Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

No nic myślałem, że szybko to załatwię :)

Po co ten pospiech skoro przełączenie ma nastąpić po 14 lutego? Aby zmieścić się przed tym terminem ....

 

---------------

 

1 lutego - miała być oferta TePsy - i co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie co z ta oferta TPsy?? nie wiem wlasnie czy przechodzic bo moga cos ladnego zapodac:D

To znaczy że już od teraz mogę ściągać ile chce? ;)

A i tak idę do Netii 6mb/s :) zamiast neo 2mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dosyć takich plotek. Wystarczająco wnerwili mnie "wirtualnym przyspieszeniem neo". :angry:

W panelu neostrady limit nadal widnieje, na infolinii neo też nic nie wiedzą o likwidacji limitów. Tepsa już nie wie co robić żeby zatrzymać migrację. Ciekawe ile takie portale dostają za napisanie czegoś takiego?

Pic na wodę, fotomontaż! :-P

Nawet jeśli zlikwidują to nie robi mnie 512k w cenie 1M u konkurencji. Może wreszcie uda mi się zamówić net24. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siejesz zamęt dla samego faktu, czy mógłbyś to poprzeć jakimś bardziej konkretnym stwierdzeniem ?

 

mój numer zamówienia w Novem to 23XX :]

 

ps: meg: bedziesz w weekend w Pabianicach ? :>

Błąd nie sieje zamentu, stwierdzam fakt.

a fakt jest taki że umowę podpisałem (przedstawiciel w przyjechał do domu) 11 stycznia. W przeciwieństwie do większości z was, nie musiałem rezygnować z neo bo rezygnację złożyłem w maju zeszłego roku... (to że neo mi do stycznia działało, choć nie płaciłem i nie miałem nań umowy to zupełnie inna para kaloszy ;) )

Na dzień dzisiejszy moja sytuacja wyglonda tak, że z tego co się dowiedziałem na infolinii a dzwonie tam raz-dwa razy w tygodniu, moja umowa została dopiero wpisana do systemu około 25 stycznia (dwa tygodnie po jej podpisaniu sic!), wysłana do TPSA, nie przeszła (TPSA odmówiło) na infolinni powiedzieli mi że to wina źle wpisanego PESELU, jednak po telefonie do tepsy i z weryfikowaniu sprawy okazało sie że pesel w TPSA i na umowie NET24 identyczny, kolejny telefon do Netii i nowa historyjka ze strony pani/kolesia (już nie pamiętam z infolinii) poprzednia (20 minut wcześniej) mówiła że mi poślą nową umowe do podpisania żeby wpisać pesel od nowa, teraz już była wersja taka że będą wysyłać moją umowę (przez tp odrzuconą) na nowo do tepsy, bez mojego ponownego podpisu. Teraz TPSA przyjmie lub nie umowę to kolejny tydzień (czyli coś koło 5 lutego), później zestawienie linii tak na oko tydzień (przy burdelu jaki mają w TPSA I Netii

 

więc reasumując czekam już 3 tygodnie, a nie posunołem się poza etap podpisania umowy jak narazie. Wy dopiero skłądacie zamówienia/rezygnacje z neo, jak dobrze pójdzie i o ile (jeśli to co zapostował AndyN jest prawdą a mam wrażenie że jest) będe miał net za jakieś 2 tygodnie (może wcale) więc dla mnie to że osoby podpisujące umowy teraz będą go miały na koniec lutego może w marcu nie pozostawia cienia wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co o tym myśleć.

w regulaminie promocji nie ma takiego zapisu, chcesz się przekonać przeczytaj załącznik:)

 

Trochę głupie pytanie: czemu mielibyśmy nie dostać ????

hmmm.. to zdarza się raczej rzadko , ale wczoraj podpisałam umowę z osobą, która zamówiła przez Novem juz 15 stycznia , gdy zadzwoniła do nich okazało się, że nie ma jego danych :mur:

 

Poza tym w NOVEM są szpiedzy ;p już kilka osób mówiło, że jak tylko złożyli zamówienie , za 2 dni dzwoniła do nich TP z zapytaniem czemu odchodzą...

