Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem ostatnio, ze Netia zwiekszyla predkosc uploadu.

Zawsze bylo 256kbit (32KB/s) a teraz wyciaga ~512kbit (64KB/s) mila niespodzianka :)

 

U was tez sie cos zmienilo?

Wlasnie sprawdzilem... u mnie niestety nadal 256;/

Mam nadzeje,ze tez zmienia i u mnie... bo to delikatnie mowiac troche malo jak na lacze 6 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ostatnio, ze Netia zwiekszyla predkosc uploadu.

Zawsze bylo 256kbit (32KB/s) a teraz wyciaga ~512kbit (64KB/s) mila niespodzianka :)

 

U was tez sie cos zmienilo?

Od około trzech tygodni też cieszę się uploadem 0.5mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze o tym uploadzie to mowa tylko o wersji 6Mbit?

 

Jaki maksymalny download osiągają osoby z łączem 1mbit ?

Najwiecej zdarzylo mi sie miec ok. 140 KB/s (przez ok. minute, a potem sie plik skonczyl sciagac ;) ).

 

Czy ktos aktywowal sobie pakiet hostingowy? Automat po wpisaniu nr umowy i peselu mi wyrzuca, ze nie ma zadnych pakietow dla tej umowy :huh:

 

EDIT: pytania o upload nie bylo: http://www.netia.pl/uslugi,dla_domu,59.html ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze o tym uploadzie to mowa tylko o wersji 6Mbit?

Najwiecej zdarzylo mi sie miec ok. 140 KB/s (przez ok. minute, a potem sie plik skonczyl sciagac ;) ).

 

Czy ktos aktywowal sobie pakiet hostingowy? Automat po wpisaniu nr umowy i peselu mi wyrzuca, ze nie ma zadnych pakietow dla tej umowy :huh:

 

EDIT: pytania o upload nie bylo: http://www.netia.pl/uslugi,dla_domu,59.html ;)

Mialem to samo z pakietem... musisz zadzwonic na infolinie i powiedziec o co chodzi... naprawia to i bedzie dzialac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poprosil o rade. Bo potrzebuje zrobic z kabla LAN polaczenie z modemem (czyli tylko 2 zyly). Mam juz koncowki i teraz co z czym dac ? Bo kabelek LAN mi został z poprzedniej sieci i mam go ladnie schowanego za szafami i (czesciowo) w scianie :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pięciu miesiącach bycia w Netii czas na krótkie podsumowanie.

1. W sumie nie miałem netu z winy tepsy lub netii 45 dni

2. Na infolinii w Netii nie ma, z kim poważnie porozmawiać o problemach na łączach, o czasie usunięcia awarii, tylko obiecują że problem zostanie rozwiązany po 24 godzinach

3. Ich porady to zmiana modemu na inny kanał USB, reinstalka sterowników, instalka nowej windy lub kupno nowego komputera a wystarczy sprawdzić po ich stronie czy jakieś tam kody są poprawnie wpisane, paranoja.

4. Z 5-miesięcy netu w Netii zapłaciłem tylko dwa pełne abonamenty za usługę dostępu do internetu, pozostałe miesiące to odszkodowania za różnego rodzaju awarię.

Mówiąc krótko, jak jest dobrze to jest dobrze, jak jest źle to kuuuu…uu…... rvy latają po chałupie.

Dalsza współpraca z Netą stoi pod wielkim znakiem zapytania,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Na infolinii w Netii nie ma, z kim poważnie porozmawiać o problemach na łączach

Czyli to samo co BlueLine w TP :)

 

 

3. Ich porady to zmiana modemu na inny kanał USB, reinstalka sterowników, instalka nowej windy lub kupno nowego komputera

Tak jednak to samo co w TP :D

 

 

Dalsza współpraca z Netą stoi pod wielkim znakiem zapytania,

Jak niedawno pisalem, Netia zmienia regulamin, wiec mozesz (mogles?) spokojnie zerwac umowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, u mnie ostatni radosny pomysl konsultanta z okazji problemow z netem to... wlaczenie automatycznego przydzialu IP we wlasciwosciach karty sieciowej (podlaczonej do routera z modemem ADSL) :lol:

Zaluje, ze mnie nie bylo przy telefonie wtedy, zadalbym mu pare zlosliwych zagadek w stylu "mam wylaczone DHCP w routerze - i co teraz :P ".

 

EDIT: do pytania qtek - Netie mam od poczatku kwietnia (okolo), przez te 4 miesiace mialem 2 awarie - usuniecie jednej trwalo 3 tygodnie, druga zglosilem w miniona sobote (poki co "sprawa przekazana do TPSA i jest w trakcie realizacji", ciekawe ile tym razem to potrwa). O 2 awarie wiecej niz przez 3 czy 4 lata Neostrady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przedtem miales tp i tez takie poblemy byly ? bo lwasnie mysle czy tp/netia

Były awarie tylko że nie odczuwalne

Na plus tepsie trzeba dodać szybkość usuwania awarii 2-4 godziny i net latał jak ta lala.

