Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

oki to teraz rozumiem.

Mam jeszcze pytanie.

Ostatnio mierzyłem poziom szumu itd

Downstream Margin - 17-19

Line Attiude (nie pamietam jak to sie pisze) - 40

Obecnie mam 2 mb.

Z tego co patrzylem z tych wartosci teoretycznie mozna wyciagnac 4-5mb.

Czy te wartości dotyczą jakości kabla i odleglosci od DSLAMU TPSA , zgadza się?

Czyli teoretycznie netia 4mb powinna chodzić ( czy te wartości zmienią się po zmianie na LLU tak znacząco żeby wziąć inna opcje) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam wypowiedzi wasze, to w co drugiej złe słowa można usłyszeć. dobrze że znalazłem takie forum, bo sam mam wysyłać do nich na dniach umowę. gadałem z przedstawicielem ze strony partner netia i praktycznie o wszystkie szczegóły dopytałem. Jedna rzecz mnie rozśmieszyła, zadałem mu pytanie co będzie jeśli infolinia powiedzmy będzie zajęta lub nikt z infolinii nie będzie w stanie mi pomóc... otrzymałem odpowiedź, że przecież mamy XXI wiek, od tego mamy właśnie infolinie i jak coś to można dzwonić do niego i on mi pomoże (nie ma to jak profesjonalne podejście). Natomiast na pytanie czy to będzie stały internet czy w jakichś godzinach mogą wystąpić problemy z dostawą to odpowiedział tak: ,,wszystko jest tak jak ma byc, by jakosc było na wlasciwym poziomie, to jest adsl''. Bardzo ogólnikowo mi odpowiedział...

 

Prawdopodobnie będę się przerzucał na netie z play mobile (szlag mnie trafi z limitem 5gb i boskimi prędkościami wieczornymi), oferta telefon + internet (odpowiednio 35zł, całość do wygadania + 4mb 49zł pierwszy rok 64zł drugi) na sieci TP (LLU). Teraz pytanie, czy dostane 4mb (nie obrażę się jeśli będzie chodzić jak 3) czy będzie przerywać i chodzić jak 1M ?

 

I tu jeszcze bajer, bo mam gniazdko TP. Nieaktywne. Na klatce jest instalacja TP (aktywna). Przedstawiciel zapełniał mnie że nie będę płacić 30zł za utrzymanie łącza... Możliwe to?

 

Ogółem ktoś korzysta z tej oferty? Jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie płacił 30pln za utrzymanie łącza, złą promocje mu cytujesz, on chce <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pakiet z telefonem wtedy utrzymania łacza nie ma.

 

Tak, można oferowac LLU na łaczach nieaktywnych Tp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie płacił 30pln za utrzymanie łącza, złą promocje mu cytujesz, on chce <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pakiet z telefonem wtedy utrzymania łacza nie ma.

 

Tak, można oferowac LLU na łaczach nieaktywnych Tp

nooo i na taką odpowiedź musiałem czekać tyle czasu... ;d ? teraz jeszcze się głowie, bo zobaczyłem reklamę netii gdzie było powiedziane że internet w bitach, nie w bajtach... nie chce się wkopać, bo to jednak 8x wolniejszy net byłby. w poniedziałek wysyłam dopiero papiery do nich.

 

a i jeszcze jedno, w końcu która oferta jest lepsza? BSA czy LLU ? zastanawiam się nad wykonaniem telefonu do TP i zbadania czy oni teoretycznie mogliby założyć mi 4mb... bo jeśli oni by mogli, to netia też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes w zasiegu to lepsze LLU, lepsze ceny/wyzsze predkosci

Tepsa nie ma neo 4mbps, tylko 1,2,6mbps

wysłałem im maila, zobaczymy co odpiszą. zapytałem o możliwość 6mb, bo faktycznie 4 nie istnieje ;)

po ich odpowiedzi wykonam telefon na błękitną linię, jeśli się pokryją teksty to zamawiam netie 4mb przez strone partner-netia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli niczego sie nie dowiem od TP...