SWP______Internet_dla_Klient__w_TP___12_miesi__cy.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" neostrada tp

 

Teraz neostrada tp bez limitów transferu

 

Od lutego 2007 Telekomunikacja Polska S.A. znosi limity transferu danych do abonenta w usłudze neostrada tp.

Zniesienie limitów obejmuje wszystkie opcje prędkości neostrady tp, dla których dotychczas obowiązywały ograniczenia transferu danych do abonenta. Prędkość neostrady tp pozostanie bez zmian, niezależnie od ilości odwiedzonych stron www, wielkości i ilości przesłanych plików lub poczty e-mail.

 

Neostrada tp to stały i szybki dostęp do internetu bez blokowania linii telefonicznej. Usługa umożliwia przesyłanie dużych ilości informacji, korzystanie z multimediów i poczty elektronicznej, a także zakładanie własnych stron www.

Wybierz opcję neostrady tp najbardziej dopasowanej do Twoich potrzeb "

 

źródło: http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/intern...u/neostrada_tp/

Edytowane przez hommini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hura!!! :P

W końcu się uwolnię od tych krwiopijców z tp :D

Podpisałem dzisiaj umowę z netią, a od momentu zamówienia czekałem na kuriera 4 dni :D

Zamówienia dokonałem telefonicznie, dzwoniąc na infolinię :D

Tylko pozostało mi poczekać na nowy modem i od 15 lutego jazda bez ograniczeń... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła do mnie umowa Netii (Po 11 dniach) i mam wielki dylemat czy podpisać ją czy też nie. Chodzi o to, że mieszkam w elblągu, i nie jestem pewny co do działania Net24 (pare postów wstecz ktoś zapodał link do strony elbląskiej na której było napisane o tym jak zrobili gościa w balona)? Może ktoś z elblążan ma tego neta? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neostrada wypowiedziana ze wzgl. na regulamin.

Tepsa wyłaczyła neo 31.01

Od dzisiaj (2.02) już na net24 bsa 6mbps ;)

Za 2 tyg. dołączamy do Ciebie Lucas :wink: B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzieje jak juz odeslalem podpisana umowe? Dostane jakis list z Netii czy cos?

Wiem tyle, że jeśli Twoja linia będzie już aktywna w NET24 - to zadzwonią do Ciebie z tą jakże miłą informacją :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w Novem dnia 27 stycznia.

Mam pytanie, czy jeśli podpisze rezygnację z Neostrady przy kurierze to mam 100% pewności że Netia za mnie rozwiąże umowę z TP?

Czy to jest pewne? Bo chce mi się dymać do telepunktu ale również boje się obudzić z ręką w nocniku 15 lutego z nie rozwiązaną umową ponieważ chłopaki z netii mieli za dużo zgłoszeń i się nie wrobili..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowa z jakże miłą Meg podpisana, kumpel też dzisiaj podpisywał, ale to wysłane będzie w poniedziałek, tymczasem jemu już neostradę tpsa odłączyła więc jestem ciekaw ile będzie czekał na aktywację (ciekawe czy do końca następnego tygodnia się wyrobią) :) dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowa z jakże miłą Meg podpisana, kumpel też dzisiaj podpisywał, ale to wysłane będzie w poniedziałek, tymczasem jemu już neostradę tpsa odłączyła więc jestem ciekaw ile będzie czekał na aktywację (ciekawe czy do końca następnego tygodnia się wyrobią) :) dam znać

ok 14dni

tepsa ma, po otrzymaniu od netii oświadczenia 2 dni na sprawdzenie go pod wzgledem formalnym, potem 7dni roboczych na przygotowanie linii i przesłanie neti parametrów niezbędnych do odpalenia usługi, no i z reguły tepsa robi wszystko w ostatnim dniu.

