Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w przypadku LLU telefon leci normalnie po kablu, wpinasz aparat bezpośrednio do gniazdka, dostarczane routery są bez bramek VoIP i są to albo wspomniane Pirelli, gdzies troche wczesniej pisałem jaki konkretnie model, albo asmax`y.

Można użyć dowolnego swojego routera z modemem adsl.

Bawiłem się tym Pirelli, modelem jeszcze z bramką (dostarzany do usługi OneOffice) i jest naprawde spoko sprzęcik.

Masz pełny dostęp do panelu zarządzania routerem.

 

@up na Dekerta jest generalnie LLU ale to zależy od numeru budynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i może ja też dołożę swoje pięć groszy w tym temacie: po 2 latach w tpsa (internet 1mb) postanowiliśmy zmienić internet na szybszy i oczywiście skusiliśmy się na ofertę Netii 8MB. Umowa weszła w życie od wczoraj i niestety od razu problem. Zamiast 8MB jest:

 

Dołączona grafika

 

Wykonaliśmy od razu wczoraj telefon do Netii, usłyszeliśmy ze mamy zaniżony transfer ;) i w ciągu 24 godzin wyślą technika - poczekamy, zobaczymy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Downstream Upstream

SNR Margin

17.5 9.0 db

Line Attenuation

35.5 21.0 db

Data Rate

2496 320 kbps

Teraz działa na tym 2Mb/s i ładnie trzyma transfery, do centrali mam około 3700m po kablu. Pójdzie na tym 6Mb/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało zerwać z netią umowę, transfery jakie miałem można sobie zobaczyć 2 str wstecz, z 6mb mialem 0.5 wieczorami. Zrobiłem szereg pomiarów, napisałem reklamacje, uargumentowałem to że skoro nie są w stanie zagwarantować takiej samej jakości usługi na tej lini jak TP to niech zerwą umowę. Reklamację wysłałem, a przy okazji powędrowałem do delegatury UKE i złożyłem skargę. No i czekałem, aż tu pewnego pięknego dnia wyłączyli mi neta bez ostrzeżenia pomimo zapłaconego abonamentu. Przez miesiąc netia blokowała linię, po czym udało się podpisać z TP umowę na 6mb neostradę. Efekt tego taki że teraz dzień i noc mam bite 6mb, więc nie dajcie sobie wcisnąć kitu na infolinii netii że to wina TP.

Netia to zwyczajna banda złodziei sprzedająca więcej niż posiada i to jest powodem takich a nie innych transferów, co potwierdził nawet facet w UKE, tyle tylko że zastrzegł że oficjalnie tego powiedzieć nie może, bo robią to zgodnie z literą prawa...

Naiwnych naciągają minimalnie niższymi cenami, szkoda tylko że jakość świadczonych usług się nawet nie umywa do tepsy. (aż dziw bierze że do takich przemyśleń doszedłem, Ja odwieczny malkontent nt. usług TP, ale taka niestety smutna prawda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Przymierzam się do zmiany internetu. Telefon stacjonarny mam z TPSA wraz z najtańszym abonamentem. Zainteresowałem się ofertą Netii Internet Superliga 4Mb/49 zł oraz 8Mb/59zł.

Dołączona grafika

 

Już byłem prawie zdecydowany i chciałem zamawiać, ale niestety w mojej lokalizacji jest dostępna tylko oferta 1Mb/49 oraz 2Mb/59zł ;/

Dołączona grafika

 

