Skocz do zawartości
Kuba14

Jaki To Typ Pamieci

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa z prockiem AMD K6-2 350MHz i ma on 32MB pamieci. chce dokupic kosc 32 albo 64 i nie wiem jaki to typ. Czy to EDO RAM czy SD RAM. Patrzylem na allegro to kosci EDO nie roznia sie od SDR wiec nie wiem jakie kupic. pamiec ktora mam w laptopie ma 144 pin i jest jednostronna, posiada 4 moduly po 8 MB czyli tak samo jak EDO wiec nie wiem... pomocy! :mur:

 

//edit: everest pokazuje ze moj chipset (Intel Triton 82430TX) obsluguje pamieci FPM, EDO i SDRAM 66MHz, a w innym miejscu ze pamiec ma typ SDRAM a przeciez procek pracuje na FSB100....

 

WIEC JAK TO W KONCU JEST :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez Kuba14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.geocities.com/SiliconValley/Pla...m/5610/ipc.html

http://www.memoryxxl.net/notebook::4404_44...TEC-LT2000.html

http://www.notebook-speicher.de/show.cgi?ID=ipc5874.htm

 

P.S. Wg mnie pasuja EDO i SDRAM - ten chipset ma wlasnie obsluge pamieci SDRAM dodana.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem... na spodzie lapa pisze konfiguracja i jest napisane:

 

IPC Power TEC LT2000

13.3" TFT LCD

32 MB EDO RAM

CD-ROM 24x

AMD K6II-350MHz

HDD 2.1GB Ultra-DM

VGA 4MB SG

Wiec to jednak EDO RAM....

 

ALE

da sie jakos sprawdzic po kosciach czy to sdram czy edo ram? moze poprzedni wlasciciel zmienil ram bo dysk niby powinien byc toshiba (wg ktoregos z tych 3ech linkow wyzej) ale jest fujitsu.

 

oznaczenia na kosciach: (hyundai)

 

HY57V651620TC-109832A KOREA

WIEM MAM WPISALEM W GOGLE HY57V651620 I ZNALAZLO OFICJALNY DATA SHEET OD HYUNDAIA I OKAZALO SIE ZE TO SDRAM!

 

dzieki za pomoc, EOT

Edytowane przez Kuba14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz, czy udajesz że wiesz? Po co tyle hałasu o nic? Tylu się nagłowiło by Ci pomóc, a Ty: "jest na spodzie lapka", => nie wyrabiam: mam problem, stawiam na głowie całe forum a za chwilę sam się przyznaję, że informacja na samym lapku...

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misico: co z tego ze pisze na spodzie lapka jak i tak pisze zle?

 

@limerro: umiem korzystac z google :P skorzystalem i wiem ze mam SDRAM a nie EDO RAM :P poprostu male zamieszanie bo wszedzie pisze inaczej i do tego jeszcze nie wiem jakie mam FSB a to spowodowalo jeszcze wiekszy zamet......

 

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...