Skocz do zawartości
blood_brother

Wieszanie Kompa W Aplikacjach Korzystających Z Trybu 3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z góry przepraszam jeżeli to nie ten dział, ale nie wiedziałem gdzie z tym się udać.

 

A teraz mój problem.

Zacznę może od sprzętu.

 

Procesor: Sempron 2400@2800

Płyta: Asrock K7VT4A+

Ram: 256ddr Elixir i 512ddr Kingston

Grafika: Radeon 9500@9700 (softmod)

Dysk: Seagate Barracuda 80gb i 120gb

Zasilacz: Codegen 400W (wiem, że nic dobrego)

System: Windows XP SP2

 

Grafika jest w miarę dobrze przerobiona, aczkolwiek mogłoby być lepiej, ale to już wina egzemplarza. Raz sypie artami raz nie. Zależy od jej humoru.

Wszystko działało ok przez jakieś 7 miesięcy, ale od jakichś dwóch tygodni coś się dzieje bo gdy uruchamiam jakieś gry 3d, czy programy do grafiki 3d to komputer potrafi się zawiesić. Czasami się wiesza czasami mignie bluescreenem, ale nic nie zdążam przeczytać. Nie ma żadnych specjalnych okoliczności w których się to dzieje. Raz wiesza się po 2 minutach, czasami od razu, a czasami działa dobrze przez 3 godziny.

Główne moje podejrzenie pada na grafikę, gdyż gdy zainstaluje normalne stery do 9500 to wszystko działa ok (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie robiłem dłuższych testów niż 20 minut), ale wydajność jest kiepska. Wszystko się psuje po zainstalowaniu sterowników omegi. Ale możliwe, że to nie wina grafiki. Nie przychodzą mi do głowy żadne inne pomysły. I tak jestem na etapie zmiany grafiki, ale głupio by było jakby się okazało, że wina leży w czymś innym.

Może jeszcze dodam, że jakoś tydzień dwa przed pojawieniem się problemów przeinstalowałem windę, ale z innej płytki, niż zwykle. Jednak wątpię, żeby to była tego wina bo kumpla chodzi ok ten windows.

 

Jakieś pomysły co może być nie tak?

 

Jeszcze powiem, że temperaturki mobo i procka nie przekraczają 40 stopni (może w stresie ale to nie wiele), a dyski chodzą poniżej 25 stopni. Grafiki nie mam jak sprawdzić...

Edytowane przez blood_brother

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zmień zasilacz, sprawdź kompa prime95, 3d markami (o ile zadziałają) i poscanuj pod kątem wirów. Ale na 99,9% to zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... niechcący ściągnąłem programik o nazwie Video Card Stability Test. Na 10 prób najdłuższa trwała 4 sekundy... Zdesperowany skorzystałem z najprostszego rozwiązania jakim jest odkurzenie wszystkiego w budzie. Robię to w miarę regularnie i kurzu nie było wiele. Dodatkowo nasmarowałem wiatraczek od chłodzenia grafiki. Po ok. półgodzinnych operacjach poskładałem wszystko do kupy i uruchomiłem ww programik. I co ciekawe, nawet bardzo, programik działał bez najmniejszego zająknięcia przez 12 minut.

Nie bardzo wiem co o tym myśleć. Jeszcze test w aplikacjach bardziej rozbudowanych został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal 3dmarka 2k1 z loopem na 50x i zostaw na noc. Jak przezyje to dobrze ;] Najprawdopodobniej ktos cfany wczesniej wylaczyl komunikat VPU Recovery i przy przegrzewaniu karty byly kwiaty.

Ale jesli naprawde zalezy Ci na komputerze to zainteresuj sie czyms mocniejszym niz nalepka 400W na codegownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po 5 godzinnej sesji grania można śmiało stwierdzić, że problem zniknął. Ani jednego zawieszenia w tym czasie.

A co do zasilacza to wiem, że nie należy do najlepszych, ale na razie musi dać rade. Lepszy taki za darmo niż żaden. Bo osobiście w życiu sam bym tego nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...