Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

jezu... mi juz mijaja 3 tygodnie bez netu... jeszcze nie dziala :( Choc wczoraj dzwonili ze powinno byc ok. Dzwonilem na techniczna infolinie i przyjeli zgloszenie o awarii :( A za to laczenie z modemu w tel kom to sie chyba nie wyplace :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem cos okolo tygodnia bez netu. Pierwszy dzionek na neti 2 Mbit narazie jest spoko. Dodam rowniez ze TPSA nie chciala zalozyc 1 Mbit (niby za slaba linia) dotychczasowo lecialem na 640. I teraz moje pytanko gdy mialem 640 Margin wynosil dla DOWN 29 dla UP 27 dB. Teraz na 2 Mbit mam dla DOWN 20 dla UP 21 dB. Czy na takiej lini poleci 6 Mbit. Dodam jeszcze ze tlumieni wynosi 50 dB niestety. Z tego co wyczytalem to raczej slabo zeby tak cos bylo pomiedzy 2 a 6 Mbit ;)

Edytowane przez bartek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margin wynosil dla DOWN 29 dla UP 27 dB. Teraz na 2 Mbit mam dla DOWN 20 dla UP 21 dB. Czy na takiej lini poleci 6 Mbit. Dodam jeszcze ze tlumieni wynosi 50 dB niestety. Z tego co wyczytalem to raczej slabo zeby tak cos bylo pomiedzy 2 a 6 Mbit ;)

Odstęp sygnał szum może być ale tłumienność tragedia; 6 MB niestety bez szans. Nie chce ludzie was straszyć ale jak przybędzie ludzi z netem netii to transfery polecą w dół. Nie są technicznie przygotowani na dużą ilość ludzi. Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, na swoim neo (nie wiem jakim cudem to jeszcze działa, ale czasem samo się rozłącza na amen lol) mam takie coś (załącznik), to dobrze czy źle?

 

dodam tylko, że to CRC errors pojawiło się nagle tego pełno od paru dni :/

post-111721-1173478604_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja można powiedzieć mam lepsze parametry bo te Twoje tylko że odwrotnie :) (tłumienie 9, margin 36) a błędów CRC co nie miara - miałem na neo, mam i na net24, ale jakoś nie zauważyłem spadków wydajności łącza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Właśnie jestem po rejestracji usługi Netii i na dzień dobry niemiła niespodzianka.

 

Zamawiałem usługę 1M, tak też komunikuje się modem (Sagem) ale za nic na świecie nie może pociągnąć więcej niż 512 kilo :blink:

 

Być może to tylko chwilowe "spowolnienie" ale jeżeli tak to ma wyglądać to pierdziele takie usługi. Jak 1M to 1M i mnie to rybka obchodzi!!!

 

O pingach nie będę pisał bo jest tragicznie :/

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='10 mar 2007, 19:38' post='2535172']

Właśnie jestem po rejestracji usługi Netii i na dzień dobry niemiła niespodzianka.

 

Zamawiałem usługę 1M, tak też komunikuje się modem (Sagem) ale za nic na świecie nie może pociągnąć więcej niż 512 kilo :blink:

 

Być może to tylko chwilowe "spowolnienie" ale jeżeli tak to ma wyglądać to pierdziele takie usługi. Jak 1M to 1M i mnie to rybka obchodzi!!!

 

O pingach nie będę pisał bo jest tragicznie :/

Synchronizuje Ci sie na 1 mega czy nie potrafi tyle wyciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Synchronizuje Ci sie na 1 mega czy nie potrafi tyle wyciągnąć?

W dymku który pojawia się podczas łączenia wyświetla się 1.3 Mb/s ale prędkość rzeczywista jest o połowę mniejsza. Max dl miałem 70 kb/s ściągając coś z serwera rapida :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

to zapewne chwilowe, daj im trochę czasu.

 

ja nadal czekam na net24 :)

A i owszem, dam i oby się ta sytuacja poprawiła bo z pewnością nie będę płacić za opcję 512 jak za 1M !

 

A ja się doczekałem. Odłączyli mnie od neozdrady w czwartek późnym wieczorem, a podłączyli godzinę temu. Jak na razie nie narzekam.

