Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem.

Po prawie dwóch miesiącach braku neta.

Tyle czasu zajęło właściwe zdjagnozowanie problemu. 4 razy gościłem techników ELMO. Żegnali się mówiąc że router jest zepsuty. W tym czasie kupiłem nowy router.

Piątym razem przyjechał ktoś inteligentny i okazało się że przyczyną wszystkiego jest półka w centrali (158m od mojego domu) która może obsłużyć około 7Mb.

Miałem mieć 20, 10, a zostało na 6Mb/s. Teraz zostało wywalczyć rekompensatę.

 

 

DMT Status Up

Operational Mode ADSL G.DMT

Upstream 640 kbps

Downstream 7456 kbps

SNR Margin (Upstream) 18.0 db

SNR Margin (Downstream) 16.5 db

Line Attenuation (Upstream) 6.5 db

Line Attenuation (Downstream) 14.5 db

 

Pozdro.

Edytowane przez QuaiL2048

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio netia u mnie leci w kulki. w ciągu 2 tygodni 3 razy przez cały dzień od ~10 rano do ~18 nie było neta (tzn. był na 8sekund i nie było go potem przez 40sekund). Dzwoniłem na serwis - mówili że nie wiedzą o co chodzi, ale to zapewne przejściowe! :blink: problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sie to zdarza. W ciagu 1,5 tyg dwa razy nie mialem neta przez kilka godzin (oczywiscie jak najbardziej byl potrzebny). Tak poza tym to netia mnie ladnie zrobila w bambuko. Mialo byc przyspieszenie u mnie do 6mb a ostatnio mily pan powiedzial ze mozna tylko 2mb, nie wiem kto tam pracuje ale generalnie kazdy konsultant mowi co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sie to zdarza. W ciagu 1,5 tyg dwa razy nie mialem neta przez kilka godzin (oczywiscie jak najbardziej byl potrzebny). Tak poza tym to netia mnie ladnie zrobila w bambuko. Mialo byc przyspieszenie u mnie do 6mb a ostatnio mily pan powiedzial ze mozna tylko 2mb, nie wiem kto tam pracuje ale generalnie kazdy konsultant mowi co innego.

 

u mnie było to samo. Skończyło się tym, że mogłem albo zrezygnować bez ponoszenia kary albo zgodzić się na 2MB po niższej cenie. Wybrałem 2MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jesteś podpięty pod kartę adsl2+, przy tych parametrach blisko 20mb powinno być.

 

Z drugiej strony nawet przy ADSL (1) 8 Mbit powinno chodzić. Może mają jakiś zapchany/za wolny DSLAM ... może są jakieś większe szumy na linii ... nie wiem. ... a może zapytaj Carson z dokładnie którego powodu twierdzą że 6 Mbit se ne da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tan24

Niby na 22 Mbit szanse są, więc jest dobrze.

 

Jak niby możesz stwierdzić po tych parametrach jakie łącze pójdzie ....... Ten jakiś ciach!iany teorytyczny tester można sobie wsadzić .... Przecież dla każdego transferu są inne parametry linii i prawidłowo mu powiedzieli, bo nie pójdzie mu więcej niż 8mbit, zresztą najlepiej niech przetestuje , jak mu będzie zrywać połączenie, bo napewno tak będzie przy 8mbitach to może zerwać umowę. Ale myślę, że 5 mbit mu pójdzie niezależnie od tego co mu powiedzieli.

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kalkulator pozwala jedynie określić na co można mniej więcej liczyć, na podstawie tłumienia linii. Wiadomo że nie daje 100% skuteczności. Sądziłem że to oczywiste ... jak widać nie dla każdego.

 

... i najlepsze z Twojej wypowiedzi :

 

Ale myślę, że 5 mbit mu pójdzie niezależnie od tego co mu powiedzieli.

 

... to ja już wolę ciach!iany kalkulator (jak to określiłeś) niż twoje myśli ... szkoda że nie powiedziałeś że 4 Mbit mu pójdzie niezależnie co mu powiedzieli (jeszcze większy margines bezpieczeństwa przy tym wróżeniu z fusów {im niżej tym bezpieczniejsza wróżba}).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie pójdzie mu więcej niż 8mbit (...) myślę, że 5 mbit mu pójdzie

Sam router wyświetla, że pójdzie prawie 12mb/s :lol:

Przy 1 mb/s miałem ZNACZNIE gorsze parametry linii a lata mi pełne 8 przy czym teraz mam snr 18 i att 17 dB więc pójdzie mi pewnie z 14-20 mb/s.

Konsultanci netii twierdzili, że pójdzie mi max 4mb/s :lol:

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby na 22 Mbit szanse są, więc jest dobrze.

