Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Te wszystkie problemy z nie wchodzeniem stron lub po długim oczekiwaniu to wina lipnych dnsów.

Mam interent w Netii na łączu TP i w nocy (3:00, 4:00) jest gorzej niż w dzień. Czasami tak muli, że się chce kompa przez okno wyrzucic.

 

Swoja drogo Netia teraz nie ma nic ciekawego. Zrobila promocje "Zawsze dobra cena www" i zmusza do podpisywania umowy na 2 lub 3 lata z 0,5 lub 1 MB... żenada.

 

Na razie czekam na internet stacjonarny na łączu TP w Erze... "Era wystartowała z pilotażową usługą ADSL"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie juz dzieje z tym netem...

Wstaje o 5 rano, wlaczam YouTube i buforuje jak ta lala.... Za 4 godziny juz jest kaplica... Dodam tylko, ze grajac na serwerach w CS nie mam problemu z pingami (sa bardzo dobre).

Nie wiem co sie juz dzieje z tym laczem. Obojetnie jaka strona z filmami (czy to wieczorem czy w dzien - jest biednie z buforowaniem)

Ma ktos podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie mnie też teraz zaczął okrutnie mulić net , pomimo dobrych pingów to transfer nędza i strony otwierają się potwornie wolno , to samo z odtwarzaniem filmów z youtube. Transfer spadł 130kilo do ok 40-50kilo :angry: , nap... nie wiadomo ile użytkowników i efekt jest. Do tego dnsy są tak wolne , że mała bania , wiele stron wogóle się nie włącza.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli piszecie że macie problemy, to dodawajcie informację o strefie numeracyjnej, i ewentualnie początek adresu IP

Bo ogólne informacje nic nie mówią, i nie wiadomo czy sąsiad z miasta też ma problemy czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Do tego dnsy są tak wolne , że mała bania , wiele stron wogóle się nie włącza.

 

Proponuje uzywac opendns, lup podobnych.

 

 

Adresy serwerów DNS:

208.67.222.222 (Resolver1.OpenDNS.com)

208.67.220.220 (Resolver2.OpenDNS.com)

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje uzywac opendns, lup podobnych.

Adresy serwerów DNS:

208.67.222.222 (Resolver1.OpenDNS.com)

208.67.220.220 (Resolver2.OpenDNS.com)

Porzuciłem te OpenDNS - bardzo często miały braki w polskich serwisach (pewnie była aktualizacja i wychodziły błędy 404).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwonili do mnie z Netii w celu przedłużenia umowy.

Póki co chciałem być na czasie nieokreślonym i płacić dalej te 64zł/1mbit ale jak usłyszałem, że będę płacił ponad 130zł zwątpiłem i podpisałem umowę na kolejny rok do kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS Energis 1mb na czas nieokreślony to 84,18 PLN brutto

 

Umowa na 1 rok w promocji 3na3 to 3,00 PLN przez pierwszy miesiąc, jak masz swój własny modem to 29,00 PLN drugi miesiąc a potem 69,00 PLN do końca.

Edytowane przez dk75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W kwietniu kończy mi się umowa z netią. Dziś dzwonili do mnie, by przedstawić swoją ofertę. Zaproponowali mi przedłużenie umowy o 3 lata i obniżenie abonamentu z 64zł do 49zł. W tym problem, że ja nie chce związywać się na tak długi okres czasu, nie chcę umowy na dłużej niż rok. Ale niestety na rok nie mają ciekawych promocji 19zł przez pierwszy miesiąc, a przez resztę 69zł. Jeszcze proponowali mi internet + telefon, ale ja telefon ma w TP i jestem zadowolony. Szczerze mówiąc nie jestem zadowolony z ich oferty. Mam teraz problem, bo nie wiem co zrobić. Czy przedłużyć z nimi umowę, czy może podpisać z jakimś innym operatorem ? A jak z innym, to z jakim? Proszę o pomoc i dobre rady, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem również przed podjęciem decyzji ws netii i rozmawialem z konsultantem i zaproponowano mi dokładnie to samo co dla "nowego" klienta. Jakby to powiedzieć, ale płacę regularnie i bez opóźnień a tu takie podejście.

