Skocz do zawartości
ysztyszt

Problem Ze Sterownikami Do Karty Graficznej?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory problem ze sterownikami do karty graficznej HIS Radeon X1300. Otóż zainstalowałem wszystkie sterowniki jakie znajdują się na płytce dołączonej do karty. Jednak kiedy uruchamiam testy 3dMarka lub GTA lub AOE III to wyskakuje błąd, który widoczny jest na screenie poniżej.

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli ktoś wie co się dzieje to byłbym dozgonnie wdzięczny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to raczej nie problem, śmiecie w systemie też, bo dzisiaj instalowałem Windę. Co do zasilacza to się zgodzę, ale jakoś nie wydaje mi się, że on może by tego przyczyną.

 

Przejrzę forum pod kątem VPU Recovery.

 

 

EDIT:

Poczytałem sobie na stronie na temat VPU Recover. Dochodzę do wniosku, że może starsza wersja sterowników mogłaby rozwiązać problem. Tylko teraz pytanie: skąd wziąć sterowniki ATI w wersji 5.4 ?

Edytowane przez ysztyszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to raczej nie problem, śmiecie w systemie też, bo dzisiaj instalowałem Windę. Co do zasilacza to się zgodzę, ale jakoś nie wydaje mi się, że on może by tego przyczyną.

 

Niedovoltowana grafika - skoki napiec - niski volatage na GPU i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedovoltowana grafika - skoki napiec - niski volatage na GPU i juz :)

Czyli podejrzewasz, że to zasilacz?

 

Turkina - myślisz, że nie szukałem. Z tego linku, który podałeś, ściągałem te stery, ale jakoś ich zainstalowanie nic nie dało, tzn. jakby się zainstalowały, ale ich nie wykrywało :mur: :mur: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podejrzewasz, że to zasilacz?

 

Turkina - myślisz, że nie szukałem. Z tego linku, który podałeś, ściągałem te stery, ale jakoś ich zainstalowanie nic nie dało, tzn. jakby się zainstalowały, ale ich nie wykrywało :mur: :mur: :cry:

 

1. Podaj nam temp GPU w stresie

2. Podaj napiecia 5V / 3.3V / 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosiłbym jaśniej :oops: :lol: :blink:

 

Podaj temperature karty oraz napiecia - napiecia np z programu speedfan / ewentualnie everest a najlepiej z tego i tego to wycaignie sie srednia ;) Temp karty znajdziesz w sterowniku - ewentualnie w jakims sofcie do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę z softu niech poda. Ale napięcia mierzy się miernikiem.

Jaki masz zasilacz??

Tak? Przepraszam nie wiedziałem, a co to za program miernik? :lol:

 

Nie pomyslales moze ze ktos kto nie wie jak odczytac napiecie z poziomu software i raczej nie wyglada na to zeby mial jakies wieksze pojecie w temacie moze nie miec miernika? Nie kazdy go ma...

 

Odczyty z poziomu 2 programow sporo by dały - to chyba oczywiste ze jesli soft pokaze 4.90V to nie ma sie o co martwic - raczej napewno, zaś w przypadku odczytu na poziomie 4.7V juz jest gorzej - wtedy przydalby sie oczywiscie miernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz u mnie na ASRocku w każdym sofcie na lini 5v zawsze pokazuje 4,5v - co ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Podobnie jets z linią 12v. U mojej siostry na Asusie A7N8X-E Deluxe jest równie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki ze SpeedFana możecie obejrze na screenie. Miernika nie posiadam.

 

Dołączona grafika

 

A co do sprawdzenia temperatury karty graficznej to nie wiem jak mam ją sprawdzic, ponieważ w załączonym sofcie nie ma takiego programu, który mógłby to wykonac :unsure:

 

Jeszcze powiedzcie mi czy taki zasilacz z linku byłby wystarczający do mojego komputera, aby przyczyną zwieszeń itd. nie był właśnie on. Obecnie mam Q-Teca400W.

http://www.allegro.pl/item153140571_super_...ier_od_ss_.html

 

 

Teraz przy okazji gry w GTA występuje dziwna sytuacja. Po jakiś 2 minutach od początku gry ekran na chwilę się zatrzymuje, a potem pojawia się w mniejszej rozdzielczości i przesunięty kilka centymetrów w prawo (tak, że ok 3 cm ekranu są czarne) i jest zatrzymany, kiedy nacisnę ALT+TAB i potem ponownie, aby wrócic do gry to jest git przez 30 sek. potem problem się powtarza, a za trzecim razem juz wystepuje błąd aplikacji dwwin.exe :mur:

 

Znowu w 3dMarku 2001 praktycznie przy każdej ''planszy'' występuje 'out of frequency', wystepuje to max 3 razy, a potem jest resetowany akcelerator graficzny.

 

Co mam robic :unsure: :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% to zasilacz. Wiem, że wyniki z softu mogą być błędne, ale q-tec 400W to niezła padaka czasami (np. nie ciągnie configu, z którym nawet codegen 300W sobie radzi). Jaką masz resztę sprzętu?.

Tego fortrona z linka nie kupuj, bo jest do starych komputerów zasilanych głównie z 5V.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dzięki za informacje.

Mój komp:

Celeron D 2,53GHz

ASRock 775VM800

HIS Radeon X1300

256 MB DDR

Dysk ATA Samsung 40 GB

 

Do tego jaki zasilacz byłby dobry?

Tylko nie mówcie, abym dokupił pamięci, bo o tym wiem :wink:

 

P.S.

Prosiłbym jeszcze bardzo o radę w związku z problemem, który występuje podczas gry w GTA (poprzedni mój post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pojawiała się taka informacja VPU Recover ponieważ oryginalne chłodzenie mojej karty nie wyrabiało. Kupiłem Pentagrama AlCu i mam spokój.

Na początek proponuje przesmarować na nowo rdzeń pastą ArcticSilver 5 i założyć chłodzenie na nowo. Jak nie pomoże pożycz dobry zasilacz i wtedy sprawdź czy błędy dalej wyskakują. Jeśli będą dalej to chłodzenie do wymiany a jeśli błędy ustąpią to zasilacz do wymiany.

 

Ps. dociśnij jeszcze wszystkie wtyczki (molexy) od zasilacza i samą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...