Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Netii jest jakis odpowiednik planu socjalnego z TP?

 

Przeprowadzam sie do mieszkania po babci i tam jest wlasnie telefon z abo socjalnym. Stacjonarny telefon jest mi potrzebny psu na bude, bo i tak korzystam z komorki, ale matka sie upiera, ze telefon ma zostac.

 

No i teraz pytanie: czy Netia oferuje cos w podobnej cenie (28zl abo - ceny polaczen zupelnie nieistotne, bo dzwonic i tak nikt z tego nie bedzie) z opcja zachowania obecnego numeru, a jesli nie, to czy maja teraz jakies ciekawe promocje na BSA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wam chodzi Netia na liniach TP w godzinach szczytu ? Bo mi z 2mb robi sie 1mb. Probowalem to reklamowac ale nie uznali ze wzgledu na znane wytlumaczenie i regulamin "do 2mb" czyli nie gwarantuja nic. Pytanie jest czy mozna cos z tym zrobic ? Bo moim zdaniem to jest troche "naciaganie" z 2mb robi sie 1mb to czemu mam przeplacac ? Czym rozni sie 1mb od np 6mb :) W TPSA jak dawno dawno temu bylem z podobna sytuacja to mi na abonamencie odliczyli a tu nie chca ... Ewentualnie gdzie jakies pisma mozna slac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grr... tak mianem wstępu...

Przyszedł przed chwilą do mnie jakiś gość, mówi, że z netii czy znam obecną promocję na internet i telefon. Ja że nie zna. Zdziwił się i powiedział, że w zeszłym tygodniu miał od nich ktoś chodzić informować mieszkańców.

Powiedziałem mu, że nie było nikogo i czy może mi przekazać te informacje...

Powiedział że dostępny jest internet 4mb za 49zł i telefon z darmowymi wieczorami za 49zł lub internet 8 mb za 59zł i telefon z darmowymi minutami za 59zł...

Poinformowałem Pana, że u mnie nie jest dostępne ani 4mb ani 8mb z netii o czym zostałem niedawno poinformowany telefonicznie dzwoniąc na infolinię.

Pan znów się zdziwił więc zadzwoniłem przy nim na infolinię podałem swoje dane i adres i wlączyłem na głośno mówiący kiedy konsultant telefoniczny netii informował, że u mnie dostępne są tylko opcje 1 oraz 2MB...

Co za durna firma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Netia się od jakiegoś czasu bardzo pogorszyła, mogę się tylko domyślać czy to sama Netia się pogorszyła czy TP.SA pogorszyła netie dając ograniczenia przepustowości czy blokując łącze. Znając życie wina leży gdzieś po środku co nie zmienia faktu, że sama obsługa w netii jest fatalna: umawiają się że danego dnia o danej godzinie zadzwonią by np. przedstawić nową ofertę... no i dzwonią 2-5 godzin później i jeszcze na inny numer. Długo odpowiadają na maile nawet w przypadku prostego pytania, a i odpowiedź typu wszystkie informacje znajdzie pan w regulaminie(i nawet regulamin załączają). Co od niedawna zauważyłem zaczęli iść chyba tylko na ilość podłączając coraz to większą liczbę klientów do i tak przeciążonych już łącz.

Pozostaje jeszcze kwestia ograniczenia przepustowości powyżej 2mb/s, wszystko wina braku możliwości podłączenia do Lokalnej pętli abonenckiej(LLU) na pytanie kiedy będzie to możliwe standardowa odpowiedź nie w najbliższym czasie. Rozumiałbym jeszcze, gdybym mieszkał na jakimś zadupiu, gdzie przy silnym wietrze zrywa linie nie ma prądu i telefony nie działają, ale do jasnej cholery... stolica, prawie centrum. :damage_wall:

 

Oczywiście z racji atrakcyjnej ceny przedłużyłem umowę na 2 lata i od marca będzie 2mb/s jak zrobią LLU to po pół roku można zmienić przepustowość, jednak z racji że z tygodnia na tydzień transfer jak i ping się pogarsza nie wiem czy wytrzymam. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z racji atrakcyjnej ceny przedłużyłem umowę na 2 lata i od marca będzie 2mb/s jak zrobią LLU to po pół roku można zmienić przepustowość, jednak z racji że z tygodnia na tydzień transfer jak i ping się pogarsza nie wiem czy wytrzymam. :angry:

Właśnie mam pytanko odnośnie zmiany pzrepustowości czy idzie w netii zwiększyć transfer w czasie trwanie umowy? Jakiś aneks czy coś aby do końca trwania płacić więcej za większy transfer, a później na 3 miesiące przed końcem podpisać nową? Zostało mi jeszcze jakieś 12miesiecy i nie bardzo uśmiecha mi się siedzieć z 1mega...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od Twojej aktualnej promocji w szczegółowych warunkach "Super Ligi" jest odpowiedni zapis mówiący, że można 2 razy w ciągu trwania umowy, nie wcześniej jak po 6 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Liga jest dla klientów Netii działającej na łączach Netii ;).

