Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem, ktory dosyc skutecznie uniemozliwia mi gre w Quake, Call of Duty, Counter Strike.

Otoz, mialem neostrade 1mb, pingi byly naprawde zadowalajace, nie przekraczaly 100. Dwa miesiace temu zmienilem na netie 6mb, na laczach tpsa. Pingi na tych samych serwerach potrafia skakac grubo ponad 120, co najzwyczajniej w swiecie sprawia, ze gra staje sie nieprzyjemna i dosyc uciazliwa. Podejrzewam, ze mam tryb interleaved, aczkolwiek nie moge znalezc takowej informacji w panelu sterowania modemu - Pentagram Cerberus ADSL WiFi 802.11g Lite. Moje pytanie - czy jest mozliwosc sprawdzenia, czy modem pracuje w trybie interleaved czy fast path, oraz, jesli jest to ta pierwsza opcja, czy istnieje mozliwosc przelaczenia na fast path?

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% jesteś na interleaved z dużym przeplotem. Jakbyś został przy neo 6mb i takie coś wystąpiło to jeśli by Ci parametry łącza pozwoliły na fast to wielkiego problemu nie byłoby na przełączenie, ale w neti zapomnij... na kablach tp standardowo na interleaved przełączają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dialog i przez pewien czas walczyłem z tym zjawiskiem, skargi, raporty z działania sieci, i co? No nic, w dialogu tak jest od zawsze i tak będzie - wg adminów to normalne i pingi 100ms są jak najbardziej akceptowalne.

Kiedyś byli skłonni aktywować fast path (dawało to o 15ms lepsze pingi), dziś wszystkim ustawili interleaved i tak ma pozostać do końca... podobno większa stabilność = mniej roboty od zgłaszanych usterek. U mnie fast path był aktywny rok i jakoś problemów nie było ale gadaj z nimi jak do ściany...

W netii pewnie jest podobnie więc jeśli Ci bardzo zależy to najlepiej podziękuj za ich usługi i poszukaj czegoś w ofercie TV kablowych.

Czy masz fast czy interleaved bardzo łatwo sprawdzić, sprawdź pingi np do wp.pl (komenda tracert w konsoli windowsa), jeśli do szafy masz więcej niż 10ms np 20-30 to zapewne nie jest to fast path.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie i w jakiej grze, mnie jak kiedyś przełączyli bez pytania na interleaved pingi ogólnie skoczyły o 30-40ms. Do polski miałem min. lekko ponad 40ms przy czym dało się spokojnie grać, lecz wystarczyła jedna wiadomość, żeby wszystko następnego dnia wróciło do normy, ale to było za czasów adsl i zdarzyło się to 2 razy. Ostatnio wprowadzili adsl2+ i oczywiście interleaved, ale na szczęście z mały przeplotem i teraz pingi niezauważalnie skoczyły tylko o 4-5ms. Możesz do nich dzwonić itp. chociaż, żeby Ci przeplot zmniejszyli, ale tak byłby to cud.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jaki masz margines i tłumienie. Jeśli jest ok to powinni Cię przełączyć na fast.

Niestety nie jest to takie oczywiste, niektórzy providerzy takich usług po prostu już nie oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze moją walke z netią i tepsa

4 pazdziernika zglosilem tepsie i netii ze sie przeprowadzam (mam neta z netii telefon w tepsie) , mowili mi ze max 21 dni. przedwczoraj dostalem aneks do umowy od netii - pierwsza wysłali na stary adres chociaz zglaszalem zeby wysłali mi na nowy (wiszenie na infolini netii 1,5 godziny z komorki o ponowne wyslanie aneksu). dzis jest 21 październik jutro odeśle im umowe , wczoraj wisialem 3 h i nikt na infolini nie odebral telefonu chcialem sie spytac czy ten aneks jest poprawny gdyz nic w nim nie ma o nowym adresie. Dzis poszedlem do znajomych maja telefon w netii wisialem na infolini tylko 15 minut udalo mi sie ustalic ze aneks jest ok .Pani w infolini powiedziala mi zebym zadzwonil kolo 3- 4 listopada (minie miesiąc od zgloszenia). Powiem tak mam juz dosyc tych pieprzonych infolini w netii i tepsie. Przeprowadzam sie raptem 2 przecznicy dalej Minie miesiąc a neta jak nie ma tak nie bedzie. Tak sa traktowani klienci ktorzy zrezygnowali z neostrady 2 lata temu na rzecz netii. Przez 3 tygodnie spedzilem w sumie z 6 h na infoliniach. Nie bede opisywal co mi miłe Panie z infolini tepsy mowily bo nie mam siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Było to do przewidzenia. Klienci Netii na łączach TPSA są traktowani jak bydło drugiego gatunku.