 

Aaa jakby ktoś chciał podpisać umowę to pm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WARTO PRZECZYTAĆ

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dla zainteresowanych przejściem na Net24 po kablach TP, a będacych obecnie użytkownikami neostrady TP mam następujące, sprawdzane wielokrotnie, m.in. poprzez rozmowy z konsultantami Netii, informacje:

 

1. Osoby które korzystają obecnie z neostrady TP i chciałyby przejść na Net24 po kablach TP muszą złożyć zamówienie na usługę poprzez infolinię Netii. Teoretycznie wydaje się to proste i banalne: konsultanci standardowo pytają tylko o numer kierunkowy i natychmiast udzielają informacji, że na danym terenie jest dostępny Net24 i że można zamawiać. Niestety, informacja ta jest bezwartościowa, gdyż konsultant nie przeprowadza jakiejkolwiek analizy technicznej, nie pyta nawet o numer telefonu którego ma usługa dotyczyć. Informacja, że Net24 jest dostępny, dotyczy tylko i wyłącznie obszaru na którym uruchomiona jest promocja, a w ramach którego istnieją ograniczone i niezweryfikowane możliwości techniczne.

 

2. Po przyjęciu zgłoszenia przyjeżdża kurier z umową. Tak więc teoretycznie super i zaczyna się odliczanie do dnia podłączenia Net24 bez limitów... niestety, prawda wygląda nieco inaczej: otóż fakt iż podpisana zostanie umowa z Netią nie jest jakąkolwiek gwarancją, że Net24 będzie możliwy do podłączenia na danym numerze. Weryfikacja tzw. możliwości technicznych jest dokonywana dopiero PO rozwiązaniu umowy z TP o świadczenie usługi neostrada TP. Może więc wystąpić taka sytuacja, że abonent nie będąc już klientem TP w zakresie dostępu do Internetu, nie uzyska dostępu poprzez Net24 z powodu braku możliwości technicznych. Po podpisaniu takiej umowy, Netia czeka aż TP oświadczy że klient zrezygnował z Neostrady (co załatwiamy we własnym zakresie, stosownym pismem do TP). Dopiero w tym momencie rusza cała procedura techniczna i rozstrzyga się ostatecznie czy w danej lokalizacji można założyć Net24. Jeśli okaże się, że nie ma takiej możliwości (określane jako wina TP) to Netia bezpardonowo przesyła informację o wygaśnięciu zawartej umowy i przeprasza za kłopot. W tym momencie abonent zostaje bez neostrady i bez wymarzonego Net24. Wniosek taki, że podłączenie Net24 to swoista loteria i nie ma absolutnie żadnych gwarancji że procedura konwersji się powiedzie.

 

3. Nikt na chwilę obecną nie wie na jakich centralach w danych miastach Netia ma swoje urządzenia oraz jaka jest ich pojemność. Nie jest taka informacja udzielana i nie będzie. Wiadomo natomiast, że TP nie ma obowiązku udostępnić miejsca Netii na wszystkich centralach, a nawet nie musi dać dostępu do wszystkich abonentów neostrady na danej centrali, czyli jest to podobna paranoja co z telefonami od Netii swego czasu: jeden dostał, a drugi, mieszkający dosłownie drzwi obok, nie bo nie było dla niego pary miedzianej.

 

4. Fakt korzystania z neostrady nie jest jakąkolwiek gwarancją, że w tej samej lokalizacji może być uruchomiony Net24. Naprawdę. Nie ma również pewności, że o ile ruszy Net24 to możliwa będzie taka sama lub wyższa prędkość, bo TP nie ma obowiązku przekazać tej samej pary kabli miedzianych dla Netii. Krosowanie kabelków wykonywane będzie od początku dla klientów Netii i będą mieli do dyspozycji takie kabelki i w takiej ilości jak zaoferuje im to TP. Może się więc okazać, że rezygnując z neostrady tracimy np. ładną parkę kabelków które mogą uciągnąć 2-6mbit/s, a dostajemy parkę do max. 1mbit/s i taki wariant usługi zaoferuje nam Netia (jeśli w ogóle będzie dla nas para, co naprawdę jest loterią). Par miedzianych o niskim tłumieniu jest w różnych miejscach różna ilość, czasem są to naprawdę okazje. Sam widziałem kiedyś jak monter na głowicy 60-parowej nie mógł znaleźć więcej niż 8 porządnych kabli, które były mu potrzebne do czegoś tam. W praktyce oznacza to, że wiele kabli przenosi do 1mbit/s, trochę do 2-3mbit/s, a jakiś tam niewielki procent do 6mbit/s i więcej.

