Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie dzisiaj (między 9 a 13) mnie rozłączyli - mam internet przez Orange GPRS (k700i robi jako modem ;)) dlatego tutaj jestem i coś pisze ;)

 

synchronizacje modemu neostrady (Sagem) mam jednak cały czas (obie diody się świecą) a podczas wybierania loginu neostrady bądź tez próby net24@net24 wyskakuje błąd 721 w obu wypadkach.

 

też tak macie?

 

umowa z Netią podpisana 3 lutego, w dziale zamówienia na tp.pl coś widniało od 13 lutego.

 

 

edyta mówi że w panelu tp mam nadal to samo, tzn. w realizacji od 13 lutego, neostrada 640 jeszcze widnieje wśród usług, ale pewnie dopiero zniknie za kilka dni ;)

 

kolejna edyta też chce coś powiedzieć: telefon na niezawodne 0-800 do tepsy wyjaśnił sprawę - dzisiaj odłączyli mi net, jutro nastąpi na 99% rozkrossowanie linii, dopiero wtedy ponowne już via netia co ma być związane z możliwością aktywacji usługi

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@M4ciek

Strefa numeracyjna 024 (Płock, ale "u nasz na wsi mama swojom centrale cyfrowom")

 

@Gkar

te pingi po "<1ms" to z komputera do mojego "gatewaya/routera/switcha /modemuADSL" Linksys.

Łącza nie dzielę z nikim. Tracerty były robione... ok. godz.23:00 i w tym czasie miałem cały ruch sieciowy wstrzymany. Z uTorrentem idącym na pełną szybkość łącza były o ok. 20% gorsze.

 

@L!z@rD

Na stronie Neti jest programik do modemów USB który robi całą konfigurację. W przypadku routera jedyne co musisz zmienić to login i hasło.

 

@M4ciek

Jeśli chodzi o synchro to jak mnie od TP odłączyli to tylko "DSL" się synchronizowało ale "Internet" nie (piszę o diodach na routerze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć Internet z Netii trzeba mieć aktywną linię w TP, czyli abonament socjalny, albo płacisz ozdzielnie za utrzymanie linii.

nie do konca.

mozna miec rowniez wlr-a z innym operatorem na lini tp zamiast socjala

.np wlr z tele 2 a net 24 z netii.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dk75

Wiem ze masz router i dlatego spytalem sie czy z kimś dzielisz łącze, mnie niepokoją te pingi po 1k ms ( 1000 ms ) bo to jest server od gry mmo w którą aktualnie gram.

Teraz jestem na Lanie i max pingi po 400 ms, a przy pingach po 1000 ms to nawet bym nie był w stanie przejść do "okna" wyboru postaci.

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeszcze czekam na net24, bądźmy dobrej nadzieji :P

Teraz jakoś strasznie mi net muli.

Edytowane przez Ur6aN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się zapytac czy jak tp rozkrosowuje linie to macie brak sygnału w telefonie wogóle nie możecie nigdzie zadzwonic,prosze o odpowiedz tych ludzi którzy maja net 24

Edytowane przez lucyfers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj z netii dzwonili tzn puscili nagraną wiadomość o możliwych opóżnieniach , dzisiaj podpiołem router to taki błąd "netMakeChannDial: err=-3001" wyskakuje ,a wcześniej w logach nie miałem takiego błędu , tzn że coś się zaczyna dziać - modem chce się synchronizować , ale nie daje rady.

 

Mój kierunkowy(41) dopiero ma być aktywowany w marcu , więc czekam cierpliwie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z gdanska i mam od wczoraj net24 1mbit, wczesniej mialem tp DSL 512kb/128

no wszystko ladnie smiga, linia anwet sie synchronizuje na 1312/640kbit chcociaz upload nadal jest 256(czyli powinno byc synchro 320), Chodza poglaski ze niedlugo zwieksza za free upload...

 

Transfery mam max w obie strony wiec jest gucio ale pingi :/ , w niektorych przypadkach 2x gorzej, troche lepiej jest z pingami na swiat ale do PL to kurde sie zawiodlem zdeka, np. wp.pl wczesniej 14ms a teraz 36. ulubiony server w cs to zazwyczaj 28-40 a teraz 40-60 a co apre minu pzrez dluzszy czas mam 78...mam nadzieje ze bedzie lepiej ...

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam i czekam na ten modem ;/ przedtem nie miałem NEO, też jestem z (58). Troche się już to w[ciach!]iające robi ;/ mam nadzieje że pingi będa wporządku bo gram nałogowo w gry typu Lineage2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co trzeba zrobić żeby skonfigurować się na Netie?? mam modem usb z NEO

Podobno jest jakiś program na stronie NETI ale gdzie dokładnie??

Edytowane przez wlacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem wczoraj.