 

No i tak to jest z netia, ostatnio przyspieszyli mi na 2mbit bo niby wiecej sie nie dalo a kilka dni temu (z racji konczacej sie umowy) dostalem od nich telefon. Proponowali mi przedluzenie umowy na warunkach obecnej promocji "internet bez limitu" (czyli 59zl za maksymalna szybkosc na danym laczu) i tak od lipca bede mial 20mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Netię pochwalić, mimo bałaganu, który u nich jest w siedzibie. Wykupiłem internet bez limitu. Śmiga 10Mbit, podobno ma być jeszcze szybciej. Najważniejsze, że został przyspieszony bez żadnych przerw w dostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś ten ruter Netia Spot?

Jeżeli to, to jak to chodzi?

Zawiesza się często?

 

Mam do wyboru TP lub Netię.

Rozważam, czy będę musiał kupić osobny ruter.

Czy może zostawić ten co dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu by tego szukać więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi ile kosztuje utrzymanie linii ? czy w ogóle nie kosztuje ? Nie chcę mieć telefonu stacjonarnego więc w TP płaciłem około 25 zł dodatkowo do miesięcznej raty. W Netii jest tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 30 zł

 

6. Pozostałe opłaty

6.1. Miesięczna opłata za utrzymanie łącza w wysokości 30,00 zł (dotyczy wyłącznie technologii LLU i BSA).

Komentarz:

Zgodnie z Cennikiem dla Usługi Internetowej, w przypadku posiadania Usługi Internetowej i braku na tym samym łączu Usługi Telefonicznej (świadczonej przez Operatora

lub innego dostawcę), będziemy co miesiąc naliczać opłatę za utrzymanie łącza w wysokości 30 zł.

znalazłem tez ciekawy blog, w ktorym znajduje sie lista miejscowości, w których jest LLU:

http://blog.netia.pl/netia/entry/jeszcze_wi%C4%99kszy_zasi%C4%99g_llu

Edytowane przez baranek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie linii 30 zł albo można brać najniższy abonament i od razu zawiesić telefon i wtedy płacimy 21,53 ja mam tak non stop od prawie 2 lat :) zawsze miesięcznie te 8,47 zł do przodu :)

 

Dołączona grafika

 

Ktoś może mniej więcej ocenić jaką max prędkość na tej lini osiągnę ? (aktualnie mam 2 mbit/s od 4 lat i TP twierdzi że szybciej się nie da, od centralki jestem może ze 200 metrów...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mniej więcej ocenić jaką max prędkość na tej lini osiągnę ? (aktualnie mam 2 mbit/s od 4 lat i TP twierdzi że szybciej się nie da, od centralki jestem może ze 200 metrów...)

 

Masz napisane przy "attainable rate" - nie jest to 100% dokładne, ale jakieś pojęcie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Attainable rate to pewnie standart połączenia - czyli coś około ADSL2 (12.0 Mbit/s/1.3 Mbit/s). A ile linia wydoli to już inna bajka. Możesz sprawdzić jakimś programem a'la DSL Modem Tool parametry pracy modemu. U mnie Netia daje typ połączenia na Auto, co powoduje że modem stara się zawsze zestawić najlepsze połączenie dla ADSL2+ (20mbit), tylko że wieczorami zaszumienie linii powoduje utratę synchronizacji i kilkunastokrotne resetowanie połączenia. Lekarstwem jest wymuszenie na modemie typu połączenia na ADSL2 właśnie (12mbit) przed wieczorową porą...

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie neostradę 6mb za ok. 75zł, a umowa mi mija gdzieś w grudniu. Już kilkakrotnie dzwonili do mnie z tp z propozycjami nowych umów, ale nic ciekawego nie zaproponowali.

Dzisiaj miałem propozycję z Netii, 20mb za 60zł na czas nieokreślony. W teorii fajnie, a w praktyce.... no właśnie. Przeczytałem parę poprzednich stron i nie wygląda to zbyt ciekawie. Coś się zmieniło w Netii w kwestii "obsługi" klienta od tamtego roku?

 

Obecne łącze mi w zasadzie wystarcza, bo prawie nie "zasysam" z neta dużych plików, natomiast drażni mnie, że niektórych filmików, np na YouTube nie idzie płynnie odtworzyć. Nie wiem natomiast na ile jest to winą łącza, czy problem nie jest w innym miejscu. Lub też na ile jest to kwestia mb transferu, a na ile pingów.

 

Czy przy 20mb netii można liczyć na lepsze pingi niż przy 6mb neo, czy to jest całkiem oddzielna kwestia i zależy np. od odległości do centralki tp?

 

Liczę na szybką podpowiedź, bo w środę mają dzwonić z netii po moją decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy cię podepną do półki tpsy czy netii. Jak szłem przez tpsę, miałem skaczący ping, gubione pakiety, tracert wyglądał jak ser szwajcarski (pppoe). Po zgłoszeniu awarii przełączyli mnie na półkę netii (pppoa, zupełnie iny router brzegowy) ping jest stały i nie mam problemów poza wyciśnięciem z linii maximum tego co się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...