 

W nawiązaniu do Pana maila informuję, że możliwości techniczne pod usługę neostrada tp mogą być sprawdzone dopiero w trakcie realizacji zamówienia, które można złożyć wybierając jeden z poniższych sposobów:

 

dzwoniąc pod numer błękitnej linii 19393, połączenie jest bezpłatne z sieci tp,

....

...

...

 

to po pierwsze. po drugie, widzieliście reklamę netii z Tomaszem Kotem i z jakimś dzieciakiem, gdzie ten dzieciak właśnie mówi o internecie w megabitach, nie megabajtach, ha! już nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam internet od Netii na kablach od TPSA i tel stacjonarny od TPSA z socjalnym abonamentem. Dzwoniłem do Netii, ale nie są w stanie zaoferować mi 4Mb/s w cenie 1Mb/s z powodu słabej infrastruORT: ORT: ktury, mieszkam na obrzeżach miasta. Żadnemu lokalnemu dostawcy nie opłaca się pociągnąć do mnie internetu (za duże koszta wg nich) a radiówki nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam obecnie 1mb w neo razem z liveboxem. Zadzwoniłem do neti bo miałem nadziej ze załapie się na tą ich promocję ale niestety nie jest on u mnie dostępna. Chciałbym przejść na 2 mb net który jest tańszy w neti o 5 zł (w sumie o 15 bo 10 zł za liveboxa) ale nie wiem czy to jest warte zachodu bo czy nie będzie żadnych problemów z przejściem z tp do neti ? Czy podczas tego przejścia będę miał przerwę w dostawie internetu ? i jak długą. A i jaki router wi-fi warto wybrać ? Chciałbym aby był możliwie najtańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w neti kwestia netu to jakies 2,5 tygodnia (przynajmniej u mnie tak bylo - brałem internet i tel - wczesniej mialem tylko tel z tpsa) co do routera to masz temat z tym zwizany ale ogolnie nie spodziewaj sie ze za 100zł kupisz absolutnie niezawodny sprzet z ktorym nie bedziesz mial nigdy problemow.... ja wydalem na router 229zł - Linksys WAG54G2- ale nie zaluje bo mam to czego chcialem - czyli stabilnosc (wole raz zaplacic i nie psuc sobie nerwów) - w porownaniu z najtanszym sprzetem to 80zł różnicy... moim zdaniem nie jest to kwota zaporowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po pierwsze. po drugie, widzieliście reklamę netii z Tomaszem Kotem i z jakimś dzieciakiem, gdzie ten dzieciak właśnie mówi o internecie w megabitach, nie megabajtach, ha! już nie wiem co robić.

Akurat prędkość łącza podaje się właśnie w b/s (bit/s) i wielokrotnościach nie w B/s (Bajt/s).

 

1Mb/s = 1 Megabit/s

1MB/s = 1 Megabajt/s

 

Przyjrzyj się literze "b". Małe "b" = bit, duże "B" = bajt.

 

Sorry za OT.

Edytowane przez RaNa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do tego ;) ale dzięki że ktoś sie interesuje.

 

powiedzcie mi czy router d-link dir-300 będzie wystarczający na netie? bo może zaoszczędzę i wezmę router tańszy za 20zł gdyż mam swój routerek wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym wątku, ale zaryzykuje.

Od września przeprowadzam się do wynajętego mieszkania w domku jednorodzinnym.... problem w tym, że właścicielka zrezygnowała z tp na rzecz netii. I moje pytanie brzmi, czy jest możliwe podpięcie modemu do gniazdka telefonicznego żeby działał internet z tp? Bo mam umowe z tp do grudnia i do tego czasu chciałbym z tego internetu korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni netię 2mb na linii TP. Niby wszystko elegancko, ale mam jakieś dziwnie wysokie pingi w grach. Na polskich serwerach jakieś 65~, niemieckich 90~. Wcześniej, przy neo 512 miałem 40~ w PL, 65~ Niemcy. Łączę się przez TD8841 + WRT54GL. Przekierowanie portów nic nie dało. Jakieś pomysły?

