Skocz do zawartości
KaxxL

Paypal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy warto zakladac PAYPAL czy lepiej MONEY BOOKERS z tego co czytalem w internecie paypal bardzo nie korzystnie przewalutowaniu i tez nie wychodzi tak tanio ale jest bardziej popularny

 

Moglby mi ktos kto korzysta przyblizyc plusy i minusy? i jakie tam sa prowizje bo dla przelewajacego chyba nie ma zadnych tak?

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę wypowiedzieć na temat paypala. Wreszcie nastąpiła lokalizacja do wersji polskiej oraz to, że polacy już mogą przyjmować kasę. Owszem przelanie pieniędzy na czyjeś konto nie jest okraszone żadną prowizją, jedynie przyjmujący płaci jakąś tam część. Obsługuje debetówki i kredytowe Visa, takie mam. Plusem jest także to, że transakcje poprzez ebay są zabezpieczone do pewnej kwoty. Co do przewalutowania to i owszem liczą po swoim kursie ale przy nie dużych kwotach nie jest to zauważalna różnica. Jedynie co mnie spotkało nieprzyjemnego z ich strony to dwie sytuacje, jedna kiedy omyłkowo wpłaciłem na złe konto, musiałem odczekać 30 dni zanim transakcja została anulowana, druga natomiast przydarzyła się podaczas jakiegoś błędu systemu, wtedy przelałem pieniądze dwukrotnie nie wiedząc o tym, potem zmuszony byłem odczekać 2 tygodnie zanim mój bank zatwierdził, zaksięgował i zwrócił drugą wpłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytales instrukcje osbslugi PayPala? ;>

Na eKarcie podczas rejestracji musisz miec 1 Euro lub 1 Funta (nie pamietam) czyli ok 5-6zł. Oni to pobiora i przeleja Ci spowrotem za jakis czas.

 

Jezeli jeszcze dobrze pamietam bo kawalek czasu temu sie rejestrowałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytales instrukcje osbslugi PayPala? ;>

Na eKarcie podczas rejestracji musisz miec 1 Euro lub 1 Funta (nie pamietam) czyli ok 5-6zł. Oni to pobiora i przeleja Ci spowrotem za jakis czas.

 

Jezeli jeszcze dobrze pamietam bo kawalek czasu temu sie rejestrowałem..

Nie tylko na ekarcie tak jest jak ja z inteligo podpinalem pod paypala tez 1Euro chcieli bo to jest na zweryfikowanie karty czy cos takiego potem to zwracaja w całości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi odpowiedzieć na kilka pytań?

Chciałbym kupić jedną rzecz, niestety u nas na polskim eBayu ani na Allegro nie ma takiej rzeczy, na amerykańskim już jest i można go dostać w masowych ilościach po niskich cenach.

 

Zarejestrowałem się na polskim eBayu i na PayPal.

Mam kartę Visa Electron w Inteligo i dostałem info, że pobrali 6,50 zł.

 

Mam kilka pytań:

- jak teraz zamówić towar z amerykańskiego eBay

- czy PayPal obsługuje karty Visa Electron?

- czy są opłaty za prowadzenie konta PayPal

- jak potwierdzić e-mail, bo dostaję bez linka aktywacyjnego

- jak potwierdzić wiarygodność danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak visa electron

Jak robi sprawdzenie karty to pisze cos o braku autoryzacji w banku jesli dobrze pamietam

paypal nie obsluguje VISA ELECTRON (tylko niektore:inteligo..)

 

tak visa electron

Jak robi sprawdzenie karty to pisze cos o braku autoryzacji w banku jesli dobrze pamietam

paypal nie obsluguje VISA ELECTRON (tylko niektore:inteligo..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, możecie się zalogować do paypal'a bo ja od kilku godzin nie mogę, a muszę dzisiaj wysłać kase...

 

 

EDIT: Ok już działa logowanie ;]

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiedziony jestem Polskimi elektronami. Niby "elektron" do transakcji elektronicznych, a jednak ograniczenia na nich są wielkie.

Nie próbuje się przechwalać, a jedynie dokonać porównania. Angielskie elektrony działają zarówno w paypalu jak i we wszystkich liniach lotniczych oraz sklepach internetowych. Nie rozumiem dlaczego Polskie elektrony są tak okrojone w swej funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsilence - ale to chyba teraz tak jest, bo na 1,5 roku temu płaciłem electronem z Inteligo wszędzie, bilety na samolot etc i nawet podpiąłem ją pod paypala

Niestety tylko Electron z Inteligo tak dziala. Reszta bankow ma swych klientow gdzies <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...