Jeśli chodzi o moje zdanie na temat netu z Netii na łączach TPSA, to nie mogę narzekać, bo ładnie działa. Wnerwiłem się, gdy chciałem zwiększyć prędkość, a pani z infolinii powiedziała, że umowa tego nie przewiduję i muszę czekać do końca. A tak hucznie ogłaszają: Netia, wolność wyboru. Nie ma to jak ciach!a reklama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie póki co jestem zadowolony - w sumie od dnia zamówienia telefonicznego do aktywacji dzisiaj minęło 13 dni z jednym małym ale. Byłoby szybciej gdyby nie to że przez 3 ostatnie dni wydzwaniałem, żeby w końcu mi założyli konto bo podobno w wyniku błędu w systemie nie zostało utworzone automatycznie. Na infolinię nie mogę narzekać bo bardzo miła obsługa i żadnej łaski nie było problem w tym, że oni właściwie nie mają wpływu na wiele rzeczy mogą tylko wysyłać zgłoszenia i ponaglenia do techników. Jak na razie pomimo tego problemu z aktywacją jestem zadowolony, linia bardzo ładnie trzyma parametry, net śmiga i pingi lepsze niż na Neostradzie u mojej sąsiadki. Pochwała również dla TP S.A. za przekazanie warunków w dwa dni. Tak trzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie od wczoraj znowu od 17 prędkości rzędu 0.70 Mb/s przy łączu 2Mb,a miesiąc był spokój po kilku telefonach i wizytach gości z tp,trzeba znowu dzwonić.Internet 2 lata,2 mega od prawie roku i nie było problemów aż do miesiąca wstecz :damage_wall: wkurza mnie ta netia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko

Posiadam internet z Neti 4Mb na lini ISDN .Aktualnie podpisalem umowe na 8Mb, net rusza z poczatkiem nowego miecha.Ostatnio podjechali do mnie serwisanci z netii i zalozyli nowa linie pod router ale analoga.Powiedzieli ze opcja 8Mb jest tylko na lini analogowej.

Czy mam dobrze rozumiec ze musze zmienic router z annexem A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję od trzech dni łącze 6Mbps i wszystko ładnie ale w godzinach 20-22 transfer leci na pysk. Z 6Mbps zostaje ledwo 3Mbps a nie raz spada poniżej 1Mbps. Z kolei w weekend (teraz niedziela godz 14:23) ledwo 1Mbps - tragedia. Dla porównania sąsiad ma 2Mbps Neostradę od 2,5 roku i coś takiego nigdy się nie zdarzyło łacze trzyma parametry zawsze. Więc albo TP S.A. przycina Netię w godzinach szczytu ale Netia nie daje rady. Znośne by to było gdyby nie spadało poniżej 2Mbps ale 0,89Mbps to jest zwyczajne przegięcie.

 

Aktualizacja - dzwoniłem dzisiaj, zgłoszenie przyjęte. Pan z infolinii kazał mi ściągnąć pliczek z ich ftp i wyszło mu 120KB/s więc jak nic 1Mbps :-)

Edytowane przez adamson_81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście-przyjęte,przyjdą technicy z tepsy jak do mnie-mądrala i zaczął wykład jak dla półmózgowca wygłaszać że to wina netii,sprzęt uszkodzony,usb,przeciążenie łącza,testy są niewiarygodne ale o dziwo podczas ich wizyty wszystko grało i tak cały prawie miesiąc i sprzęt sprawny i jakoś łącza nie przeciążone aż do zeszłego piątku,transfery lecą na łeb a dziś co już pisałem 0.60Mb/s szok i co pozostaje znów telefon i wizyta techników czy rezygnacja z netii

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście-przyjęte,przyjdą technicy z tepsy jak do mnie-mądrala i zaczął wykład jak dla półmózgowca wygłaszać że to wina netii,sprzęt uszkodzony,usb,przeciążenie łącza,testy są niewiarygodne ale o dziwo podczas ich wizyty wszystko grało i tak cały prawie miesiąc i sprzęt sprawny i jakoś łącza nie przeciążone aż do zeszłego piątku,transfery lecą na łeb a dziś co już pisałem 0.60Mb/s szok i co pozostaje znów telefon i wizyta techników czy rezygnacja z netii

Uuu... nie wiadomo gdzie problem lezy. Tp pewnie bedzie odsylac do Netii i na odwrot, bo nikt nie bedzie chcial sie przyznac. Ja dlatego w zadne llu sie nie bawie. Wole miec Neostrade, wlasciciel lacza = mniej problemow.

