Skocz do zawartości
xacti

Cyrix 3 667mhz

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie mi kurcze chodzi by bylo na samym radiatorku :| :( ;)

Mam PII 450MHz, ktory chlodzony jest samym radiatorkiem. Troche sie grzeje wiec uzylem wolnoobrotowego wentylka i temp. spadla bardzo duzo.

Ten PIII jak sie nie myle jest produkowany w mniejszym procesie technologicznym, zasilany jest nizszym napieciem wiec powinien byc zimniejszy przy takim samym taktowaniu. Wystarczy, ze go odkrecisz troszke(przy 100MHz dziala z zegarem 450MHz czyli tak samo jak moj PII), jak jest mozliwosc to zmniejszych napiecie zasilajace i procek bez problemu powinien pociagnac na samym radiatorze. W najgorszym wypadku jakis wolonoobrotowy wentylatorek dasz, tylko po to aby byla cyrkulacja powietrza kolo radiatora ale podejrzewam, ze nie bedzie to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Yogi ale ty żeś się tez skupił na najgorszym g**** z rodziny C3, z resztą te artykuły maja w sobie tyle błędów że ja nie wiem kto to pisał....

 

Ale były jeszcze przecież:

 

* Samuel2 od 700 do 933Mhz

o 100 MHz FSB: 700, 750, 800, 900 MHz

o 133 MHz FSB: 733, 800, 933 MHz

 

* Nehemiah od 1000 do 1200Mhz

o 133 MHz FSB: 1000, 1133, 1200 MHz

 

Z wikipedii, ale sam to pisałem na podstawie danych od VIA

 

Spoko Skype na tym poleci. Normalnie wiem ze ludzie na tym XP'ka zapuszczają, a także procki z tej rodziny są wykorzystywane do "extremalnie" mobilnych rozwiązań.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o poradę.

Zastanawiam się nad takim zestawem:

Via Epia ME 6000 Fanless 277,-

lub

Via Epia MII 6000 E Fanless 485,-

------------------------------------

Kingston DDR 256MB PC-266 CL2.5 109,-

lub

Kingston DDR 512MB PC-266 CL2 214,-

---------------------------------------

Seagate Momentus 5400.2 40 GB (5400, 8MB, ATA/100) 202,-

------------------------------------------------

Lite-ON DVD+/-RW SSM-8515S slim black bulk 241,-

lub

Samsung DVD+/-RW SN-S082D slim bulk black + soft 225,-

----------------------------------------------------

Jakiś zasilacz bez wiatraka tylko jaki.

 

Da się wogóle coś takiego poskładać?

Chodzi mi o bezgłośny komp za możliwie małe pieniądze w domowej roboty obudowie.

Czy da radę odpalić na tym powiedzmy Xubuntu ze znośną kulturą pracy.

Do czego ma być ten komputer? Głównie internet, czasem jakiś film, edytor tekstu...

 

Czy tu ktoś wogóle zagląda?

Edytowane przez elmoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No facet ciężko powiedzieć, zasadniczo nie powinno być problemów, ale nie wiem czy ktoś tu się bawił takim sprzętem. Najlepiej zrobisz, jak znajdziesz na allegro kogoś kto kupił już wcześniej coś w deseń twojego upatrzonego sprzętu i zapytasz do czego jest używany/na co go stać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dysku i dvd trzeba będzie przejściówki...lepiej kupić coś tańszego z tych elementów ale w normalnych wymiarach...to tylko taka rada... pozatym via to lepiej nawet gorszy proc ale musi być koniecznie duuuużo ramu żeby to chulało...ja sam jeszcze rok temu siedziałem na via c3 600mhz i 512mb ram i powiem że było jak najbardziej znośnie na win 2k XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego cytrixa i dosc sie grzeje bez wentyla-ew.dobre AC w budzie;

wydajnosc jest cienka (win98 pro),ciezko filmy ogladac, bo smuzenie i zacinki-maly dysk(2.6gb),ale i bez tego lepszy bedzie pIII

co do zestawu tanim kosztem to- pIII 667 :

 

post-143335-1172311622_thumb.jpg

 

zasilacz 100W,dysk 1gb,cdrom,386mb sdram-jedyna glosna rzecz to hdd(slychac swist talerzy),zasilacz i wentyl na procku(5v) sa bezglosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poisadam VIA 900MHz ale nie Cyrix tylko Ezra podkręcony do 1Ghz. Procek spisuje się średnio ale smiga mi na XP spokojnie. Internet i muzyka chodzą elegancko a przy filmach są czasami zwiechy . Niepolecam nikomu tego procka (chyba że tylko do prac biurowych itp.) bo nie jest wydajny. Sam zmieniam teraz na celka 700@1050 i to bedzie o wiele wydajniejsze i szybsze.

 

Tu jest takie małe porównaie VIA i Celka. http://www.frazpc.pl/artykuly/71/Via/C3/Ezra/933Mhz

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...