Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co? Jak mój net działa w ciągu dnia z prędkością około 1/3 tego co miało być - 1 mega, to dzwonić do nich i będzie dzieki temu naliczana mniejsza opłata?

 

Ogólnie jak tak dalej pójdzie to przestanie sie im opłacać ten cały interes. Dwa miesiące mam już mieć niby taniej, może jeszcze coś sie "urwie" za niższy transfer. Ogólnie Netia śmierdzi mi amatorszczyzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to jest złośliwość TP. Podejrzewam że tak będzie jeszcze bardzo długo. Żadna normalna firma nie będzie szła na rękę konkurencji. Liczą że każdy, kto będzie miał dość, wróci do nich po normalną, bezawaryjną usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: Dostał juz ktoś fakturę z Netii za Internet?

Ja...

W poprzednim miesiącu za luty i marzec, do zapłaty do 18.03.

Od ogólnej kwoty do zapłaty odjęte 90% abonamentu miesięcznego.

 

To mówicie, że już telefony dobrze działają?

No to ja też muszę zadzwonic w sprawie transferu 2M@1M. Już w tej sprawie wymieniałem maile z Netią, przydzielili mi numer reklamacji i nawet przyznali, że "TP twierdzi, że usługa wykreowana zgodnie z zamówieniem" co oznacza, że w Netii przesłali złe dane ale od tej pory cisza i nie odpowiadają na maile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie znam, ale ciagle myslalem, ze moj transfer nie jest poprawny (6M@~4M) ale po zainstalowaniu nowych sterownikow pod Mandriva net za przeproszeniem zap#@$!*a... Na Windowsie max 510kb ostatnio mialem, dzisiaj na Mandrivie >740kb z noc.gts.pl plus sciagane pakiety, ktore szly szybko (pokazywalo 300kb, ale nie wierze :P) Moze to niezbyt poprawne, ale nawet Speedtest.net pokazuje roznice (na Win ok. 2Mb/s, na Mandrivie 4.5Mb/s), wiec albo to wina sterownikow (w Debianie mialem max 680kb/s na eagle-usb-1.9.9.9) albo systemu operacyjnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kara dla TP - 1 mln zł za stosowanie limitów w BSA

 

UKE będzie kontrolować prędkość BSA u alternatywnych

 

 

U mnie ostatnio predkosc w ciagu dnia osiaga 1MBit lub 3MBit zalezy od pory dnia, zamiast umownych 6MBit.

Pelna predkosc osiaga dopiero miedzy godzina 23-12.

Dzis dzwonilem do Netii, stracilem 7minut tylko na szczescie. Koles powiedzial mi ze wlasnie rozbudowuja szkielet sieci na pomorzu i do 15 kwietnia powinni zakonczyc.

 

Wiec pozostaje mi narazie czekac. Ale mysle czy czasem nie zadzwonic jeszcze raz, aby domagac sie jakiejs znizki na abonament, za nie wywiazywanie sie z umowy. Przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja historia:

trzy tygodnie czekania, w których status na stronie netii sie nie zmienił, nadal moje zamówienie oczekiwało na wysłanie do TP. Po tym czasie zadzwoniłem (30 marca) i sie okazało ze usługa jest już aktywna od dziś. oczywiście modem załatwiłem dopiero w poniedziałek, i co? po podłączeniu błąd 721, odrazu zadzwoniłem do "technicznych" i już następnego dnia internet o godzinie 17 zadziałał (czyli dziś). w dzień chodzi znośnie transfer 70-100kb a od 23 max łącza (1mb) czyli ~120kb. Jestem zadowolony jak narazie, modem też dziś dostałem Tomsona.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie znam, ale ciagle myslalem, ze moj transfer nie jest poprawny (6M@~4M) ale po zainstalowaniu nowych sterownikow pod Mandriva net za przeproszeniem zap#@$!*a... Na Windowsie max 510kb ostatnio mialem, dzisiaj na Mandrivie >740kb z noc.gts.pl plus sciagane pakiety, ktore szly szybko (pokazywalo 300kb, ale nie wierze :P) Moze to niezbyt poprawne, ale nawet Speedtest.net pokazuje roznice (na Win ok. 2Mb/s, na Mandrivie 4.5Mb/s), wiec albo to wina sterownikow (w Debianie mialem max 680kb/s na eagle-usb-1.9.9.9) albo systemu operacyjnego :)

