Skocz do zawartości
Camis

Rusza Więzienna Telewizja

Rekomendowane odpowiedzi

1 stycznia 2007 roku zadebiutuje TV Więzienna 6 – pierwsza na polskim rynku telewizja tworzona przez więźniów dla więźniów. Projekt powstał w ramach programu resocjalizacyjnego więźniów”Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody.'

 

Kanał będzie nadawany 2 godziny dziennie. Próbny program nadano w Wigilię. Spotkał się on z dużym entuzjazmem więźniów.

 

Telewizję współtworzą więźniowie zakładu karnego w Wołowie, w województwie dolnośląskim, pomaga im sam Hirek Wrona.

 

Codziennie będzie można obejrzeć premierowe newsy, a w miarę rozwoju teledyski, koncerty czy filmy, jeśli tylko uzyskają odpowiednie prawa do emisji.

 

Odpowiedni sprzęt do odbioru został dostarczony do każdej celi przez zakład karny.

 

INFO

 

// Moze jeszcze full pakiet cyfry :blink: :mur:

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.00 - "Cela" - magazyn informacyjny

8.30 - "Stój chłopaku na deptaku" - poranny aerobik

9.10 - "Skazani na Shawshank" - Film

12.00 - "W samo południe" - wiadomości więzienne

12.30 - "Auto - Kradziej" - magazyn pasjonatów motoryzacji

bla bla bla ....

 

Bosze i my za to płacimy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest chore.... Tym sk****** co w pace siedza jeszcze telewizje robia??Im to sie powinno rece obcinac i zamykac w klatkach a nie jeszcze im telewizje robic.... Niebawem to cela bedzie wygladala tak, ze bedzie lozko ze skory, fotele, ława, telewizor i audio za 10k zl. No comment....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście taki długi termin jak resocjalizacja ??, a może przez to część z nich wejdzie na praworządnych i stanie sie normalnie zarobkującymi ludźmi??, lepiej chyba ludzi resocjalizować aby do kicia już nie trefili niż przetrzymywać ich tam w nieskończoność, więzień więźniowi nie równy, należy dać komuś szanse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zabil czlowieka, to nie powinien juz wogole wyjsc na wolnosc. Bez sensu jest dawac ludzi do wiezienia na np. 5 lat jak potem wydja z niego jeszcze gorsi i beda robic to samo co przed tem.... Takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak by zajeli się POŻYTECZNĄ pracą na rzecz dobra społecznego żeby przystosowali się do tego że uczciwie trzeba zarabiać pieniądze? :>

Taka TV nic nie wnosi a tylko pochłania koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście taki długi termin jak resocjalizacja ??, a może przez to część z nich wejdzie na praworządnych i stanie sie normalnie zarobkującymi ludźmi??, lepiej chyba ludzi resocjalizować aby do kicia już nie trefili niż przetrzymywać ich tam w nieskończoność, więzień więźniowi nie równy, należy dać komuś szanse

 

resocjalizacja?

 

ktoś kto kradł, mordował itp bedzie lezał przed TV i Ty myślisz ze wyjdzie za powiedzmy 15-20 lat i bedzie normalnym czlowiekiem załozy rodzine itp i wyjdzie na ludzi tylko dzięki temu ze mial wygode w wiezieniu?

Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więzien tez człowiek i potrzebuje troszkę "edukacji". Na początek proponuję:

Prison break - w sam raz dla znudzonych więźniów. A nuż wśród nich znajdzie się jakis Scofield i wyprowadzi tych biednych niewinnych ludzi za więzienne mury? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zabil czlowieka, to nie powinien juz wogole wyjsc na wolnosc. Bez sensu jest dawac ludzi do wiezienia na np. 5 lat jak potem wydja z niego jeszcze gorsi i beda robic to samo co przed tem.... Takie jest moje zdanie

Wiesz, zabić a ZABIĆ to dwie różne sprawy. Tak jak jeden kradnie bo głodny, a drugi bo mu się telefon gościa na ulicy spodobał, czaisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

resocjalizacja?

 

ktoś kto kradł, mordował itp bedzie lezał przed TV i Ty myślisz ze wyjdzie za powiedzmy 15-20 lat i bedzie normalnym czlowiekiem załozy rodzine itp i wyjdzie na ludzi tylko dzięki temu ze mial wygode w wiezieniu?

Ktoś komu stworzy sie w miarę normalne warunki odbywania kary, połączone z zajęciami praktycznymi i edukacyjnymi (w tej sytuacji telewizja jest ok) ma na to większe szanse, jeżeli wiezienie będzie nastawione tylko na eliminacje i odosobnienie skazanych będzie utrwalaczem tych że postaw, pozatym do kicia trafia sie z różnych powodów, a tych morderców, którzy do tego mordowali z premedytacją jest garstka, zresztą polskie więziennictwo odbiega zasadniczo do warunków jakie nakłada na nas UE, tak wiec nie przesadzałbym z tą wygoda w więzieniach Jak pokazują przykłady innych państw Rosja, Turcja, Maroko, Białoruś to takie bardzo represywne funkcje kary naogól sprawiają efekt odwrotny do zamierzonego, chyba że ktoś woli wariant rosyjski, wdg Fundacji Helsińskiej ok 80% wyroków tam zapadających nie wynika z zebranych wcześniej dowodów ale z faktu przyznania się sprawcy, w jaki sposób lepiej nie wiedzieć to tak na marginesie odnośnie obcinania rąk itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esiu resocjalizacja to mit juz nawet amerykanie odchodza od resocjalizacji bo to kosztuje w kupe kasy a i tak 70% jak nie wiecej wraca do dawnego zawodu!

