Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sie zastanawiam czy zostać w Tepsie czy przejść do Netii. Otóż dzisiaj dzwonił konsultant z TP i zaproponował 20Mb za 109zł z tym że przez pierwsze 6 miesięcy abonament za 1zł i dodatkowo abo na telefon też obniżony do 1zł przez 6 m-c.

 

Z drugiej strony mam opcje 20Mb z Netii za 94zł.

 

Telefon mam w TP, abonament socjalny tylko właśnie dla utrzymania lini. Nie chce numeru do Netii przenosić bo jest zwyczajnie drogo a po co mi to, skoro i tak dzwonie tylko z komórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo nie warto się pchać - znajomy wybrał 20Mb od Netii i teraz tego poważnie żałuje, bo wyciąga ze cztery. Mam Neostradę od 2003 roku, miałem różne opcje, teraz zdecydowałem się na 20Mb i nie żałuję. Speedteścik: http://www.speedtest.net/result/868135103.png. Oczywiście gdybym mógł, to bym zmienił providera, ale w mojej okolicy nie ma lepszej oferty (400m są bloki, w których jest Aster i UPC, ale to jednak te złowieszcze czterysta metrów). Nadal nie lubię TP, ale akurat w tym wypadku dobrze się wywiązują :). Od siebie polecam, tym bardziej, że masz względnie ok ofertę - ja płacę te 110 PLN miesiąc w miesiąc i tak będzie jeszcze przez najbliższe 11 miesięcy (czy jakoś tak, nie pamiętam na ile tym razem podpisałem umowę).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czy zostać w Tepsie czy przejść do Netii. Otóż dzisiaj dzwonił konsultant z TP i zaproponował 20Mb za 109zł z tym że przez pierwsze 6 miesięcy abonament za 1zł i dodatkowo abo na telefon też obniżony do 1zł przez 6 m-c.

 

Z drugiej strony mam opcje 20Mb z Netii za 94zł.

 

Telefon mam w TP, abonament socjalny tylko właśnie dla utrzymania lini. Nie chce numeru do Netii przenosić bo jest zwyczajnie drogo a po co mi to, skoro i tak dzwonie tylko z komórki.

 

skoro masz telefon, to jakim cudem Ci wychodzi 94? skoro 20mbps kosztuje 69pln a jak bierzesz w pakiecie z tel. Netii 59pln żadnej opłaty za utrzymanie łacza nie placisz dodatkowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz telefon, to jakim cudem Ci wychodzi 94? skoro 20mbps kosztuje 69pln a jak bierzesz w pakiecie z tel. Netii 59pln żadnej opłaty za utrzymanie łacza nie placisz dodatkowo)

 

Ot wychodzi czytanie umów przez ludzi ;)

 

W regulaminie promocji Mega-Przyspieszenie w Netii stoi jak byk, że 69zł gdy mam już telefon w Netii, 59zł jak biore z telefonem, a 94zł gdy telefon mam w TP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czy zostać w Tepsie czy przejść do Netii. Otóż dzisiaj dzwonił konsultant z TP i zaproponował 20Mb za 109zł z tym że przez pierwsze 6 miesięcy abonament za 1zł i dodatkowo abo na telefon też obniżony do 1zł przez 6 m-c.

 

Z drugiej strony mam opcje 20Mb z Netii za 94zł.

 

Telefon mam w TP, abonament socjalny tylko właśnie dla utrzymania lini. Nie chce numeru do Netii przenosić bo jest zwyczajnie drogo a po co mi to, skoro i tak dzwonie tylko z komórki.

 

 

Jezeli piszesz ze przez pierwsze 6m masz neta za 1zł to na jaki okres umowa? bo przy okresie 1rok jest 1zł przez pierwszy miesiac. Czy przygotowała oferte specialnie dla ciebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez zmian.

 

Najbardziej w Tp rozwala mnie to ze dzwonia i nawija konsultant "przygotowalismy oferte specialnie dla Pana" tylko ze ta oferta to qrwa jest taka sama jak bym poszedl i podpisał umowe jako nowy uzytkownik. Zero incitywy w strone dlugoletnich uzytkowników ;/

 

Co do Neti. dzwonilem do nich i pytalem czy na lini Tp jest inna oplata za 20Mb/s, uslyszalem nie wynosi ona 69zł ;/ wiec teraz zglupialem ze 94zł.

Sam teraz stoje przed trudnym wyborem Netia czy TP.

