Skocz do zawartości
Camis

Rusza Więzienna Telewizja

Rekomendowane odpowiedzi

IMO więzienie powinno być naprawdę ciężką pracą, która da do myślenia, a nie "sanatorium" z kablówką, żarciem i netem.

Właśnie i to byłaby jakaś resocjalizacja, gość zobaczyłby jak cieżko było i jakby wyszedl po iluśtam latach to nie zrobilby moze głupoty bo wiedzialby co go czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, może by tą telewizję wykorzystać do tortur, puszczać na okrągło przemówienia Prezydenta i Premiera, te same odcinki teletubisi i programy z TV Trwam, które zanotowały najniższą oglądalność :twisted2: do tego prawie śmiertelna dawka kofeiny, zapałki w oczy łeb w imadło i efekt powinien być o wiele lepszy niż przy łamaniu kołem lub przypalaniem rozgrzanym do czerwoności żelastwem :]

Dobrze gada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem kto za to wszystko płaci....

 

Swoją drogą zamiast teraz iść na studia, pracować za 600zł na rękę chyba lepiej jest popełnić jakieś przestępstwo i mieć darmowe wczasy przez x lat.

ej no już bez przesady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem kto za to wszystko płaci....

 

Swoją drogą zamiast teraz iść na studia, pracować za 600zł na rękę chyba lepiej jest popełnić jakieś przestępstwo i mieć darmowe wczasy przez x lat.

Ciekawie rozumujesz... Przecież jak ludzie zobaczą twój post i pojdą robić złe rzeczy to więzieni nie starczy :) Joke. To bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więzienie = wczasy (znajomy w celi miał ps2...), w Afryce więzienie było karą, po której nikt nie chciał tam wracać. IMO więzienie powinno być naprawdę ciężką pracą, która da do myślenia, a nie "sanatorium" z kablówką, żarciem i netem.

A i owszem, też znam osobe, która z więzienia wróciła i miała konsole, siedziała za morderstwo, wyszła po 4 latach z 15 bodajże, i dalej jest przestępcą (sprzedaż narkotyków)

 

Nawet jak go złapią to co mu tam ? Wróci, znowu wyjdzie za pare lat i znowu narobi kasy. Norma.

To, że więzienie powinno być odpowiednią karą, i że na samą myśl o nim powinno się słabnąć jest racją. Tak powinno być, słyszałem, że niektórzy bezdomni zabijają aby trafić do więzienia właśnie dla jedzenia itp....

Dlatego krótko i na temat - więzienie nie musi trwać długo, ale konkretnie ! Tak, aby osoba, która z niego wróciła nie zrobiła już niczego, co mogłoby ją tam z powrotem wprowadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, też znam osobe, która z więzienia wróciła i miała konsole, siedziała za morderstwo, wyszła po 4 latach z 15 bodajże, i dalej jest przestępcą (sprzedaż narkotyków)

 

Nawet jak go złapią to co mu tam ? Wróci, znowu wyjdzie za pare lat i znowu narobi kasy. Norma.

To, że więzienie powinno być odpowiednią karą, i że na samą myśl o nim powinno się słabnąć jest racją. Tak powinno być, słyszałem, że niektórzy bezdomni zabijają aby trafić do więzienia właśnie dla jedzenia itp....

Dlatego krótko i na temat - więzienie nie musi trwać długo, ale konkretnie ! Tak, aby osoba, która z niego wróciła nie zrobiła już niczego, co mogłoby ją tam z powrotem wprowadzić

1. Po co bezdomni mają zabijać dla jedzenia skoro w każdym większym miescie są noclegownie i jadłodajnie ??

2. Podaj jakieś konkretne przykłady tego typu przypadków w PL bo to że coś tam słyszałeś chmmm, ja słyszałem że w Rosvel rozbiło sie UFO ale co faktycznie z tego wynika ??

3. Coś dziwne z tym morderstwem 15 lat i po 4 warunkowe zwolnienie ??

4. Podałem przykład kilku państw gdzie rygor osadzonych jest ostrzejszy niż w PL a mimo tego nie widać aby to stanowiło skuteczny sposób do walki z przestępczością, obecnie twierdzi sie że od samej wysokości kary bardziej odstarszająca jest jej nieuchronność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

2x dożywocie

no nie wiem czy by sie dowiedzieli ;/ wędzenie?