 

Zapytałem przy okazji jak wygląda sprawa z kwestią 6 MBit/s i tutaj babka zaczęła coś mówić, że może nie działać. Poprosiłem o wykonanie szybkiego sprawdzenia łącza i też zima. Najgorsze jest to, że jeśli przedłużę aneks na np 6 MBit to z informacji konsultanta wynikało a pełnej 6-ki bym nie osiągał, to powrót do poprzedniej prędkości trwa pełny miesiąc. O kosztach nie wspominał. Czyli co... płacę 120-150 zł za mniej niż 6MBit? I to jest problem, bo o dziwo zapewne gdybym zrezygnował i zamówił ponownie Net24 (o ile będę mógł ponownie skorzystać z promocji - to też kolejny znak zapytania) to miąłbym to samo co w TePsie. Tam przynajmniej powiedziano mi, że jeśli nie będzie działało pełne 6 to nie płacę i mogę zrezygnować l;ub wybrać inną opcję.

 

Ps. Powoli składniam się w kierunku GTS (multimo) oczywiście jeśli pełna 6 MBit/s by chodziło :)

 

czy ma ktoś na Śląsku pełną 6-kę z Netii lub Neostady lub GTS'a ?

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś na Śląsku pełną 6-kę z Netii lub Neostady lub GTS'a ?

Pytanie troche bez sensu, bo 6Mbit jest juz bardzo wrazliwe na jakosc lacza i odleglosc od centrali, wiec to, ze ktos ma, nie warunkuje w zaden sposob dzialania uslugi u Ciebie ;)

 

Co do ich "promocji" - marnie to wyglada :| Konkurencja jak diabli, a oni sie bawia w takie dziadowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to jest fakt, to nie te czasy by pozwalać sobie na takie podejście do klienta..:)

 

a nawiasem mówiąc to, dowiedziałem się na infolinii TP co wpływa i jak określić teoretycznie poprawność działania tych 6 Mbit.

 

Na dzień dobry powiedział, że powinno ładnie działać, ale jako że mnie to nie wystarczyło to wyjaśnił.

 

Są 4 parametry i zwykle jak ktoś ma router to ma to wypisane, lub jak modemik, to trzeba się jednak na niego zalogować.

 

1 SNR mangin (upstream i downstream) i oba muszą być powyżej 15 dB

oraz

2 Upstrem / downstreem Attentinuation (czy jakoś tak) i te dwa z kolei muszą być poniżej 15 dB

 

id siebie dodam że pierwsze dwa mam odpowiednio 26 i 31 [dB] a pozostałe 3,5 i 11 [dB]

 

czas zweryfikuje prawdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak na razie w troszke innym obozie, bo u TP, ale tez podchodze do zmiany/przedłużenia umowy i biorę wszystko pod uwagę.

 

Obecnie w TP, kierunkowy 058, 1Mbit, ~76pln/mies + 10pln/livebox

I mimo dyskusji o ile chodzi o sprzęt od TP, to warto dokładać tą 10 do tego sprzętu, chodz i tak jest, jaki jest, ale i tak xxxxx razy lepszy od ich modemów. Mam kilka rodzajów ich modemów.

A ja i tak teraz i tak niezależnie od operatora kupuje sprzęt linksys'a.

 

W TP też jest tak, że mimo tego, że jestem stałym klientem od dłuższego czasu, nie dostaję nic dodatkowo, kompletnie nic. A do tego jest dużo gorzej, gdyż zawsze było na zasadzie, że jak była jakaś nowa, lepsza promocja, to zawsze było tak, że była ona tylko dla nowych klientów. Starzy musieli przedłużać, podpisywać jakby po zwykłych cenach!

 

Ogólnie mimo tego, iż śmiesznie to brzmi, ale po wstępnym zapoznaniu się z ofertą, stweirdzam, iż wszystko delikatnie podrożało!!