A jak dzisiaj spróbowałem się połączyc to mi sie udało :DI teraz jade na netii :P

A przerwa wynosiła mniej więcej 24h.

a TPSA w ciągu jednego dnia zdążyła Cię rozcrossować (co pokazywał modem?) bo u mnie ciągle ma synchronizację (kolejny dzień) ale połączyć się do aktywacji lub jeszcze z neostradą nie mogę oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z gdanska i mam od wczoraj net24 1mbit, wczesniej mialem tp DSL 512kb/128

no wszystko ladnie smiga, linia anwet sie synchronizuje na 1312/640kbit chcociaz upload nadal jest 256(czyli powinno byc synchro 320), Chodza poglaski ze niedlugo zwieksza za free upload...

 

Transfery mam max w obie strony wiec jest guioc ale pingi :/ , w neiktorych przypadkach 2x gorzej, troche lepiej jest z pingami na swiat ale do PL to kurde sie zawiodlem zdeka, np. wp.pl wczesniej 14ms a teraz 36. ulubiony server w cs to zazwyczaj 28-40 a teraz 40-60 a co apre minu pzrez dluzszy czas mam 78...mam nadzieje ze bedzie lepiej ...

To mnie zmartwiłeś:/ miałem nadzieje, że sobie elegancko pogram przy lepszych pingach niż na neo 512 :[

A jak to u innych wygląda?? Może ktoś napisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojprzypadek jest uosobniony bo patrzac na forum wyspecjalizowane w temacie lacz internetowych(forum.neostrada.info) to mam jako jeden z najgorzych pingow sposrod kilkunastu osob ktore maja net24 BSA wiec jeszcze nie ubolewajcie, pingi nie sa zle, glownie w cs 40-45 wiec da sie grac ale na DSLu od tepsy 28-40.Fajnie gdyby ktos z Gdanska majacy net24 sba zaprezentowal swoje wyniki (pingi na popularne portale w PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie przesadzajcie te pingi nawet 78 nie są aż tak wysokie, poza tym netia dopiero ruszyła i na pewno będzie lepiej z czasem. Ja mam czasem pingi grubo ponad 100 na neostradzie 2mb

Pewnie używasz AP do łączenia z netem bo taki ping na 2Mbit łączu to śmiech na sali - w większość fpsów niegrywalny - powyżej 100 to mam na amerykańskich serwerach (może Ty też na zagranicznych to sprawdzałeś), albo na polskich 4 lata temu jak używałem radiówki 128kbit/s...

Nie po to zmieniam łącze na 2x szybsze żeby mieć gorsze pingi. Mam nadzieję, że ewentualne problemy są przejściowe i wszystko szybko wróci do normy, a ping 40-60 jeszcze przeżyje ale to żadna rewelacja...

Edytowane przez 3loader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dk75

Wiem ze masz router i dlatego spytalem sie czy z kimś dzielisz łącze, mnie niepokoją te pingi po 1k ms ( 1000 ms ) bo to jest server od gry mmo w którą aktualnie gram.

Teraz jestem na Lanie i max pingi po 400 ms, a przy pingach po 1000 ms to nawet bym nie był w stanie przejść do "okna" wyboru postaci.

Być może to wina mojej centrali bo jak jeszcze na Neo 2Mbit grałem trochę w "EVE Online" i w "StarWarsGalaxies" to za różowo to nie wyglądało. Zwłaszcza SWG straaaasznie przycinała i to nawet na minimalnych detalach na obecnym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie przysłali mi modem, umowa już dawno podpisaną odesłałem, dzisiaj rano załączam kompa, próbuje się kilka połączyć (obecnie neo 512) lipa, no to myślę ze pewnie mnie juz odłączyli, ale netia też jeszcze nie działa. Przed chwilą próbowałem, neo zaskoczyła, ale najlepsze w tym wszystkim jest to ze nie mam juz 512 tylko nagle sie zrobiło 128 :lol: Czekam...

 

EDIT: literówka

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos juz netie w Łodzi ???????? Czekam juz tydzien :/ i co dzwonie na infolinie to albo zajete albo "wszyscy nasi konsultanci sa zajeci" :/.Mam nadzieje ze chociaż warto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie używasz AP do łączenia z netem bo taki ping na 2Mbit łączu to śmiech na sali - w większość fpsów niegrywalny - powyżej 100 to mam na amerykańskich serwerach (może Ty też na zagranicznych to sprawdzałeś), albo na polskich 4 lata temu jak używałem radiówki 128kbit/s...

Nie po to zmieniam łącze na 2x szybsze żeby mieć gorsze pingi. Mam nadzieję, że ewentualne problemy są przejściowe i wszystko szybko wróci do normy, a ping 40-60 jeszcze przeżyje ale to żadna rewelacja...

yyy co to jest AP?

 

ja się łączę przez router adsl, zależy gdzie gram, zazwyczaj na zagranicznych serwerach w różne gry i pingi wahają się od 30 do nawet 250 w sytuacjach ekstremalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...