 

Ostateczną decyzję o migracji do Netii każdy powinien więc podjąć sam kierując się zdrowym rozsądkiem i kalkulując ryzyko, zamiast opierać się na bzdurnych lub mało rzetelnych, bardzo ogólnych informacjach. Pamiętać należy, że nie ma żadnej pewności iż migracja się powiedzie (z powodów opisanych bardzo dokładnie powyżej), ani że nastąpi to prędko. Na dziś z Net24 po kablach TP korzysta zaledwie garstka osób (okres pilotażowy który już się zakończył). Jest też druga grupa osób (większa) która ma Net24 ale po kablach Netii, a nie TP. Obie te grupy lubią na tym forum wprowadzać ludzi w błąd wychwalając jak to wszystko pięknie działa. Dziwnym trafem nie udzielają żadnych informacji spośród tych, o których ja napisałem wyżej.

 

Ktoś napisał niedawno, że jeśli nawet Net24 nie da się podłączyć to nie ma problemu, bo wystarczy zrobić cesję numeru w TP i już można znowu założyć neo z bieżącej promocji. Niestety to jest nieprawda. Cesję można zrobić, ale nie upoważni to do skorzystania z promocji "megainternet" trwającej do końca kwietnia, gdyż po zmianie regulaminu (od 01.12.2006) świadczenia usług neostrada przypisywana jest nie do nazwiska, a do numeru telefonicznego abonenta. Krótko mówiąc, kto zerwie teraz umowę promocyjną ten nie może w żaden sposób wskoczyć w kolejną. Może jedynie zakupić neostradę bez rabatów (czyli po absurdalnie wysokiej cenie), w dodatku płacąc wysoką opłatę instalacyjną.

 

No i to już wszystko. Jeśli o czymś zapomniałem lub coś wymaga rozwinięcia to nie omieszkam uzupełnić w najbliższym czasie. Chciałbym jednocześnie zaznaczyć, że jest na tym forum parę osób które będą starały się wyśmiać podane przeze mnie informacje o migracji do Net24 i za wszelką cenę wykazać że kłamię lub podaję niesprawdzone lub niepewne informacje. Zapewniam, że informacje te SĄ PEWNE i że każdy z Was większość z nich może samodzielnie zweryfikować (może z wyjątkiem crossowania kabelków) dzwoniąc do Netii i maglując konsultantów odpowiednio sformułowanymi pytaniami. Nie wierzcie w piękne słówka-klucze którymi lubią się oni posługiwać. Klasyczny przykład to pytanie "o możliwości techniczne". W tym momencie konsultant zapyta o numer kierunkowy i powie "tak, są możliwości techniczne, można zamawiać". Na początku wyjaśniałem już ile, tak naprawdę, warta jest taka informacja. Pytanie powinno brzmieć "czy na moim numerze są możliwości techniczne?". Konsultant zająknie się i... no właśnie najlepiej sami sprawdzcie i maglujcie aż dowiecie się tego samego co ja.

 

P.S. Nie jestem i nie byłem pracownikiem TP, ani nie uprawiam na forum żadnej propagandy, jak mi to próbowało zarzucać parę osób, które ja z kolei podejrzewam i to bardzo realnie o namawianie ludzi do rezygnacji z neostrady, bez pełnej informacji o rzeczywistym ryzyku jakie naprawdę istnieje. Moja walka z tymi osobami skończyła się już ostrzeżeniem (dla nich również) co każdy może zobaczyć w moim profilu. Jest to dowód mojej ofiarności w walce o rzetelne i pełne informacje na temat Net24. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem hurra-optymizmu i rzucania się jak nawiedzony na wszelkie nowinki i oferty które po prostu wyglądają zbyt atrakcyjnie, aby były prawdziwe. Nie przeczę, że części osób taka migracja się powiedzie i że będą zadowolone. Na swoim przykładzie i wielu moich znajomych mogę natomiast stwierdzić, że nie stać nas na ryzyko i granie w ruską ruletkę parami miedzianymi, aby w efekcie być może wygrać Inet bez limitów. Stawka jest wysoka, bo jeśli się to nie uda to czeka nas pół roku do wejścia nowej promocji neostrady, a i tak nie ma pewności że TP nas nie oleje i nie zbanuje w regulaminie nowej promocji, jako niedawnych użytkowników (mało prawdopodobne, ale jednak).

