Skocz do zawartości
Kobrowisko

Priorytet - Cisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przekopałem sie przez mase tematów ale niestety nie znalazłem tego jedynego...

Mam do wydania 400-500 PLN na zasilacz o mocy 450-550.

Główne kryterium zakupu - cisza.Czytałem dużo o TACENS'ach, BeQuiet, i Taganach.

Może ktoś miał pare z nich w domu i mógł porównać głośność pracy.

Tacens - troche odstaje ze wzglądu na wieksze wachania napięć.

Tagan z serii U35 jest świetny - tylko ta cena... :cry:

Mile widziane podpowiedzi i rady użytkowników cichych zasiłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem sie przez mase tematów ale niestety nie znalazłem tego jedynego...

Mam do wydania 400-500 PLN na zasilacz o mocy 450-550.[...]

Tagan z serii U35 jest świetny - tylko ta cena... :cry:

Mile widziane podpowiedzi i rady użytkowników cichych zasiłek.

Co prawda nie jestem jeszcze uzytkownikiem i nie bede pisal z wlasnego doswiadczenia, ale ostatnio mialem podobny dylemat, bo wybieralem zasilacz w podobnej kwocie, sporo grzebalem po forum, wiec moge napisac do jakich wnioskow doszedlem i co znalazlem.

 

U35 - niektorzy narzekali, ze jednak do cichych nie nalezy. Jednym przeszkadza, innym nie - zalezy czego oczekujesz.

Seasonic S-12 - moze minimalnie slabszy od Tagana, ale cichy - co rowniez potwierdzaja rozne testy - tak wiec ja zdecydowalem sie wlasnie na niego, tylko troche mocniejszego od tego, ktorego bralbys Ty: http://zenfist.pl/pID/231.htm - miesci sie w widelkach mocy i cenowych, no i napewno jest cichy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do konfiguracji

CPU: AthlonXP 2000

grafa: Radeon 9700

pamiec 1Gb (512+2x256)

dysk 80GB ATA WD

naped dvd, pendrive 1GB, sieciowka, dzwiekowa karta itd

 

ta zasilka http://www.silentpcreview.com/article226-page1.html w zupelnosci starczy, prawda? Zalezy mi wlasnie na bardzo cichej pracy co jest dla mnie priorytetem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do konfiguracji

CPU: AthlonXP 2000

grafa: Radeon 9700

pamiec 1Gb (512+2x256)

dysk 80GB ATA WD

naped dvd, pendrive 1GB, sieciowka, dzwiekowa karta itd

 

ta zasilka http://www.silentpcreview.com/article226-page1.html w zupelnosci starczy, prawda? Zalezy mi wlasnie na bardzo cichej pracy co jest dla mnie priorytetem :)

Pod warunkiem że w najbliższym czasie nie zamierzasz zbytnio zmieniać(rozbudowywać) kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że w najbliższym czasie nie zamierzasz zbytnio zmieniać(rozbudowywać) kompa.

odpowiem cytatem

 

Fell 400 z 2x80mm wentyl , daje rade z E6300@3.5Ghz, 2 gb pamieci, X1900XT, 3 HDD, 2 nagrywarki, wiec nie mówil bym ze to slaby zasilacz... poprostu dales sie uwiesc mani duzej ilosci watów :)

hisaki musialby zmienic platforme i zaopatrzyc sie w mocne sli/crossfire zeby zatkac tego SS ;)

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim konfigu głośna nie będzie. Z resztą ten topower nader rzadko bywa głośny, chyba że ma skopane wiatraki od nowości.

Tzn. zdażały sie takie z "trefnymi" wentylami od nowości?

Sam już nie wiem co brać.

Seasonic 500 by mi odpowiadał jakby miał jeszcze tylko kabelki odpinane...

 

padłem na podłogę - ty chyba nie masz pojecia o czym piszesz :mur:

A ty sie zaraz rzucać musisz.

Może niedokładnie napisałem o co mi chodziło.Jeśli będzie zmieniał platforme,karte i dorzuci drugą (SLI) to wtedy faktycznie ten zasilacz się będzie pocił. Rozbudowanie kompa nie zawsze znaczy dołożenie kostki ramu czy dyzia (przynajmniej w moim mniemaniu)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde zasiłki się zdarzają z trefnym wentylami Seasoniki również.

Mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie.

Widze w twoim sigu że masz tego Topowera o którego pytałem wcześniej.

Masz także zbliżony zestaw podzespołów kompa.

Jeśli moge wiedzieć, przed zakupem zasiłki miałeś kilka do przetestowania(Angela) i wybrałeś Topowera, czy była inna przyczyna Twojego wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Topowera testowałem bodaj pond rok temu, chyba dla mod-planet. Niestety współpraca z tym portalem do przyjemności nie należy.

 

Wtedy był to zasilacz o najstabilniejszych napięciach jakie w życiu widziałem. Pod baardzo solidnym obciążeniem w stresie miał wahania nie większe jak 0,01v więc przy tej cenie i odpinanych kablach wybór był jednoznaczny.

