Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Nie martwicie się tym. Ja po lekturze tego mam wątpliwości czy przechodzić do Netii. Co mają powiedzieć ludzie, którzy mieszkają w małych miasteczkach, jeśli zrezygnują z neo i nie będą mogli mieć nic:blink:

W tym cytowanym przez Ciebie wywodzie bzurki jakich mało, tepsa nie rozkrosowuje wogóle linii, jeżeli miałeś neo i jest tam odpalona sprzedaż n24 to będziesz miał n24,

a już to: "Nikt na chwilę obecną nie wie na jakich centralach w danych miastach Netia ma swoje urządzenia oraz jaka jest ich pojemność. Nie jest taka informacja udzielana i nie będzie" rozwaliło mnie na kawałki :mur: odpowiedź jest prosta: w żadnej centrali tepsowskiej netia nie ma swojego sprzętu, nie taka jest idea i działanie usługi bitstream. Rozwalają mnie takie przydługie wywody kogoś kto nie ma o tym zielonego pojęcia i miesza fakty, tak rodzą się jakieś głupie niedomównia.

 

 

panowie czy jak podpisalem umowe 24stycznia z przedstawicielem netii (meg23) to jest mozliwe ze na mojej linii juz jest aktywna usluga net24?? neo mam nadal ale gdyby byla taka mozliwosc to odrazu sie przelaczam na net24. poki co nic nie wiem, czekam i nawet nie wiem na co. modemu nie zamawialem. mozna to jakos sprawdzic?

skoro jeszcze masz neo to nie możesz mieć jeszcze n24, nie można miec 2 adsl`i na tej samej lini. Najpierw tepsa Cie odłaczy a póxniej dopiero bbędziesz mógł logować sie do n24 (jeśli usługa będzie już odpalona). Jak sprawdzić czy napewno nie masz juz n24? a wpisz sobie we właściwosćiach połączenia użytkownik: net24, hasło: net24, nie połączysz się...

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Działa Bitstream Access

PDF, 50 stron

 

Brzmi ladnie:

 

1.3. Zobowiązania Stron1. TP jest zobowiązana do świadczenia Usługi na warunkach nie gorszych, niż ustaloneOfercie.2. W ramach Umowy o Dostępie Telekomunikacja Polska zapewnia poprawneświadczenie szerokopasmowej transmisji danych z parametrami technicznymi nie gorszyminiż parametry techniczne analogicznych usług świadczonych przez TP własnym Abonentomprzy wykorzystaniu technologii ADSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowę na świadczenie usługi szerokopasmowego dostępu do internetu, którą oferuje Netia na infrastrukturze Telekomunikacji Polskiej podpisało 20 tys. abonentów TP. "Zeszły tydzień zamknęliśmy z ponad 20 tys. klientów. Chodzi o klientów, którzy już podpisali albo zamówili usługę" - powiedziała agencję ISB Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy Netii.

 

Nie wiadomo, ilu klientów, którzy zamówili usługę zrezygnuje z podpisania umowy po ostatnich decyzjach TP o likwidacji limitów we wszystkich ofertach neostrady tp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tysiące abonentów TP przechodzi do konkurencji

 

Umowę na świadczenie usługi szerokopasmowego dostępu do internetu, którą oferuje Netia na infrastrukturze Telekomunikacji Polskiej podpisało już 20 tys. abonentów TP SA, poinformowała agencję ISB Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy Netii.

 

Netia oferuje usługę szybkiego internetu na sieci narodowego operatora dzięki wykorzystaniu tzw. bitstream access.

 

"Zeszły tydzień zamknęliśmy z ponad 20 tys. klientów. Chodzi o klientów, którzy już podpisali albo zamówili usługę" - powiedziała Ciesielska.

 

"Są to głównie klienci indywidualni, którzy wcześniej mieli neostradę. Korzystają oni z tego, że do 14 lutego można bez konsekwencji rozwiązać umowę na neostradę w związku ze zmianą regulaminu świadczenia tych usług" - dodała.

 

Usługa szerokopasmowego internetu w Netii przy wykorzystaniu łączy Telekomunikacji Polskiej, dla klientów posiadających linie TP SA pilotażowo wystartowała w grudniu ubiegłego roku. Komercyjnie w 18 strefach numeracyjnych usługa ruszyła 17 stycznia.

