Skocz do zawartości
FirstBlood

Problem Z Zasilaczem - Tagan 480

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóz przedstawię pokrótce problem który mnie trapi. Otóż jakieś pół roku temu zmieniłem grafike na Gainwarda Bliss + (czyli 7900 gt na szynie agp) i równoczesnie zmieniłem zasilacz na Tagana 480 W. Reszta zestawu to: Pentium 4 3,2 Ghz, płyta Asus p4c800 dlx, 3 Gb ramu, Audigy 2 Zs, Dvd-rw, 250 Sata dysk. No i zasilacz popracował jakis miesiąc i ...wyzionął ducha (prezynajmniej tak myslę). Zasilacz nie był nowy tylko kupiony na allegro więc zakupiłem nowego Tagana 480 W i ...komputer pracował 2 miesiace lecz 3 dni temu....freeze...i tyle. Pojawił się komunikat Overclocking failed... więc poustawiałem wszystko w bioise od podstaw (nic nie podkręcałem!) i komp sie uruchamia, wykrywa dysk i napęd, dochodzi do wczytywania windowsa i nastepuje freeze (zatrzymuje się!). Znalazłem starego Chieftecka 360 i podłączyłem i chodzi...jak długo nie wiem.

Proszę o radę bo ja nie bardzo wiem co może byc nie tak..... a nie mam jak sprawdzic tych dwóch niedziałajacych Taganów 480W.

Czy mozliwe że zasilacze były nieodpowiednie do tej płyty? Może były za mocne?

Proszę o jakieś sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki tagan?

 

Po drugie, czy podłączyłeś zasilacze zgodnie z instrukcją obsługi?

 

Po trzecie, zmierz napięcia miernikiem w tych Taganach po podłączeniu choćby cd-romu i odpaleniu na sucho (zwarcie zielonego z którymkolwiek czarnym wtykiem na wtyczce do mobo).

 

Po czwarte, czy masz UPSa jeśli tak spróbuj bez niego.

 

Po piąte. Jeśli zasilacze nie żyją dawaj na gwarancję i kup u kogo innego lub inny zasilacz, być może ma na magazynie cała serię padniętych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

- podłączałem TAGAN 480-U01 (wcześniej uzywany) i padł a następnie podłączyłem TG480-U22 (nówka!) i to samo (czyli prawdopodobnie zgon!)

 

- podłączyłem wszystko ok, czyli 20 pin do płyty głównej, +Złącze ATX12V 4-pin +dyski sata +grafa

 

- napięcia zmierzyc nie mogę bo nie mam miernika (czy jest jakis inny sposób sprawdzenia sprawnosci zasilacza?)

 

-kolejna kwesta- te dwa zasilacze (rózne modele) były zakupione u różnych sprzedajacych i działały dobrze więc podejrzewam że nie chodzi tu o jakąś konkretna serię padnietych zasiłek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja żeby nie robić nowego tematu to się dopiszę...

 

Planuję sobie kupić Tagana 480W U22 2Force Series.

 

Czy przyszłościowo taki zasilacz wystarczy na np Athlona 4800 X2 + 8800GTX + 2/4GB Ram + 1 HDD +1DVD_RW +1Sound Blaster + AverMedia + inne standardowe podzespoły.

 

Według Nvidii dla 8800GTX ma wystarczyć zasilacz 450W z 30A. Teoretycznie tagan spełnia te wymagania. Ale jak będzie w praktyce?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to sobie poczytałem o nim dosyć dużo ale po to jest formu by ktoś mógł wyskoczyć z dodatkową cenną radą a nie oklepanym w/w zwrotem....

Jak koniecznie chcesz tagana to weź 500W u25 http://zenfist.pl/pID/482.htm

 

Lub 500W U35( z odpinanymi kablami) http://zenfist.pl/pID/740.htm

 

Oba mają odpowiedni zapas mocy,żeby udźwignąć przyszłe konfiguracje.

 

 

U22 nie bierz bo to stara ,grzejąca sie konstrukcja. Było już wiele o tym na forum.

 

Pozdro!

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie siana z tymi taganami saver.

Nic nie wnosisz do tematu tylko walisz w każdym topicu kup Tagana U25/U35.

Z tego co mnie pamięć nie myli za postfucking są procenty.

Dobra już nic nie piszę :/ Narazie napisałem o taganie w 2 (słownie: dwóch) tematach.

