Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość seraf

Nie tylko u Ciebie tak rzekomo pomylili numery. U kumpla było to samo.

 

BTW zauważyłem dziwną przypadłość Netii, jak uploaduje z max prędkością, to download spada łeb na szyję i ze 128 kB/s spada do 80-90 kB/s :|

stary poczytaj o technologi adsl w tedy bedziesz wiedzial ze nie jest to full duplex jak bys sobie chcial.

przy down spada up i odwrotnie.

to nie netia ale ograniczenia adsl

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Też miałem mieć netie. A że wiedziałem że tak to się skończy wziełem neo i działa jak trzeba. A net od zamówienia miałem w 2 dni ;] Transfery bdb jedynie na synchronizacje musze czekać z 2minuty. Margin to 32dB. Czym mniejszy margin tym lepszy? U kolegi w tej samej wsi też ma 1mb i ma margin 28dB i mu chodzi tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mniejszy margin tym lepszy? U kolegi w tej samej wsi też ma 1mb i ma margin 28dB i mu chodzi tak jak trzeba.

To jest SNR Margin - stosunek sygnał/szum im wyższy tym lepiej , ważny też jest Line Attenuation , czyli tłumienie . Tłumienie im niższe tym lepiej.

 

Umnie:

 

SNR Margin

 

Down 44-47db , Up 28-30db

 

Line Attenuation

 

Down 15-17db , Up 7-9db

 

Mieszkam 300-400 metrów od centrali.

 

Umnie jak dam uploud na max , to down spada o jakieś 15-20%.

 

To też może kwestia ustawień - MTU 1492 , MSS 1432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Otóż jak miałem 37margin to wogóle nie łapał synchronizacji jedynie od godziny 19 i co 2h się rozłaczał. Po wizycie technika niby nic nie robił ale net zaczoł się łaczyć a margin spadł do 31. Czekam na synchro ze 2minuty. Czasami 5minut czasmi 0minut ;] To jest najlepsze jak włacze gre Test Drive to odrazu synchro łapie po 10sekunadach jak już sobie gram i ocb? Pomożcie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja czekałem na podłączenie do netii prawie 3 miesiące podczas gdy mój sąsiad cieszył sie netem po 2 czy 3 tygodniach od podpisania umowy, a podpisywaliśmy razem... zaoszczędzone na prądzie (bo komp prawie nie chodził) wydałem na telefony do nich... =/ ale uważam że warto było czekać. Obecnie ciesze się internetem 1 mb, bez limitów i zmiennym ip (różnica to brak limitów i prędkość 2x większa) i mimo iż nie raz już szału dostawałem (jak byłem bez neta) ciesze się że wytrwałem =) ba, dzięki zmianie providera od netu mogłem odejść na stałe od telekomuny! teraz nie mam od nich nic, i jest mi z tym bardzo dobrze =)

 

Santi jeżeli mnie pamięć nie myli.... to jeżeli masz umowę podpisaną ale usługe nie aktywowaną (nie uzyskałeś poprzez strone loginu i hasła) to możesz zerwać umowę i nic ci nie zrobią.... przynajmiej mi tak mówiła babka przez którą wszustko załatwiałem... hmm ale głowy nie dam, że ciągle tak jest... musiałbyś się upewnić na ich infolinii 0-700 albo w salonie neti

tak tak - można zerwać umowe

 

ja też czekam od marca i jak bedzie jakaś nowa oferta w TP to biore od razu, bo to co sie dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie

w netii zganiają na TP a sami mają burdel jak h**...

 

najzabawniejsze jest to że swoich znajomych sam namawiałem na NET24 i oni wszyscy mają już podłączony a ja nie :-D

 

za samych klientów co netii nagoniłem to powiinni mi dać 6Mb gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi sie zdaje, albo mam zaniki pamieci czy cus, ale zniknal moj post z tego tematu.

Albo mi sie tylko zdaje i moze zapomnialem kliknac "Wyslij" ;)

 

Pisalem, ze po poniedzialkowej burzy net przestal mi dzialac, wiec nastepego dnia gdy nadal nie dzialal zglosilem do netii usterke.

Dzis panownie z TPSY wpadli sprawdzic do mnie, co jest z netem.