 

Ktorys z kolegów pisał ze jego znajomy wzioł Netie i z 20Mb/s ma 4Mb/s. co na to netia? daleko ma do Centrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot wychodzi czytanie umów przez ludzi ;)

 

W regulaminie promocji Mega-Przyspieszenie w Netii stoi jak byk, że 69zł gdy mam już telefon w Netii, 59zł jak biore z telefonem, a 94zł gdy telefon mam w TP.

 

 

no to źle rozumiesz. Zacznijmy od tego, regulamin"Mega-Przyspieszenie w Netii" dotyczy LLU i sieci miedziane Netii, na BSA jest regulamin "Mega Przyspieszenie".

Żeby aktywować internet na BSA musisz miec generalnie linie z TPsa (może być na niej aktywowany już wlr innego operatora - czyli np głos z Dialogu) i jesli bierzesz sam internet a z głosem zostajesz w TPsa czy kogo tam masz na tej linii to płacisz za 20mbps 69pln, jesli przechodzisz tez z głosem do Netii (wlr) to za 20mbps placisz 59pln.

 

W przypadku LLU gdy nie masz wogóle linii telefonicznej i bierzesz sam internet dochodzi Ci opłata za utrzymanie łacza +30pln czyli 20mbps kosztuje wtedy 69pl+30pln=99pln taka sama cena jest jak byś aktywował net`a na BSA i po aktywacji zrezygnował wogole z tel. stacjonarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekalem dwa ;)

 

A co do ceny lacza z telefonem TP - uwaga, bo niektorzy konsultanci nie wiedza, co mowia. Mi facet proponowal 84zl za 8Mbit (odpowiednik tych 94 za 20, tylko wtedy jeszcze 20 nie bylo) na linii TP, plus abo socjalny TP.

Pare telefonow pozniej okazalo sie, ze taka oplata jest wtedy, gdy w ogole nie chcemy miec telefonu i po zdecydowaniu sie na ta opcje w komplecie dokumentow do podpisu dostajemy tez pisemko o zgode na likwidacje linii tel. Za telefon na linii TP SA placi sie normalna cene, a nie ta z dopiskiem "plus utrzymanie linii".

 

Swoja droga, wzialem neta od nich w najgorszym mozliwym momencie, jak 20Mbit jeszcze nie bylo, a na linii TP SA mogli dac co najwyzej 1 albo 2 Mbit. Ale za to jak cos pokrecili przy podlaczaniu, to sprawe zalatwilem prawie od reki u jednego goscia.

 

Co do oferty TP SA - policz sobie, ile bedziesz bulil po tych 6 miesiacach i czy to sie kalkuluje. Bo przeciez abo socjalnego sobie nie zostawisz, a nawet jak zrezygnujesz, bo np. 20Mbit sie u Ciebie nei da zrobic, to do socjalnego juz nie wrocisz - miej to na uwadze.

 

Aha, jeszcze jedno - nie wiem, jak obecnie TP SA zalatwia sprawe, ale ja w Netii mam praktycznie stale zewnetrzne IP. To znaczy: dopoki sie router nie zawiesi czy pradu nie zabraknie to sie IP nie zmieni, bo Netia nie rozlacza co 24h. Natomiast przy ponownym podlaczeniu dostaje sie losowe IP z puli. Ja poki co mam ten sam adres od ponad miesiaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie to juz musisz sobie sam odpowiedziec. :)

Mam taki sam problem jak ty. Umowa mi sie konczy i nie wiem co zrobic. Bardziej skłaniam sie w strone Netii. Centrala blisko 600m ode mnie, mam kilku uzytkowników z mojego terenu ktorym netia sprawuje sie dobrze i nie narzekaja ale pozostaje "ale" czy wszystko bedzie dobrze ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy oczekiwania to chyba były tylko przy starcie BSA? Sam czekałem wtedy ze 3 tyg. Kolega z pracy ostatnio przechodził do Netii było gładko i nie czekał na podłączenie praktycznie w ogóle.

 

Aha, jeszcze jedno - nie wiem, jak obecnie TP SA zalatwia sprawe, ale ja w Netii mam praktycznie stale zewnetrzne IP. To znaczy: dopoki sie router nie zawiesi czy pradu nie zabraknie to sie IP nie zmieni, bo Netia nie rozlacza co 24h. Natomiast przy ponownym podlaczeniu dostaje sie losowe IP z puli. Ja poki co mam ten sam adres od ponad miesiaca ;)

 

To ciekawe bo u mnie jak mam Netię od 3 lat czy coś koło tego, rozłącza tak samo jak w było w neo, co 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@borsuczy_król - ja mam LLU i niestety przesiadka z Tepsy (brak Neo, abo socjalny) do Netii (telefon+internet) trwala rowne dwa miechy - umowa podpisana 1. kwietnia, uslugi aktywowane 1. czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaryzykuję i wezmę od Netii 20 Mbit, obecnie mam od nich 1 Mbit na BSA i abonament socjalny w TPSA. Jak to działa w Sosnowcu? Może, ktoś jest z tego miasta i może coś się na ten temat wypowiedzieć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pewien problem z internetem od Netii na linii TP.

