R14, bo znowu sie przejechałem na tym, że z prawie pol kilo gazu nawet na dwa nabicia nie wyszło.

 

Będzie z etylenem, po końcowej kalibracji (podobnie jak kaskada Turecka), powinna około -105*C @ 215W zrobic bez problemu, co da ~ -115*C, -110*C na większości C2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na XS, że nie mam R14, bo znowu sie przejechałem na tym, że z prawie pol kilo gazu nawet na dwa nabicia nie wyszło.

 

Będzie z etylenem, po końcowej kalibracji (podobnie jak kaskada Turecka), powinna około -105*C @ 215W zrobic bez problemu, co da ~ -115*C, -110*C na większości C2D

Zajebiście - wszędzie piszesz tylko nie zleceniodawcy

Czyli będzie słabsza i droższa niż miała być ... nie wiem czy nie powinieneś szukać nowego właściciela i oddać kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, sorry, ze zle wtedy wszystko policzylem i poprosilem o doplate 200zl, co bylo 8% całości.

 

Co w tym jest trudnego do zrozumienia, że liczyłem wszystko na styk, żeby wyszło dosłownie jak najtaniej, ale w tym wypadku każde coś "nie tak" wiąze się z tym, że nie mam nawet złotówki, żeby kupic drugą część. W tym wypadku tak było z gazem, którego poprostu już nie ma. :wall: Za cpeva tez doplacalem.

 

Jeśli ci to nie odpowiada to ją sprzedam i oddam ci pieniądze. Nie ma żadnego problemu

 

I nie wszędzie piszę, tylko na XS, bo tam był pierwotnie jako pierwszy ten topik i tam jest cały worklog i zwykle stamtąd może się każdy zainteresowany dowiedziec co i jak.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, sorry, ze zle wtedy wszystko policzylem i poprosilem o doplate 200zl, co bylo 12,5% całości.

 

Co w tym jest trudnego do zrozumienia, że liczyłem wszystko na styk, żeby wyszło dosłownie jak najtaniej, ale w tym wypadku każde coś "nie tak" wiąze się z tym, że nie mam nawet złotówki, żeby kupic drugą część. W tym wypadku tak było z gazem, którego poprostu już nie ma. :wall: Za cpeva tez doplacalem.

 

Jeśli ci to nie odpowiada to ją sprzedam i oddam ci pieniądze. Nie ma żadnego problemu

 

I nie wszędzie piszę, tylko na XS, bo tam był pierwotnie jako pierwszy ten topik i tam jest cały worklog i zwykle stamtąd może się każdy zainteresowany dowiedziec co i jak.

Jako główny zainteresowany to JA powinienem dowiadywać się o wszystkim PIERWSZY

Co do kosztów - dosłownie miesiąc wcześnej składałeś turkowi - wiec nie kumam co u Ciebie szwankuje z liczeniem

i nie 200 a 250 dopłaty było ...

I ciągle mam wrażenie że z łaski to robisz - trza było się nie podejmować roboty jak coś było nie w deseń

Może dla Ciebie Kaskada warta dwa razy tyle co Twoja Honda to tani sprzęt ... dla mnie to droga zabawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robie nic z łaski, poprostu walnąłem się z liczeniem, bo to jest inny agregat niż Turecki (duzo bardziej zlozony I stopien), miałem dobre nadzieje, że starczy, żeby było jak najtaniej. Nie robie nic złośliwie, tylko czasami mam głupiego pecha co do takich spraw - chce dobrze, a wychodzi odwrotnie. Przepraszam.

 

Skoncze wszystko na dniach, pokaże wyniki, jeśli nie będzie ci finalny produkt odpowiadać, to sprzedam ją szybko i oddam całą sumę.

 

Dalsza dyskusja na gg.

 

 

 

Robisz powoli ten sam blad co chilly1, przyjmujesz bardzo duzo zamowien i masz opoznienia, niedlugo sie nie ogarniesz z tym wszystkim.

Powiem ci szczerze, że akurat przy tej kaskadzie mam niesamowitego pecha co do jej działania. Na początku pare naprawde głupich nieszczelności, że schodziło koło bara ciśnienia na tydzień, potem ten cpev. Kalibracja tego to też rzecz straszna (wiem, czego się podjąłem, ale wolno mi stwierdzić, że jest to trudne).

 

W tym czasie pare zamówień przyjąłem i wszystkie już skończone, szybko i sprawnie. Tutaj mi nie wyszło.

 

Poprostu jeśli robie coś dla kogoś z Polski, staram sie liczyć wszystko na styk, żeby wyszło tanio i żeby kogoś było na to stać. Problem przychodzi, gdy coś sie psuje lub trzeba coś dokupić i wtedy ja wykładam wszystko z własnej kieszeni. Ryzyko spore, ale dobre chęci czasami dają górę nad rozsądkiem.

 

Skończe robotę i zapretentuje wyniki do piątku najpoźniej.

 

Yotomeczka oficjalnie i publicznie przepraszam. To jest moja wina i nikogo innego. Tylko naprawdę nic nie robie złośliwie i specjalnie, bo innaczej bym tego zamówienia nie przyjmował. Jest jak jest, nie będzie odpowiadać to zwrócę pieniążki.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukeXE

Nie chce ci prawić, ale jeśli chciałeś dobrze i do tego jestes uczciwy to trzeba było na początku wciąć w zapas +200zł dla pewności, a gdyby nie były one potrzebne oddać po skończeniu pracy zamawiającemu. Przynajmniej ja tak zawszę robie, unikam dzięki temu niepotrzebnych nerwów, bo gdy w środku pracy prosisz kogoś o dopłatę to wygląda to jakbyś chciał tego kogoś naciągnąć. Oczywiście nie mówię że tak jest bo z tego co wiem uczciwy z ciebie koleś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szedł pocztą, dostałem go wczoraj po południu. Jade teraz do Kielc po troche kapilary 2,3mm do tego cpeva i dziś mam nadzieje pokaże cośkolwiek. :D

no i pewnie kapilary nie było ... bo wieści żadnych (o GG nawet nie marzę)

pewnie znów będzie "szła pocztą" tydzień ... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...