 

Tak się składa, że na razie nie ma żadnej promocji dla klientów Netii na łączach od TPSA, niestety. LLU u mnie będzie nieprędko, w centrum Sosnowca jest, mieszkam na uboczu i do mnie jeszcze nie dotarło ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Liga jest dla klientów Netii działającej na łączach Netii ;).

 

Tak się składa, że na razie nie ma żadnej promocji dla klientów Netii na łączach od TPSA, niestety. LLU u mnie będzie nieprędko, w centrum Sosnowca jest, mieszkam na uboczu i do mnie jeszcze nie dotarło ;).

SuperLiga jest dla klientow na tepsie i wimaxie

SuperLiga Premium to promocja na sieci Netii i LLU

 

Gwarancja ceny, ktos o to pytał wyżej, nie dotyczy zmiany prędkości łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ja chce to zglosic do Rzecznika Praw Konsumentow i mysle gdzie jeszcze ewentualnie ? To jest jawne olewanie. Robia nadsprzedaz i ja mam za to placic ? Rozumiem ze mam umowe do 2mb ale bez zartow teraz jest mniej niz 1mb download ;/ Tlumacza sie ze to wina TPSA ale zaraz ... ja umowe podpisalem z Netia wiec co mnie obcodzi podwykonawca ? Oni sie powinni z nim dogadac a ja wymagam od firmy ktora swiadczy mi usluge. Nawet abonamentu nie chca obizyc - w TPSA tak zrobili pare lat temu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz tutaj https://www.netia.pl/hp,dla_domu,sprawdz.html następnie wpisujesz dane i masz aktualne promocje. Netia ma niedorobioną stronę internetową, nie ma tam zakładki "klienci TP". Wyrzuca mi też w wynikach Internet Super Liga 2 Mb/s za 59 zł i abonament telefoniczny :lol: przez pierwsze 4 miechy za free, później 59 zł. W sumie 118 zł po 4 miesiącach. Jak w średniowieczu ;).

 

Zastanawiam się, czy zmienić umowę teraz na 2 Mb/s, bo mam 1 Mb/s za 59 zł bodajże i abonament socjalny w TP. Zdaje się, że w połowie roku znowu ma potanieć internet, zmieniać teraz? Przy okazji, jak dzwoniłem na infolinię, to powiedziano mi, że 350 zł kosztuje rezygnacja z umowy, jak pojawi się jakiś sensowny provider, to jestem w stanie tyle wybulić. Powiem wprost, 2 Mb/s internet z dobrym pingiem, bez płacenia haraczu w postaci abonamentu telefonicznego/utrzymania linii w dobrej cenie mi styknie w zupełności.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie o to spytać, lecz skoro tutaj toczy się dyskusja o netii to chyba będzie tutaj pasowało to pytanie. Otóż jestem ciekawy jaki router[model] jest dołączany do netii. Szukałem w internecie, ale nie znalazłem żadnej informacji o tym ;/

Edytowane przez Phoxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ten router[wifi] co jest dawany w tej najnowszej promocji netii

 

Pirelli DRG A125G

 

@Spylon, a kończy Ci sie wogole teraz umowa na te 1Mbps, ze zastanawiasz sie czy zmieniac na 2? Bo w przypadku BSA chyba nie ma mozliwosci zmiany predkosci w trakcie trwania umowy....

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że jest możliwość zmiany umowy. Właściwie to umowa na 1 Mb/s została przedłużona jakieś 3 miechy temu. Tak na dobrą sprawę to nie mam żadnej innej możliwości niż Netia, TPSA istnieje jeszcze pewien lamerski dostawca osiedlowy, który ma ceny porównywalne z TPSA ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy dobrze że to akurat to piszę ale chciał bym się zapytać o jedną rzecz.

Właściwie chodzi mi o to czy ktoś wie może ile się płaci za zakończenie umowy z TP przed końcem, bo ja mam jeszcze rok i płacę 118zł bo za głupi telefon płacę którego nie mam...