 

jak bys uzyl google, to bys wiedzial ze stery ktore masz na win blokuja na 4mbit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem sobie netie 1mb i czekam na kuriera (od tygodnia). Byl juz dwa razy i nikogo nie zastal. Niestety nie wpadl na pomysl by zadzwonic i umowic sie na konkretna godzine (po reklamacji i paru telefonach do DHL dali wreszcie numer kuriera). :mur: Mam nadzieje, ze z netia nie bede mial zadnych zlych doswiadczen (kumpel w moim bloku ma 1mb i wszystko mu ladnie chodzi). ;] Obecnie moj provider liczy sobie 61PLN brutto za 300kb/s na zewnetrznym IP i okolo 3mb/s na wewnetrznym (mam dwa konta). :mur: Bylem u niego pare razy by mi podniosl transfer na zew IP i niestety nie przynioslo to zadnego skutku wiec pora na zmiany.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam netie od tygodnia i z dnia na dzień jest chyba coraz gorzej.. mam wrażenie, ze transfer słabnie :mur:

dzisiaj jednym słowem jest tragedia! :(

Chyba będę musiała do nich zadzwonic, tylko hmmm... co mam im powiedzieć, jak będą się upierali ze wszystko jest OK :rolleyes: Zupełnie się nie znam na tych prędkościach :oops:

 

I pytanie z innej beczki: co zrobic by sie net nie rozłączał co 20 minut?? - strasznie to denerwujace - irytujące i wqrwia*** :mur:

Edytowane przez spineczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam netie od tygodnia i z dnia na dzień jest chyba coraz gorzej.. mam wrażenie, ze transfer słabnie :mur:

dzisiaj jednym słowem jest tragedia! :(

Chyba będę musiała do nich zadzwonic, tylko hmmm... co mam im powiedzieć, jak będą się upierali ze wszystko jest OK :rolleyes: Zupełnie się nie znam na tych prędkościach :oops:

 

I pytanie z innej beczki: co zrobic by sie net nie rozłączał co 20 minut?? - strasznie to denerwujace - irytujące i wqrwia*** :mur:

napisze to jeszcze raz co napisalem na poczatku tego tematu.

trzeba byc oslem aby znajac polskie realia pakowac sie na 1 linie

takich nowosci jak wolne bsa.

wszystkie wasze problemy wynikaja z tego ze tak bardzo chcieliscie

byc pierwsi. Bardzo dobrze wielu pisalo i ostrzegalo. Ale skoro ktos jest naiwny i nie szanuje wlasnych pieniedzyto jego sprawa.

Za roczek z przyjemnoscia bedzie mozna sie na to zdecydowac ale obecnie ..... szkoda mowic.

Gratuluje wszystkim ktorym chodzi jednak netia bez problemu. Bedzie takich wiecej ale do tego trzeba czasu a nie bajek sprzedawcow z infolinii. Kochani od kazdego z was taki ktos ma kase wiec powie wam co tylko chcecie byle byscie podpisali umowe.

 

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz my cierpimy dla waszego dobra.

To przez nas neo co kolwiek robi, uke nakłada (kary)

Co jak byśmy teraz się nie zdecydowali to by się nikt nie zdecydował i to samo było za rok.