 

EDIT: Problem rozwiązany, monter coś tam poprawił + zmienily tryb na fast path i śmiga.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniła do mnie jakaś pani z netii i proponowała mi internet 4mb/s w cenie 49zł/64zł. Czy są jakieś haczyki? Mówiła że niby mam LLU ale ja w to specjalnie nie wierzę (mieszkam we wsi koło Płocka). Jak to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce wziac 2mb + telefon 64+45. Mam pytanie jak transwery na netii i pingi w l4d itp ? A co z telefonem ma ktos jakies cennik gdzies. tyle wiem ze bedzie 2 razy wiecej darmowych minut

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, przenigdy Netia, chyba, że na łączach tepsy! Obsługa klienta fatalna, ich urządzenie to crap (a innego nie podłączysz jeśli chcesz mieć internet i telefon), najbardziej niepoważna firma z jaką miałem do czynienia. 3 miesiące czekam na wyrównanie błędnie wystawionej faORT: ORT: ktury, reklamację przyjęli dopiero 3 dni temu! Konsultanci kłamią jak najęci żeby wcisnąć 'lepszą' ofertę. To była pierwsza i ostatnia umowa jaką podpisałem z tą firmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz troche. Odnosnie obslugi klienta to rzeczywiscie, musze sie zgodzic. Proba zdobycia informacji na temat uslug czy stanu zamowienia to rzeczywiscie koszmar, kazdy konsultant mowi co innego a samo zamowienie potrafi przedluzac sie w nieskonczonosc dopoki nie wymusisz na nich konkretnego stanowiska. Sama jaskosc uslug jest jednak w porzadku. Przez dluzszy czas korzystlalem z ADSLa o przepustowosci 2mbp/512kbps, teraz znowu wrocilismy do Netii i uslugi Szybki Internet 16M na laczach Netii. Nie ma problemu z osiagnieciem predkosci maksymalnej, staly IP jest, z ustawieniem RevDNS problemow tez nie robili mimo, ze nie jest to usluga a'la DSL TP (taka tez maja, tyle, ze cena sporo wyzsza) i nie musieli wcale umozliwiac zmiany RevDNSa. Awaria poki co jedna, 15 minutowa (w ciagu 2 miesiecy). Telefon i internet jednoczesnie problemow nie sprawiaja i nie bardzo rozumiem dlaczego mialy by przy uzyciu innego sprzetu (o ile to nie VoIP oczywiscie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w sierpniu skończyła mi się umowa z Netia 1MB/S wiec przedłużyłem na kolejne 2 lata ale biorąc 2MB/s pan powiedział że od 1 września będę miał 2MB/s tylko do tej pory prędkości takowej nie posiadam synchro juz mam DSL Speed: 327/2498kbps ale niestety internetu o tej prędkości nie posiadam ma ktos doswiadczenie takowe? kiedy nie wiecej bede mial te 2MB/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznac ze udzialane informacje na infolini neti tepsy itp to sie niedziwcie tam siedza studenciki co tak naprawde nie orientuja sie w niczym jeden mowi tak drugi tak dlatego non stop szukaja nowych pracownikow do takiej pracy, mam netie juz 2 lata na kablach tepsy i sobie bardzo chwale mialem 2 lata 1mb/s teraz sobie wziolem za 74zl 2mb i chodzi cacy:) zero problemow tylko byl problem odnosnie przedluzenia umowy gdyz ja zawieralem umowe z firma posredniczaca a nie z sama netia i byl cyrk gdyz facet z tej firmy dzwonil z zapytaniem czy chce przedluzyc ja owszem tak na tych samych zasadach co sie okazalo netia nic otym nie wiedziala i mialem umowe na czas nieokreslony i przyszedl rachunek 89zl ;) taka mala niescislosc teraz zalatwialem 2mb przez infolinie w neti a nie przez kolesia pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chciałbym zerwać umowę z netią (tel+net). Czy muszę im oddać modem? Wiem że trzeba wysłać rezygnację 3 miechy przed końcem ale nie wiem czy przysyłają jakieś pismo do wypełnienia czy mam sam napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pismo piszesz sam (myślisz, że taka firma przysyłała by klientom gotowe rezygnacje sama?).

 

Nie wiem czy musisz oddać im modem - powinieneś to wiedzieć podczas podpisywania umowy na pewno była o tym wzmianka (czy dostajesz w dzierżawę czy na własność). Przejrzyj umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...