 

PS. az tak was boli ta tv dla wiezniow?

a kto za to płaci? Zaraz ktoś powie że mam 16 lat i to nie ja, ale przecież moi rodzice tak, a za parę lat ja też! I nie mam zamiaru im sponsorować wakacji! NIech budują nowe więzienia i każdy będzie szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czasami sobie myślę że powinni otworzyć na nowo Auschwitz. Co jeszcze wsadzą do tych cel?? Może niech im za sponsorują jeszcze kompy i co rok upgrade bo więźniowi spod celi 37 zacina się Gothic. Więzienie powinno być surowe, to znaczy prycze betonowe i trochę słomy do jedzenia konsek chleba i wody, a na pobudkę oblać zimną wodą. Wtedy żaden zdrowy człowiek nie pomyślał by o popełnieniu przestępstwa. A liczebność przestępstw zmalała by o 80%. Wymyślają prawa człowieka to niech je stosują do ludzi, recydywista w więzieniu powinien być traktowany jak rzecz a nie jak człowiek. Za niedługo dojdzie do tego że przestępcy stworzą sobie związki zawodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze wypowiedzi co niektorych userow pasuja do wizerunku wypieszczonych mamisynkow :)

no to teraz bedzie jazda na calego ,sie synki rzuca ...........

 

Jesli ta Telewizja w kryminale choc troche pomoze w resocjalizacji , to jest to jak nabardziej trafiony pomysl

w polsce w karaju dobrobytu , niewiadomo dlaczego brakuje miejsc w wiezieniach :)

ponoc w niektorych celach 8 osobowych siedzi szesnastu chlopa , jak myslicie ...?

to pomaga w resocjalizacji ???

Jezeli z owej szesnastki 10 to stare zatwardziale zgredy , a szostka to powiedzmy jakies cieniasy

( z wyrokami za np handel nielicencjoiwanym softem ) to po paru latach odsiadki mamy na wolnosci 16 zdemoralizowanych do szpiku kosci Kryminalistow.

ot

to jest problem

 

 

Adler91

 

Byly takie czasy , byly takie kraje gdzie stosowna juz te metody

i niestety nie przyniosly one dobrych efektow

 

W Turcji kandydujacej do UE do niedawna za kradziez obcinano rece :)

do dzis maja w cholere zlodzieji :)

to system odpowiada za ilosc ludzi popelniajacych przestepstwa

sami ludzie to tylko drobne tryby w wielkiej machinie

 

jesli w polsce , europie za kradziez oprogramowania karano by obcieciem reki

to malo komu by bylo pisac na Forum purepc.pl :)

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze wypowiedzi co niektorych userow pasuja do wizerunku wypieszczonych mamisynkow :)

Trafne spostrzezenie :-) Odnosze wrazenie ze wiekszosc userow tego forum bardzo malo wie o swiecie, i sa zapatrzeni tylko w swoj monitor.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esiu dlatego napisałem, iż słyszałem i nie potwierdzam :) po prostu ... Może to być prawda, może nie być, w każdym razie jest to do wyobrażenia...

Z tym mordestwem jest to wina zbiorowa, tzn. częściowy udział w morderstwie, ale tutaj jestem pewien bo znam tą osobę

Ja dalej uważam, że więzienie powinno być czymś, do czegoś ludzie za nic w świecie nie chcieliby wrócić, nie wiem czy jest to cel do osiągnięcia. Podoba mi się akcja z opieką nad starszymi ludźmi, więźniowie normalnie są tam jako pielęgniarze, pomagają. To sie rozumie, przydaje się, nie szkodzi, naucza, zmiękcza serce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że oni chcą tam wracać??, u nas człowiek z odsiadką ma cięzko sie wbić w społeczeństwo, może po prostu ci ludzi nie są wstanie normalnie funkcjonować, znaleźć w maire dobrze płatną robote i dlatego trafiają tam powtórnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A skąd wiesz że oni chcą tam wracać??, u nas człowiek z odsiadką ma cięzko sie wbić w społeczeństwo, może po prostu ci ludzi nie są wstanie normalnie funkcjonować, znaleźć w maire dobrze płatną robote i dlatego trafiają tam powtórnie