Ping do onet.pl ok 27ms

To fajnie masz bo ja pingi do Onetu mam na granicy 1700ms :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dziady po prostu tną prędkości! Dziś o 8:00 rano torrent rozbujał mi się w ciągu dziesięciu sekund do ~700kB/s, a teraz mogę stanąć na głowie i nie przekroczę połowy tego.

 

Muszę testować łącze za swoje własne pieniądze, k***a, kto to widział?!

Jeżeli to ma tak dalej wyglądać, to odradzam stanowczo wszystkim pakowanie się w to coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie się do takich sytuacji przyzwyczajać, że net będzie chodził na pół gwizdka już o pingach nie mówiąc. Netia ma bardzo małe jak to się w branży mówi "rury" doporowadzowne do urządzeń tpsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie się do takich sytuacji przyzwyczajać, że net będzie chodził na pół gwizdka już o pingach nie mówiąc. Netia ma bardzo małe jak to się w branży mówi "rury" doporowadzowne do urządzeń tpsy.

 

Mam nadzieję że się mylisz :) Ale od wczoraj mam również problemy cały dzień szło 40kB/s dzisiaj od 6:30 rano znowu full ponad 120kB/s a od 9:30 - 65kB/s czyli z 1Mb mam 512 :/

Mam nadzieję że to się poprawi i że nie byłem zbytnim optymistą jeśli idzie o Netię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie to nawet nie chodzi na ćwierć gwizdka. A mnie jako klienta, ich 'rury do tpsa' interesują mało. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia to proszę zerknąć na poniższy wykres sprzed chwili dosłownie:

Dołączona grafika

To jest tylko i wyłącznie to samo zadanie (ten sam torrent) o którym pisałem wcześniej. Tną prędkości na chama (jak widać teraz już mam 1Mbit).

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zapychanie się sieci w godzinach szczytu tylko o przycinanie (oczywiście w związku z przeciążeniami) prędkości przez operatora - zmiany prędkości, jak i wartości tych prędkości są regularne. Chyba, że mam w swojej naiwności uwierzyć, że w wyniku przepełnienia sieci z 6Mbit/s robi się akurat równe 1/MBit (pod wykres z netmetera można podłożyć linijkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko i wyłącznie to samo zadanie (ten sam torrent) o którym pisałem wcześniej. Tną prędkości na chama (jak widać teraz już mam 1Mbit).

A upload teraz sam sobie przyciąłeś czy też tną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

ja wam powiem że mam już dość tego masowego przechodzenia do netii :mur: ja mam netię od niecałego roku, czyli brałem jeszcze przed tym całym "boom" i teraz to jest masakra! prawie codziennie jakaś awaria, neta potrafi nie być cały dzień albo zamulać jak nie wiem <_< wcześniej było idealnie, wszystko zaczęło się od tego przechodzenia! nie nie jest to wina sprzętu bo znajomi którzy mięli wcześniej mają to samo! :angry: paranoja, w ogóle to jeszcze trochę osób przejdzie i będą limity jak na neo :rulez:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nareszczie po ponad tygodniu czekania neta rozpiędzić się nie umię na więcej niż 1,5mb ale pożyjemy zobaczymy ważne że jest net.

pingi do oneta ma 24 ms więc nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką odpowiedz z Netii:

 

Witam

 

rozbudowa lacza jest juz prowadzona, niestety nie podano terminu

zakonczenia prac

za klopoty przepraszamy

 

--

Marcin Wawer

-----------------------

TCOK ds. uslug IP / IP Services Call Center

Netia S.A.

tel: 0-801-802-803, 0-22--711-87-87

fax: 0-22-338-33-11

 

 

A na innym forum wyczytałem że do piatku podobno Netia ma się z tym uporać.

Oby ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj na moim speedtouch-u ukazały się 2 zielone diody ku mojemu zdziwieniu to wcale nie internet z netii........, neostrada znowu działa. Z jednej strony cieszę sie że po ponad tygodniu mam znowu net ale z drugiej strony nie wiem o co tu chodzi, w liscie z netii pisali ze powinni sie uporać do 9.03.2007 a tym czasem dalej musze współpracować z telekompromitacją, czy tylko ja mam takie problemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...