Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne bezbolesne zakonczenie umowy z TPSA to koniec umowy albo ewentualnie wykorzystanie zmiany regulaminu. Regulamin będzie zmieniony z racji tego, że TPSA musi uwolnić telefon od usługi neostrada. Czytałem na forum.neostrada.info, że niektórzy już otrzymali pismo do domu odnośnie zmiany regulaminu.

 

Tutaj link do skan'u listu od TP odnośnie zmiany regulaminu zaporzyczony z forum.neostrada.info : KLIK

 

Tak więc tylko czekać, aż Netia będzie dostępna dla większej ilości użytkowników. No chyba, że TPSA wymyśli coś ciekawego....

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pokrzywdzeni przez cyrograf &tp jak rozumuję mają czas do 14 lutego rozwiązać umowę bez żadnych sankcji o ile wniosą pismo do placówki o rozwiązanie umowy. Jeśli tak to tylko muszę się zorientować czy mogę przesiąść się na netię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko. obecnie mieszkam na takiej wsi, że nie dochodzi tu nawet neostrada. Telefon mam i jak domniemam podpiety jestem do centrali cyfrowej (bo pokazuje numery telefonów jakie dzwonią itd). Niestety w telepunkcie nadal wmawiają mi ze neostrady miec nie mogę (mimo ze juz niby cała Polska może mieć). No i tu pytanie - czy w takim przypadku bedzie istaniała możliwośc pociagnięcia internetu z Netii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ciekawe jak z dostepnoscia Netii bedzie... Ponoc 70% abonentow TP, ale chodzi o abonentow ogolem czy meczacych sie na Neo? Podejrzewam ze Neo... Kurde, na wsi mieszkam wiec pewnie z moim szczesciem okaze sie ze u mnie nie da rady :-|

Ktos kto wypowiadal juz umowe Neo moze powiedziec jak dlugo trwaja wszystkie formalnosci zanim jest sie znowu wolnym czlowiekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie u mnie - netia vs. dialog. Jutro podzwonię tu i tam.

Jak dobrze myślę może dałoby się rozwiązać umowę i poczekać do początku marca jaki będzie krok &tp, wtedy zadecydować czy znów z nimi podpisać umowę na nowych zasadach ale już tylko z cyrografem na rok. Być może wreszcie zniosą limity i w tej samej cenie będzie 1 mbit co inni. Ale to pobozne życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a w Nowym Sączu też będzie można założyć NET24 ?? z netii ??

 

Wszedzie tam gdzie chodzi neostrada od lutego

a no właśnie nie wszędzie od lutego... np właśnie w nowosądeckim (strefa 018) prawdopodobnie jeszcze nie od lutego, bo nie ma tam punktu styku Netii z Tepsą a wątpie, zeby do lutego zdążyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie organizacyjne które mnie nurtuje:

czy urządzenia dostępowe, chodzi mi o router+modem adsl+ap w standardzie annex-A działające na neostradzie będzie można wykorzystać przy dialogu i netii, niby ta sama infrastruktura, jak wiadomo dialog ma swoją infrastrukturę opartą o urządzenia typu annex-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie organizacyjne które mnie nurtuje:

czy urządzenia dostępowe, chodzi mi o router+modem adsl+ap w standardzie annex-A działające na neostradzie będzie można wykorzystać przy dialogu i netii, niby ta sama infrastruktura, jak wiadomo dialog ma swoją infrastrukturę opartą o urządzenia typu annex-B

annex a to adsl na pots`ie czyli linii analogowej

annex b to adsl na isdn`ie

 

i operator nie ma tu nic do rzeczy standard jest jeden.

 

 

tepsa oferuje adsl`a (czyli neo i dsl`a) tylko na linii analogowej (pots czy jak kto woli pstn) wieć BSA od innych operatorów w tym np Netii mozliwy bedzie tylko na linii analogowej. Czyli wszystko co chodziło z neo będzie działac z BSA (tak samo zresztą jak działa z adsl`em na miedzi netiowskiej). BSA od neo różni sie tylko jakimiś tam parametrami ustawianymi w sterownikach modemu/configu routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos kto wypowiadal juz umowe Neo moze powiedziec jak dlugo trwaja wszystkie formalnosci zanim jest sie znowu wolnym czlowiekiem?

- 2.11.06Wypowiedzenie Neo i Tel.(na podstawie: Nie akceptuje nowego regulaminu świadczenia usług wchodzącego w życie z dniem

1.12.06., umowa na Neo do 31.01.07)

- 1.12.06 Odłączenie stacji

- 12.12.06 Faktura za usługi telekomunikacyjne za okres 1-31.12.06. (Neo i Tel.)

- 13.12.06 Reklamacja faktury na www.tpsa.pl

- 22.12.06 Pisemna odpowiedź TPSA o uznaniu reklamacji i przeprosiny za pomyłkę (w styczniu faktura korygująca).

