Skocz do zawartości
xacti

Cyrix 3 667mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Interesuje mnie to jaka ma wydajnosc procek z tematu.. ile % jest gorszy od p3 667MHz , czy taki cyrix3 wraz ze zintegrowana grafa i815 i 256mb sdr starczyl by do neta , muzyki, filmow?

no i jak sie grzeje? czy sam radiatorek o wymiarach 50x50x20 by wystarczyl ? (20mm wysokosci ;) ) . a jak nie to podajcie jaki byl by potrzebny..

 

z gory dzieki za odp.

 

*chodzi o ten procek: http://allegro.pl/item153442116_procesor_v...bka_aukcja.html

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze jest gorszy to wiem <_< ale o ile gorszy? czy da sie na nim ogladac filmy, rozmawiac przez skype (z kamerka!) , sluchac muzyki? czy moze tylko przegladac strony www? :?

 

a i moze jak bedzie za slaby na to to polecicie jakis inny procesor z rodziny cyrix/via, ktory sprosta moim wymaganiom, a bedzie sie tez baaaardzo malo grzal i bedzie dosc tani ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

via jest to procek przystosowany do malego poboru mocy i pracy biurowej (nie potrzebuje wentylatora)a wiec sam pomysl jaka to moze byc wydajnosc. Sadze ze do filmow i netu styknie ale bardziej bym ci polecil jakiegos celka 633- 766

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrym systemem (GeeXBOX) to film oglądałem na celeronie 300mhz, ciekawe czy na pemtium 100 mhz też by szły ?

 

Spokojnie starczy ten proc do filmów, przeglądania netu. Ja xp władowałem na celerona 400mhz przy dobrej konfiguracji działa dosyć płynie

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@capone

 

raczej nie ^_^ ..

 

a jaki system polecacie by postawic na takim cyrixie 667MHz i 256sdram?

xp raczej stawiac nie bede, chyba ze na maxa odchudzony ;) nie wiem czy dobry byl by tez 98... moze 2000 pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha... no to teraz jeszcze poczekam tylko aby ktos kto mial stycznosc z takim prockiem wypowiedzial sie o jego wydajnosci ;)

 

*na necie jedyne co znalazlem to to, ze jest gorszy od celerona 400 ;)

 

no i spytam sie raz jeszcze.. czy dzialal by na radiatorku o wysokosci 2 cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ta mobo ma jakieś czujniki. Jak ma to odpal jakiś program do testowania proca i zobacz jaką masz temperaturę w stresie, jak przekroczy 60 stopni to źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec ma ktos takiego procka czy nie? ;)

jak z wydajnoscia to nie wiem, ale kupilem tego procka u tej samej osoby 21 grudnia i nie ma do tej pory

szukam jakiejs fajnej, taniej plytki do niego, masz cos na oku?, a moze w ogole juz jakas masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze filmow DivX/Xvid ten Cyrix 667MHz nei pociagnie

beda poslizgi video/audio ( szczegolnie te nowe filmy z duzym bitrate i AC3 )

, wydajnoscia to chyba porownywalny jest z Celeronem 500-533 .

Jak by tego Cyrixa puscic na fsb 75MHz mial by chyba 750MHz i moze to by wystarczylo na styk do divxow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndiX

mysle nad jakas ze zintegrowanym wszystkim i pewnie bedzie to:

http://allegro.pl/item152567053_plyta_gl_h...p_tualatin.html

 

;)

 

@Bemx2k

 

ten cyrix na 133 ma 667MHz... <_<

 

ale jak wydajnosc bedzie za mala to wymienie na p3 866MHz @ 650... a mysle ze to do filmow wystarczy ;)

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndiX

mysle nad jakas ze zintegrowanym wszystkim i pewnie bedzie to:

http://allegro.pl/item152567053_plyta_gl_h...p_tualatin.html

 

;)

fajne to, fajne, tez mysle o wszystkim zintegrowanym (tylko dlatego ze chce miec jak najmniej watowego kompa), chociaz nie takie tanie, no i ciekawe czy jest na 100% pewne ze obsluzy c3, patrzalem na stronie "viji" jakie plyty go na pewno obsluguja, ale niestety ciezko jest takowe dostac, nawet na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie plyty na chipsetach VIA KT133A > KT266A obsluguja na bank tego Cirixa

przy czym odpowiednik Intela byl zancznie szybszy ,niestety nie pamietam nazwy tego chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bylem cienki z Histori ;)

 

ale na liscie zgodnych chipsetow jest tez napisane

 

Iwill KK266 Plus-R VIA KT133A ? wiec nie mam pojecia jak z tymi socketami :/

 

swoja droga warto sobie odpuscic i kupic cos ciut nowszego

chocby Athlona 800-900MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro P3 500 działał mi na samym radiatorze to myślę że ten Cyrix też będzie. Co do filmów to myślę że da rade ,ale chyba będziesz sobie musiał zainstalować VLC media player. Ten odtwarzacz ma już swoje własne kodeki i jest bardo dobry do słabszych kompach. Można dzięki nemu oglądać płynnie DivX i Xvid nawet na Celeron 400. Sam testowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test tylko ze procka z zegarem 933MHz. W tym tescie ten procek potrafi dostac od celerona 300MHz a od podkreconego Celerona 300@450 to praktycznei zawsze dostaje po d... a to jest 933MHz odmiana wiec 667MHz bedzie jeszcze slabszy i 300MHz Celeronek bez problemu mu dokopie.

A za 20zl. mozna bez problemu kupic Celerona 800MHz(te samo gniazdo s370) a nawet PIII 800MHz.

A za 10zl. mozna miec PIII 667MHz czyli tansza i znacznie wydajniejsza jednostke.

A ten Cyrix to jak sie nie myle to jest architektura jeszcze z czasow pierszych Pentiumow i P MMX, oraz AMD K5/K6. Bardzo podobnie wygladaja. A jednostka zmienno-przecinkowa Cyrixa jest fatalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by tego Cyrixa puscic na fsb 75MHz mial by chyba 750MHz i moze to by wystarczylo na styk do divxow

Hahaha, nie no ten facet nie wie o czym pisze... FSB to ma 133Mhz i z tym socketem :D z choinki się urwał.

 

Wydajnościowe to jest śmieszne, zapuść sobie Sandre 2005 i tam takie smaczki jak C3 są uwzględnione.

 

No ale jak już kolega wyskoczył z SocketA to może Geode??

Tylko takie prawdziwe a nie jakieś NX2001.

Zdaje się że NX1750 spowolnione do 1Ghz działają na samym radiatorze, ale też ostrzegam że to proc z segmentu C3.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu miałem styczność z takim prockiem i nie przypominam sobie, aby był tak straszny jak tu niektórzy mówią. Swoją drogą na DivX nie sprawdzałem go, bo wtedy chyba nie było tego formatu.

Jest to jednak typowo low-end do biura, więc na nowszych filmach na 99% będzie się dławił.

Rzuć okiem tutaj:

http://allegro.pl/search.php?string=s370&a...p;category=4227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...