 

Mozna tpsie nawet pogratulowac, ze jak na tpse to szybko sie zjawili - 2dni od zgloszenia :)

 

A co do netu okazalo sie, ze modem poszedl, no coz zycie :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.speedtest.net/result/131768588.png

 

To mnie najbardziej dobija, dodam, że w grach itp mam ping rzędu 30-90.

 

A w Baku mają el0 serwer

http://www.speedtest.net/result/131769954.png

To u mnie z Wawy do Wrocka mam ping 50

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyszedł wam w tym miesiącu rachunek? Ja się zaczynam niepokoić, dzwoniłem do nich na infolinię, zapewnieją, że przyjdzie. Dziwne, nigdy tak długo na rachunek nie czekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też czekam od marca i jak bedzie jakaś nowa oferta w TP to biore od razu, bo to co sie dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie

w netii zganiają na TP a sami mają burdel jak h**...

Hmm, no to witam w klubie, ja czekam od 20 marca (wtedy to wyslali papierki do TPSA).

 

A teraz bede odsyłał im podpisany jakis kwitek, bo w tpsa pomylili jedna cyfre w moim numerze i od nowa caly cyrk czas zaczac :/ .... A jesli tpsa wypusci cos nowego to tez sie sklaniam do Neo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem, ze po poniedzialkowej burzy net przestal mi dzialac, wiec nastepego dnia gdy nadal nie dzialal zglosilem do netii usterke.

Dzis panownie z TPSY wpadli sprawdzic do mnie, co jest z netem.

 

Mozna tpsie nawet pogratulowac, ze jak na tpse to szybko sie zjawili - 2dni od zgloszenia :)

 

A co do netu okazalo sie, ze modem poszedl, no coz zycie :)

 

No właśnie netia cwaniaczki nie mają swoich ludzi i ludzie, którzy pracują w firmach dla tpsa muszą dodatkowo robić jeszcze dla neti. Wiem coś o tym. Netia zawsze twierdzi, że linia nie halo. Paranoja :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi sie zdaje, albo mam zaniki pamieci czy cus, ale zniknal moj post z tego tematu.

Albo mi sie tylko zdaje i moze zapomnialem kliknac "Wyslij" ;)

 

Pisalem, ze po poniedzialkowej burzy net przestal mi dzialac, wiec nastepego dnia gdy nadal nie dzialal zglosilem do netii usterke.

Dzis panownie z TPSY wpadli sprawdzic do mnie, co jest z netem.

 

Mozna tpsie nawet pogratulowac, ze jak na tpse to szybko sie zjawili - 2dni od zgloszenia :)

 

A co do netu okazalo sie, ze modem poszedl, no coz zycie :)

Farciarz... u mnie usuwanie usterki przez TPSA trwa juz trzeci tydzien (przekladali kable na osiedlu i cos napsuli) :mur:

Najlepsze jest to, ze sasiadom majacym Neo Internet wrocil po dwoch dniach... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam NEO 1mb, ale się strasznie rozłącza. TP twierdzi że daleko od punktu dostępu (niby centrala to co innego), który jest oddalony ode mnie o 5km. Parę osób u mnie na wsi też ma 1mb i wsio dobrze działa.

 

Niby coś tam robili, technicy byli, a teraz znów coś podobno robią, ale dalej jest to samo. Co trochę się rozłącza.

 

W związku z powyższym rozważam przejście do Netii. Opłaca się?

Jak z jakością neta u nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumienie 52 nie jest tak tragicznie (jasno widać, że daleko od centrali/onu) ale rozłącza ci przez błędy fec. Linia do bani; z 512 też może być problem jak się błędy nie uspokoją. Niski masz sygnał szum ale niby powinien styknąć, przy 512 będzie wyższy.

 

 

kamilo23 zarządzanie energią nie ma tu nic do rzeczy

Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy wie ktoś może co to są za błędy, co oznaczają i co jest przyczyną ich występowania ?

 

Dołączona grafika

 

Internet mam z netii. Wcześniej miałem neo i tych błędów nie było.

 

Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez J10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

U mnie margin wynosi 32dB i nie zawsze moge się poiłaczyć. Długo czekam na synchro. Co mam z tym robić bo już sam nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy wie ktoś może co to są za błędy, co oznaczają i co jest przyczyną ich występowania ?

 

Dołączona grafika

 

Internet mam z netii. Wcześniej miałem neo i tych błędów nie było.

 

Proszę o odpowiedź.

Mogą to być błędy CRC od strony modemu ale to tylko przypuszenie. Jaki masz modem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...