 

taka mala ciekawostka ostatnio krazaca w necie, dotyczaca neostrady:

http://www.czteryrazyszybszy.pl/#/gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzień i właśnie prędkość spadła o połowę,normalnie ręce opadają,jakby nie to że tepsa chciała za podłączenie neta większy abonament za telefon to bym do nich wtedy przystał i nie miał pewnie takich spadków, a parę dni temu się zastanawiałem czy nie przejść na te ich 4mb,pewnie bym miał teraz 2 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj od popołudnia również transfer wariuje ale nie przekracza 2Mbps skokowo pojawiało się ok 3,5Mbps więc to raczej jakaś grubsza sprawa bo rano smigało 6Mbps jak marzenie. Na mój gust to jest duży ruch ne Neo pewnie i TP przycina bo mają wyższy priorytet - sąsiadka ma Neo 2Mbps i ani drgnie trzyma parametry. Nie chce mi się za każdym razem dzwonić bo więcej zapłacę za telefon niż za net a czekam jeszcze na odpowiedź na wczorajsze zgłoszenie. Jak tak dalej pójdzie to chyba będę musiał podziękować za współpracę bo płącę za teoretyczne 6Mbps a mam nie raz ledwo 1/6 z tego. Wiem, że to nie jest gwarantowane ale skoro płacę za 6Mbps to wg mnie nie powinno schodzić poniżej tego co oferują w niższym abonamencie. Tak wygląda uwolniony net w Polsce - nie dość że płacę dwóch operatorom na raz bo musiałem podłączyć telefon w TP to jeszcze musiałbym co drugi dzień zgłaszać usterki bo jeden drugiemu robi jakieś dzikie numery. Jak pies ogrodnika sam nie zeżre innym nie da :-).

Edytowane przez adamson_81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie dotyczące tego LLU,mam teraz 2 Mb na 2 lata,minęło już pół roku więc mogę zmienić umowę,z tego co się dowiedziałem dzwoniąc to mogę przejść na 4Mb od grudnia na nowej umowie czyli tracę z umowy 6 miesięcy a zyskuję 4Mb,1zł przez pół roku i 74 zł przez pozostały czas a teraz płacę 84 za 2Mb tylko babka mi powiedziała że to jest na modemie (myślałem że te prędkości i LLU tylko na routerze),że to jest LLU czyli wykupiona linia od tp i nie powinno być problemu z prędkością,a problemy z 2 Mb to mam,właśnie dziś dzwoniłem bo nie miałem nawet 1Mb i przy okazji próbowałem się czegoś dowiedzieć o tych promocjach.Co o tym sądzicie tym całym LLU i czy to będzie działać

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się dowiedziałeś w związku z tą awarią ? Bo mnie wciskają, że w mojej strefie numeracyjnej mają awarię masową i technicy nad tym pracują :-) Co ciekawe sprawdzałem na Neo sąsiadki które nigdy nie nawaliło i w TP też chyba awaria bo ledwo 300-500Kb z 2Mb/s zostało - tak było cały dzień wczorajszy (święto i sieć przeciążona) i dzień wcześniej. Dzisiaj po południu wyciąga nieco ponad 1Mb/s więc coś jest na rzeczy bo to Neo nigdy nie nawalało. U mnie w Netii teraz też jest ledwo 1Mb/s - PONIŻEJ KRYTYKI. Nie chce mi się ciągle dzwonić bo i tak usłyszę to samo ale jakie jest inne wyjście ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czwartkowej interwencji telefonicznej netia stwierdziła że to coś na ich centrali,ale na drugi dzień pojawili się technicy z tepsy i stwierdzili że kabelek miałem uszkodzony w skrzynce ale jakoś za bardzo ani jednym ani drugim nie wierzę spadki są nadal,zaraz sprawdzę...jest dobrze a może za godz. lub jutro nie będzie,w netii sami nie wiedzą o co chodzi,każdy co innego mówi tak jak się chciałem dowiedzieć czy mogę przejść na 4mb,sprawdzam na stronce jest dostępne pod moim adresem LLU na lini tp,dzwonię-owszem w ramach 2-letniej umowy mogę raz zmienić na lepszą ofertę a 4mb i 76 czy 78 zł to lepsza oferta niż 2mb za 84zł więc mówię że przedzwonię jutro jak się zdecyduję,dzwonię na drugi dzień a pan mi mówi że niestety ale na lini tp nie jest dostępne 4 mb a tylko 1,2,8 i nie ma LLU więc ręce mi opadły znowu,zadzwonię w poniedziałek to znowu co innego usłyszę? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezły bajzel tam mają. Ja nie mam nerwów ciągle dzwonić bo rozmowy nagrywają a mnie się cisną same ciężkie słowa na język :-) Zadzwonię jutro zapytać jak sytuacja wygląda bo Neo sąsiadki od 3 dni chodzi gitara a u mnie od 14-22 ledwo 1Mbps. Ja jestem niemal przekonany że zwyczajnie sprzedali więcej niż mają i dlatego takie spadki - w awarię trwającą ponad tydzień nie wierzę bo do 14 i po 22 śmiga jak marzenie to co awaria pracuje tylko w godzinach szczytu ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać, jak miałem wczesniej tel z TPSA, potem w tele2, a teraz przejęła to netia...to warto brać u nich net?