 

"W ciągu kilku miesięcy powinna być dostępna w całej Polsce" - powiedziała Ciesielska.

 

Abonenci TP SA mogą teraz opłacając w TP nawet najniższy abonament telefoniczny, wynoszący obecnie 28,06 zł, korzystać z szybkiego dostępu do sieci w Netii. Podobną usługę na części terytorium Polski od kilku dni oferuje także GTS Energis.

 

Kilka dni temu "Puls Biznesu" pisał, powołując się na jednego z menedżerów Netii, że sprzedaż 100 tys. łączy przy wykorzystaniu infrastruktury TP do końca roku będzie przez Netię uznana za sukces. W oparciu o własną sieć Netia ma 60 tys. abonentów szerokopasmowego internetu.

http://gielda.onet.pl/0,1479820,wiadomosci.html

 

I prawie z dnia na dzień z 60 tys. abonentów zrobiło się 80 tys :D :banana: A to nie koniec :evil: :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. TPSA niech się boi. Za dużo się nachapali, teraz czas na innych. Niech inni zarabiają, czas rozbić ten monopol. Pokażą się wkrótce nowi providerzy, potrzeba czasu. Wkońcu musiało do tego dojść. Ceny internetu mamy chyba jedne z najdroższych w świecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a po złożeniu wypowiedzenia TPSA odłącza wam neta od dnia dostania wypowiedzenia czy od 15.02.2007 ???

 

Bo problem w tym że u mnie GTS Energis będzie od końca lutego (a netia to nawet nie wiadomo) wiec czeka mnie jakiś czas bez neta :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga! novem.pl ma chyba niezły bu.... - w sobotę wysłałem do nich maila że rezygnuję z podpisywania umowy przez nich jako pośrednika i że podpisałem już z lokalnym przedstawicielem a dzisiaj i tak przyjechał kurier, którego musiałem zbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja może z innej beczki...

Komu aktualnie już DZIAŁA usługa net24 poprzez BSA???

To ja jeszcze dodam do tego GTS.. :huh:

euforia a nie widać żeby ktoś miał :P

Choć możliwe że tacy zapomnieli o wszystkim mając zajebiste łącze :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja może z innej beczki...

Komu aktualnie już DZIAŁA usługa net24 poprzez BSA???

gdybyś się cofnął o 1 strone, to byś wiedział, że 31.01 wyłaczyła mnie tepsa a od 2.02 śmigam na n24 6mbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko:

 

Tracert

 

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

 

 

C:\Documents and Settings\LukasZZ>tracert 82.96.64.141

 

Trasa śledzenia do 82.96.64.141 przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

 

1 44 ms 46 ms 44 ms Jaworzno-bras2.inetia.pl [195.114.190.151]

2 * * 51 ms 83.238.248.221

3 54 ms 56 ms 54 ms JawoH001RT09-WarsH002RT22.inetia.pl [83.238.250.

54]

4 * * 55 ms WarsH002RT22-WarsB010RT03.inetia.pl [83.238.250.

10]

5 54 ms 50 ms 52 ms war-b3-link.telia.net [213.248.79.97]

6 51 ms 52 ms 72 ms war-b4-pos7-0-0.telia.net [213.248.96.6]

7 75 ms 83 ms 75 ms ffm-bb1-pos6-3-2.telia.net [213.248.96.21]

8 78 ms 73 ms 75 ms ffm-b1-link.telia.net [213.248.64.138]

9 74 ms 76 ms 75 ms ffm-b1-link.telia.net [213.248.65.73]

10 78 ms 76 ms 75 ms ge-0-0-0.pr1.k88.fra.de.eurotransit.net [82.96.8

9.237]

11 78 ms 76 ms 76 ms 82.96.64.141

 

Śledzenie zakończone.

