Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no.... Przed chwila spingowalem sobie stronke a tu zonki ;O Co kilka odpowiedzi zgubi pakiety (uplynal limit czasu rzadania), wczesniej pinguje serwery CS i kaplica, pingi zamiast 30 wynosza 100. Co to ma byc? Grrrr przypomina mi sie radiowka... Z poczatku problemow takich nie mialem z NETIA, teraz widze, ze pod wieczor takie jaja sie dzieja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/-1,1499561,wiadomosc.html

 

Po raz pierwszy w historii Urząd Komunikacji Elektronicznej zamierza ukarać bezpośrednio prezesa firmy telekomunikacyjnej - dowiedziała się TVN24. Sprawa dotyczy problemów TP z uruchomieniem usług szerokopasmowego dostępu do Internetu przez innych operatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no.... Przed chwila spingowalem sobie stronke a tu zonki ;O Co kilka odpowiedzi zgubi pakiety (uplynal limit czasu rzadania), wczesniej pinguje serwery CS i kaplica, pingi zamiast 30 wynosza 100. Co to ma byc? Grrrr przypomina mi sie radiowka... Z poczatku problemow takich nie mialem z NETIA, teraz widze, ze pod wieczor takie jaja sie dzieja...

podziekowac trzeba za to tpsa, mam stycznosc z netem netii na kablach netii i jest miodzio

to ta komunistyczna ku.... robi wszystkim pod gore

zreszta przyjryjcie sie jak wygladada styk szkieletu tpsa z jakakolwiek inna siecia...tragedia

tp robi wszystko, zeby uprzykrzyc innym zycie

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie nazwać mnie szczęściarzem - gdyż u mnie przejście z tpsa na netię odbyło się bezproblemowo - w zeszłym tygodniu niedziela / poniedziałek - nocne surfowanie po sieci jeszcze jako abonent tpsa, poniedziałek ok. 8:00 brak neta u tpsa, 10:00 synchro na 1Mbit w netii, 22:30 - pierwsze połączenie z netem za pomocą netii - czyli rewelacja, nie licząc faktu, że od czasu zgłoszenia do realizacji upłynął miesiąc... dobrze, że neta miałem.

--------------------------------------------------

niestety jest ALE i to duże ALE

 

1.otóż jak już ludzie wypowiadali się wcześniej - net w netii chodzi jakby chciał a nie mógł tracert wykazuje przestoje i gubienie pakietów, w wyniku czego ping do [ciach!]ianego onet.pl wynosi ponad 120ms a ładowanie idg.pl trwa przeszło 30-40s :mur:

2. gry chodzą na pierwszy rzut oka nieźle, ale powstają nawet cięzko nazwać to lagami - pocinki na necie - ping potrafi cyklicznie skakać co kilka sek o 20ms co daje się odczuć krótkimi, niestety bardzo uciązliwymi warpami na planszach

3. pomimo na pierwszy rzut oka świetnych transferów - jak już dorwiesz bracie łącze (co w związku z pkt1 nie jest łatwe) to średnio 130kb/s wyciąga ALE tylko na zagranicznych serwach i w określonych godzinach...

4. u mnie po godzinie 19:00 robi się taka masakra na polskim necie, że rezygnuję z odwiedzin rodzimych siteów, dobrze chodzą tylko te na zagranicznych hostach (a też nie zawsze)

5. co mnie najbardziej wkurza to !@#~!#@~ :damage_wall: :mur: :mad: infolinia netii - to jest jakaś kpina - przechodzenie labiryntu menu automatu netii powoli staje się sportem narodowym - "nie daj się złapać na wiad. głosową" - automat wabi potencjalnych zainteresowanych rozmową (czyt przechodzących z tp) specjalnymi menusami dla klientów TP, pod którymi jest jeszcze bardziej ~!@#$ wiadomość głosowa... nie mówie już o prawdopodobieństwie dodzwonienia się do konsultanta - takie samo jak trafienie 6 w totku... A TA MUZYCZKA ZACZYNA MI SIĘ ŚNIĆ PO NOCACH...

6. I na dodatek nie mogę aktywować pakietu hostingowego bo w systemie netii figuruję nadal jako oczekujący...

 

OGÓLNIE BRUD SMRóD I UBUSTWO zarówno po stronie tpsa utrudniającej co się da jak i netii - która daje d na każdej linii - szczególnie infolinii...

