Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

A propos rzucania sie na oferte - dzis dostalem od Netii SMSa, ze usluga bedzie gotowa do aktywacji 1. czerwca. Niby wszystko pieknie, ale data przy podpisie na umowie to... 1. kwietnia.

Maja tempo, nie ma co :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, kazali czekać do pierwszego.

 

Jak masz synchronizację to zadzwoń na infolinie/pomoc techniczna i ponarzekaj. W moim przypadku okazało się, że nie ma konta utworzonego dla mnie w systemie, po skończonej rozmowie minęło jakieś 10minut i nawiązałem połączenie via internet/internet.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to dopiero teraz dostalem router. Jak podpisywalem umowe, to byly te smieszne Pirelli, obecnie daja Asmaxa AR 1004g. W komplecie standard: skretka, kabel telefoniczny, splitter zintegrowany z mikrofiltrem, drugi mikrofiltr, jakas plytka i instrukcja.

Router ma standardowo skonfigurowane WPA-PSK. Antenka nie jest odkrecana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi, jak tak długo to pewnie LLU?

niestety prawie miesiąc czekania na aktywacje przy aktywnym łaczu i póltora przy nieaktywnym to niezła porażka, ale większość tego czasu to przygotowanie łacza przez TP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi, mam pytanie - jeśli w/g nich jestem w zasięgu LLU to im wierzyć czy nie ? :)

Na jakiej zasadzie to działa?

Ostatnio w TP mam przejścia, że mieszkając praktycznie w centrum nie mogą świadczyć mi usługi wyższej niż 2mb co jest żenujące (fakt 2mb 24h pingi niskie)zero awarii od 2 lat.

W TP powiedzieli że netia bajki pisze i nic więcej nie zaoferuje jak TP bo oni działają na wszystkim co należy do TP.

Teraz gdzie jest prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle prawda po środku.

 

To, że jest się w zasięgu LLU to jedno, a jaka prędkość na tej linii da się wyciągnąć to drugie.

Mozna być w zasięgu LLU ale linia jest np w takiej odległości od DSLAM`a że nie pójdzie wiecej niż np 1,5mbps.

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że w tepsie neo jest 2mbps a następnie 6mbps, to że np 6nie pójdzie nie zanczy (teoretycznie) że nie zadziała 4mbps które netia ma w ofercie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wreszcie neta, wlasnie aktywowalem, ale predkosci jakies smieszne - ok. 600k down i 150k up (w bitach). Tak ma byc i wlasciwa predkosc sie pojawi potem czy dzwonic "z morda"? ;)

 

EDIT: neta mi zrobili zdalnie, do telefonu maja przyjsc monterzy... :|

 

EDIT2: 10 minut temu zadzwonil na domowy sympatyczny technik z info, ze telefon juz dziala.

 

Za czas reakcji duzy plus, szkoda, ze w ogole do takiego bajzlu doszlo.

 

EDIT3: 8Mbit down, 1 up i wszystko jak trza:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że rzadko tutaj bywam ale też i rzadko potrzebuję pomyocy

Do rzeczy - kończy mi się umowa na neta i stacjonarkę w netii.

Myślę ją przedłużyć ale:

1. muszę dostarczyć im dokument potwierdzający prawo do lokalu (dom otrzymałem z działką ale nie ma tam tego jasno napisane w akcie notarialnym bo przekazane zostało mi całe gospodarstwo wraz z działką gdzie jest dom ale nie ma wpisanego numeru domu) a nie wiem jaki dokument mam im wysłać - aktu notarialnego nie chcę wysyłać bo są tam informacje które są im zbędne (a nie chcę aby gdzieś to ktoś znalazł na śmietniku).

2. jaką ofertę wybrać? Starcza mi 1-2 Mbity + telefon a zależy mi na niskiej cenie.

Całość oczywiście z fakturką z NIPem bo wchodzi odliczenie VATu od usługi.

 

Z góry dzięki panowie za rady.

pzdrwm Nikita_Bennet

Edytowane przez Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy.

 

Po zgłoszeniu reklamacji w netii, tp dała brak możliwości technicznych maks 6mbit.

Babka z netii zadzwoniła i pyta się, czy rezygnujemy czy zostajemy. Mówię, że zostaje bo w nocy poleci 8-10mbit.

 

Postanowiłem napisać do pewnego urzędu. I tak oto nagle stał się cud. Dosłownie od dnia wczorajszego mam:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Synchronizacja i parametry się nie zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko podpinajac sie pod temacik.

czy ruter do Neti musi miec Anex B czy A ??

