Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Netie od 19.03. Czekałem na nią ponad miesiąc a telefon że usługa jest aktywna dostałem już 19 lutego czyli po 4 dniach. Lecz mimo usilnych starań Neti oraz TP miałem błąd 721. Od 19.03 miałem wmiare przyzwoity transfer ok 900-1000 kilobitów ale przez 1-2 dni bo teraz to totalna porazka 295.20 kilobit/sec(kilobyte/sec).

Po interwencji telefonicznej (znowu) powiedziano mi że taka sytucja ma miejsce ponieważ TP przekierowała wszystkich na jeden punkt styku. Do końca marca maja wszystkich równomiernie "rozprowadzić" i bedzie dobrze na dodatek (tak powiedział technik) Netia stawia własne punkty styku więc bedzie b.dobrze działac.

Ponownie kazano uzbroić sie w cierpliwość.

 

Pozostaje tylko wierzyć i mieć nadzieje ze to prawda......

Edytowane przez witgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się tym co macie... Co ja bym dał za te marne 20 kilobitów prędkości. Mam modem od miesiąca <beksa>, jestem załamany, bo w statusie realizacji wyświetla mi się, że moje dane nie zostały jeszcze wprowadzone. Jestem w strefie 022 i nawet nie wiem czy nie dostanę wypowiedzenia umowy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A powiem że Netia chyba zaczyna działać bo net zaczął mi działać tak jak powinien :)

 

Miałem ciągłe rwania i max transfer na poziomie 256 kb/s (jak każdy oczywiście) i od dziś jakby ręką odjął! Nic nie rwie, pełne 1M, w BF2 niskie pingi. Rewelka po prostu. Oby to nie był jakiś chwilowy stan. Kolega który mieszka kilkanaście metrów odemnie też mówi że ma poprawę. Czyżby zmianę na wiosnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po interwencji telefonicznej (znowu) powiedziano mi że taka sytucja ma miejsce ponieważ TP przekierowała wszystkich na jeden punkt styku. Do końca marca maja wszystkich równomiernie "rozprowadzić" i bedzie dobrze na dodatek (tak powiedział technik) Netia stawia własne punkty styku więc bedzie b.dobrze działac.

Ponownie kazano uzbroić sie w cierpliwość.

Wciskanie kitu i totalna bzdura. Błąd 721 mógł byc po stronie tpsa jak i netii. Ale z doświadczenia wiem, że najczęściej występuje po stronie netii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian.

 

Nadal nie mogę dokonać aktywacji i wygenerować własnego hasła, bo wywala błędne dane.

Cały czas jestem na net24_01@webnet24.pl.

 

Nie miałem problemów ze znaczącym spadkiem prędkości tak jak to jest w strefach 022 i 032, bo prędkość jest +- 128 KB/s, (strefa 058) ale co z tego jak podpisałem umowę na 6 MB/s jednocześnie rezygnując z 2 MB/s u lokalnego ISP.

 

Pingi cały czas tragiczne:

Do WP*78, Onet*68, Interia*62 + czasowe gubienie pakietów.

 

Skończyła mi się cierpliwość i znudziło mi się już dzwonienie, pisanie mail, groźby, prośby :mur:

(Ile można ?)

 

Jeśli nie wyklaruje się do końca miecha to niestety, ale ja nie będę trwać dłużej na placu boju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Potwierdzam że Netia w moim przypadku rozwiązała problemy :]

 

Bardzo mnie cieszy taka sytuacja bo w końcu mam internet z prawdziwego zdarzenia.

 

Jakby się ktoś pytał dokładniej to dodam że tydzień temu zgłosiłem usterkę i chyba to pomogło.

 

Powodzenia w dalszej walce z Netią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam smieszny problem, bo mi internet dziala tylko z driverami, ktore byly podane kilka stron wczesniej w tym topicu. Stare drivery (na ktorych modem chodzil z neo) oraz te sciagniete ze strony Sagema nie dzialaja (w pierwszym przypadku brak synchro, w drugim blad 721).

 

Speedtesty wszelkiego rodzaju to gowno - speedtest.pl pokazuje mi ok. 1.5Mb/s a zaraz potem sciagam 3 pliki po 200kb/s kazdy :) Niestety pingi kiepskie, ok. 55-60 do wp czy onetu to troche za duzo. Dodatkowo jeszcze mi sie nie udalo prawdziwych 6Mb/s uzyskac (nie przeszedlem jeszcze od 4 dni 683kb/s, co bylo maxem podczas sciagania uaktualnien w debianie). Troche to smierdzi, bo mam 5 a nie 6, no ale moze sie poprawi za kilka dni.

 

Sam nie wiem co o tym myslec (szczegolnie o driverach). Bede musial sprawdzic sobie na jakims routerku jak to dziala, bo drivery do sagema (szczegolnie windowsowe) sa jakies dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sekman

To moze ktos pomoze mi z moim problemem. Net24 1mbit. Blad 680. Pisalem do UKE, opisywalem moja sytuacje. Zadzwonil do mnie operator, który powiedzial ze wszystko jest u nich OK. Dioda na modemie Thomson (ta ADSL) mruga. I co ja mam zrobic? Ma ktos pomysl? Czekam juz dobry miech

Edytowane przez sekman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ktos pomoze mi z moim problemem. Net24 1mbit. Blad 680. Pisalem do UKE, opisywalem moja sytuacje. Zadzwonil do mnie operator, który powiedzial ze wszystko jest u nich OK. Dioda na modemie Thomson (ta ADSL) mruga. I co ja mam zrobic? Ma ktos pomysl? Czekam juz dobry miech

Jeśli modem jest sprawny to:

-albo niezakrosowane na centrali

-albo zawieszony/zablokowany/uszkodzony port

-albo coś z instalacją domową.