Ja przedłużałem ostatnio umowę w TP na 12mis i płace te 76, a teraz po przedłużeniu na 12 kosztuje 85pln.

 

Fakt, oni tam mają te "promocje" na te pierwsze , tańsze miesiące, ale niezależnie od tego, czy to komórki, czy net, czy cokolwiek, zasze oferty nawet w postaci cudów przez x pierwszych miesięcy są strasznie g......ne, bo miesiące szybko mijają i zostajemy na lodzie a po całkowitym podsumowaniu i tak wychodzi drożej, ale to wystarczy za kalkulator chwycić i potrafić się nim obsługiwac i samemu się przekonać, zawsze się to sprawdza!!

 

Tutaj ładnie ceny chociaż pokazli:

Pełna oferta TP

 

W Netii wygląda to tak:

24 mies:

59/mies.

 

36 mies:

49/mies.

 

I jak ktoś sobie policzy, to sie zorientuje, że pomimo tych dwóch, trzech miesięcy promocji w TP, i tak wychodzi taniej w Netii, chodż nie dużo, ale wychodzi :wink:

 

Ale w Netii, jak mi powiedziała "infolinia", jest taka ( moim skromnym zdaniem, super opcja ), że przy umowie 24 mies mozna raz zmienic, a raczej powiedzmy przejść na promocję, ktora jest obecnie w sprzedaży, że tak to określę, a przy umowie na 36 mies moża dwa razy zmienić tą ofertę tak od sobie. I zeby było to jasne, to ja to zrozumiałem na zasadzie, podpisuję umowę teraz na 24 mies za 59/mies i powiedzmy, na święta itp pojawia się jakaś dobra oferta, to ja po prostu sobie na nią przechodze przez odpowiednią procedurę i płacę mniej do końca umowy. Przy 36 mies mam podwójną, taką możliwość.

 

Jest oczywiście tez zamiast tej możliwości obniżania abonamentu x razy w zależności od okresu umowy wybranie * tańszych pierwszych miesięcy. Odbywa się to w zasadzie na tej samej zasadzie, jak w TP, w zlaeżności od okresu, na jaki podpisujemy umowę, dostajemy 1, 2 lub 3 pierwsze mies taniej. Po tych * miesiącach placimy tak, jak wyżej za 24 mies 59, za 36 mies 49...

 

Osobiście uważam, że ta opcja z mozliwości zmian ceny abonamentu w czasie trwania umowy jest krocie lepsza.

 

I np. przy podpisaniu umowy na 36mies za te 49 pln/mies juz jest dość dobra cena i w razie, gdyby ceny jeszcze spadły, to by było można jeszcze je obniżyć...

 

Tylko ja się boję o coś zupełnie innego. Na kosztach aż ta strasznie mi nie zależy i mogę wybrać teraz 24 mies w TP ( chodz uważam, że jest gorzej bo drożej ), ale obecnie dostaję sygnał od TP i neta używam bardzo dużo i naprawde chodzi to całkiem sympatycznie. I właśni na tym najbardziej mi zależy przy necie.

Ma być stabilnie, net dostępny zawsze, chyba, że powiedzmy raz na rok, mają jakąś grubą zmianę, to rozumiem. Poza tym nie chce ciągłego rozłączania, jakis cudów, że nagle chodzi tragicznie, że o 15 się odechciewa na neta wchodzić, itp. Myślę, że każdy rozumie, w czym są me obawy. I teraz pytanie, czy ktoś np. przechodząc z TP do Netii itp odczuł, że wszystko gorzej działa, mniej stabilnie, częściej są problemy itp?

Albo ogólnie w Netii, o ile ktoś jest w stanie stwierdzić, czy są takie problematyczne sytuacje nagminnie spotykane? I tak samo porownianie, o ile idzie, pingi? Pytam, tym bardziej, gdyż widzę wyżej, że niektórzy coś tam narzekają.

 

Obecnie bardziej za 1Mbit stoję, gdyż no cóż, nie samym download'em czlowiek żyje, a upload jest wszędzie tak samo g...y 256Kbit... bieda.