Z czego wynikają te różnice ? Dlaczego nie mogę mieć 8Mb/59 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wymyślają chyba nowe reklamy. A tak na serio to co jakiś czas rozbudowują trochę, jak do nich zadzwonisz i zapytasz odpowiedzą zapewne że "Nie w najbliższym czasie". Zależy też gdzie mieszkasz, czy mają w okolicy klientów itp. Jeżeli nie zależy Ci teraz na prędkości, a chcesz mieć opcje bardziej przyszłościową to radziłbym wziąć teraz jakąś tanią neostradę i później z przyspieszeniem raczej nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od niechcenia przed chwilą wszedłem na stronę Netii i okazuje się, że mam dostępny Internet do 20 Mb/s w BSA na łączach TPSA. Jutro muszę zweryfikować i zadzwonić na infolinię, umowa kończy się w sierpniu.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od niechcenia przed chwilą wszedłem na stronę Netii i okazuje się, że mam dostępny Internet do 20 Mb/s w BSA na łączach TPSA. Jutro muszę zweryfikować i zadzwonić na infolinię, umowa kończy się w sierpniu.

 

Dołączona grafika

 

Ja tez mam dostepny BSA.W tej chwili mam radiówkę z transferem 80kb/s wiec mam nadzieje, że to bedzie krok do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś z was netie 20mbit?

bo 17 maja mi to puscic i zastanawiam sie jak będzie to hulać - z informacji o łączu:

DSL Mode: ADSL2+

DSL Channel: 64

DSL Upstream Rate: 320000

DSL Downstream Rate: 2494569

 

Down up

DSL Noise Margin: 34.0 dB 31.80 dB

DSL Attenuation: 2.0 dB 15.5 dB

DSL Transmit Power: 20.3 dBm 3.9 dBm

a urządzenie to:

Vendor: Linksys

ModelName: WAG54G2

 

-----------------------------------------------

 

pozwole sam sobie odpowiedzieć

Dołączona grafika

test robiony przed 6 rano...

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ja dobrze zrozumialem to co jest napisane na stronie netii, czyli ze w trakcie trwania umowy moge zmienic predkosc lacza? Obecnie place 55zl za 1mb co jest po prostu smieszne. Pare dni temu wszedlem na strone netii i zobaczylem opcje przedluzenie umowy/zmiana predkosci. Czy ktos z Was juz z tego skorzystal? WYpelnilem formularz i myslalem ze ktos sie do mnie odezwie z netii od srody nie ma odzewu. Czy jest w tym jakis haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do Netii i powiedziano mi, że mogę przejść na 20Mb. Obecnie mam 6Mb BSA na 24 miesiące. Przechodzi się na 20Mb i okres umowy jest od nowa na 2 lata. Trzeba załatwić 13 dni przed upływem aktualnego okresu rozliczeniowego, żeby weszło od następnego.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Może wąskim gardłem jest łącze doprowadzone do dslamu/punkt styku tpnet/netia nie wiem. Ale jestem zadowolony, śmiga jak błyskawica, za 1mbit płaciłem z zawieszeniem 86zł niecałe, tutaj 5zł więcej.

Ping na wyspy 59-60ms

wp/onet 39/25ms.

 

edyta: Z rapida 1400-1500KB/s

edyta 00:35: Przyśpieszyło, z rapida leci 1950, dobija do 2000KB/s - ewidentnie, albo coś się zapycha albo przycinają pasmo w dzień.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonię w poniedziałek na infolinię i zmieniam ten 1 Mb/s na tą 20-tkę ;). Na lipiec powinni się wyrobić. Zamawiał ktoś z was przez www? Dobry jest ten router z wifi? Można w nim antenę wykręcić i wsadzić lepszą? ;)

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za długo czas odpowiedzi ale mialem nie ciekawą sytuacje z rzeką 700m od mojego domu....

umowe zmienilem w trakcie jej trwania z 2mbit na 20

Downstream Rate: 23240 kbps

Upstream Rate: 1164 kbps

co do 1mb/up - to naprawde tyle jest - sciagalem najszybciej kolo 2,2 megabajta na sekunde i strony chodzily nie ma sytuacji by net wyrazie zwalnial - tak wiec ogolnie jest ok- nie ma zrywania polaczen - realnie mam jakies 12-14 mbit na uplad'zie

 

tak wiec narazie polecam - jedna drobna uwaga - poprzednio mialem 20 zł zniki za to ze mam i internet i tel w neti - dzis patrze na fakture i znizka zniknela zamias 130-134zł dostałem rachunek na ponad 150... - o czym mnie nie poinformowali dlatego zaraz po tym zlozylem reklamacje- zobacze co z tego wyjdzie

 

 

-----------------

dodam też że ping spadł z 60ms na 45ms - testowane na onecie

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosweratu,

 

Jaki masz modem/router?