 

Czy necik 20Mb leci tylko na LLU czy na BSA tez?? mam stronke do sprawdzania prametrów łącza i podaje takie o to parametry

 

Telefon i internet w pakiecie : BSA(i)+WLR(t): Pakiet dostępny w sprzedaży, maks. prędkość ściągania 20480 kbit/s

Tylko telefon : WLR: Usługa dostępna wyłącznie na linii TP

Tylko internet : BSA: Usługa dostępna, maks. prędkość ściągania 20480 kbit/s

OneOffice : Usługa niedostępna

Usługi mobilne : Netia Mobile: Usługa niedostępna

IPTV : IPTV: Usługa niedostępna

Internet over Ethernet: IoE: Usługa niedostępna

 

BROADBAND = TAK

PORT_AVAILABILITY = TAK

WIRE_LENGTH = 0.62

DSLAM_TYPE = ATM

ADSL_TYPE = ADSL2+

THROUGHPUT = 20480/1024

GENERATE_DATE = 2010-07-03 10:14:49

 

zastanawiam sie nad przesiadka na Netie ale wole sie upewnic czy nie bedzie jakis problemów z osiagnieciem 20Mbit ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSA i LLU

Do BSA annex a.

 

Ja mam tak:

 

BROADBAND = TAK

PORT_AVAILABILITY = TAK

WIRE_LENGTH = 0.49

DSLAM_TYPE = IP,ATM

ADSL_TYPE = ADSL2+

THROUGHPUT = 20480/1024

 

I jak widać prawie te 20mbit jest. Choć na początku nie było za wesoło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to ze mi łącze pociągnie te 20mbit :)

 

Jeszcze jedno Router ktory mam obecnie czy WAG 200EU bedzie smigał na Neti??

oraz kolejne pytanko jak to jest z wypowiadaniem umowy w TPSA? jaki okres i jak dlugo sie czeka na neta z Neti po podpisaniu umowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mam jeszcze starszy wag54gs i śmiga w adsl2+ jak burza.

Wrzuć najnowszy firmware ze strony linksysa, skonfiguruj i zapomnij :D

 

Tepsie wypowiadasz umowę najpóźniej miesiąc przed końcem umowy, w przeciwnym razie wskakujesz w umowę na czas nieokreślony z chorymi stawkami.

Prawdopodobnie możesz to też zrobić przez netie, dzwonisz i oni wszystkim się zajmą, ale tutaj nie jestem tego pewien, musiałbyś zadzwonić do nich na party line i przedstawić sprawę.

 

U mnie na gołej linii bez adsl, od przyjazdu kuriera do synchronizacji na 20mbit minęło jakieś 1,5tygodnia. 21 maja miałem synchro, niestety nie mogłem się połączyć na danych do wygenerowania właściwego loginu/passa, po telefonie na infolinie usłyszałem, że nie ma dla mnie stworzonego konta w systemie i muszę czekać do pierwszego. Pomimo tego, po skończonej rozmowie router się połączył i wszystko już działało.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą informacje :) teraz wiem co i jak, moge przystepowac do działania.

Mam tylko nadzieje ze ten net od neti nie bedzie sie krzaczył i trzymal zapowiadane do 20mbit tak jak trzyma mi neo obecnie 1mbit.

 

A co mozecie mi powiedziec o tych parametrach??

 

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: G.dmt i co to oznacza??

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 1024 kbps

Upstream Rate: 320 kbps

Downstream Margin: 31 db

Upstream Margin: 27 db

Downstream Line Attenuation: 10 db

Upstream Line Attenuation: 3.5 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 13 db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identiko margin przy 1mbit :)

 

attenuation masz trochę lepszy ja mam 11/4, ty 10/3.5.

 

Dsl modulation - musi być adsl2+ dla opcji 10 i 20mbit, zaloguj się do routera i przestaw z multimode na adsl2+. Jak nie ruszy net na adsl2+, to znaczy, że nie przepieli cie jeszcze na ten standard.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skantarek pokazuje, że karty adsl2+ w dslamie masz.

 

 

ADSL_TYPE = ADSL2+

 

Więc pewnie jest to kwestia przełączenia na nie po zamówieniu netii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSA i LLU

Do BSA annex a.

 

Ja mam tak:

 

BROADBAND = TAK

PORT_AVAILABILITY = TAK

WIRE_LENGTH = 0.49

DSLAM_TYPE = IP,ATM

ADSL_TYPE = ADSL2+

THROUGHPUT = 20480/1024

 

I jak widać prawie te 20mbit jest. Choć na początku nie było za wesoło :D

 

Do LLU chyba tez Annex A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde wychodzi ze wszystko bedzie chulac ale tutaj powstaje problem. wybrac 20mbit za 70zł czy 2mbit za 70zł z neo ;/ zastanawiam sie cały czas czy pakowac sie w netie, mam znajomych ktorym chodzi bez zadnego problemu...i sie wacham....

 

czy odleglosc do centrali ma znaczenie? ja ma jakies 400-600m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie, ale co sie da konkretnie u Ciebie to nikt z nas Ci zdalnie nie powie. Zadzwon do Netii, tam sprawdza jaka predkosc jest u Ciebie osiagalna.

