Skocz do zawartości
LukeXE

3 Stopniowa Autokaskada Na I Stopniu Kaskady, Kolejny Pomylony Agregat.

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia wiem, że regulacja CPEVem tylko w teorii jest fajna. W praktyce jest [gluteus maximus] a nie regulacja i naprawde trzeba mieć anielską cierpliwość, żeby uzyskać jakiś efekt - bo zazwyczaj jest gorzej niż przed ruszaniem.

Nigdy nie udało mi się uzyskać lepszej temp po regulacji CPEVem po odpaleniu układy niż ta która była bez ruszania. Dodam, że miałem dobre termo i krecilem co 1/4 obrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że regulacja CPEVem tylko w teorii jest fajna. W praktyce jest [gluteus maximus] a nie regulacja i naprawde trzeba mieć anielską cierpliwość, żeby uzyskać jakiś efekt - bo zazwyczaj jest gorzej niż przed ruszaniem.

Nigdy nie udało mi się uzyskać lepszej temp po regulacji CPEVem po odpaleniu układy niż ta która była bez ruszania. Dodam, że miałem dobre termo i krecilem co 1/4 obrotu.

a mnie sie w dwóch FC udawało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś kiedyś FC ?

Nie, nie miałem FC

 

Że raz czy dwa razy Ci sie udało to nie znaczy ze ciągle będzie

Jak to masell powiedział cieżko podobno ;]

A i o dużo lepszy był wynik ? po Twoim ustawieniu ?

Edytowane przez wawroch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie w dwóch FC udawało ...

Tu nie byłoby tak łatwo. W FC czynnik masz chłodzony powietrzem które ma powiedzmy taką sama temperaturę, a przy zabawie z 3 stopniowym systemem autokaskadującym będzie to cholernie trudne. Każda zmiana temp któregoś z dwóch wymienników pierwszego stopnia będzie wpływała znacząco na drugi. Gdzieś czytałem 1'C na HX to nawet 5'C różnicy na parowniku w autokaskadzie, a tu masz dwa wymienniki oraz wymiennik między stopniowy. Kręcąc zaworem zmieniałbyś drastycznie ciśnienie ssania, obciążałbyś/odciążałbyś inter HX co bez regulacji pierwszego stopnia kaskady (czyli tak jakby 3 układów - pierwszy stopień to tu trzystopniowa autokaskada) dałoby na pewno gorszy efekt. Skoro gość taki Luke mówi, że wykalibrować autokaskadę 3stopniową to bardzo trudna rzecz, to uwierz mu, nie dasz rady. A podregulować pierwszego stopnia kaskady nie miałbyś jak, bo tam masz kapilarę. Zawsze możesz bawić się w upuszczanie gazu, ale zanim cokolwiek sensownego byś osiągnął, w układzie byłaby pusta ;) .

 

Pamiętajcie, CPEV to nic dobrego :wink:

 

Ps Tak miałem i robiłem nawet kiedyś FC, chłodziarki itp :)

Ps2 Może nie bawiłem sie w budowanie takich bomb atomowych, ale teorię jako taką mam opanowaną.

Ps3 może trochę niejasno się wyraziłem, ale godzina już nie ta. Mam nadzieje, że każdy zrozumie.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie w dwóch FC udawało ...

wow, mi tez, my jacys inni musimy byc chyba ;)

 

Masell: 1/4 obrotu sruby to bardzo duzo, wolniej sie nim powinno krecic. Nie zapominaj ze tam jest sprezyna, ktora zwieksza znacznie nacisk niz samo wkrecenie sruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps3 może trochę niejasno się wyraziłem, ale godzina już nie ta. Mam nadzieje, że każdy zrozumie.

A nie ja się będę czepiał za każdą literówkę, Ty żeś się mnie czepiał :D bo ledwo co patrze na oczy i nie wiem co sie dzieje to sie też przyczepie :P

 

koniec OT

Edytowane przez wawroch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, mi tez, my jacys inni musimy byc chyba ;)

 

Masell: 1/4 obrotu sruby to bardzo duzo, wolniej sie nim powinno krecic. Nie zapominaj ze tam jest sprezyna, ktora zwieksza znacznie nacisk niz samo wkrecenie sruby.

Jakbyś miał takie jaja jak u mnie, to byś kręcił 8x szybciej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem FC

 

Że raz czy dwa razy Ci sie udało to nie znaczy ze ciągle będzie

Jak to masell powiedział cieżko podobno ;]

A i o dużo lepszy był wynik ? po Twoim ustawieniu ?

No proszę nie miał a jaki mądry ...

Pobaw się SS bez regulacji - w benchach i 24/7 a zobaczysz po co jest CPEV ...

Tak się skłąda, że w drugim SS bez kręcenia było max 4,35GHz (aż mnie ryba zrugał :D ) po kręceniu udało się dobić do 4,5GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczasz :lol:

 

Chyba, że mówiłeś ironicznie :wink:, ale to rzeczywiście brzmiało jakbyś nie miał FC.

 

Szkoda, że ten układ się nie udał - bardzo ciekawie się zapowiadał - nowy pomysł. Jednym słowem wtopa - ale do odważnych świat należy. Teraz pytanie do konstruktora - czy zamierzasz z tym coś zrobić jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne pytanie masz zamiar to jeszcze zrobić ?

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Sam sobie zaprzeczasz :lol:

 

Chyba, że mówiłeś ironicznie :wink:, ale to rzeczywiście brzmiało jakbyś nie miał FC.

Ty nie udzielaj sie tam gdzie nigdy tego nie robiłeś bo sam z siebie idiote robisz i nie mówię że nim jesteś.

