Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od samego początku - mam internet w Netii (6 Mb/s). Na samym początku jakośtam działało, później przyszedł pan serwisant (NIE z Netii) i powiedział, że linia nie nadaje się do takiej przepustowości i zalecił 2 Mb/s. Zadzwoniłem do Netii i przedstawiam problem. Oczywiście zaproponowali zostać przy szóstce, a w razie jakichkolwiek problemów dzwonić. No i wszystko fajnie. Do niedawna. Od ponad miesiąca nie mam w ogóle neta (ruter generalnie w ogóle wskazuje zawsze 'Disconnected', ale od święta złapie synchronizację i się połączy). Nowy Linksys, w dodatku na Tomato, więc jestem prawie pewny że jest sprawny (z resztą sprawdzałem również na zwykłym modemie USB z podobnym skutkiem). Wysłałem jedno pismo o rozwiązanie umowy. Po bodaj dwóch tygodniach myślę, że chyba je olali. Na infolinii polecono mi wysłać pismo z prośbą o zmniejszenie przepustowości do 2 Mb/s. Wczoraj zadzwoniłem do nich - żadnego pisma nie otrzymali (a poszły polecone prio :D ).

Myślałem o po prostu podpisaniu umowy z kimkolwiek innym, ale inny operator wykorzystuje państwa linię itd. itp., więc tyle wyszło. Aktualnego rachunku nie zapłaciłem, następnych również nie zamierzam (może wreszcie porozmawiam z kimś innym niż konsultantem, który słowo 'Enkapsulacja' wymawia pojedynczymi sylabami).

 

Czy ktoś służyłby radą co mogę zrobić? Ew. czy ktokolwiek na forum ma Fax? Oczywiście wszystkie koszty pokryję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam, jaka strefa numeracyjna?

 

Wiem że to lamerskie pytanie, a sprawdzałeś filterek przy gniazdku? Mnie się kiedyś obluzował i efekt był ten sam. Telefon działa?

 

Jeśli chcesz rozwyiązać umowę to tylko infolinia, ale osobiście gdybym miał taka sytuację po rpotu w piekwszej kolejności powiedziałbym że rozmowa jest nagrywana a następnie zaczął pytać o szczegóły, i ostatecznie motywując prosił nr do osoby decyzyjnej. I finito. Sprawdz czy to nie jest przypadkiem awaria na linii TP (800102102).

 

bok@netia.pl info@netia.pl

 

operuj szczegółami a ktoś się odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak.

Też przeszedłem problem z rozwiązaniem umowy z Netią.

Netią wporzo, rozwiązała i odcięła mnie od neta (ale nie powiadomili mnie o terminie i zrobili to z zaskoczenia) ale już do TPSA ta informacja nie dotarła. Już od 1 marca próbuję się podłączyć do innego operatora i 2 razy miałem prośbę odrzuconą odmownie z powodów formalnych.

Poprosiłem Netię o przesłanie mi pisma o zakończeniu umowy i przesłałem je razem z podaniem o ADSL na linii TP do nowego operatora i wygląda na to, że to wreszcie zaskutkuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba przeklęty.

30.07 podpisałem umowę w Orange - wczoraj dzwonię na Błękitną Linię - [...] nie wpłynął do nas żaden wniosek. Potem dzwonię do Orange i wszystkie dokumenty musiały zawieruszyć się na poczcie, musi pan podpisać nową umowę. :mur:

No i dzisiaj zamówiłem WiMAX w Netii. 2 Mb/s za 89zł, 99zł aktywacja. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowa podpisana 31 lipca o net 4mbit w promocji.

Dzisiaj przyszedl list - nie mogą założyć z powodu braku mozliwosci technicznych i zrywaja umowe. Widać ze fajnie traktują swoich klientow. A mieszkam ok 1 km od scislego centrum kielc. Dla mnie ta firma moglaby juz nie istnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj zamówiłem WiMAX w Netii. 2 Mb/s za 89zł, 99zł aktywacja. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :-|

I co założyli?

 

Bo jeśli chodzi o mnie, to czekam dopiero 3 miesiące i mam dopiero 4 wersję umowy na Wimax

:mur:

... podobno NIE jestem rekordzistą, tak przynajmniej twierdzą moje wtyki w Netii ;)

 

wajha - nie płacisz TP, ale nie licz za bardzo na to że Netia podłączy ci cokolwiek i kiedykolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: gadalem znowu dzis z konsultantem i powiedziala mi ze moze zaoferowac 1mb internet z telefonem (4mb nie moze byc bo nie mam LLU, gosciu z TP mowil ze 2 mb bedzie smigac a 6mb moze byc ciezko ale maybe) i powiedziala ze wedle tej promocji bede mogl zmienic szybkosc na wieksza jesli to bedzie mozliwe w przyszlosci. W regulaminie tej promocji jakos dziwnie jest to napisane i nie do konca wiem czy wierzyc babce. Jest ktos w tym obcykany?? link do promocji: http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,135.html (na gorze w rogu regulamin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x Szybszy internet to promocja tylko na miedzi netiowskiej i na LLU (local loop unbinding - uwolnienie ostatniej mili, w przeciwienstwie do BSA Netia wstawia do central tepsowskich swój sprzęt i wpina w to kabel tepsowski biegnący do Klienta - tak w skrócie i obrazowo), teoretycznie docelowo klienci BSA maja byc migrowani do LLU, bo to tańsza dla Netii technologia (po zainwestowaniu juz kasy w wyposażenie i spiecie tego wszystkiego), takze oficjalne stanowisko jest rzeczywiscie takie jak cie poinformowano, skoro u Ciebie nie ma LLu to podpisujesz BSA i jak beda mozliwosci LLU to bedziesz mógł zmigrować (tylko oczywiscie nikt Ci nie powie kiedy bedzie taka mozliwosc, a jak mieszkasz w jakiejs malej miejscowosci czy wogole bedzie, czy N. bedzie tam wogole inwestowac w LLU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w Wawie wiec moze bedzie to LLU (podobno jest juz na niektorych dzielnicach). tylko nie wiem jak to jest czy jak np. juz bedzie LLU to moge np za pol roku ORT: ORT: wziąć sobie te 4mb po cenie jaka jest teraz?? o to chodzi w tej promocji czy ze bede mogl sobie najwyzej wtedy skorzystac z jakiejs promocji co bedzie za pol roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i włosy się jeżą na głowie od tych opinii o netii.