 

A co do wyboru: majac alternatywe 2/0.25 vs 20/1 (down/up) za te same pieniadze bym sie nawet minuty nie wahal, tylko olal Tepse cieplym moczem. Co tez zreszta uczynilem i jestem poki co zadowolony, choc jedni i drudzy bujali sie z tym 2 miesiace (aczkolwiek ja rezygnowalem rowniez z telefonu w TP SA i przeszedlem calkowicie do Netii).

 

Netia ma jeszcze jedna zalete: dwa razy w ciagu trwania umowy mozna przejsc na aktualnie obowiazujaca promocje bez wydluzania czasu lojalki. Tak wiec owe 2 lata az tak bardzo nie bola, bo jak Netia w miedzyczasie wymysli cos lepszego, to sie mozna przesiasc. Jedyne zastrzezenie, ze pierwsza zmiana moze byc po min. 6 miesiacach od podpisania umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszalem wlaśnie o tych mozliwych zmianach w czasie trwania umowy a patrzac tez na to iz 20/1 za 70zł to nie ma tragedi :D no ale jak wymysla cos lepszego to sie mozna przesiasc.

 

Zadzwoniłem sobie dzisiaj z ciekawosci do konsultanta Netii sprwdził 4 lub 8 nie dostepne bo łacza Tepsy ale po sprawdzeniu po numerze tel. Dostepne 20mb/s za 70zł na laczasz TPSA. Pozostaje mi tylko czekac do konca umowy i zmienic Uslugodawce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dizsiaj dzwonilem i konsultantka tak zamotala sprawe ze nie wiem o co kaman. Dowiedzialem sie ze na moim laczu nie ma mozliwosci uruchomienia 8mbit ale sa 1, 2, 6, 10 itd. Zapytalem wiec o 6mbit i dostalem odpowiedz ze za pierwszy miesiac korzystania z 6mibt musze zaplacic ponad 90 zl a pozniej moge dzwonic i zazadac zmiany abonamentu na 59zl na podstawie "gwarancji ceny" (tak to nazawala). Dlaczego ta procedura jest tak pokrecona? Nie wiem czy sie decydowac bo nie chce zostac zrobiony w wala z 90zl abonamentem (gdyby sie okazalo ze byl jakis kruczek). Ktos wie o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby jak Ci powiedziała, że tak możesz zrobić to chyba możesz. Rozmowy są nagrywane a umowa ustna jak najbardziej wiążąca więc wszystko powinno być dobrze. Zawsze możesz zadzwonić jeszcze raz z tym samym pytaniem, trafisz na innego konsultanta i zobaczysz jak Ci tym razem wytłumaczą. :D

 

A u mnie 20 od Netii wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Że pełnego downloadu nie wyciąga to już pal licho, te 2 czy 3 Mbit w te czy we wte mnie nie zbawi (swoją drogą niezła rozpusta, jeszcze nie tak dawno się człowiek kisił na łączach poniżej 1 megabita :) ). Ale upload to już mógłby być te pełne 1Mbit. <_<

Synchro wygląda tak:

upload: 828 kbps

download: 20727 kbps

Czyli nie do końca jak powinno.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carson

 

Jak masz telefona stacjonarny, a zakladam, ze masz skoro wogole mowimy o BSA to jezeli bierzesz w pakiecie z telefonem (tzn z glosem też przechodzisz do Netii) to placisz 49pln a jak glos zostawiasz u innego operatora to 59pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby jak Ci powiedziała, że tak możesz zrobić to chyba możesz. Rozmowy są nagrywane a umowa ustna jak najbardziej wiążąca więc wszystko powinno być dobrze. Zawsze możesz zadzwonić jeszcze raz z tym samym pytaniem, trafisz na innego konsultanta i zobaczysz jak Ci tym razem wytłumaczą. :DA u mnie 20 od Netii wygląda tak: Dołączona grafikaŻe pełnego downloadu nie wyciąga to już pal licho, te 2 czy 3 Mbit w te czy we wte mnie nie zbawi (swoją drogą niezła rozpusta, jeszcze nie tak dawno się człowiek kisił na łączach poniżej 1 megabita :) ). Ale upload to już mógłby być te pełne 1Mbit. <_<Synchro wygląda tak:upload: 828 kbpsdownload: 20727 kbpsCzyli nie do końca jak powinno.

 

No ja nie wiem jak oni "szkola" konsultantow ale faktycznie zadzwonilem jakis czas pozniej (trafilem ofc na inna osobe) i sprawe zalatwilem praktycznie od reki. Nie ma zadnych wiekszych abonamentow i cudow z gwarancja ceny. Kobitka przedluzyla umowe z nowa predkoscia (6mbit) a abonament zostal ten sam czyli 59zl. Musze czekac do 1 sierpnia. Ladna maja rozbieznosc konsultanci w znajomosci oferowanych uslug :lol:

 

Lucas stancjonarny zostaje od tpsa (tanszy abo.)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...