Jestem bardzo ograniczony, jeśli chodzi o możliwości wyboru, gdyż na skrajnej dzielnicy Gdańska mieszkam, to np o UPC i sieci moge pomarzyć.

 

Ogólnie całość będzie chodzić niezależnie od operatora na:

WAG200G-EU + Linksys WUSB54GC-EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jestem pewny czy dobrze zrozumialem, ale wg mnie lepiej kupić za te 180 - 200 zł modem Wifi np WAG200G z jakąś kartę wifi i sobie w miarę możliwości ustawić all na chacie bez kabli. Ma to ten swoje minusy ze względów bezpieczeństwa ale jeśli masz dobrze wszytsko pokonfigurowane i poukladane w domku to nie powinno być problemów.

 

 

2. Z moje strony temat wyglądał tak: (powtórka) kończyła mi się umowa z netią (do konca kweitnia). Zaczałem sie dopytywać w netii już 2 miesiące temu ale jakoś nie było dla mnie oferty. Niby dzwonili ale chyba nie. W kazdym razie zabralem sie osobiscie za sprawdzilem ofert. Okreslilem możliwości techniczne w TP (3 krotnie potwierdzane u roznych konsultantow i indywidualne u siebie na routerze) - ukłon za profesjonalna i szczegoliki techniczne i zczalem kalkulować all dla NEtii, TP, Multimo i zdaje się Tele2. UPC odpada - brak możliwości instalacji (od roku mialo dzialac,ale...). OK. Testowo wyslalem kilak zapytan, a z Netii dowiedzialem się, że oferta bedzie taka sama jak w ofercie internetowej (jak dla nowika). Wniosek wysunal sie jeden. Trzeba zrezygnowac a pozneij decydowac. Nic to nie zmieni. Napisalem pismo potwierdzajace wypowiedzenie umowy z dniem jej utraty ważności i dodatkow telefonicznie przedzwonilem do Netii by miec dupochron na czarna godzinę.

 

I teraz niespodzianka...w tej chwili babka zaczela sie dopytywac o powody rezygnacji, itp itd uzupelnila dane (bo niby niemieli odnotowanego telefonu, itp, a niby dzwonili na stacjonarny..no ale...ok)..i poprosila bym sie wstrzymal jeszcze z decyzją. Przekazala sprawe do odpowiedniej komórki. Zapytałem wiec kiedy bede mial kontakt od ich strony. Na pytanie kiedy chce, po prsotu powiedzialem 0-24 jesli tak pracuja (ja mam urlop wiec dla mnie lepiej). I teraz uwagaa: za ok 3-4 h dzwoni facet - wszytsko milo i proesjonalnie skonsultowane. Wymiana wniosków. Oferta: indywidualna! I w taki sposób nie mogę zdradzić szczegółów,a le będę miał naprawdę szybkie łącznie sporo taniej w skali roku, porównywalnie do najtańszego ISP na rynku PL, a umowa na 12 miechów.

 

Jak kolega sie zastanawia, to powiem prywatnie warto rozwazyc i taka ofertę (alt ISP) TO jest Twoja kasa i to Ty decydujesz na co je wydasz. Ja obstawialem Netia i Multimi (bardziej to) a w desperacji TP, aczkolwiek nie można im zarzucić by byli nieprzygotowani do pomocy. Dla mnie wazne były: jakość świadczonych usług, supprt techniczny (TP jednak lepsza), ceeennnaa i przy zachowaniu all czas trwania umowy..

 

jestem poki co zadowolony, a nowa siec startuje od począku maja.

 

Ale w Netii, jak mi powiedziała "infolinia", jest taka ( moim skromnym zdaniem, super opcja ), że przy umowie 24 mies mozna raz zmienic, a raczej powiedzmy przejść na promocję, ktora jest obecnie w sprzedaży, że tak to określę, a przy umowie na 36 mies moża dwa razy zmienić tą ofertę tak od sobie.

niby tak, ale możesz to zrobć wyłącznie dla łączy 05, i 1 MB a jesli mowa o obniżce to wg mnie potanieją szybsze łącza. Sprójrz na TP , na poczaku 0,5 MBit/s kosztowało w okolicy 150-180 zł, pozniej oczywiscie potanialo a pojawiły się wyższe opcje prędkości .Może obniża z 49 np do 40 i tu masz 9 zł, ale jesli chcesz przejsc skorzystać np z obniżki 94 (za 2mbit) na 75 (przykladowo) to raczej ta oferta Cię nie dotyczy.