:lol: :lol: :lol: dla takich warunków to raczej im obojętne czy wrócą czy nie -tak? ok, nie? jeszcze lepiej - tok myślenia <_< No i dobrze że ma ciężko - mógł pomyśleć przed tym co zrobił i jakie będą ew konsekwencje a ja jeszcze mam się litować? :blink: wiadomo, Ci którzy siedzą za mniejsze przewinienia, bądź przypadkowo czy inne wrobienie, nie mają tak ciężko jak ci z większą kartoteką-jak to ktoś napisał ich powinni izolować! :mur:

To tak jak by rozdawać matury tym którzy nie chcieli się uczyć. Wtedy nie chcieli ale teraz się nawrócą to rozdamy im matury coby mogli normalnie żyć-taa wtedy im się nie chciało to dlaczego do [cenzura] mam się nad nimi litować? bezses

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resocjalizacja?! To pojecie moze dotyczyc jedynie osob, ktore siedza za drobne przewinienia.

A mordercy, dzieciobojcy, pedofile i cala raszta tych chwastow powinna byc odrazu wyrywana (zabijana). Nikt normalny nie zalowal by takich smieci i niemusieli by oni byc utrzymywani z kasy obywateli.

Tacy ludzie zabijajac, gwalcac itd maja w [gluteus maximus] prawa czlowieka to dlaczego w wiezieniach maja byc traktowani poblazliwie?!?!

Wiezienie to ma byc kara, a nie przyjemnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: dla takich warunków to raczej im obojętne czy wrócą czy nie -tak? ok, nie? jeszcze lepiej - tok myślenia <_< No i dobrze że ma ciężko - mógł pomyśleć przed tym co zrobił i jakie będą ew konsekwencje a ja jeszcze mam się litować? :blink: wiadomo, Ci którzy siedzą za mniejsze przewinienia, bądź przypadkowo czy inne wrobienie, nie mają tak ciężko jak ci z większą kartoteką-jak to ktoś napisał ich powinni izolować! :mur:

To tak jak by rozdawać matury tym którzy nie chcieli się uczyć. Wtedy nie chcieli ale teraz się nawrócą to rozdamy im matury coby mogli normalnie żyć-taa wtedy im się nie chciało to dlaczego do [cenzura] mam się nad nimi litować? bezses

Jakich warunków ??

Nikt ci nie karze sie nad nikim litować to w TWOIM interesie jest aby ów skazany mógł powrócić na łono społeczeństwa jako praworządny człowiek a nie być wieloletnim beneficjentem systemu penitencjonalnego

Co do tego że ci drobniejsi maja lepiej to również nie prawda, ci groźniejsi przestępcy maja lepiej bo ich trzeba przetrzymywać w osobnych pomieszczeniach, natomiast Płocie można stłoczyć w małej celi

Co do matury to porównanie całkowicie nie konstruktywne, czym innym jest zdobycie matury a zupełnie czym innym resocjalizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy czlowiek ma wolna wole albo wybiera prawe zycie albo droge przestepcza w przypadku tej drugiej ponosi kare i koniec a jake warunki ma to kwestia postepu panstwa i jego zasobnosci

 

Osobiscie uwazam ze wiezien powienien pracowan na pobyt w wiezieniu a nie za darmo jesc spac ....

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też tak uważam. Nie chodzi mi o to że oni nie zasługują na tą TV ,tylko powinni na to jakoś zapracować. Także jakby to wypaliło i reszta więźniów też by się do tego przyłożyła to jestem za. Nie jestem za tym aby wszystko za nich robić im dawać za darmo. Ktoś zapracuje sobie na TV ,PS2 czy tam mp3 to je dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy czlowiek ma wolna wole albo wybiera prawe zycie albo droge przestepcza w przypadku tej drugiej ponosi kare i koniec a jake warunki ma to kwestia postepu panstwa i jego zasobnosci

 

Osobiscie uwazam ze wiezien powienien pracowan na pobyt w wiezieniu a nie za darmo jesc spac ....

1. Zgodnie z twoją teorią to wiezienia w USA powinny mieć jeden z najwyższych standardów na świecie a tak nie jest

2. To prawda że kazdy człowiek ma wolną wole, z tym ze człowiek nie żyje w prózni, są rózne sytuacje w życiu i tak naprawde kazdy przypadek winno sie rozpatrywać indywidualnie a nie generalizować

3. To że za naruszenie dyspozycji normy nalezy sie kara jest jasne i nikt tego nie podważa

4. Jednak jezeli owego przestępce da sie wyedukować, zresocjalizować, przez co stanie sie on normalnie zarobkującym obywatelem to należy to czynić

5. Praca dla wieźniów to nie jest głupi pomysł i w kilku miastach to sie praktykuje, z tym ze w Polsce pracy nie jest za wiele i nikt nie jest wstanie wskazać co owi więźniowie mieli by robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Jednak jezeli owego przestępce da sie wyedukować, zresocjalizować, przez co stanie sie on normalnie zarobkującym obywatelem to należy to czynić

Ja tylko tak wtrące a propos. Ogólnie do dyskusji oraz tego podpunktu.