 

przykład

 

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaskada to kaskada, a nie FC (choć za pewne na PPC też są tematy jego FC). Widzę, że mówił ironicznie, ale człowiek nie ma obowiązku znać wszystkich konstruktorów w PL :wink: A odpowiedź na pytanie Yotomeczka była jaka była. A od czasu do czasu można się wypowiedzieć w tym dziale... zresztą nie wypowiadam się na tematy techniczne, tylko z punktu szarego użytkownika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, można też powiedzieć że kaskada z jednym stopniem to FC ;)

kaskada z jednym stopniem - jedno zaprzecza drugiemu, bo kaskada to kaskada :P chociaż czterokołowiec z dwoma kołami to dwukołowiec :D jakby nie patrzeć.

 

A że nie wyszło to szkoda, sam wiem jak to jest jak wszytko po kolei sie sypie, miałem podobna sytuacje, ze poczta sie uwzięła i paczki szły kupę czasu i co chwile jakieś niezależne opóźnienia..... Jak się na to patrzy to się wydaje, że to aż niemożliwe, no ale zdarza się, a klient ma prawo być niezadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kaskade inaczej się reguluje niż FC, a tu chodziło o fakt istnienia CPEVa w tym układzie :wink:

Jak sie nie znasz to zamlicz. Cpev nie wystepuje jedynie w kaskadach (tak wniosek wywodzi sie z twojej wypowiedzi). No i kaskade reguluje sie identycznie jak FC, tylko w kaskadzie masz n razy wiecej roboty nic w FC, w zaleznosci od ilosci stopni w ukladzie. Ten agregat z powodzeniem powinien dzialac z kapilara, u mnie cpev na 3 stopniu rowniez sie nie sprawdzil, podobnie jak tutaj.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie znasz to zamlicz. Cpev nie wystepuje jedynie w kaskadach (tak wniosek wywodzi sie z twojej wypowiedzi). No i kaskade reguluje sie identycznie jak FC, tylko w kaskadzie masz n razy wiecej roboty nic w FC, w zaleznosci od ilosci stopni w ukladzie. Ten agregat z powodzeniem powinien dzialac z kapilara, u mnie cpev na 3 stopniu rowniez sie nie sprawdzil, podobnie jak tutaj.

Miał racje, pisał ze kaskadę sie inaczej reguluje niż SS, a w tej rozmowie chodziło o kwestie regulacji kaskady, a nie SS.

 

:lol:

chyba się wam FC z SS pomyliło bo jak sama nazwa wskazuje FreonCooling to SS, kaskada i autokaskada (w kazdym układzie jest jakiś freon lub mix freonów)

No ale przyjęło się że FC to SS, a kaskada to kaskada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał racje, pisał ze kaskadę sie inaczej reguluje niż SS, a w tej rozmowie chodziło o kwestie regulacji kaskady, a nie SS.

 

hmm, ze niby jak :blink: dobierasz kapilare(ustawienie zaworu)/ilosc gazu tak, zeby trzymalo load. Identycznie jak w SS, tylko ze w normalnej kaskadzie masz dwa uklady do wystrojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ze niby jak :blink: dobierasz kapilare(ustawienie zaworu)/ilosc gazu tak, zeby trzymalo load. Identycznie jak w SS, tylko ze w normalnej kaskadzie masz dwa uklady do wystrojenia.

bardziej chodziło mi o to ze XA nie napisał ze w SS nie można użyć cpeva, ale prawda jest taka, że regulacja SS za pomocą cpeva jest kłopotliwa (denerwująca), a w przypadku wielostopniowego układu jest jeszcze gorzej, bo tam zmiany powodują przestrajanie się wszystkich stopni. Wiec imo w takim układzie spokojnie mogłaby być kapilara, bo nie byłoby dużej gorzej z temp, a i problemów mniej. Po prostu nie miałbym cierpliwość do zabawy z takim układem, ale jak ktoś ma to czemu nie - zawsze można idealnie ustawić pod konkretny load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodziło mi o to ze XA nie napisał ze w SS nie można użyć cpeva, ale prawda jest taka, że regulacja SS za pomocą cpeva jest kłopotliwa (denerwująca), a w przypadku wielostopniowego układu jest jeszcze gorzej, bo tam zmiany powodują przestrajanie się wszystkich stopni. Wiec imo w takim układzie spokojnie mogłaby być kapilara, bo nie byłoby dużej gorzej z temp, a i problemów mniej. Po prostu nie miałbym cierpliwość do zabawy z takim układem, ale jak ktoś ma to czemu nie - zawsze można idealnie ustawić pod konkretny load.

mialem do dyspozycji w sumie 4 SS, 2x na cpevie i 2x na kapilarze. Faktycznie te z kapilara sa poreczniejsze, bo zakladasz evap i nie martwisz sie o kalibraceje, ktora robisz jedynie raz. Z SS na cpevie tez nie mialem problemu, delikatny obrot w leweo lub prawo cpevem nie byl problemem i ladnie to dzialalo. Podobnie jak Yoto nie mialem problemow i nie wiem gdzie wy go widzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem do dyspozycji w sumie 4 SS, 2x na cpevie i 2x na kapilarze. Faktycznie te z kapilara sa poreczniejsze, bo zakladasz evap i nie martwisz sie o kalibraceje, ktora robisz jedynie raz. Z SS na cpevie tez nie mialem problemu, delikatny obrot w leweo lub prawo cpevem nie byl problemem i ladnie to dzialalo. Podobnie jak Yoto nie mialem problemow i nie wiem gdzie wy go widzicie.

W kaskadzie z cpevem jest więcej machania, a tak na prawdę dużo to on nie pomaga - ale jak ktoś ma cierpliwość to czemu nie.

 

Zresztą... czy to ważne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...