 

APEL DO NETII - zatrudnijcie więcej ludzi na stanowiska telekonsultantów - przecież przeszkolenie nie będzie trwać więcej niż 2dni - i tak większość problemów sprowadza się do sprawdzenia czegoś w systemie i kilku klików na monitorze...

A PRZEDE WSZYSTKIM POTRAKTOWANIU KLIENTA JAK CZłOWIEKA - WYSłUCHANIA JEGO SKARGI I (NAWET JEżELI JEST TO CHWILOWO TECHNICZNIE NIEMOżLIWE) ZAPEWNIENIE, żE JEGO PROBLEM ZOSTANIE B. SZYBKO WYJAśNIONY - ot taka prosta sprawa pogadać jak z człowiekiem a nie kur....szońskie wiadomości głosowe... i muzyczka wkur...relaksacyjna

 

sorry, że mnie trochę poniosło ale inaczej nie da się opisać tego co dzieje się moim netem

Edytowane przez 3loader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netia do tej pory podpisała ponad 44 tys. umów na BSA, GTS Energis - ponad 2,7 tys. Netia twierdzi, że z internetu w jej sieci korzysta ponad 26 tys. klientów TP SA.

http://biznes.onet.pl/5,1399897,prasa.html

 

- Poinformowaliśmy operatorów, że straciliśmy cierpliwość. Cały czas prowadzimy postępowanie w sprawie realizacji przez TP SA oferty ramowej BSA - mówi Jacek Strzałkowski.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4002550.html

 

 

Mnie zastanawia co robił poprzednik p. Streżyńskiej? :damage_wall:

 

Ta babka to skarb, naprawdę ma big cojones :D B-)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jak bedzie tak caly czas z ta NETIA tj. wysokie pingi co jakis czas to ja dziekuje za takie go***

Zalozylem z mysla, ze bedzie to samo co z NEOSTRADA tj. pingi na poziomie, a widze, ze w NETII sa czasami problemy z pingiem... I jak tu czlowiek ma sie nie denerwowac (mialem kiedys radiowke to dopiero byla jazda :/ PAKIET LOSS, HIGH PING :o KOSMOS normalnie) kiedy to chce miec dobre pingi a nie ma... :/

KAPLICA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święto, dodzwoniłem się do Netii. Ich infolinia troszkę się zmieniła, może to zapowiada jakieś zmiany :P. Pani z Netii powiedziała, że już niedługo powinienem mieć internet, ale czy to prawda ?? Pojawiły się również zmiany na stronie internetowej. Teraz tylko czekać na włączenie net24...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Pytanie kieruje do ludzi którzy korzystają z modemu Sagem F@st 800.

 

Czy zrywa Wam połączenie? Jeśli tak to jak często? Jeśli nie to czytaj dalej...

 

Mnie zrywa co kilkanaście minut z takim skutkiem że modem 'wylatuje' z windy i aby znów coś zrobić konieczne jest wyjęcie i włożenie kabla USB. Spotkał się już ktoś z takim problemem? Jest to STRASZNIE denerwujące!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ci którym modem sie synchronizuje jednak i tak mają błąd to sytuacja jest taka że TP wycofało wasz login i hasło z Neostrady lecz nie wycofali sygnału NEo z waszego łącza. I teraz jak chcecie się połączyć z NET24 sygnał jest na łączu zakłócany przez stary sygnał Neostrady która sie przebija.

I w takim wypadku nie ma możliwości połączenia ani z Neostradą ani z Netią.

A kogo to WINA?? ja myślicie?? Ja uważam zę TP bo skoro Zrezygnowałem z NEo to niech wywalą sygnał z mojej lini a nie liczą na to że powrócę do nich i będą mogli mnie szybko połączyć!!!

 

Boże widzisz i nie grzmisz na takie bzdury.

