Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili gdy to piszę margin=15 a i tak max DL wynosi ~400kB/s. Jeżeli na routerze będzie to samo to faktycznie nie pozostanie nic innego, jak złożyć reklamację. Dzięki za pomoc :)

---

Edit:

Po podpięciu routera wygląda to tak:

Dołączona grafika

Na kilku zadaniach w obecnej chwili nie można przekroczyć 200kB/s. Amatorszczyzna do potęgi (za 130zł brutto :wink:).

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie odłączyli w piątek i czekam linia jest chyba synchronizowana bo na routerku pisze download 7554 kb a upload 640 kb, ale nieta nie widać. Umowa podpisana 14 lutego. Modem wysłali pomimo że nie chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]a juz 2.5 tygodnia nie mam netu... Woj kujawsko-pomorskie. Wczoraj dzwonil facet ze bedzie crossowal dzis do 12 kable, a tymczasem jest 16 i nic :( Kpina panowie, KPINA ! W tpsa mowia ze oni nie wydzwaniaja, a w netii mowia ze czekaja na ruch tpsa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega niech się nie denerwuje, ja już czekam dwa miesiące a linia nawet jeszcze nie zostałą scrossowana... A nie mówiłem gdzieś wcześniej ze ludziska będziecie mieli internet w marcu :P

IMO netia powinna mi zwrócić majątek który wydaje na dial-up'a za ten czas kiedy czekam na ich net...

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zabawna" sprawa z tym netem...:)

 

 

31.01 wypowiedzenie umowy na neo

8.02 podpisanie umowy z netia

18.02 tpsa wylaczyla neo 640... linia scrossowana,

21.02 adsl zsynchronizowny na 1MB (ja juz happy mysle sobie, ze zaraz neta wlacza :lol2: ),

24.02 linia rozcrossowana adsl miga :lol2:

1.03. linia ponownie scrossowana i ... ponownie wlaczone NEO 640 :lol: :lol: :lol: (router niby synchro na 1Mbit, ale jade na starym loginie z tpsy i max 80KB wyciaga takze...)

 

w sumie dobrze, ze chociaz to neo dziala... :-P na infolinii tpsy powiedzieli mi, ze to taki gratis :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie wziąć neta z netii bo mam abonament socjalny ale jest problem ponieważ gdy na stronce netii wpisuje mój nr telefonu to pokazuje mi sie nastepujacy tekst :

Przykro nam, ale numer nie znajduje sie w bazie danych, co może oznaczać:

a) Numer nie należy do Telekomunikacji Polskiej S.A.

b) Numer został wpisany niepoprawnie.

c) Brak możliwości świadczenia na tym numerze usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu.

 

Pomyślałem, ze jednak nie mogę mieć neta na mojej linii.

Jednak ciekawość niedawna mi spokoju wiec wpisałem nr kumpla z tej samej miejscowości, który ma nr zaczynający sie dokładnie tak samo.

I nagle ujrzałem dokładnie ten sam komunikat, a to dziwne skoro u niego neo działa bardzo sprawnie.

Dodam, ze moj nr kierunkowy to 061.

Czy pod nr 9393 udzielą mi informacji czy jest możliwość zainstalowania szerokopasmowego dostępu do Internetu ?

 

naprawdę nikt nie wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, ze jednak nie mogę mieć neta na mojej linii.

Jednak ciekawość niedawna mi spokoju wiec wpisałem nr kumpla z tej samej miejscowości, który ma nr zaczynający sie dokładnie tak samo.

I nagle ujrzałem dokładnie ten sam komunikat, a to dziwne skoro u niego neo działa bardzo sprawnie.

Dodam, ze moj nr kierunkowy to 061.

Czy pod nr 9393 udzielą mi informacji czy jest możliwość zainstalowania szerokopasmowego dostępu do Internetu ?

 

naprawdę nikt nie wie ?

 

Sęk w tym, że nie zawsze tam gdzie jest TPSA jest możliwość podpięcia Netii, niby byłoby to logiczne, ale niestety tak nie jest. Znam przypadek, w którym koleś miał neo a mieszkał 200 m za znakiem granicy miasta i w Netii stwierdzili ze nie mają możliwości technicznej przyłączenia.

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netia chyba wzięła się ostro do roboty, wczoraj np. 8 godzin nie było netu (022-773-xx-xx). Dopiero o godzinie pierwszej w nocy, (czyli dziś w nocy) włączyli sygnał, już myślałem, że przez pomyłkę mnie wywalili z sieci.

 

O zgłoszeniu usterki nie było mowy, nie mogłem połączyć się z biurem obsługi klienta

Czuje że będą jaj z tą netą jak się coś naprawdę powali z netem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netia dzisiaj mnie wkońcu dołączyła do sieci.

TP odcieło mi neta 26 marca. Kilka dni później zadzwoniłem na infolinie netii z pytaniem co jest grane i dowiedziałem, się że TP się opierdziela i póki co netia nie może nic zrobić.

No ale ważne, że jest.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niby NETIA włączyła intertnet w piątek ale do dzisiaj jeszcze niefunkcjonuje. Dzwoniłem do nich w tej sprawie że nadal nie działa to powiedzieli mi że jest to wina po stronie tp. Podobno jest coś nie tak z przekierowaniem i tp musi to zrobić. I tak cały czas nie mam internetu. Podpisywałem umowę 8 stycznia z netią więc jak widać czekam już 2 miesiące :mur: KPINA KPINA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie zawsze tam gdzie jest TPSA jest możliwość podpięcia Netii, niby byłoby to logiczne, ale niestety tak nie jest. Znam przypadek, w którym koleś miał neo a mieszkał 200 m za znakiem granicy miasta i w Netii stwierdzili ze nie mają możliwości technicznej przyłączenia.