- Czekamy co dalej? (zadziała przepływ informacji wewnątrz firmy, czy nie ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie nie wszędzie od lutego... np właśnie w nowosądeckim (strefa 018) prawdopodobnie jeszcze nie od lutego, bo nie ma tam punktu styku Netii z Tepsą a wątpie, zeby do lutego zdążyli.

Wie ktos moze jak ma sie sprawa z lubelskim (081)?

 

- 2.11.06Wypowiedzenie Neo i Tel.(na podstawie: Nie akceptuje nowego regulaminu świadczenia usług wchodzącego w życie z dniem

1.12.06., umowa na Neo do 31.01.07)

- 1.12.06 Odłączenie stacji

- 12.12.06 Faktura za usługi telekomunikacyjne za okres 1-31.12.06. (Neo i Tel.)

- 13.12.06 Reklamacja faktury na www.tpsa.pl

- 22.12.06 Pisemna odpowiedź TPSA o uznaniu reklamacji i przeprosiny za pomyłkę (w styczniu faktura korygująca).

- Czekamy co dalej? (zadziała przepływ informacji wewnątrz firmy, czy nie ?)

Ech, szlag by to trafil. :mur: Pewnie podobnie bedzie teraz, TP nikogo latwo nie wypusci. :mur: Jesli dadza 1 Mb i zniosa limity to ostatecznie wytrzymam do konca umowy, nie mam ochoty na procesowanie sie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cmx

* na dzień dzisiejszy z usługi mogą skorzystać Klienci Indywidualni z Województwa Śląskiego na numerze kierunkowym (032) i Klienci Biznesowi z całego województwa.

czyli ja się na to nie załapię -> 033

indywidualni ze stref numeracyjnych 32,22,58 mogą na dzień dzisiajszy podpisać umowe na BSA z Netią, na tamtej podanej stronce piszą tylko o indywidualnych ze strefy 32, gdyż partner Netii którego to jest strona działa na tym obszarze.

W lutym, gdy ruszy normalna sprzedaż, na 033 tez to będzie dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

indywidualni ze stref numeracyjnych 32,22,58 mogą na dzień dzisiajszy podpisać umowe na BSA z Netią, na tamtej podanej stronce piszą tylko o indywidualnych ze strefy 32, gdyż partner Netii którego to jest strona działa na tym obszarze.

W lutym, gdy ruszy normalna sprzedaż, na 033 tez to będzie dostępne.

A na 018 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko. obecnie mieszkam na takiej wsi, że nie dochodzi tu nawet neostrada. Telefon mam i jak domniemam podpiety jestem do centrali cyfrowej (bo pokazuje numery telefonów jakie dzwonią itd). Niestety w telepunkcie nadal wmawiają mi ze neostrady miec nie mogę (mimo ze juz niby cała Polska może mieć). No i tu pytanie - czy w takim przypadku bedzie istaniała możliwośc pociagnięcia internetu z Netii ?

Nie ma takiej możliowść adsl pracuje zazwyczaj (poza aneksami itd) na analogowej lini. Musiał byś mieć adsl dla pcm czyli lini cyfrowej. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, bo jest to mój pierwszy post na forum ;)

 

11 2005 założyłem neo ;/ w promocji 6 miesięcy za 1 zł na 2 dwa lata. W związku z tym mam pytanie czy bez żadnych konsekwencji będę mógł zrezygnować. Ba $%#@& promocja blokuje mi wszystkie zmiany szybkości i w związku z tym mam nadzieję że będę mógł zrezygnować.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, coś słyszałem że gdy zrezygnuję z neo to będzie trzeba płacić za podpięcie do linii, czy coś takiego, taką opłatę za utrzymanie kabli. Czy posiadanie planu socjalnego daje to że nie trzeba będzie za to bulić?

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, bo jest to mój pierwszy post na forum ;)

 

11 2005 założyłem neo ;/ w promocji 6 miesięcy za 1 zł na 2 dwa lata. W związku z tym mam pytanie czy bez żadnych konsekwencji będę mógł zrezygnować. Ba $%#@& promocja blokuje mi wszystkie zmiany szybkości i w związku z tym mam nadzieję że będę mógł zrezygnować.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, coś słyszałem że gdy zrezygnuję z neo to będzie trzeba płacić za podpięcie do linii, czy coś takiego, taką opłatę za utrzymanie kabli. Czy posiadanie planu socjalnego daje to że nie trzeba będzie za to bulić?

 

Dziękuję.

Też mam neo od Listopada 2005 , myślę ze można zrezygnować z neo , dlatego idę załatwić 15 Stycznia do TP o zerwanie umowy z neo :) Ja nie słyszałam o opłacie za odpięcie od lini :/

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wysłaniu zapytania o usługę do Netii, dziś otrzymałem telefon w tej sprawie, która potwierdza dostępność usługi na 033 początkiem lutego. Mam czekać na telefon ze szczegółami końcem miesiąca. Po zapytaniu czy promocja zimowa zostanie przedłużona oznajmiono mi, że na 99% tak. Więc jak dobrze pójdzie wypowiem umowę tepsie w okolicach 10 lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...