Przedłużyłem umowę internetową z 1Mb na 20Mb.

Od 1 sierpnia powinien już być.

Nie było go jednak, więc zadzwoniłem do Netii.

 

Dowiedziałem się że u nich jest wprowadzona prędkość 20Mb. Pracownik zapytał mnie o osiągi z testu ze strony np. speedtest.pl. oraz pokazywane w panelu routera (Pentagram Cerberus P6341). Wartości były takie jak dotychczas czyli 1Mb.

Dział techniczny skontaktował się ze mną.

Powiedzieli że łącze nie spełnia wymagań oraz zaproponowali mi neta 10Mb.

Zgodziłem się ale czy to nie ich wina, że router nie synchronizuje takiej prędkości?

 

Jeszcze nie wiem jak będzie z tymi 10Mb.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez QuaiL2048

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie netia tez zalatwila :/ Niecaly miesiac temu zglosilem ze chce przyspieszyc neta do 8mbit, okazalo sie ze na moim laczu mozna tylko 6mbit. Zgodzilem sie i sprawa wygladala na zalatwiona, 6mbit mialem miec od 1 sierpnia. 1 nic, drugiego tez nic wiec po poludniu do nich dzwonie, 5 razy probowalem sie dodzwonic i bez efektu. Stracilem prawie 10zl nie zamieniajac nawet zdania z konsultantem. Dzisiaj juz konkretnie wnerwiony zadzwonilem ponownie i okazalo sie ze przyspieszenie "nie doszlo do skutku" jak to powiedzial konsultant. Przykro im ale jestem jednym z wielu uzytkownikow u ktorych wlasnie trwa migracja na lacza netii (cokolowiek to znaczy) w trakcie czego nie mozna dokonywac zmian w umowie/laczu. Mam "se" poczekac do konca wrzesnia i w pazdzierniku zadzwonic raz jeszcze. Fajnie ze w ogole ktos z netii mial zamiar mnie poinformowac o taikm obrocie spraw. Bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała netia, jak ktoś się zastanawia nad przejściem z tp to polecam się cofnąć o kilka stron w tym temacie. Tak miałem od dnia pierwszego w netii przez 2 miesiące dzień w dzień do czasu aż mi się udało umowę rozwiązać i czym prędzej wrócić do tp...

Czuję się w obowiązku informować ludzi w co się pakują, bo netia IMO to zwyczajny oszust telekomunikacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany providera coraz bliżej i mam do was pytanko.

Czy te 69zł to jest bez zadnych haczyków ze strony Netii, w sensie taki ze niestety ale u pana to bedzie kosztowało wiecej? Mam obecnie Telefon w TP i Neostrade. Czy kros miał jakies problemy z cena za uzytkowanie??

 

Szanujmy mowe polska... Interpunkcji nawet nie ruszalem, bo nic by czarnego w poscie nie zostalo. Costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cena jest bez hakow, "przez pierwsze X miesiecy", "tylko w wybranych rejonach" itp. Ze strony Netii mozna sciagnac regulamin promocji, tam jest to dokladnie napisane.

Oczywiscie, co sie da u Ciebie i ile bedzie przesiadka trwala to inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie zaczęły się jaja. Miałem mieć od 1.09 20 Mb/s, kilka dni wcześniej zapowiedzieli, że wszystko będzie ok. Niestety, dalej mam 1Mb/s. Dzwoniłem na infolinię i poinformowano mnie, że zmiana jest w trakcie realizacji. Następnie zadzwonili do mnie, mówiąc, że 20 Mb/s jest u mnie nieosiągalne i zaproponowali 6 Mb/s za 59 zł. Nie było mnie w momencie odebrania tego telefonu w domu, zapewniali, że podłączyli mi 6 Mb/s, przychodzę do domu o 23 a tu nadal 1 Mb/s. Jutro rano zadzwonię do nich, bo po prostu jaja sobie robią.

 

Tutaj parametry mojej linii w chwili obecnej. Router jaki posiadam to TP Link TD-W8101G.