 

Masz psa. Pogryzie Cię. Co z nim zrobisz? Uspisz lub oddasz do schroniska czy bedziesz go trzymał pod swoim dachem? Bo ja takiego bym dał "na odstrzał".

 

Oczywiście możesz teraz powiedzieć człowiek to nie pies. Człowiek myśli, a pies nie. No tak tylko tu i tu pojawiają się jakieś nawyki, instynkty itd. I nie oczekuj od ludzi że bedą żyli na jednym osiedlu z wypuszczonym mordercą i pić kawke na balkonie :unsure: :unsure: Morderca ma juz zmienioną psychike (jak ten pies co pogryzł) i może być niby zresocjalizowany a pewnego dnia cos mu strzeli do łba i znowu kogoś zamorduje. Wracając do psa. Czy gdybys go nauczył posluszeństwa "od nowa" (po tym ugryzieniu już) że nie wolno gryżć, że to nie ładnie, dawał mu klapsa przy każdej agresji, to nie bałbyś się spać w nocy z takim psem (a nawet za dnia obcować) bo a nuż Cię zagryzie?? Bo ja tak :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więzien tez człowiek i potrzebuje troszkę "edukacji". Na początek proponuję:

Prison break - w sam raz dla znudzonych więźniów. A nuż wśród nich znajdzie się jakis Scofield i wyprowadzi tych biednych niewinnych ludzi za więzienne mury? :blink:

john abruzzi i T-bag nie byli niewinni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: dla takich warunków to raczej im obojętne czy wrócą czy nie -tak? ok, nie? jeszcze lepiej - tok myślenia <_< No i dobrze że ma ciężko - mógł pomyśleć przed tym co zrobił i jakie będą ew konsekwencje a ja jeszcze mam się litować? :blink: wiadomo, Ci którzy siedzą za mniejsze przewinienia, bądź przypadkowo czy inne wrobienie, nie mają tak ciężko jak ci z większą kartoteką-jak to ktoś napisał ich powinni izolować! :mur:

To tak jak by rozdawać matury tym którzy nie chcieli się uczyć. Wtedy nie chcieli ale teraz się nawrócą to rozdamy im matury coby mogli normalnie żyć-taa wtedy im się nie chciało to dlaczego do [cenzura] mam się nad nimi litować? bezses

uhuhu kabaan ale ty rygorystyczny jestes.

 

Tak naprawde wiezienie to jest wylegarnia nowych przestepcow. Chlopak ktory tam trafia bo poprostu, "zboczyl z idealnej drogi zyciowej" jest na straconej pozycji. Po wyjsciu z wiezienia bedzie tylko gorszy i zresocjalizowac sie juz go nie da. Pomijam fakt co sie dzieje z jego psychika. Dla takich osob (niekarany itd.) powinny byc oddzielne zaklady ktore ich resocjalizuja nie wiem przez prace cokolwiek. Zreszta tak naprawde kazda sprawe powinno sie rozpatrywac osobno i podejmowac najlepsze srodki... co jak wiadomo jest niewykonalne. Wiec wkurzajace jest nazywanie kazda osobe ,ktora jest w wiezieniu degeneratem, psem niewartym aby zyl. Ze nie dziwie sie ludziom ktorzy niechca mieszkac obok osoby, ktora wyszla z wiezienia. Pozatym i tak paktycznie kazdy pracodawca chce kwitek o niekaralnosci

Oczywiscie nie lituje sie nad przestepcami, maja na co zasluzyli itd. ale trzeba na to spojzec tez z innej strony i prosze nie starajcie sie pokazac na sile jacy to wy strzanie rygorystyczni jestescie i jakie mocne zasady macie-.-

 

Sympatycznie film Symetria obrazuje, mozliwa przemiane czlowieka w wiezieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak wtrące a propos. Ogólnie do dyskusji oraz tego podpunktu.