 

Może gdyby mnie było stać to wziąłbym Coolteka CT 500, ale niestety, kasy tyle nie mam.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ten Topek jest w dość dobrej cenie. Zastanawiam się dość poważnie nad nim.

Tylko jeszcze jedno mnie nurtuje. We wszystkich opisach pisze że ta zasiłka jest wykonana w standarcie ATX 2.0 (w niektórych serwisach 2.01). Czy ma to jakiś znaczący wpływ na cokolwiek?

Nowsze konstrukcje pracują(są wykonane ?? :blink: ) w ATX 2.2.

Czy ktoś mógłby mi przybliżyć różnice pomiędzy nimi?

Czy jest sen sie ładować w ATX 2.2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tak wpływ, ze nieważne co do niego podłączysz i tak uciągnie. Najmocniejszy komp jaki widziałem pobierał z sieci nieco ponad 600W, czyli zasilacz oddawał z siebie właśnie koło 500W, no może trochu więcej.

 

Obecnie przy 8800 dobry Zasilacz 700W wystarczy nawet do ekstremalnego OC z rezerwą. Modele z prawdziwym 600W mocy ciągłej są optymalne do 2x8800 SLI + najprądożerniejszy proc. Więcej nie trzeba.

 

Chyba że się kupuje rzeczy typu 500w za 100zł, wybaczcie ale taka kombinacja przy powyższym sprzęcie zakończy się detonacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dokonałem już wyboru i od trzech dni siedzi w budzie Topower 520W 627-P6(thx Benito :wink: ).

Nie jest to może najnowsza konstrukcja i na pewno nie jest to król ciszy (jak Seasonic) jednak jestem z niego bardzo zadowaolony. W porównaniu do Chiefteca który "gonił" na max obrotach (nie dziwie mu sie - miał co ciągnąć) Topek jest naprawde cichy.Nawet po solidnym podkręceniu procka i grafy i dużej ilości "dodatków"(4 dyski, 8 wentyli, fanmat'y, flop,napęd dvd) zachowuje sie naprawde bardzo przyzwoicie :D . Napięcie bardzo stabilne. Hałas o niebo mniejszy (w końcu głównie słychać dyski a reszta to taki miły szumik w tle).

 

OT

 

W jakimś temacie o Chieftecu 360 i grafie 7900GT przeczytałem że Chiefy(nowe) nie dają rady.

Jestem zadowolony ze sojego starego Chiefa bo naprawde mimo 18 A na lini 12V nigdy mi nie odmówił posłuszeństwa. Nie było żadnych zwisów, żadnych restartów, jedyny mankament (po zmianie platformy i grafy na 7900) to to że stał sie naprawde uciążliwie głośny....

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po Topowerku.

Za długo sie nie napracował.

Dnia 5 kwietnia tego roku wyzionął ducha (niestety).

A ja do dziś jestem bez zasiłki. Wszystko dzięki "mega profesjonalnego" podejścia sklepu w którym go kupiłem.

Pojechał do nich 6 kwietnia. Po prawie czterdziestu dniach i masie telefonów wrócił nowy ... inny ... słabszy ...

Wysłałem ponownie i troche im wyrzuciłem - zgodzili sie na dopłate i wymiane na inny.

Teraz czekam...

Może we wtorek już będzie git... Moze...

 

A mój poczciwy Chieftec HPC420DF302 (18A na 12V) ciągnie żwawo to co w podpisie i jak na razie ciągle daje rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to sam nie wiem co mu sie stało.

Rano jak zwykle przed pracą włączyłem kompa, cośtam poszperałem po necie, wyłączyłem i pojechałem do roboty. Jak wróciłem już sie nie chciał włączyć. Jak przyłożyłem do niego ucho to podczas próby włączenia przez chwile było słychać jakieś piszczenie i po chwili cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Seasonica S12 430W i wiem teraz ,że już moją kolejną zasilką będzie też Seasonic ,zasilacza praktycznie nie słychać :D naprawdę trzeba przystawić ucho blisko niego B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będę kupował zasiłkę, gdzie priorytetem będzie cicha praca.

Moimi faworytami są Corsair 520 i BeQuiet Straight Power.

 

Ja mam tego Corsaira. Totalnie niesłyszalna zasiłka. Poprzedni Antec 430W NeoHE, jak na siłę chciałem coś usłyszeć, po przyłożeniu ucha coś tam słyszałem. Tu nie jestem w stanie wychwycić żadnych dźwięków, a napięcia skaliste. A i o tych BeQuietach dobrze czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taganik juz od dóch tygodni siedzi w kompie i .... hałasuje niemiłosiernie. Znaczy można powiedzieć hałasował. Posłuchałem rady jednego forumowicza (thx Blue) , otwarłem zasiłke wyprowadziłem na zewnątrz kabelki i puściłem przez regulator.

W końcu wróciła cisza podobna do tej jak był Topowerek na pokładzie. Nie puszczam wentyla na 5 V bo jest dość ciepło. Ale już sprawdziłem że ok. 7 V jest wystarczajaco ciche. Jak za pare mieszków zrobi sie chłodniej to zjade mu na 5 V.

Jeśli chodzi o napięcia to powiem jedno: SOLID ROCK !!!

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...