I chciał bym przejść do Netii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie być w umowie. Zarówno Netia jak i TP okreslają to w szczegółowych warunkach promocji w jakiej została zakupiona usługa. W przypadku Netii zwraca się ulgę za aktywację do ceny cennikowej (to juz jakies 270pln), ulge za urządzenie i zależnie od promocji wyrównuje się do ceny cennikowej wszystkie miesiące korzystania z usługi albo za każdy miesiąc pozostający do końca usługi (czyli jakies 100-200pln za miesiąc). Czyli generalnie jest to uzależnione w jakim momencie od zawarcia umowy chce się ją zerwać i jest to znaaaaaacznie wiecej niż wspomniane 350pln w skrajnych przypadkach może wyjść i hmmm..... 3tysiące :) Dlatego nikt nie zrywa lojalek dobrowolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szczegolowe warunki promocji dostajesz do reki jako zalacznik do umowy, albo wrecz sa one trescia umowy. Po prostu nie ma opcji, zeby ktos, podpisujac lojalke na internet, komorke, kablowke czy cokolwiek innego, nie mial w podpisywanych dokumentac informacji o trybie wypowiedzenia.

To jest dla operatora prosta droga do oberwania pozwem i/lub zostawienia ludziom furtki do zrywania umow bez konsekwencji (np. na podstawie uniewaznienia umowy, w ktorej brakuje owych zapisow) i nikt tak nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin promocji to osobny druk w Netii (jego Klient nie podpisuje czy nie jest wskazany w umowie jako załacznik), na samej umowie jest wpisana tylko nazwa promocji i jest zapis pod którym klient się podpisuje, że jest mu znany regulamin, cennik i szczegółowe warunki promocji do których przestrzegania się zobowiązuje.

Faktem jest, że skoro sie coś podpisało to miłoby było mieć gdzieś ten druk schowany razem z umową, żeby uniknąć takich pytań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie na netie ciąg dalszy, może to się już robi nudne, ale może jak trochę osób sobie poczyta opinie w internecie to rozważy skorzystanie z ich usług, a sama netia może w końcu poprawi ich jakość.

Bo niby prosta sprawa przedłużenie umowy ze zwiększeniem przepustowości z 1 mb/s(za 59zł) na 2 mb/s(za 49 zł), a trwa już 2 miesiące. Dzwonię w lutym 2mb/ s będzie z początkiem marca, 7 marca ciągle nie ma dzwonie, a tu "pomyła przepraszamy 11 marca panu aktywujemy". Do tej pory nie ma, telefon krótka rozmowa pańska poprzednia umowa czyli ta z 1mb/s została przedłużona do marca z początkiem kwietnia będzie 2 mb/s... jakoś nie lubię jak coś ma być od 1 kwietnia :huh:. Oczywiście rachunki za luty i marzec przyszły po cenach BEZ żadnej promocji czyli za ponad 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja ;)

 

Jak wyglada sprawa podlaczen w przypadku pakietu SuperLiga (net + telefon): telefon leci przez VoIP (czyli musi byc wpiety w router), czy jest normalnie podlaczany do gniazdka niezaleznie od routera?

 

Jak sie sprawuje ten wynalazek, ktory daje Netia (Siemens SLI5300, jesli dobrze kojarze)? Przy zamowieniu przez www daja niby jakiegos Pirelli za zlotowke, ale wymuszaja wtedy wziecie abonementu 59zl przy necie 8Mbit/s, wiec biznes jest srednio oplacalny (oszczedzam 100zl na routerze, a doplacam 200zl do telefonu)...

Brac urzadzenie od nich, czy machnac na to reka i kupic cos "normalnego"?

 

I ostatnie: czy ma sie normalny dostep do konfiguracji routera, bo znalazlem sprzeczne informacje w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci przypadkow telefon leci po voip i potrzebny jest ich router, siemens sli5300, mialem to urzadzenie calkiem fajne w pelni konfigurowalne, obecnie posiadam pirelli 223g i tezx jest w porzadku. Niby jest mozliwosc zeby dali telefon po kablu ale nie wiem jakie sa do tego procedury to musial bys zadzwonic na infolinie do dzialu technnicznego i pogadac z kims kumatym. Aha jesli bedziesz bral telefon i bedzie on voip to musisz miec ich router, bo nawet jak kupisz swoj router i bramke vopi to nie udostepnia ci hasla i nie bedziesz mial telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam pytanie być może ktoś będzie wiedział,mieszkam w centrum przy ul.Dekerta i chciałbym się dowiedzieć jak daleko ode mnie jest centrala telefoniczna bo w neti twierdzą że zbyt daleko bym mógł mieć łącze szybsze niż 1mb.Wyczytałem również tutaj że w centrum jest LLu choć w neti mówią że nie ma...I komu tu wierzyć...??

Z góry dziękuję za odpowiedzi\

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...