 

Masz psa. Pogryzie Cię. Co z nim zrobisz? Uspisz lub oddasz do schroniska czy bedziesz go trzymał pod swoim dachem? Bo ja takiego bym dał "na odstrzał".

 

Oczywiście możesz teraz powiedzieć człowiek to nie pies. Człowiek myśli, a pies nie. No tak tylko tu i tu pojawiają się jakieś nawyki, instynkty itd. I nie oczekuj od ludzi że bedą żyli na jednym osiedlu z wypuszczonym mordercą i pić kawke na balkonie :unsure: :unsure: Morderca ma juz zmienioną psychike (jak ten pies co pogryzł) i może być niby zresocjalizowany a pewnego dnia cos mu strzeli do łba i znowu kogoś zamorduje. Wracając do psa. Czy gdybys go nauczył posluszeństwa "od nowa" (po tym ugryzieniu już) że nie wolno gryżć, że to nie ładnie, dawał mu klapsa przy każdej agresji, to nie bałbyś się spać w nocy z takim psem (a nawet za dnia obcować) bo a nuż Cię zagryzie?? Bo ja tak :?

Nie ma to jak ekstrema, morderców w polskich więzieniach w stosunku do innych osadzonych jest „garstka”, a już kolejna osoba pisze tak jakoby co drugi więzień był mordercą, zresztą porównanie człowieka do psa, sory ale może TY czujesz się że jesteś na tym samym szczeblu drabiny ewolucji ale ja napewno nie, sposób funkcjonowania zwierząt i ludzi jest zgoła odmienny i porównywanie tych rzeczy to totalny bezsens, człowiek jest zwierzęciem, ale jedyną rzeczą która go od nich odróżnia to sposób postępowania oparty o uczucia, emocje, rozumowania, a nie tylko instynkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ - zabiles mnie swoim postem kompletnie. Jestes chyba jeszcze szczeniakiem, ktory nie ma pojecia co to znaczy prawdziwe zycie.

 

1. Nie wszyscy, ktorzy trafiaja za kratki to zwyrodnialcy, ktorych nalezy wybic.

2. Jezeli ktos przynajmniej ogladal Symetrie, to zrozumie jak wyglada wiezienie. Najgorsze nie jest to, ze jest sie w gorszych warunkach. Najgorsze jest to, ze jestes zamkniety 24h na dobe z innymi przestepcami... i ze soba. Polecam przeczytac "Przy zamknietych drzwiach" Sartre. Taka jest rola wiezienia - zeby czlowiek zastanowil sie nad tym co zrobil i co moze uczynic ze swoim zyciem. Czy ta funkcja jest spelniana przy przepelnieniach i umieszczaniu przestepcow "jak badz", to juz inna kwestia.

3. Nie slyszalem, zeby ktokolwiek chcial kiedykolwiek trafic do wiezenia i np. zabil dlatego. Niezla wyobraznia...

4. Co jest lepsze: a) Zamkniecie 24h z 6 kolesiami, z czego 2 to recydywisci, grypsera, wymiana doswiadczen, kocenie. B) Szansa na zmiane perspektywy, inne spojrzenie na swiat i siebie, wyjscie na wolnosc, normalna praca, placenie podatkow i przydatnosc spoleczna.

5. Jezeli wolelibyscie, zeby wybic wszystkich wiezniow, bo placicie na nich kase to powinni was zamknac. To jest skrajny egoizm i materializm. Zygam takim podejsciem.

6. Jezeli ktos uwaza, ze istnieje cos takiego jak kara smierci, to jest z nim chyba cos nie halo. Odpowiedzcie mi, kogo karze "kara smierci"? Saddamowi napewno teraz jest bardzo przykro za to co zrobil... To jest tylko glupia zemsta.

7. W polsce (i praktycznie wszedzie na swiecie) pracy jest tyle, ze lepiej dac ja wiezniom, a reszta spoleczenstwa niech jezdzi na zasilkach - brawo!

 

Innymi slowy: popieram takie pomysly, jak z ta telewizja.