 

C:\Documents and Settings\LukasZZ>

 

spostrzeżenia po kilku dniach użytkowania i po przesiadzce z neo 1mbps:

- transfery jak najbardziej ok, bez problemu osiągam ok 730-750 kilo downloadu (oczywiście jeśli źródło z którego ciągne na to pozwala czyt. czyli prawie zawsze z zamkniętych trackerów torrenta)

- pingi w ET z tego co rzuciłem okiem gorsze :( mam nadzieje, ze to przejsciowe

- co ciekawe synchro modemu na upload mam na 640kbps... już miałem nadzieje, na 512uploadu, ale niestety leci "cennikowo" i zgodnie z umową max 32kilo/s

- taka mała uwaga, miałem do mojego badziewnego speedtoucha 330 od neo załadowane jakieś lewe sterowniki i po pierwszym zalogowaniu nie mogłem wyciągnąć ponad 4mbps, na szczęscie przypomniałem sobie, ze gdzies o tym czytalem, ze to wina sterow, szybkie przeinstalowanie modemu i już śmigało wszystko jak trzeba

- mam troche błędów crc gdy ciągne coś z max prędkością ale to już wina jakości instalacji telefonicznej w moim domu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :P ! ;]

 

Przechodze z neo 640 [bez limitów ^.^] na netie 6mb, mam modem SpeedTouch 510 [chyba mało takich dało TP;/] i mam pytanie,

czy nie będzie żadnych problemów z konfiguracją ? Wiem, że większość ludzi z Neo dostała taki syfiasty [:P] programik, który musi chodzić w tle, a ja mam tylko płytke, wkładam i się wszystko konfiguruje na kompie i wszystko trybi.

 

Do tego w tym temacie była taka lista, które modemy od tp zostają i mojego niestety nie ma na tej liście [a nie pamiętam czy fader go kupił czy jak to było :)]

 

Pozdrawiam ;],

Aragon ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeedTouch 510 to chyba router. Trzeba się na niego wbić (domyślnie 10.0.0.138) i zmienić ustawienia tak żeby pasowały pod netie. xDSL to standard i nie widze powodu żeby jakiś sprzęt miał działać w TP a nie działać w netii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś się cofnął o 1 strone, to byś wiedział, że 31.01 wyłaczyła mnie tepsa a od 2.02 śmigam na n24 6mbit

Cóż, pomimo tego że śledze temat, czasami zdarza się przegapić jakiś post. Można wiedzieć kiedy zamówiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć od jakiego dnia umowa z netią zaczyna być pełnoprawną umową?? i czy istnieje jakiś okres w którym możemy zerwać umowę bez żadnych konsekwencji np. pierwsze 10 dni od podpisania umowy.

 

Lucas, a jak z pingami na polskich serverach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć od jakiego dnia umowa z netią zaczyna być pełnoprawną umową?? i czy istnieje jakiś okres w którym możemy zerwać umowę bez żadnych konsekwencji np. pierwsze 10 dni od podpisania umowy.

jeśli umowa została zawarta poza siedzibą firmy to w ciągu 10 dni od podpisania można ja zerwać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzowniła do mnie Pani z TP - zapytała czy chce przedłużyć umowę na neostrade - powiedziałem żeby zadzwoniła za godzine bo przypomniał mi się ten właśnie topic.

Po lekturze stwierdzam, że zawita u mnie netia.

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam ciekawe pytanie ;) czy gdybym posiadał internet od GTS Energis, a kolego od Netii to czy istnieje możliwość używania przeze mnie internetu od Netii (wpisane dane od kolegi).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pomimo tego że śledze temat, czasami zdarza się przegapić jakiś post. Można wiedzieć kiedy zamówiłeś?

Prowadzę firmę będącą partnerem handlowym netii, wiec słowo "zamówiłeś" nie jest może najlepsze :lol:, kiedy wiec spisalem umowę na swój internet:

-16. stycznia spisana umowa, puszczona do aktywacji do Wa-wy

-18 stycznia umowa wpisana do systemu w Netii, gdzies tak też koło 18.I. poszłą moja rezygnacja z neostrady do Tepsy

-22.stycznia Netia wysyła do Tepsy moje oswiadczenie

 

tepsa ma 2 dni od otrzymania na weryfikacje dokumentu i 7 dni (roboczych) na przygotowanie linii i przesłanie Netii parametrow niezbędnych do odpalenia użytkownika

 

-31. stycznia Tepsa odłacza mi neo

 

-2.02 wpływa rano do Netii z Tepsy odpowiedź i parametry niezbędne do odpalenia mnie, tego samego dnia Netia mnie odpala, N24 6mbps działa.