 

Prawda jest taka że tepsa robi wszystko żeby zniechęcić ludzi do innych dostawców netu, taka jest polityka telekomuny, tak to odbieram.

Z drugiej strony Netia daje duże odszkodowania za problemy z dostawą usługi i to trzeba zaliczyć im na plus tak jak w moim przypadku.

 

Mała rada jeżeli nie masz netu np. przez 2 godziny, to dzwonisz na infolinie i zgłaszasz problem , oni odnotowują to jako awarię 24 godzinną lub nawet dłuższą i już można zgłaszać reklamację rachunku na obniżenie jednego dzionka z kwoty abonamentu, ja tak rbiłem i prawie trzy miechy netu miałem za darmo (2mb/s 115 zł/miesięcznie) ponad 300 złoty w kieszeni, tylko ilość bluzg znacznie się powiększyła, tak mówi moja dziewczyna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam netie 6 mb od od 10 maraca zapłaciłem do tej pory 1 zł pierwszego abonametu, net smigał w większości przypadków jak nalezy ale nie zawsze dopiero od 1 miesiąca mam neta w pełnym wydaniu tak jak chciałem, ale za te 4 miechy słabszego neta za darmoche nie będę narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zamierzałem przejść do Netii poprzez TPSA na łącze 2Mbit. Obecnie korzystam z łącza radiowego 1Mbit Interka.pl, które pozwala mi osiągnąć w teście(najkorzystniejszym dla dostawcy internetu) , średnio 60% przepustowości łącza. Jest to bardzo wiarygodny test http://test.sopee.net/ i dlatego postanowiłem poprosic kolegę w Netii z o wyniki

 

23 07 2007 23:19 71.08 KB/s

23 07 2007 23:17 71.39 KB/s

23 07 2007 23:16 71.68 KB/s

23 07 2007 21:37 71.06 KB/s

23 07 2007 20:54 112.74 KB/s

23 07 2007 20:18 129.7 KB/s

22 07 2007 22:47 98.95 KB/s

21 07 2007 15:10 119.75 KB/s

21 07 2007 12:50 72.13 KB/s

21 07 2007 12:47 104.01 KB/s

Jak widać jego łącze 1Mbit nie napawa optymizmem, i nie skłania do decyzji o zmianie operatora.

 

Jeśli jesteście w Netii,zróbcie ten test i wstawcie wyniki.Wystarczy sie zarejestrować, podając login, hasło i dostawcę.Test trwa kilkanaście sekund, a wyniki są zapamiętywane na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test jest do bani . Łącze 1mbit

 

25 07 2007 22:09 407.86 KB/s

25 07 2007 22:09 423.73 KB/s

25 07 2007 22:09 425.6 KB/s

25 07 2007 22:07 407.05 KB/s

25 07 2007 22:07 115.38 KB/s *

25 07 2007 22:06 102.66 KB/s *

25 07 2007 22:05 133.76 KB/s

 

* - drugi komp ciągnął coś

 

 

Max transfer do 146kb/s , ale średnio ze stron ciągnie w granicach 135-140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Mbit w netii jest z lekka gorka, z tego co zauwazylem - mi tez czesto zdarzaja sie transfery rzedu 135 KB/s

 

BTW. Netia cos sie poprawila - usuniecie awarii trwalo tylko 3 dni robocze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to się ma co do podłączenia modemu z netii do lini telefonicznej przez jedno gniazdo telefoniczne dzięki rozgałęziaczowi na 2 linie, pytanie moje jest następujące czy będę mógł jednocześnie korzystać z neta i rozmiawiać z tel stacjonarnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były awarie tylko że nie odczuwalne

Na plus tepsie trzeba dodać szybkość usuwania awarii 2-4 godziny i net latał jak ta lala.

 

Prawda jest taka że tepsa robi wszystko żeby zniechęcić ludzi do innych dostawców netu, taka jest polityka telekomuny, tak to odbieram.

Z drugiej strony Netia daje duże odszkodowania za problemy z dostawą usługi i to trzeba zaliczyć im na plus tak jak w moim przypadku.

Jesteś troche w błędzie. Netia nie ma własnych służb do usuwania uszkodzeń neta i najpierw wysyła zapytanie do tpsy o poprawność skorosowania a potem oficjalnie jako uszkodzenie. A czas leci. Ostatnio plagą jeśli chodzi o netie są błędy 721.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie transfery na torrentach przy opcji 1Mbit ?? Ja albo mam jakies lewe łącze albo mam cos zle poustawiane bo na BitComet przy 54 seedach i 5000 peerow mam tylko marne 33 kB/s ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...