 

Bo mam z lokalnej kablówki, ale płace jak za zboże za 256kb, przy zmianie na 1mb zapłace o 20zł miesięcznie więcej niż w netii a bedę też uwiązany na 2lata, bo te pacany inaczej niż tzw "promocje" umów nie zmieniają i nie podwyższają sami transferów jak np robi to Multimedia...

 

Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze moją walke z netią i tepsa

4 pazdziernika zglosilem tepsie i netii ze sie przeprowadzam (mam neta z netii telefon w tepsie) , mowili mi ze max 21 dni. przedwczoraj dostalem aneks do umowy od netii - pierwsza wysłali na stary adres chociaz zglaszalem zeby wysłali mi na nowy (wiszenie na infolini netii 1,5 godziny z komorki o ponowne wyslanie aneksu). dzis jest 21 październik jutro odeśle im umowe , wczoraj wisialem 3 h i nikt na infolini nie odebral telefonu chcialem sie spytac czy ten aneks jest poprawny gdyz nic w nim nie ma o nowym adresie. Dzis poszedlem do znajomych maja telefon w netii wisialem na infolini tylko 15 minut udalo mi sie ustalic ze aneks jest ok .Pani w infolini powiedziala mi zebym zadzwonil kolo 3- 4 listopada (minie miesiąc od zgloszenia). Powiem tak mam juz dosyc tych pieprzonych infolini w netii i tepsie. Przeprowadzam sie raptem 2 przecznicy dalej Minie miesiąc a neta jak nie ma tak nie bedzie. Tak sa traktowani klienci ktorzy zrezygnowali z neostrady 2 lata temu na rzecz netii. Przez 3 tygodnie spedzilem w sumie z 6 h na infoliniach. Nie bede opisywal co mi miłe Panie z infolini tepsy mowily bo nie mam siły.

 

 

Który to dzisiaj mamy ..?? ja w dalszym ciągu nie mam neta :):) nie dodać nic ująć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam netie 8mb, a w sumie to niecałe 6 mb i tu jest problem!! Mój Modem to Thomson speedtouch 330 ten granatowy co oferuje Tepsa!! Mój transfer na Speedteście wynosi około 6 mb a mam niby mieć 8mb w netii twierdzą ze u nich jest wszystko ok.! Wiec zrobiłem format dysku na którym jest system, a 2 dysk na którym mam inne dane całkowicie wypiąłem wiec jakiekolwiek wirusy, robaki itp. nie wchodzą w grę. Panowie twierdzą ze to wina modemu ale on według producenta ma max przepustowość 8,1 mb wiec czemu mi nie osiąga np. 7.5 tylko ok. 6??

Edytowane przez polowniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam gwarantowany jest dany transfer do najbliższego serwera z którym się łączysz, a potem jak jest wąskie gardło do kolejnego serwera to ci obcina i tego nie przeskoczysz

no spoko ale wcześniej miałem netie ale 2mb i NIGDY mi nie pokazało poniżej 2!! Przeważnie niewiele ale ponad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo od ciebie do serwera z którym się łączyłeś miałeś zagwarantowane 2 mb i łącze wyrabiało bo dalej było większe

teraz masz do najbliższego serwera 8mb ale ten do kolejnego ma np ograniczenie 6mb więc się robi wąsko i więcej niż te 6mb nie przeciśniesz (teoretyzuje bo to by trzeba fizycznie sprawdzić czy tak faktycznie jest u ciebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...