Dołączona grafika

 

BTW ten router z Asmax'a, który wysłali za 1 zł, jest bardzo lamerski - takiego pokręconego, glupiego interfejsu jeszcze nie widziałem. Zaaplikuję mu oryginalny soft, bo na ten z Netii nie mogę patrzeć.

 

QuaiL2048 - w ustawieniach ADSL zamiast G.dmt daj ADSL 2+.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić netię. Wcześniej miałem radiówkę i była masakra. Co prawda czekałem 4 miesiące!!! Aż mnie podłączą do siebie (na kablu TP, przeniesienie numeru+opcja internetu, której nie mogli mi zapewnić...). Jednak po przyłączeniu mam tak:

 

Dołączona grafika

 

Obecnie migruję na 6Mbit/s za 49zł (wcześniej za 2Mbit płaciłem 64zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie skantarek.netia.pl/skantarek/start.do można sprawdzić czy linia spełnia wymagania.

Otrzymałem takie oto dane:

Telefon i internet w pakiecie : Usługa dostępna. Maks. prędkość ściągania [downlink] kbit/s
Tylko telefon : Usługa dostępna
Tylko internet : Usługa dostępna. Maks. prędkość ściągania [downlink] kbit/s

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak interpretować słowo "downlink" ? Chyba powinna być odpowiednia liczba zamiast słowa "downlink".
Wiem co to słowo oznacza, tylko zastanawia mnie jak to się ma do informacji o łączu.

Samodzielna naprawa pilota do telewizora
Czasami, gdy nasz podręczny przyjaciel odmawia posłuszeństwa, gdy przestają działać niektóre przyciski, albo reaguje dopiero po silnym naciskaniu na poszczególne przyciski, w większości przypadków lekiem na całe zło, jest prosta czynność naprawcza, którą możemy wykonać samodzielnie. W pierwszej koleności należy jednak sprawdzić baterie, które należy wymieniać okresowo (jeden komplet baterii nie powinien być używany dłużej niż sześć miesięcy).                  Najtrudnieszym etapem i jednocześnie wyzwaniem dla naszych zdolności manualnych jest demontaż naszego urządzenia. Aby dostać się do jego wnętrza, należy pozbyć się ewentualnych śrubek mocujących, a następnie przy pomocy małego wkrętaka, podważając plastikowe zaczepy obudowy (zatrzaski), delikatnie rozłączyć połączone części obudowy. Wprawne ręce dokonają takiej czynności bez użycia narzędzi, naciskając obudowę palcami w odpowiednich miejscach.  Z uwolnieniem laminatu (płytki drukowanej z całą elektroniką) oraz samej klawiatury z przyciskami, nie powinniśmy mieć większych problemów. Te dwa bowiem elementy należy teraz poddać krótkiej kąpieli w ciepłej wodzie, przemywając lekko namydlonym pędzelkiem (mydło rozpuszczone w wodzie stworzy odczyn zasadowy, który będzie doskonałym neutralizatorem dla kwaśnego środowiska przewodzącego, powstałego na naszych elementach w efekcie normalnej eksploatacji). Po przepłukaniu, należy wytrzeć wstępnie nasze elementy bawełnianą ściereczką, a potem wysuszyć, aby szybko pozbyć się resztek wody z miejsc niedostępnych.
 Po tym zabiegu składamy urządzenie w całość, dbając o to, aby "elektrody - sprężynki" znalazły się we właściwym miejscu i zapewniły skuteczne połączenie z odpowiednimi biegunami baterii.
 Proces przemywania wewnętrznych części pilota jest skuteczną metodą na większość jego dolegliwości, jednak musimy pamiętać, aby nie używać do tego celu żadnych specyficznych środków, takich jak alkohole czy rozpuszczalniki.
Edytowane przez yodacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie skantarek.netia.pl/skantarek/start.do można sprawdzić czy linia spełnia wymagania.

 

Otrzymałem takie oto dane:

 

Telefon i internet w pakiecie : Usługa dostępna. Maks. prędkość ściągania [downlink] kbit/s

Tylko telefon : Usługa dostępna

Tylko internet : Usługa dostępna. Maks. prędkość ściągania [downlink] kbit/s

 

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak interpretować słowo "downlink" ? Chyba powinna być odpowiednia liczba zamiast słowa "downlink".

Wiem co to słowo oznacza, tylko zastanawia mnie jak to się ma do informacji o łączu.