 

Warto to wkalkulować w potrzeby. Poza tym zalezy ile korzystasz z sieci, bo jesli np pobierasz obraz DVD jakiegos linnuksa albo zwykle demko gry (i pokreślam, nie odnoszę togo do P2P) - mówię o zwyklym użytkowaniu netu, to doliz sobie do tego prąd który niewątpliwie podrożeje. 0,5 a 2 to masz 4 x mniejsze zużycie prądu (teoria)...wiec... warto to wziąśc pod uwagę analizy ot tak na przyszły rok :)

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1. to ześ się zamotał...

 

Mi bardziej zależy o informacji na temat dzialania neta pod netią. Z ich ofertą się już zapoznałem.

 

niby tak, ale możesz to zrobć wyłącznie dla łączy 05, i 1 MB a jesli mowa o obniżce to wg mnie potanieją szybsze łącza. Sprójrz na TP , na poczaku 0,5 MBit/s kosztowało w okolicy 150-180 zł, pozniej oczywiscie potanialo a pojawiły się wyższe opcje prędkości .Może obniża z 49 np do 40 i tu masz 9 zł, ale jesli chcesz przejsc skorzystać np z obniżki 94 (za 2mbit) na 75 (przykladowo) to raczej ta oferta Cię nie dotyczy.

Bardzo słuszna uwaga, tym bardziej patrząc na ceny. Z 100pln jest z czego zjeżdżać, a z 50 już jest sporo mniej.

 

Tylko mi akurat bardziej z prędkością by zależało na uploadzie, jak pisałem, download w moim zapotrzebowaniu 2 a 1 Mbit jest różnicą, ale przy tym samym uploadzie całkowicie nie wartą płacenia dwukrotności ceny abonamentu. Nawet, jak różnica w cenie obecna, lub też późniejsza była tylko w granicach 30pln, wciąz uważam, że jest nie warta doąłcenia.

Zupełnie inaczej bym uważał, gdyby np. d - 2 Mbit i u - 512Kbit a w opcji d - 1Mbit i u - 256Kbit. Ale tak, niestety nie ma.

 

Warto to wkalkulować w potrzeby. Poza tym zalezy ile korzystasz z sieci, bo jesli np pobierasz obraz DVD jakiegos linnuksa albo zwykle demko gry (i pokreślam, nie odnoszę togo do P2P) - mówię o zwyklym użytkowaniu netu, to doliz sobie do tego prąd który niewątpliwie podrożeje. 0,5 a 2 to masz 4 x mniejsze zużycie prądu (teoria)...wiec... warto to wziąśc pod uwagę analizy ot tak na przyszły rok

Jak dla mnie całkowite mijanie się z prawdą. Po pierwsze dom, a tym bardziej, coraz bardziej energooszczędne komputery pobierają bardzo mało energii. I gadanie o takich oszczednościach mnie osobiście śmieszy. Jeśli miałbym oszczędzać, to bym gdzieś indziej ich szukał. I do tego róznica w zurzyciu energii wcale nie byłaby taka duża, nawet jakby komputer miał chodzić dwa razy dłużej w roku. A i tak większość czasu chodzi cały czas, więc nic mi to nie daje. Ale to wszystko zależy od użytkowania sprzętu. Poza tym powiedzmy, że porównuję 1 a 2 Mbity. Żadko ściagasz z takich miejsc, żeby w pelni wykorzystać w pełen transfer w pełni.

 

I jakby nie patrzeć, spójrz z drugiej strony dziurki :) Czy tu, czy tam, masz tylko 256Kbit i wszystko tak samo wolno się turla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...