Tak Amerykanie i resocjalizacja dobre sobie, ich system wieziennictwa nigdy nie była nastawiony na resocjalizacje tylko na eliminacje, system urągający podstawowym prawom człowieka, brutalny, nieludzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I IMO taki system jest da best ale tylko w stosunku do niektórych więźniów (zależnie od tego za co siedzą i dlaczego to zrobili).

 

NP. Jeden zabił z premedytacją to eliminacja, ewentualnie ciężkie roboty i suchy chleb z wodą. Drugi zabił bo musiał (obrona własna) I inny rodzaj kary.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I IMO taki system jest da best ale tylko w stosunku do niektórych więźniów (zależnie od tego za co siedzą i dlaczego to zrobili).

 

NP. Jeden zabił z premedytacją to eliminacja, ewentualnie ciężkie roboty i suchy chleb z wodą. Drugi zabił bo musiał (obrona własna) I inny rodzaj kary.

Mówiąc o eliminacji nie miałem na myśli tylko kary śmierci, dożywocie to też eliminacja, eliminacja człowieka ze społeczeństwa, czy ten system jest the best, nie zgadzam sie w USA skazani to 1/5 wszystkich odsiadujących wyroki na świecie, połączona z łamanie praw człowieka i barbarzyństwem, bo jak inaczej nazwać pętanie łańcuchami kobiet ciężarnych w czasie porodu do szpitalnego łóżka ?? a mimo tego przestępczość w USA pozostaje w dalszym ciągu na wysokim poziomie

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem na myśli tylko kary śmierci, ale też np. wyłączenie ze społeczeństwa(dożywocie).

 

I nie chodziło mi o Hameryke. Dokładniej chodziło mi o samą eliminacje i ciężkie warunki, ale nie o drastyczne łamanie praw człowieka, tak jak to jest przedstawione w twojej ostatniej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzewniej więzień wiedział, że odbywa karę, nie to co dziś. Zamiast komfortowej celi z telewizorkiem, zimny ciemny wilgotny loch, zamiast wyrka i czystej pościeli, trochę słomy w kącie, zamiast 3000Kcal podły chleb i woda, zamiast ćwiczeń fizycznych tortury. Człowiek wiedział że odbywa karę, a nie że siedzi w sanatorium :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

Ja mógłbym najwyżej pomnożyć ich wyroki x2 żeby lepiej zapamiętali za co siedzą...

 

Telewizja, internet - takie bajery dla więźniów ? OK! Ale dla tych którzy siedzą za np. przestępstwa nie zagrażające zdrowiu ani życiu drugiej osoby (tak jak tweener albo C-Note z Prison Break). Reszcie s[ciach!]ysyństwa dałbym 2x wieksze wyroki jak już mówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern_outlaw

Ja mógłbym najwyżej pomnożyć ich wyroki x2 żeby lepiej zapamiętali za co siedzą...Telewizja, internet - takie bajery dla więźniów ? OK! Ale dla tych którzy siedzą za np. przestępstwa nie zagrażające zdrowiu ani życiu drugiej osoby (tak jak tweener albo C-Note z Prison Break). Reszcie s[ciach!]ysyństwa dałbym 2x wieksze wyroki jak już mówiłem.

2x dożywocie

 

Jakby siedzieli tam gdzie opowiadał program "Cela", to by wiedzieli co to znaczy W-E-Z-E-N-I-E .

no nie wiem czy by sie dowiedzieli ;/ wędzenie?

 

PS. az tak was boli ta tv dla wiezniow?

Edytowane przez wortigern_outlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK pracowałem z chłopakami z Afryki, rozmawialiśmy kiedyś o więziennictwie, w skrócie sprowadziło się to do tego, że w europie (UK, Polska) więzienie = wczasy (znajomy w celi miał ps2...), w Afryce więzienie było karą, po której nikt nie chciał tam wracać. IMO więzienie powinno być naprawdę ciężką pracą, która da do myślenia, a nie "sanatorium" z kablówką, żarciem i netem.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam się z Majkelem. Więźniowie to też ludzie. Jedynie tych, którzy popełnili najgorze przestępstwa powinno się skazywać na dożywocie i jakieś ciężkie prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, może by tą telewizję wykorzystać do tortur, puszczać na okrągło przemówienia Prezydenta i Premiera, te same odcinki teletubisi i programy z TV Trwam, które zanotowały najniższą oglądalność :twisted2: do tego prawie śmiertelna dawka kofeiny, zapałki w oczy łeb w imadło i efekt powinien być o wiele lepszy niż przy łamaniu kołem lub przypalaniem rozgrzanym do czerwoności żelastwem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...