NA KONIEC KILKA TYPOWYCH MITÓW:

 

MIT 1: U mnie się da założyć Net24 bo podpisali ze mną umowę, a poza tym mam neo przecież więc jak ma nie działać Net24?

 

ODP 1: Podpisują z każdym niczego nie sprawdzając poza strefą numeracyjną. Możliwości weryfikują PO rozwiązaniu umowy z TP o neostradę i NIE wcześniej. Net24 to nie jest to samo co neostrada, to tylko tak wygląda i fakt że ktoś miał neo w danej lokalizacji NIE oznacza, że automatycznie może mieć Net24.

MIT 2: Mam neo 2048 więc u mnie pójdzie spokojnie Net24 2mbit, a może nawet 6mbit.

 

ODP 2: Kable będą crossowane od początku pod Net24, tak więc o ile w ogóle będzie dla ciebie para (a nie musi być) to nie ma żadnej pewności jak dobrą parę dostaniesz, możesz dostać taką na której pójdzie max. 1mbit.

MIT 3: Znajomy ma Net24, a mieszka obok mnie, więc u mnie też się da.

 

ODP 3: Znajomy zapewne ma Net24 po kablu Netii bo jak dotąd nikogo jeszcze w TP nie podłączyli (poza testowymi), a nawet jeśli zaczną to z powodu wymienionego w p. 2 nie ma żadnej gwarancji że u ciebie podłączą. Wystarczy że TP powie "brak możliwości" i do widzenia.

MIT 4: Podpisali umowę ze mną i mam na piśmie że będą mi świadczyć usługę Net24, więc jak mogą odmówić?

 

ODP 4: Przeczytaj dokładnie Warunki Ogólne, a nie promocji. Jest paragraf który umożliwia Netii rozwiązanie umowy w DOWOLNYM momencie bez konsekwencji, "z powodu braku możliwości po stronie TP". Podpisując umowę zgadzasz się na to, choć praktycznie nikt o tym głośno nie powie...

MIT 5: W Netii nie ma limitów na ściąganie!

 

ODP 5: Tak. Teoretycznie nie ma i chwalą się tym bardzo. Być może tak faktycznie jest, ale na podpisanej umowie BRAK wyraźnego zapisu o tym, nie ma żadnego punktu typu "nielimitowany transfer danych", tak jak było to wyraźnie np. na umowach o starą neostradę TP. W Netii jest za to pewien zapis w regulaminie ogólnym, który mówi o tym, że jeśli abonent swoim działaniem utrudnia korzystanie z sieci innym lub wpływa tym samym na działanie urządzeń Netii w stopniu uniemożliwiającym świadczenie usługi to Netia może odstąpić od umowy. Nie wiem na ile to jest groźny zapis, ale myślę, że nie bez powodu został tam umieszczony i może dotyczyć również ostrego ssania całą dobę.

 

wypowiedź kotka z forum neostrada.info

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php?t70835.html

Nie martwicie się tym. Ja po lekturze tego mam wątpliwości czy przechodzić do Netii. Co mają powiedzieć ludzie, którzy mieszkają w małych miasteczkach, jeśli zrezygnują z neo i nie będą mogli mieć nic:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy jak podpisalem umowe 24stycznia z przedstawicielem netii (meg23) to jest mozliwe ze na mojej linii juz jest aktywna usluga net24?? neo mam nadal ale gdyby byla taka mozliwosc to odrazu sie przelaczam na net24. poki co nic nie wiem, czekam i nawet nie wiem na co. modemu nie zamawialem. mozna to jakos sprawdzic?

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...