Musze na coś zmienić 1Mbit od tepsy i tak naczytawszy się chyba wezmę znowu na rok to samo + ten skaner i szlus ..

Skaner się przyda od czasu do czasu. 071

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrzesniu konczyla mi sie umowa z TP wiec ponad miesiac temu zlozylem wypowiedzenie neo oraz podpisalem umowe z Netia. Po ponad 4 dniach bez Internetu i ciaglych telefonach do Netii (swoja droga to skandal by na polaczenie z konsultantem czekalo sie grubo ponad 13minut :S bez wzgledu na godzine) w koncu znow jestem podlaczony i wszystko smiga swietnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiadomo mi, że Netia oferuje swoje usługi zarówno na łączach TP, jak i na własnych. Obecnie posiadam neostradę. Od paru miesięcy działa źle, a od paru tygodni wręcz tragicznie (częste rozłączanie itp.). Chciałbym w tej sytuacji zerwać umowę z TP i podpisać z Netią.

Teraz moje pytanie: wiem jak sprawdzić czy usługa Netii będzie u mnie dostępna. Ale nie wiem jak sprawdzić czy będzie ona oferowana na łączach TP czy Netii. Wolałbym to drugie bo w przeciwnym wypadku problemy z rozłączaniem mogą się powtarzać, skoro będą to te same łącza.

 

z góry dzięki za odpowiedź

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje pytanie: wiem jak sprawdzić czy usługa Netii będzie u mnie dostępna. Ale nie wiem jak sprawdzić czy będzie ona oferowana na łączach TP czy Netii.

801 802 803 z telefonu TP. Pytać do skutku, konsultanci często zapominają na czyjej infolinii tego dnia siedzą, a jeszcze częściej nie umieją odszukać informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co robic konczy mi sie umowa netii 1mb chcialem wziac teraz 2 mb ale kosztuje mnie to 109 zl na 12 miesiecy cos kolo tego. W TP mam 2 mb chyba za 89 zl umowa na 12 miesiecy i teraz nie wiem z Neti bylem zadowolony a z nesotrady tak sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czy naprawde trzeba czekac 45dni na przelaczenie sie z tp do innego operatora(multimo)?? umowa mam skanczona i maja mi wylaczycz net 30 wrzesnia, a gosciu w multimo powiedzial mi ze okolo 45dni sie czeka na podlaczenie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się upewnić czy usługa hostingowa netii w wersji podstawowej dla abonenta łączą netii dowolnej przepustowości jest całkowicie darmowa? Bo mi w salonie powiedzieli, że nie i dziewczyna mi powiedziała, że wątpi, ale żebym zadzwonił, a że nie mam nic na koncie teraz to chciałem się dowiedzieć od kogoś kto używa. Wg mnie to ona była trochę za pusta, żeby to wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem powiedzieć, że mam bardzo pochlebne zdanie o Netii. Miałem neta na ich linii w Opolu. W mieszakniu nie było nawet telefonu. Zamówiłem neta w poniedziałek, a we wtorek koło 13:00 przyszło 2 panów, podłączyli kabel do skrzynki, zajęło im to wszystko około 1,5h. Co lepsze około 16 miałem już neta... Naprawdę byłem po wrażeniem. Używałem tego łącza przez 2 lata i nie było żadnych problemów, transfery zawsze dobre i co najważniejsze pingi dużo lepsze niz na Neo. Miałem jedną awarię (z mojej winy), ale ekipa przyjechała bardzo szybko (następnego dnia od zgłoszenia) i naprawiła usterkę. Niestety potem się przeprowadziłem i używałem już Neo... Duuuużo gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie radiówkę i promocja bardzo mnie zainteresowała, 6mbit bym sobie wziął, tylko jedno nie jest pewne: czy 6mbit będzie możliwe u mnie, mieszkam w małej miejscowości, ale do centrali mam w linii prostej mniej jak kilometr. Da się to jakoś potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zamówiłem 4MB/s zobaczymy jak będzie śmigać aktualnie mam 1mb od natii , od razu uciekłem z telefonem od TPsa

o to mam do ciebie pytanie,

czy netia zajmuje się wymówieniem umowy telefonu w TP ? chodzi o to czy po prostu netia zalatwia wszystkie formalnosci związane z rezygnacją z domowego w tp oraz przeniesieniu numeru? bo mam zamiar wziac internet+telefon od netii

i jeszcze jedno, czy podczas trwania umowy mozna zmienić prędkośc internetu ? oczywiscie wraz z ceną abonamentu :)

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...