 

 

Wejdź na tą stronę i sprawdź.

https://www.netiaonline.pl/skantarek/standard/checkSubmit.do

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie powiedziano mi, że niby 20 Mb/s nie mogę mieć bo linia jest za słaba, za to powiedzieli, że 6 Mb/s będzie działać (w abonamencie za 59 zł), ale dopiero od nowego miesiąca rozliczeniowego. Takie jest porozumienie między Netią, UKE i TPSA. Tak więc miesiąc w plecy faktura jak za 20 Mb/s (69 zł) - dopiero jak przyjdzie, mam zadzwonić, żeby skorygowali na 49 zł, pani na infolinii powiedziała, że taka jest procedura :lol:. Nieźli kretynie pracują w jednej i drugiej firmie. Netia twierdziła, że robili testy i 20 Mb/s pójdzie bezproblemowo, wysłali żądanie do TPSA, 1.09 zaaktywowałem usługę, po czym router nie synchronizował się. Zgłosiłem awarię, powiedziano mi, że żądanie zmiany prędkości odrzuciło TPSA, ponieważ linia jest za słaba i pozostawili dalej 1 Mb/s. Zadzwonili do mnie z Netii, powiedzieli, że maksymalnie mogę mieć 6 Mb/s, ale nie mogłem z nimi długo rozmawiać, powiedziałem, że oddzwonię. Jak oddzwoniłem, dowiedziałem się, że linia spełnia wymogi na 6 Mb/s, zatwierdziłem to i dopiero od 1.10 będzie zmiana prędkości. Jakby wcześniej w tej chorej TPSA nie mogli sprawdzić ile uciągnie linia, tylko w dniu, który zaczyna nową umowę. Będą jaja, jak 1.10 TPSA stwierdzi, że 6 Mb/s nie uciągnie linia :lol:.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oldskul

Jak sprawdzić faktyczne możliwości linii? Jeśli dysponujesz jakimkolwiek namiarem na swoje łącze np. numer telefonu (może być z netii), zadzwonić na infolinie neostrady (800102102 lub 801505505) ) i zapytać ile maks może działać. Na tych dwóch infolniach pracują technicy a nie handlowcy więc ściemniać raczej nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oldskul

Jak sprawdzić faktyczne możliwości linii? Jeśli dysponujesz jakimkolwiek namiarem na swoje łącze np. numer telefonu (może być z netii), zadzwonić na infolinie neostrady (800102102 lub 801505505) ) i zapytać ile maks może działać. Na tych dwóch infolniach pracują technicy a nie handlowcy więc ściemniać raczej nie będą.

 

Przeczytałem twojego posta i podkusiło mnie żeby zadzwonić na jeden z tych numerków i wywiedzieć się o swojej linii.

Wcześniej sprawdzałem linie "Skantarkiem", u znajomej w Orange, oraz sprawdzała mi linię konsultantka z Neo. Na wszystkich tych źródłach wyszło 20/1

 

Dzwonie dzisiaj na infolinie przedstawiam sprawę i ku mojemu żdziwieniu konsultant techniczny informuje mnie że moja linie max 1mBit a ja <wow> i nic wyżej nawet 2mBit nie pójdą na tej linii. Ale przyjął zgłoszenie żeby technicy na miejscu w centrali sprawdzili parametry łącza.

 

Zszokowany zadzwoniłem pod drugi dostępny numer i konsultant informuje mnie ze 6mbit bez problemu będzie latać, co do wyższych prędkości to trzeba już info od technika bo pokazuje mu że zdolności są ale może zrywać.

 

Już trochę lepiej sobie myślę ale qrde poszedł papier z umową na 20mBit do netii dobrze ze 10 dni mam żeby zerwać umowę.

Dzwoni technik że sprawdził i 6mBit będzie latać bezproblemowo co do 10 i 20mBit musi się pofatygować do mnie do domu z routerem i sprawdzić czy będzie zrywać czy będzie stabilny bo nowy program na centralach jest postawiony i do końca jeszcze nie wiadomo jak to z nim jest dlatego muszą spr. bezpośrednio u klienta.

Qrde dobrze że sobie zadzwoniłem bo jaka jakieś zaczynają wychodzić ;/ Zobaczymy co technik jutro powie po sprawdzeniu linii.

Skąd oni biorą tych ludzi którzy tam pracują ;/ jeden gada tak z drugim rozmawiam już inna gadka gość po rozmowie wiedziałem że wie o co chodzi bo jak go zaczołem wypytywać to bez żadnego problemu mi odpowiadał. Ale tamten pierwszy to ehhh....

 

Zobaczymy jutro co bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...