Bo coś mi się zdaje, że u mnie wąskim gardłem jest sprzęt (wag54gs) który nie daje rady z wyciągnięciem przynajmniej 2MB/s 24/7

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam - WAG54G2- jak mialem 2 mbit to czesto zdarzalo mi sie ze nie mialem pelnych 2 - teraz w sumie mi wsjo radno czy mam pełne 20 czy tylko 14...

Jak obsluguje ADSL2+ to 20-tka powinna ci chulać:)

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługiwać, obsługuje, synchro mam:

Downstream Rate: 23128 Kbps

Upstream Rate: 928 Kbps

Tylko nie wiem, czy to netia taką padakę odstawia, czy sprzęt się dławi.

Będę musiał skoczyć na dniach do sklepu pożyczyć jakieś tplinki i sprawdzić na nich.

Netia niby 'gwarantuje' przy dwudziestce 8.

 

 

 

W tej chwili:

 

Dołączona grafika

 

A z noc.gts leci 700KB/s.

 

Choć w dniu dzisiejszym jestem w stanie to zrozumieć, bo mamy weekend, powodzie itd.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co sugerować samym Speedtestem, przy wyższych prędkościach nie wszystkie serwery tam wyrabiają, własnie to Zabrze z postu powyżej (serwer Debacom`u) jest wyjątkowo cienkie, proponuje przełaczyć na Opole albo Mikołow - tam z reguły udawało mi sie uzyskać rzeczywiste pomiary, czy to na łaczach netii czy upc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych jest podobnie.

 

Akurat w tej chwili z rapida max to jakieś 1300-1400KB/s. Sprawdzałem na ewro, tam leci 8-10MB/s (Tak megabajtów)

Jeszcze nigdy nie udało mi się dobić do 2MB/s.

 

Jeszcze sprawdzę na innym modemie, jak nie pomoże to chyba nic nie poradzę. Dobre i to, najważniejsze, że nie muli, działa sprawnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może trochę pochwał dla odmiany

 

ze 2 lata temu zmieniłem z tepsy na netie (1mbit), chyba była to jedna z lepszych decyzji bo:

na dzień dobry z tepsianego 1mbit na 1mbit w netii - net przyspieszył sporo, szczególnie wieczorami gdzie wtedy tepsa najnormalniej nie wyrabiała;/

na tamte czasy oferta była o dobre 40-50zł tańsza

od początku współpracy miałem 1 (jedną) awarię dłuższą niż ~2h - na infolinii na dzień dobry był komunikat że całe podbeskidzie leży jeśli chodzi o internet

po około 18 miesiącach zmieniłem na 2mbity (ciągle miałem 6miesięcy do końca umowy) automatycznie przedłużyło to umowę na 24 miesiące (i co ciekawe dostałem 6miesięcy gratis>.>), aktualnie ponownie zmieniam promocje na te 20mbit co jest teraz, (po 7 miesiącach od zmiany poprzedniej), wszystkie aktualizacje umów - przez telefon, kompletnie bezproblemowo (no poza czekaniem na konsultanta na infolinii - mogliby ich więcej zatrudnić;/)

co do transferów - praktycznie 24/7 z dobrego serwera pełnym łączem szło zawsze, na pingi też narzekać nie mogę.

 

zrobię update po 1 czerwca - wtedy te 20mbit mają mi włączyć.

 

PS aktualnie 2mbit-y na łączach tepsy, bsa.

 

edit: dodany speedtest

Dołączona grafika

Edytowane przez ChrisB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz jest tak :blink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Coś chyba za dużo ludzi się na ową ofertę rzuciło :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...