 

Kolega pytał o Tagana więc starałem się pomóc. Może ty mu polecisz jakiś zasilacz. Narazie tego nie widzę. Bez urazy.

Najlepiej napisać : " użyj szukajki" Wielka pomoc.

Koniec O/T

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na Tagana 480W u22 za 369zł.

 

zasilacz Tagan 500W U25 kosztuje 469zł. czyli 100zł wiecej.

 

Wprawdzie U22 daje "tylko" 30A a U25 aż 36A to jednak do SLI na GeF8 ani jeden ani drugi się nie nadaje. Wiec skoro i tak w moim przypadku nie maszans na SLI tylko na 1 kartę wybrałm U22...

 

Niewątpliwym plusem U25 jest max 432W na liniach +12V w stosunku do 360W U22. Jednak 100zł robi różnicę...

 

Zasilka ma do mnie przyjechać koło 5 stycznia i zobaczymy jak bedzie.

 

P. S. Stara nie znaczy zła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dokonales dobrego wyboru...

skoro tyle czytales to winnes wiedziec dlaczego...

a na forum juz bylo sporo o nich wiec nic do dodania raczej nie ma :]

poprostu to stara i droga konstrukcja w ladnym opakowaniu...

ani to ciche ani wydajne ani sprawne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dokonales dobrego wyboru...

skoro tyle czytales to winnes wiedziec dlaczego...

a na forum juz bylo sporo o nich wiec nic do dodania raczej nie ma :]

poprostu to stara i droga konstrukcja w ladnym opakowaniu...

ani to ciche ani wydajne ani sprawne...

Skoro to stara i droga konstrukcja to co innego polecisz za max 369zł? by prądowo było przynajmniej takie same wydajnosciowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie U22 daje "tylko" 30A a U25 aż 36A to jednak do SLI na GeF8 ani jeden ani drugi się nie nadaje. Wiec skoro i tak w moim przypadku nie maszans na SLI tylko na 1 kartę wybrałm U22...

I tu się mylisz wg mnie :)

 

U25, czy też U35 mają taki zapas mocy,że spokojnie udźwigną SLI na GF 8xxx.

Przecież model 500W ma szczytową moc 600W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz wg mnie :)

 

U25, czy też U35 mają taki zapas mocy,że spokojnie udźwigną SLI na GF 8xxx.

Przecież model 500W ma szczytową moc 600W :)

lol ?

 

może uciągnie ciekawe przez ile czasu

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ?

 

może uciągnie ciekawe przez ile czasu

No dobra... W takim razie może się dowiem dlaczego U35 nie nadaje się do SLI na GF8xxx.

 

Sam jestem ciekaw :)

 

Może jakiś link do testu?

 

Jest wersja 700W U-35. Tez zła? ;) Pewnie - od razu walnąć U95 1100W :lol:

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to stara i droga konstrukcja to co innego polecisz za max 369zł? by prądowo było przynajmniej takie same wydajnosciowo?

patrz nizej

 

Okolo 300 zl chyba nie znajdziesz nic lepszego niz Topower P6 627, do kupienia 2447655[/snapback]

lol ?

 

może uciągnie ciekawe przez ile czasu

tyle ile potrzeba...mysle ze nie ma na forum komputera ktory go zajedzie i pytanie czy kiedys bedzie hehe

ale jasne 1100w to optimum dla cf i sli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

- podłączałem TAGAN 480-U01 (wcześniej uzywany) i padł a następnie podłączyłem TG480-U22 (nówka!) i to samo (czyli prawdopodobnie zgon!)

 

- podłączyłem wszystko ok, czyli 20 pin do płyty głównej, +Złącze ATX12V 4-pin +dyski sata +grafa

 

- napięcia zmierzyc nie mogę bo nie mam miernika (czy jest jakis inny sposób sprawdzenia sprawnosci zasilacza?)

 

-kolejna kwesta- te dwa zasilacze (rózne modele) były zakupione u różnych sprzedajacych i działały dobrze więc podejrzewam że nie chodzi tu o jakąś konkretna serię padnietych zasiłek

Ale ot w tym temacie..

Co do problemu, to kup jakiś miernik i pomierz napięcia bo inaczej tego nie sprawdzisz.... A chieftec jak ciągnie to nie jest źle u niego też zmierz ;q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...