 

 

łacznie na obieg dokumentów potrzeba ok 14dni, także czym później sie ktoś zdecyduje przed 14.02 tym dłużej będzie bez netu... bolesne ale prawdziwe :(

 

 

aaaa i autoreklama, gdyby ktos chciał podpisac umowe to PM :wink:

 

może mi ktoś powiedzieć od jakiego dnia umowa z netią zaczyna być pełnoprawną umową?? i czy istnieje jakiś okres w którym możemy zerwać umowę bez żadnych konsekwencji np. pierwsze 10 dni od podpisania umowy.

 

Lucas, a jak z pingami na polskich serverach??

 

 

Pingi:

 

- najpierw jakis serwer gamesnetu et

- jakiś serwer pif-paf`a cs`a

- onet

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Badanie waw1.gamesnet.pl [89.174.246.11] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 89.174.246.11: bajtów=32 czas=58ms TTL=55

Odpowiedź z 89.174.246.11: bajtów=32 czas=55ms TTL=55

Odpowiedź z 89.174.246.11: bajtów=32 czas=54ms TTL=55

Odpowiedź z 89.174.246.11: bajtów=32 czas=59ms TTL=55

 

Statystyka badania ping dla 89.174.246.11:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 54 ms, Maksimum = 59 ms, Czas średni = 56 ms

 

C:\Documents and Settings\LukasZZ>ping 193.42.218.17

 

Badanie 193.42.218.17 z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 193.42.218.17: bajtów=32 czas=53ms TTL=58

Odpowiedź z 193.42.218.17: bajtów=32 czas=52ms TTL=58

Odpowiedź z 193.42.218.17: bajtów=32 czas=55ms TTL=58

Odpowiedź z 193.42.218.17: bajtów=32 czas=54ms TTL=58

 

Statystyka badania ping dla 193.42.218.17:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 52 ms, Maksimum = 55 ms, Czas średni = 53 ms

 

C:\Documents and Settings\LukasZZ>ping www.onet.pl

 

Badanie www.onet.pl [213.180.130.200] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=47ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=46ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=49ms TTL=59

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=48ms TTL=59

 

Statystyka badania ping dla 213.180.130.200:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 46 ms, Maksimum = 49 ms, Czas średni = 47 ms

 

problemem (tzn przynajmniej u mnie wyższy ping niż na neo) przy pingach z łaczem bsa jest przeładowana siec tepsy u mnie w okolicy, w tracercie jest to nie widoczne ale wiadomo, ze puki pakiet nie dojdzie do pierwszego serwera netii, musi on przejśc przez "odcinek" tepsowy i taka ciekawostka ping z domu z łacza bsa 6mbps do pierwszego serwera widocznego na tracercie, czyli u mnie: Jaworzno-bras2.inetia.pl to 40-47ms a z mojego łacza w biurze działającego na liniach netii 2mbps/512kbps to ... 12-17ms

Dopóki tepsa nie robuduje swojej sieci to raczej pingi pewnie mi sie nie poprawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

moge wam napisac tylko tyle.

ten kto pracuje pracowal w tp bedzie wiedzial co kryja te 2 skroty.

DKT CKT

jezeli podpisujecie teraz umowe z netia robicie z siebie frajerow.

dalsza czesc napisze za 1.5 miesiaca bo nie moge podac pewnych informacji.

ale bedziecie zalowac i wracac do tp.

radze cierpliwie czekac na oferte dla nowych abonentow.

Bedziecie czekac okolo miesieaca na reklamacje w netii.

Umowa jest przez firme corke netii, za techniczne sprawy odpowiada tp.

netia nie uzna reklamacji a wlasciwie jej firma corka do poki nie bedzie odpiedzi tp

w sprawie technicznej. realnie 1.5 miesiaca.

Naprawde nie chce wywolywac dyskusji poniewaz osoba ktora nie wie jak wyglada to "od kuchni"

zyje mitami. Pozytywnymi i negatywnymi.

Umowa z netia tylko na jej kablach, jezeli juz koniecznie to energis - ma lepsze stosunki z tp i dluzej wspolpracuje

oraz jego BOK pelen profesjonalizm.

Na tym forum naliczylem jednego lansera ktory ma ktory ma podobno 6mb na kablach tp z netii.

szkoda ze nie ma ich wiecej :-))

Czy myslicie ze tp odda konkurencji dobre pary kabli za free ?

ale to juz koniec wiecej nie pisze bo nie moge kieruje do postu wyzej gdzie gosc pisze szczera prawde jak to wyglada od kuchni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...