 

daj netii szanse, jak sie skonczy szal prelaczania to zrobia porzadek i pingiem

Oj chyba się bardzo ździwisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, ja wlasnie zglosilem ze lacze osiaga 1Mbit dopiero okolo 2:00 w nocy, a za dnia jest to 300-500 Kbit. Na infolinii byly zdziwieni ze nie mam juz bledu 721... :P

Ping statistics for 213.180.130.200:	Packets: Sent = 984, Received = 972, Lost = 12 (1% loss),Approximate round trip times in milli-seconds:	Minimum = 24ms, Maximum = 155ms, Average = 31ms

Ja mam nadzieje ze sie poprawi. Kto mial sdi, ten wie ze tam na poczatku tez nie bylo kolorowo. Pingi rzedu 6k na swiat (w diablo II to sie przez specjalne bramki [realm, hellgate] gralo ) i 20-40 na polske :P

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włączyli mi net24 po 34 dniach oczekiwań, 1M. Transfery 30 kilo maksymalnie. Zgłosiłem już awarię.

Działał wam od razu po włączeniu z pełna prędkością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kieruje do ludzi którzy korzystają z modemu Sagem F@st 800.

 

Czy zrywa Wam połączenie? Jeśli tak to jak często? Jeśli nie to czytaj dalej...

 

Mnie zrywa co kilkanaście minut z takim skutkiem że modem 'wylatuje' z windy i aby znów coś zrobić konieczne jest wyjęcie i włożenie kabla USB. Spotkał się już ktoś z takim problemem? Jest to STRASZNIE denerwujące!

Czasami tak, czasami nie - a czasem rozłączy i przy ponownej próbie połączenia wyskoczy błąd 721. I wtedy faktycznie trzeba wyjąć wtyczkę z usb, ewentualnie wtyczkę kabla telefonicznego. Przypadkiem też jesteś z Łodzi, więc to chyba jakiś lokalny problem bo nie doczytałem, żeby w innych województwach taki problem występował. Jak żyję, takiego [ciach!]a nie widziałem - a myślę, że widziałem już sporo :wink: Systematycznie testuję sobie prędkość i w tej chwili dl wynosi ~200kbit/s (umowa na 6mbit/s).

Granda. Złodzieje i amatorzy w jednym.

A Cmx coś cicho siedzi :wink:

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też działał mi max a teraz jak jest spokoj na serwerach to max 200KB w dobrych warunkach naprawdę, a teraz to 60KB max, a mam mieć coś ok 750KB hehe, już mnie coś bierze!!!

 

Macie może jakiś pomysł jak by tu wszystkich poszczuć głównie TP bo to chyba z ich winnych te transferki (no bo jak możne podłaczać większość uzytkowników na jeden punkt styku??),albo co?? Może coś z jakaś eur komicja czy co?? Bo TP z UKE se nic nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awiec po 14 dniach oczekiwania aktywowalem net24

ladnie sie polaczyl nawet jako tako dziala, pingi mial niskie i stracil synchronizacje

 

i moze powie mi tu ktos ze ta @#$%^& tepsa niema z tym nic wspolnego ?? ze jest wspaniala i ze to netia klamie??

 

edit

 

#$%^&@$ teraz jest synchro ale rpoter plus cellpipe ni chu chu sie nieche polaczyc z net 24 na modemie usb smiga nrmalnie

zaraz mnie szlag trafi do ....

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włączyli mi net24 po 34 dniach oczekiwań, 1M. Transfery 30 kilo maksymalnie. Zgłosiłem już awarię.

Działał wam od razu po włączeniu z pełna prędkością ?

ten stan jest mniej więcej od 8 marca.... mam 2 Mega i gdybym miał transfery po 70KB to nie narzekałbym aż tak bardzo... ale "tyle" to ja osiągam między 2 a 4 w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awiec po 14 dniach oczekiwania aktywowalem net24

ladnie sie polaczyl nawet jako tako dziala, pingi mial niskie i stracil synchronizacje

 

i moze powie mi tu ktos ze ta @#$%^& tepsa niema z tym nic wspolnego ?? ze jest wspaniala i ze to netia klamie??

 

edit

 

#$%^&@$ teraz jest synchro ale rpoter plus cellpipe ni chu chu sie nieche polaczyc z net 24 na modemie usb smiga nrmalnie

zaraz mnie szlag trafi do ....

Napisz jak konfigurowałeś cellpipa to zobaczymy co źle zrobiłeś. Mnie śmiga na nim neo już ponad 3 lata. Tak jak pisałem wcześniej będzie jeszcze gorzej, tpsa jak jest to jest ale neo dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...