A tak wsumie co mnie to obchodzi że to nowość, jest w ofercie to i ma działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze to jeszcze raz co napisalem na poczatku tego tematu.

trzeba byc oslem aby znajac polskie realia pakowac sie na 1 linie

takich nowosci jak wolne bsa.

wszystkie wasze problemy wynikaja z tego ze tak bardzo chcieliscie

byc pierwsi. Bardzo dobrze wielu pisalo i ostrzegalo. Ale skoro ktos jest naiwny i nie szanuje wlasnych pieniedzyto jego sprawa.

Za roczek z przyjemnoscia bedzie mozna sie na to zdecydowac ale obecnie ..... szkoda mowic.

Gratuluje wszystkim ktorym chodzi jednak netia bez problemu. Bedzie takich wiecej ale do tego trzeba czasu a nie bajek sprzedawcow z infolinii. Kochani od kazdego z was taki ktos ma kase wiec powie wam co tylko chcecie byle byscie podpisali umowe.

 

Pzdr

Prosiłam o pomoc, a tu proszę... dowiedziałam się, że jestem osłem! :blink:

Patrze w lustro i jednak osła nie przypominam... :blink:

 

Naiwna być może jestem, ale Ty również ... kazdy z Nas jest w jakiś sposób naiwny ...

Wniosek: jesteś takim samym osłem jak ja, i cała reszta osób, które zdecydowały się "jako pierwsze" na Netię :lol:

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez spineczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seraf - jakby wszyscy mysleli w ten sposob, to nadal caly ten rynek stalby w miejscu, a TP SA radosnie robilaby z ludzi oslow swoimi "promocjami" i "niskimi cenami".

 

Prosilbym niniejszym o zakoncznie osobistych wycieczek, bo bedziemy sie gniewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ostatnio zauważyłem dziwne zjawisko, a mianowicie jakieś błędy w moim połączeniu:

 

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze ponad miesiąc temu byłem użytkownikiem neostrady (1mb) i wszystko było w porządku. Przeszedłem jednak do netii (też 1mb) i od tego czasu zaczęły pojawiać się te błędy. Zaznaczę również, że w netii mam niską prędkość transferu. W związku z tym mam kilka pytań: Co to są te błędy i co może być ich przyczyną ? Dlaczego prędkość transferu jest zaniżona i czy da się temu wszystkiemu jakoś zaradzić ? Proszę o odpowiedzi na moje pytania :wink:

Edytowane przez J10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sekman

Witam !

 

Ostatnio zauważyłem dziwne zjawisko, a mianowicie jakieś błędy w moim połączeniu:

 

Dołączona grafika

Jeszcze ponad miesiąc temu byłem użytkownikiem neostrady (1mb) i wszystko było w porządku. Przeszedłem jednak do netii (też 1mb) i od tego czasu zaczęły pojawiać się te błędy. Zaznaczę również, że w netii mam niską prędkość transferu. W związku z tym mam kilka pytań: Co to są te błędy i co może być ich przyczyną ? Dlaczego prędkość transferu jest zaniżona i czy da się temu wszystkiemu jakoś zaradzić ? Proszę o odpowiedzi na moje pytania :wink:

 

Mi owych bledow wywalilo ponad 200 :mur: Co to jest? aha, czy u Was w swieta i w weekendy Net24 tez tak zwalnia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sekman

U mnie wlasnie w swieta bez spowolnien :)

Na pomorzu :)

 

To macie fajnie nad baltykiem :) U nas na slasku jeszcze sobie z tym nie poradzili. Pisalem do UKE (a co :)) zeby popedzili kogo trzeba abym mogl miec w koncu to za co place 24h/dobre 7 dni w tygodniu...

 

A propos co to sa te bledy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie o dziwo śmiga necik ładnie :-P :-P

 

 

Nawet sobie poradziłam z tym wyłączaniem się neciku co 20 minut.. wystarczyło zaznaczyć "nie rozłączaj" :rolleyes: :oops: :oops:

 

 

 

 

 

 

p.s. nie, nie jestem blondynką B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...