 

Miałem pare takich przypadków.

Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A mi działa 1Mb/s. Nie zauważyłem żadnych zwolnień, spadków transferu. Więc u mnie jest git. IMHO tpsa coś kombinuje, by klienci do nich wrócili ;).

W końcu przecież musiał przyjść ten dzień kiedy wszystko zacznie 'żyć' a nie wegetować.

 

Myśle że obie strony (TP jak i Netia) rzeczywiście chcą rozwiązać swoje problemy do 28 marca.

 

Pytanie tylko czy nie można było tego zrobić wcześniej... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam net24 6mbit, i od paru dni (już chyba ponad tydzień) transfery nie przekraczaja 20-35 (czasami dochodzi do 45 w nocy).

Irytujące. Mam nadzieje że niedługo wróci mi pełna przepustowość :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam net24 6mbit, i od paru dni (już chyba ponad tydzień) transfery nie przekraczaja 20-35 (czasami dochodzi do 45 w nocy).

Irytujące. Mam nadzieje że niedługo wróci mi pełna przepustowość :?

Na jakiej prędkości synchronizuje ci się modem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam net24 6mbit, i od paru dni (już chyba ponad tydzień) transfery nie przekraczaja 20-35 (czasami dochodzi do 45 w nocy).

Irytujące. Mam nadzieje że niedługo wróci mi pełna przepustowość :?

Mam podobnie minimalnie lepsze transfery linia synchronizuje mi się na ok. dw 7500 , up 640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na netie nie nazekam

w 14 dni od podpisania umowy uruchomili neta i tu musze wspomniec, ze nie mialem nigdy neo - wiec moze to dzieki tyemu tak szybko

coprawda jeszcze 6mbit downloadu nie osiagnelem(max 4,5 wiec nie jest zle)

jedyne co to ten modemmi przyslali chociaz po ch on mi potrzebny

 

a co do tpsa

 

u mojej dziewczyny, chociaz nie robila zadnych manewrow z neo, padla synchronizacja adsl(rozkrosowali linie) - i jest to kolejny przyklad o tym, jaki burdel panuje w tpsa

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mojej dziewczyny, chociaz nie robila zadnych manewrow z neo, padla synchronizacja adsl(rozkrosowali linie) - i jest to kolejny przyklad o tym, jaki burdel panuje w tpsa

Skąd wiesz, że rozkrosowali, byłeś i zobaczyłeś. Może port się po prostu uszkodził. Nie pisz rzeczy niesprawdzonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy stracił cierpliwość, Netii ciągle nie ma, a internet niezbędny do pracy, więc trza jak najszybciej wrócić do Neo i mam pytanie do osób, które z Netii zrezygnowały - jak szybko podłączono Neostradę ponownie? Czy wysyłaliście rezygnację do Netii faksem?

 

Z góry dzięki :)

 

ps - u mnie Netia śmiga pięknie, o ile czegoś nie popsują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy stracił cierpliwość, Netii ciągle nie ma, a internet niezbędny do pracy, więc trza jak najszybciej wrócić do Neo i mam pytanie do osób, które z Netii zrezygnowały - jak szybko podłączono Neostradę ponownie? Czy wysyłaliście rezygnację do Netii faksem?

 

Z góry dzięki :)

 

ps - u mnie Netia śmiga pięknie, o ile czegoś nie popsują :P

wysyłasz fax z rezygnacją na numer: (022) 3385285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie było u mnie neta cały czas pokazywał się błąd 721, który pierwszy raz doświadczyłem.

Myślałem już że totalnie wszystko się zje*** miałem wcześniej dostęp do Net24 co prawda nie opcja 6 MB/s taką jaką zamówiłem a 1 MB/s.

 

Dziś net zaczął działać, więc szybko udałem się na stronę aktywacji zobaczyć czy coś się w mojej sprawie ruszyło no i ...

 

Udało mi się w końcu aktywować usługę, po 12 dniach od zgłoszenia problemów z aktywacją i zmieniła się prędkość łącza.

 

Jeśli chodzi o testy DL/UL to dziwna sprawa, bo strony typu dsl.cz, speedtest.pl/net, beltronica pokazują jakieś bzdury dotyczące DL +- 150 - 270 KB/s.

 

Robiłem testy na FTP TPSA i na jednej sesji wyciąga 512 KB/s i nic więcej.

Odpaliłem drugą sesję i okazało się, że z dwóch idzie transfer ok +- 800 KB/s, czyli OK.

 

Dziwi mnie tylko fakt że strony nie potrafią szacować rzeczywistego DL, może to wina wysokiego pingu, bo w tym temacie nic się nie zmieniło.

 

Pozostaje mi jeszcze wałczyć o obniżenie wartości ping i zobaczyć jak idzie transfer torrentu z kilku shelli naraz.

Edytowane przez TRiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='23 mar 2007, 23:34' post='2549392']Miałem ciągłe rwania i max transfer na poziomie 256 kb/s (jak każdy oczywiście)

Nie tak oczywiscie, bo u mine od momentu podlaczenia (dwa tygodnie temu) net chodzil jak zloto i max lacza (1 Mbit) nie byl zadnym problemem. Rozlaczalo sie tylko obowiazkowo raz na 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...