Pozdrawiam

Ostatnio ok kilku osób usłyszałem, ze można mieć neo na abonamencie socjalnym, czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze połączenie do rejestracji na ich stronie tak: Net24@Net24

Po połączeniu ze stroną wchodzisz w rejestrację/aktywację i tam przydzielają ci indywidualny login@password.

 

Jeszcze raz: na Net24@Net24 połączysz się tylko ze stroną www.netia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tu też mam niezłe cyrki, od dwóch dni raz jest neostrada (nie wiem jakim cudem jeszcze) a raz jej nie ma. żeby było mało wpisałem login net24 i haslo net24 po tym jak neo umarła...router się połączył (dioda nie migała), pokazywał stan linii itd ale internet w ogóle nie działał (strona netii znaczy się). dziś znowu jest neostrada i co pare minut sama się rozłącza.

 

nieźle, miejmy nadzieje, że do tego 15 marca się wyrobią tak jak piszą na stronie. narazie jakoś wymuszam te połączenie z neo i działa ale bardzo wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą o Was (klientach netii) w metropolu ^^ cytuje:

 

"Zrobieni w internet

 

Miał być przełom w historii dostępu do internetu w Polsce. Dzięki udostpnianiu łącz TP SA Netia i GTS Energis mogły zaoferować niezłe promocje. Wyszło jak zwykle..."

 

"Od 1 marca Netia złożyła w TP SA 25 tys. zamówień na udostępnienie łącz, a dostała 5 tys. odpowiedzi. Łącze działało tylko u 3 tys. internautów. Jeszcze gorzej wygląda to w przypadku Multimo. Na 1,4 tys. złożonych zamówień zrealizowano tylko 66"

 

Mozna się było tego spodziewać. Netia zwinęła dziesiątki tysięcy uzytkowników TPSie i liczycie na to że TPSA tak prosto pójdzie na rękę konkurentowi i udostepni łącza :lol:. To było z góry skazane na porażkę i TPSA znowu wyjdzie z tego zwycięsko. Już się ludzie nawracają bo mają dosyć oczekiwania na netie.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna się było tego spodziewać. Netia zwinęła dziesiątki tysięcy uzytkowników TPSie i liczycie na to że TPSA tak prosto pójdzie na rękę konkurentowi i udostepni łącza :lol:. To było z góry skazane na porażkę i TPSA znowu wyjdzie z tego zwycięsko. Już się ludzie nawracają bo mają dosyć oczekiwania na netie.

Nie tak szybko ..... Poczekajmy na reakcję UKE ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ludzie mieli wiedzieć kiedy szanowne tpsa zechce ich podłączyć??

To jest nie do przewidzenia więc jakoś nie szło się zabezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co Andyn, UKE ustanowi nową kare 100 milionów dla tepsy i co...myślisz że się tepsa przejmie taką sumą? chyba by musieli dwa zera dodac zeby zniszczyc firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ludzie sami sie zrobili w jajo

neo trzaba bylo wypowiedziec do 14 lutego, tak?

ale czy tzrebabylo wypowiadac z dniem 14 lutego?

Tu się mylisz bo ja wypowiadałem umowę styczniu a dokładnie 8 stycznia. Problem jest ten sam. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem, czy sie rozumiemy

wypowiedziec umowe trzebabylo do 14 lutego

ale moznabylo to zalatwic tak, zeby neo dzialalo jeszcze przez caly marzec

 

a ze ludzie powiedzieli tepsie odrazu won to teraz maja

z drugiej strony moznabylo sie domyslic ze tak bedzie

to tak jakby maly warzywniak spod bloku z dnia na dzien mial zaczac zaopatrywac w kartofle pol polski a za opoznienia wine zwalal na rolnika, ze zamalo kartofli dostarcza (warzywniak = netia; kartofle = internet; rolnik = tepsa)

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kara 100 czy 300 mln nie wpływa na zysk spółki to gratuluję menedżerów TePsie ... Ciekawe co na to akcjonariusze .....

 

 

Aktualności dla Domu

06.03.2007

Program aktualizujący do usługi stałego dostępu do Internetu

Netia udostępniła nową wersję programu aktualizującego do usługi stałego dostępu do Internetu dla Klientów TP.

 

Program w wersji 1.1 zawiera istotne zmiany techniczne, usprawniające aktywację usługi stałego dostępu do Internetu oraz pomagające w odpowiednim skonfigurowaniu komputera.

 

W celu zaktualizowania programu do wersji 1.1 należy pobrać dostępną poniżej aplikację i nieodinstalowując starej, rozpocząć proces instalacji. Następnie prosimy postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Po pomyślnej instalacji prosimy zrestartować komputer, a nowa wersja programu zostanie uruchomiona.

 

Zachęcamy wszystkich Klientów posiadających wersję 1.0 do jej aktualizacji.

http://www.netia.pl/aktualnosci,dla_domu,224.html

 

Może po użyciu tego cudownego programiku necik wszystkim do tej pory nie podłączonym zacznie działać? :twisted: :twisted: :lol2:

 

Ja ściągam i pędzę testować do domu :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kara 100 czy 300 mln nie wpływa na zysk spółki to gratuluję menedżerów TePsie ... Ciekawe co na to akcjonariusze .....

to jest na tyle dziwny kraj, ze france telekomsie pewnie ubezpieczyl sie od takich ewentualnych kar i ma to gleboko w [gluteus maximus] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...