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak ekstrema, morderców w polskich więzieniach w stosunku do innych osadzonych jest „garstka”, a już kolejna osoba pisze tak jakoby co drugi więzień był mordercą, zresztą porównanie człowieka do psa, sory ale może TY czujesz się że jesteś na tym samym szczeblu drabiny ewolucji ale ja napewno nie, sposób funkcjonowania zwierząt i ludzi jest zgoła odmienny i porównywanie tych rzeczy to totalny bezsens, człowiek jest zwierzęciem, ale jedyną rzeczą która go od nich odróżnia to sposób postępowania oparty o uczucia, emocje, rozumowania, a nie tylko instynkty

 

lukk_ - zabiles mnie swoim postem kompletnie. Jestes chyba jeszcze szczeniakiem, ktory nie ma pojecia co to znaczy prawdziwe zycie.

 

1. Nie wszyscy, ktorzy trafiaja za kratki to zwyrodnialcy, ktorych nalezy wybic.

2. Jezeli ktos przynajmniej ogladal Symetrie, to zrozumie jak wyglada wiezienie. Najgorsze nie jest to, ze jest sie w gorszych warunkach. Najgorsze jest to, ze jestes zamkniety 24h na dobe z innymi przestepcami... i ze soba. Polecam przeczytac "Przy zamknietych drzwiach" Sartre. Taka jest rola wiezienia - zeby czlowiek zastanowil sie nad tym co zrobil i co moze uczynic ze swoim zyciem. Czy ta funkcja jest spelniana przy przepelnieniach i umieszczaniu przestepcow "jak badz", to juz inna kwestia.

3. Nie slyszalem, zeby ktokolwiek chcial kiedykolwiek trafic do wiezenia i np. zabil dlatego. Niezla wyobraznia...

4. Co jest lepsze: a) Zamkniecie 24h z 6 kolesiami, z czego 2 to recydywisci, grypsera, wymiana doswiadczen, kocenie. B) Szansa na zmiane perspektywy, inne spojrzenie na swiat i siebie, wyjscie na wolnosc, normalna praca, placenie podatkow i przydatnosc spoleczna.

5. Jezeli wolelibyscie, zeby wybic wszystkich wiezniow, bo placicie na nich kase to powinni was zamknac. To jest skrajny egoizm i materializm. Zygam takim podejsciem.

6. Jezeli ktos uwaza, ze istnieje cos takiego jak kara smierci, to jest z nim chyba cos nie halo. Odpowiedzcie mi, kogo karze "kara smierci"? Saddamowi napewno teraz jest bardzo przykro za to co zrobil... To jest tylko glupia zemsta.

7. W polsce (i praktycznie wszedzie na swiecie) pracy jest tyle, ze lepiej dac ja wiezniom, a reszta spoleczenstwa niech jezdzi na zasilkach - brawo!

 

Innymi slowy: popieram takie pomysly, jak z ta telewizja.

 

O mój Boże :mur: :mur: :mur: Tak dorabiajcie sobie własne teorie do mojego posta :?

 

CZY JA napisałem że wszyscy ehhhh nawet mi sie nie chce pisać :? Przecież jasne że nie mówię o ludziach którzy popełnili przestępstwa gospodarcze, jakieś "lekkie" rozboje, itd. Mówię o tych PRAWDZIWYCH przestępcach (wszyscy mordercy, gwałciciele, pedofile, paserzy na wielką skalę etc). Jasne że musimy rozgraniczyć ludzi pod względem popelnianego przestepstwa. ZGADZAM SIE!! SŁYSZYCIE? :?

 

Jasne, że człowiek nie zabije aby isć siedziec. Ale juz drobna kradzież? Czemu nie? :? Znam jednego kolesia, Sprzedawał znicze pod cmentarzem (taki troszke "znajomy" jakby) Nie płacił alimentów. Dlaczego? Bo chciał iść siedziec B-) Wyszedł po pół roku i chwalił sie:

- kurczak w niedziele na obiad

- wyleczył się z kręgosłupa

- wyleczył sobie zęby

- mógł mieć "wizyty w celach rozrywkowych" ;)

itd

 

Widze tu dużą nadinterpretacje z Waszej strony. Bo powtarzam po raz kolejny. NIKT nie zabije po to aby isc do więzienia i mieć lepiej niz na wolności! No bez przesady.

 

Napisałem że porównanie do psa jest wyolbrzymione. Jest to tylko porównanie aby uświadomić Wam że człowiek bedący mordercą, pedofilem etc. ma juz zmienioną psyche!! I nie zamierzałbym życ z takim na jednym osiedlu, czy też pracować. A tak się dzieje jak taki morderca wychodzi na wolność po 10-16 latach odsiadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...